Petice proti nepřiměřeným poplatkům v porodnicích

capricorn
14. pro 2011

Chceme skoncovat s „byznysem“ na porodech. 😉
Většina lidí si myslí,že otec u porodu je nadstandart.Omyl,otec má podle Základní listiny práv a svobod právo mít neomezený přístup ke svému dítěti jako zákonný zástupce kdykoli,tedy i při narození a to bez podmínek,jako je například absolvovat povinný a placený kurz či exkurzi,jinak že ho k ženě a dítěti nepustí.Je to zákonný zástupce..Dá se to velmi dobře přirovnat k tomuto:Budete mít někoho blízkého z rodiny na jipu a nemocnice po Vás bude chtít placený kurz první pomoci a teprve pak Vás k milované trpící osobě pustí..Přesně to je praktika v Ústí..Také rozlišujme poplatek a přeplatek..Poplatek za oděv je v pořádku,ale to je max.50 kč a ne stovky,jak chtějí české porodnice.

http://www.byznysnaporodech.tode.cz/?page_id=7

rencaboch
16. pro 2011

Ahoj, mi jsme teda platili u porodu 500 Kč ale museli jsme mít za 200 Kč kurz jinak by to bylo 1000 Kč. Ušetřili jsme vlastně 300 Kč.Příjde mi to celkem normální..sestřička musí hlídat i tatínka, jestli mu není třeba zle a říkat s čím může pomoc + mu daj oblečení, které si ten můj nechal s tím že se to hodí až budem malovat 😀 Jinak jsem rodila v Havlíčkově Brodě a měla jsem při porodu (nebo spíš před) i mámu.Muž byl v práci a než doraz tak semnou byla tak 2hod. máma na hekárně pomohla mi do sprchy a utěšovala mě.Popravdě sama bych jim tam ani nezůstala byla jsem posr..á strachy 😅 Potom se jenom vystřídali a já jsem za aniné hod.porodila 😉 Dr. jen řekla,že mamka by správně měla taky platit..ale že je to zbytečnost,když byla semnou jenom na té hekárně.Popravdě mě to v tu chvíli ani nenapadlo, že by měla taky platit když tam semnou je 😀

leiladelly
16. pro 2011

@kristynaw no, tak to se stěhuj 😀 my platíme 340,- 🙂

evaviki
17. pro 2011

@hojda tak tam som bola ako tehotna.. nechali ma cakat cca 3 hodiny a to som navyse mala aj rizikove.. samozrejme kym som dosla na radu, tak sa mi stav zlepsil a este ma dr. zdrbal, ze to nie je neurologicke, ale mam nieco s uchom, co nebola pravda..

di_
7. čer 2013

@kalo To se sice platí, ale také jsou tam zpravidla mnohonásobně vyšší platy a v zemích skutečně civilizovaných i slušné chování k pacientům, kterého se zde člověk dočká málokdy...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru