Petice proti nepřiměřeným poplatkům v porodnicích

capricorn
14. pro 2011

Chceme skoncovat s „byznysem“ na porodech. 😉
Většina lidí si myslí,že otec u porodu je nadstandart.Omyl,otec má podle Základní listiny práv a svobod právo mít neomezený přístup ke svému dítěti jako zákonný zástupce kdykoli,tedy i při narození a to bez podmínek,jako je například absolvovat povinný a placený kurz či exkurzi,jinak že ho k ženě a dítěti nepustí.Je to zákonný zástupce..Dá se to velmi dobře přirovnat k tomuto:Budete mít někoho blízkého z rodiny na jipu a nemocnice po Vás bude chtít placený kurz první pomoci a teprve pak Vás k milované trpící osobě pustí..Přesně to je praktika v Ústí..Také rozlišujme poplatek a přeplatek..Poplatek za oděv je v pořádku,ale to je max.50 kč a ne stovky,jak chtějí české porodnice.

http://www.byznysnaporodech.tode.cz/?page_id=7

kalo
14. pro 2011

Já bych v poplatcích neviděla žádnou tragédii,.....Ráda bych, aby sem napsal někdo,kdo rodil v zahraničí, tam se platí ve zdravotnictví za lékařskou péči několikanásobně víc. U nás bychom chtěli mít všechno zadarmo a s největším luxusem... 😝

andulinka
14. pro 2011

@kalo Kalo, máš 100% pravdu. A to žiju a rodila jsem 2x tady v ČR. 🙂

kristynaw
14. pro 2011

tak tak. tady muzes mit chlapa u porodu zadarmo...ale jinak platis jak najata...znama ma 4 letyho kluka a porad jeste splaci porod....(mluvim o USA)
@kalo

weri1
14. pro 2011

souhlasím s holkama ....jinak nevidím důvod aby byla návštěva na JIP

mamkamarketa
14. pro 2011

klasika. cesi. No,nevim,ale tech 500-1000 co chteji za doprovod mi neprijde tak desivy.
Tak ktery se to nelibi,tak at jde rodit sama. souhlas s @kristynaw manzel je american a tam sice muze byt u porodu zdarma cela hujerovic rodinka,ale ucet za porod je trosku neco jinyho,to se clovek zadluzi i na roky!
Proste nasemu narodu se clovek nezavdeci. znam matky,co za cely zivot nehnuly ani prstem,sedely dobrovolne x let na pracaku a ted se desne rozculujou,ze nemaji porodny, s rodicakem,ze nevystaci a skolkovne je 500/mesic a remcaji,ze jim stat neda prispevek na dite 🙄 😝

kristynaw
14. pro 2011

@mamkamarketa skolkovne 500 za mesic 😀 ty jo,fakt???? asi se prestehuju zpet do CR :D

aloison
14. pro 2011

@kalo naprosto souhlasím, buďme rádi za to, jakou péči tu máme 🙂

mamkamarketa
14. pro 2011

@kristynaw joo pry jsou i levnejsi 😀 ale i tak znam matky,co ''remcaj''

natalkaa
14. pro 2011

No jo holky, ale uvědomte si, že v Americe není povinné zdravotní pojištění, tudíž kdo si ho pravidelně neplatí, musí u doktora, v nemocnicích platit cash. To je přece logické. U nás si platíme pojištění, tak nevidím důvod k vysokým poplatkům. A kdybyste měly dítě jako já dlouho na ARu a JIPu, tak byste s ním chtěly být a platit za to by se vám nelíbilo.

kristynaw
14. pro 2011

@natalkaa no jenze tady platis jak najata, i kdyz pojisteni mas 😉

kristynaw
14. pro 2011

ale ja tu nechci rozbourit nejaky hadky, je jasne,ze clovek na to v cr nebyl zvykly a ted ty zmeny...

myskyva
14. pro 2011

Tak nevím,ale kdybych si chtěla stěžovat na poplatky ve zdravotnictví tak bych asi řešila něco jiného než přítomnost otce u porodu.....zrovna toto využiju 2x za celý život a ta 1000,- mi nepřijde tragická když za ni mohu mít celou dobu partnera při sobě. Dřív tato možnost vůbec nebyla takže za tu možnost si klidně i zaplatím

evaviki
14. pro 2011

@natalkaa pri priemernej mzde 25000 zaplatis mesacne za zdravotne poistenie 900Kc.. to sa ti zda vela??? len jeden den v nemocnici stoji podstatne viac...

mamkamarketa
14. pro 2011

@natalkaa tak to te opravim a dam konkretni priklad. muj svagr a svagrova. Plati si zdravotni pojisteni (ver mi,ze plati vic nez my). Ona je tehotna pri kazde prohlidce zaplati 300$ (cca 6000,-) dopredu si splaci porod. po porodu ji prijde ucet na dalsi nemalou castku. Materskou ma 10 tydnu (jestli si ji zacne vybirat dnem porodu nebo 14 dni pred porodem je na ni) Materska je,ze ma VOLNO nedostane ani cent,ale ma garanci,ze se za 10tydnu bude mit kam vratit.

j.kriv
14. pro 2011

No podle mě před porodem a při porodu ještě není mimčo na světě, tudíž se na to právo přístupu k dítěti nevztahuje ne? a po porodu pustí na sál i tatínka který to placené nemá... v tom nevidím problém, sice nechápu za co vlastně platí, ale ráda si připlatím, aby tam byl 😅 spíš by se částka mohla sjednotit

natalkaa
14. pro 2011

ty žiješ v USA? Tak to musíš vědět přesněji. Já jen napsala, co jsem slyšela. Ale mám pocit, že sám Obama uznal, že systém zdravotnictví USA není ideální a snaží se prosadit povinné zdravotní pojištění po vzoru evropských států. Ideální to není asi nikde. Proti poplatkům jako takovým nejsem, ale....

myskyva
14. pro 2011

@natalkaa to je právě to,radši bych platila za tyto služby který chci já sama přitom nejsou nutné(jako je právě otec u porodu) nebo ty menší položky(návštěva u doktora,budu se finančně víc účastnit na menších ošetřeních) a radši bych aby třeba v případě co uvádíš ty,nemusela matka co chce být na blízku svému dítěti platit několik týdnů za postel v nemocnici

mamkamarketa
14. pro 2011

@kristynaw jasny za komousou lidi byli zvykli,ze jim dali drustevni byt, bylo porodne,nebyly poplatky u lekaru.... to by lidi chteli i dneska,ale ze driv nebyl volny pohyb po svete,otec u porodu byl tabu, studium nebylo pro vsechny. lidi proste vidi jen ta negativa
proste nekterym lidem namas sanci se zavdecit. chteji vsechno zadarmo 🙄

natalkaa
14. pro 2011

@evaviki nezdá se mi to málo ani hodně. A kéž bych dosáhla na tu průměrnou mzdu🙂

kristynaw
14. pro 2011

@natalkaa manzel je Amik 😉 v Usa jsem zila 5 let, mela tam 2 deti. ted jsme do 2013 v Nemecku, pak zase USA

weri1
14. pro 2011

jednou byl článek o rodině v USA....dítě onemocnělo, rodina si musela vzít půjčku na ošetření a pobyt v nemocnici a psala tam , nedej bože aby se to opakovalo, ptž se zase zadluží a je to bludnej kruh

taky si myslím, že tisícovka jedou dvakrát za život není zas tak moc, aby na to rodina neměla....já nad tímhle vůbec nepřemýšlela. Byla jsem ráda, že tam manžel může být celou dobu se mnou....15 hodin

natalkaa
14. pro 2011

@mamkamarketa no prostě země neomezených možností:( Taky tam netoužím žít. Neříkám, že jsem "pobouřena" polatky, jen mám pocit, že to není dotažené, chybí tomu přesná pravidla.

mamkamarketa
14. pro 2011

@weri1 a tak to proste je. tady lidi resi 500,- za poplatek v porodnici a pak si pujci na vanocni darky a na urokach zaplati 3000,- 🙄

weri1
14. pro 2011

@mamkamarketa asi tak nějak, Češi budou pořád brečet....my taky brečíme 😀 ale pak zjistíme, že si vlastně nežijeme špatně

mamkamarketa
14. pro 2011

@natalkaa ja mam muze americana,sama jsem tam zila,ale ted zijeme tady. system poplatku mi neprijde nekterak desivy, pokud to nasemu zdravotnictvi pomuze,ja v tom problem nevidim

natalkaa
14. pro 2011

@myskyva Placení za tatínka u porodu jsem taky nikdy neřešila, ještě že mohl být se mnou, to naši rodiče byli chudáci. Taťka mohl jen zavolat aby zjistil, co se narodilo a pak vidět dítě z okna. hrůza...

evaviki
14. pro 2011

@natalkaa mne sa to zda malo.. a co sa tyka vysky platu, tak cim vyssi plat mas, tym viac platis za poistenie.. tiez by som mohla nadavat, ze zaplatim na poisteni viac ako niekto s nizsim platom, ale starostlivost a poplatky mame rovnake.. nenadavam, beriem to ako solidaritu.. len ma zaraza, ako chcu ludia vsetko bez poplatkov, ked si vezmes, ze ak sa ti nieco stane, tak liecba stoji tisice denne a ty zaplatis 900kc mesacne (nemyslim konkretne teba, pisem vseobecne). takze platit za to, ze som s dietatom v nemocnici mi pride v poriadku.. aspon som s nim.. a osoby v hmtonej nudzi su od poplatkov oslobodene

weri1
14. pro 2011

@natalkaa asi tak nějak, taťka sestru viděl taky jen v okýnku ☹

weri1
14. pro 2011

@evaviki porod prej vyjde na 60 tis. za císaře nevím , to bude o hodně víc....

natalkaa
14. pro 2011

@evaviki no horší je, když jsi tzv. na hraně, ještě nespadáš mezi osoby v hmotné nouzi, ale zároveň máš nižší příjem. A máš pravdu, zažila jsem v nemocnici hodně lidí, kteří byli "osvobozeni" - naši spoluobčané - a o to víc tě to naštve. Za náš rekordní pobyt v nemocnici (31 dní v kuse) jsem zaplatila 3720,- a věř, že to v rozpočtu rodiny s matkou na mateřské udělá díru...A teď od prosince to bude 200 na den, takže už si na to šetřím, protože nás čekají další hospitalizace...Nechci si stěžovat, ale vidím, že se lidem, kteří tohle nikdy nezažili, lehce mluví a kritizuje...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru