Petice proti nepřiměřeným poplatkům v porodnicích

capricorn
14. pro 2011

Chceme skoncovat s „byznysem“ na porodech. 😉
Většina lidí si myslí,že otec u porodu je nadstandart.Omyl,otec má podle Základní listiny práv a svobod právo mít neomezený přístup ke svému dítěti jako zákonný zástupce kdykoli,tedy i při narození a to bez podmínek,jako je například absolvovat povinný a placený kurz či exkurzi,jinak že ho k ženě a dítěti nepustí.Je to zákonný zástupce..Dá se to velmi dobře přirovnat k tomuto:Budete mít někoho blízkého z rodiny na jipu a nemocnice po Vás bude chtít placený kurz první pomoci a teprve pak Vás k milované trpící osobě pustí..Přesně to je praktika v Ústí..Také rozlišujme poplatek a přeplatek..Poplatek za oděv je v pořádku,ale to je max.50 kč a ne stovky,jak chtějí české porodnice.

http://www.byznysnaporodech.tode.cz/?page_id=7

weri1
14. pro 2011

@natalkaa platí se i za dítě? je pravda, že to udělá čáru přes rozpočet...

natalkaa
14. pro 2011

Samozřejmě, poplatky v nemocnici platí úplně všichni.

weri1
14. pro 2011

@natalkaa no kdysi od toho dítko bylo osvobozeno

evaviki
14. pro 2011

@natalkaa ja ta nekritizujem.. chapem to, ale zase kvoli takejto veci by som sa kludne zadlzila..
@weri1 myslela som to rozpocitane na den 😀

capricorn
autor
14. pro 2011

No nechtěla jsem tu strhnout takovou prudkou diskusy 😕 jen jsem prostě chtěla trochu tuto petici podpořit.

tady nejde o to, že se za to PLATÍ... Ale že se v každé porodnici platí jinak.
Např. v Kadani chtějí za doprovod u porodu jen 50kč a třeba v Ústí nad Labem chtějí 1000kč!! za to samé!
V ostatních porodnicích se to pohybuje většinou kolem 300-800kč a platí se vlastně za co? Za to že tam manžel sedí a popř. nějaké oblečení.

Nevím jak je to v Americe, ale souhlasím s názorem, že když si někdo neplatí pojištění tak jak má, tak hold musí platit v nemocnici cash. Zadarmo není nic. My tady pojištění platíme a myslím, že to taky není málo. 😉

weri1
14. pro 2011

@capricorn ale to je jak se vším....někde se platí víc, někde míň 😉

natalkaa
14. pro 2011

Ale holky, vlastně si nestěžuju. Teď mi přišlo od sociálky, že mé dítě uznali za "invalidu", takže máme nárok na příspěvek, kterej bude tak akorát na ty poplatky, léky apod.

amallie
14. pro 2011

za přítomnost otce nebo jiné osoby u porodu se sice platí, ale nikde se nestane, že ho tam nepustí, když nemá zaplaceno, to je nesmysl, spíš to pak budou vymáhat po porodu
máme právo na ledaccos, ovšem to neznamená, že to má být zadarmo, ne? proboha!

ono všichni bychom chtěli vyšší platy, vyšší rodičáky a socku a vůbec, když se dává, každej chce co nejvíc....... ovšem někde se na to vzít musí přeci! nejsme nějakej kuwait například, kde jsou takový zásoby ropy, že tam nikdo nemusí makat a dostane vše zadarmo, to je třeba si uvědomit

když platit nebudeme, budou ty peníze ve zdravotnictví chybět a pak buď bude míň doktorů, nebo budou mít ještě horší platy a ty dobrý odejdou do ciziny, nebo nebude vybavení, každopádně se to odrazí na kvalitě péče

evaviki
14. pro 2011

a co sa tyka platenia v nemocnici.. je tam za to strava? je.. takze to, co zaplatis tam za pobyt, by si aj tak minula doma na stravu, teda minimalne cast z toho.. byt a ostatne poplatky by si aj tak platila, ci si doma, alebo nie..

mamkamarketa
14. pro 2011

@capricorn ta amerika je trosku mimo tema (ale plati za porod i ten kdo ma pojisteni) jinak to je vec a volba porodnic kolik si budou uctovat za otce ub porodu jako je pravo volby rodicky,kde privede dite na svet. (samozrejme nemluvim o akutnich pripadech a pod 😉 )

evaviki
14. pro 2011

@natalkaa vidis a tu by som sa stazovala.. mali by ti dat viac, nielen tolko, aby si mala na tie lieky a poplatky.. ☹ ☹ kazdopadne drzim palecky, aby bola mala v nemocnici co najmenej a hlavne, nech je zdrava.. kaslat na peniaze, tie stastie a zdravie neprinesu

natalkaa
14. pro 2011

@evaviki tak to už opravdu nevím, kdo by nám půjčil, když už máme hypotéku na byt. Řešení by asi bylo prodat byt a jít pod most🙂

amallie
14. pro 2011

za dítě se poplatky neplatí, další kravina, dítě má celkový limit 2500 kč doplatků za rok, pokud se to přesáhne, už se neplatí nic, resp. pojišťovna to vrací
stejně tak dospělý člověk za tyhle poplatky dá maximálně 5000 ročně, zbytek mu opět pojišťovna vrátí
luxus and luxus, važme si toho

capricorn
autor
14. pro 2011

Taky by jste se měli podívat jaké jsou platy v zahraničí... jo, proti těm je ta tisícovka asi úplně směšná.
Ale nevidíte, že tady, když je ženská na rodičovské, manžel nemá ani průměrnou mzdu, musí platit hypošku či nájem, jídlo, pojištění... tak jim toho moc nezbyde. 😖 lidi si z toho moc neušetří. Pak zaplatí pobyt v nemocnici, ostatní poplatky a ještě za účast u porodu, která je úplně zbytečná... 😅

weri1
14. pro 2011

@evaviki štěstí a zdraví nepřinesou ale když nejsou penízky tak někdy ani to zdraví....

mamkamarketa
14. pro 2011

@capricorn on zase ten otec tam nemusi byt 😉

capricorn
autor
14. pro 2011

@natalkaa taky přeji aby vám dali co nejvíc penízků 😉 a ať je malé lépe...

natalkaa
14. pro 2011

@amallie Tak v tom případě mě tam buď natáhli nebo mi možná přijde pod stromeček dárek od pojišťovny🙂

evaviki
14. pro 2011

@capricorn ako sa to vezme.. moja teta v kanade ma 500 dolarov na tyzden.. (teda dakedy mala, neviem ako teraz). poistenie si plati, ale zlcnik si nechala vybrat na slovensku.. inak by na to nemala.. ake vysoke poistenie si tam plati, tak to fakt netusim.. ale ked tu bola, tak vravi, ze zlate nase zdravotnictvo.. a myslim, ze nie je jedina

weri1
14. pro 2011

@capricorn já tě z jedné strany chápu....ale ....spíš z jiné strany, a ne o poplatku u porodu.... 🙂

evaviki
14. pro 2011

@weri1 to ano. o zdravie sa treba starat.. ale to sa da aj "zadarmo" 🙂 teda aspon preventivne..

mamkamarketa
14. pro 2011

@capricorn to jo,ale zase v zahranici se prave plati silene penize za pojisteni,materska je par tydnu. dnes jsou hranice otevrene. komu se tu nelibi muze zkusit stesti jinde a ver mi,pokud nezakotvis v norsku,tak si moc nepomuzes,ba prave naopak 😉
tady si lidi stezujou,ale zase mame luxus,ze muzeme byt 3 (!!!!!!) roky doma a vychovat vlastni dite,co by za to jinde ve svete zensky daly?

weri1
14. pro 2011

@evaviki tak to moc nesouhlasím ,ale to už sem nepatří 😉

holky dobrou

natalkaa
14. pro 2011

Já budu klidně živořit, jen ať už je malá zdravá....

amallie
14. pro 2011

@natalkaa pokud jsi zaplatila víc, jak 2500 kč za rok za dítě započitatelnejch poplatků, tzn. doplatky za léky, poplatky za recepty atd, tak ti peníze vrátí 100%
ty doplatky za léky ještě nutno říct, že každý má svůj limit započitatelnej, příklad, nutrilon pepti stojí 480kč, pojišťovna přispěje 100 kč a započitatelných do limitu je 250kč...... atp
já byla s malou v nemocnici a platila jsem pouze za sebe, to samý i v porodnici, jen za sebe

natalkaa
14. pro 2011

Chceš mi říct, že jsi za malou neplatila 60 Kč/den??

capricorn
autor
14. pro 2011

@mamkamarketa tak to máš pravdu, je luxus být s dítětem doma 3 nebo 4 roky, je super, že to stát platí... ale zase kdo si to může dovolit? Ta rodičovská není zase tak vysoká. Já nemít rodičák na 2 roky, tak bychom neměli ani na jídlo. 😉

weri1
14. pro 2011

@amallie tak v porodce jsem platila taky jen za sebe

capricorn
autor
14. pro 2011

@mamkamarketa a taky... kdo nutil ty co žijí v Americe a jiných zemích, aby se tam odstěhovali 😉 šli tam sami, tak když se jim líbí systém tady v ČR, proč se nevrátí? Asi to tu taky nebude tak růžové co? 😉

capricorn
autor
14. pro 2011

@amallie
@weri1
já v porodce platila taky jen za sebe, dítě by mělo být osvobozené,... nebo aspoň bylo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru