Petice proti nepřiměřeným poplatkům v porodnicích

capricorn
14. pro 2011

Chceme skoncovat s „byznysem“ na porodech. 😉
Většina lidí si myslí,že otec u porodu je nadstandart.Omyl,otec má podle Základní listiny práv a svobod právo mít neomezený přístup ke svému dítěti jako zákonný zástupce kdykoli,tedy i při narození a to bez podmínek,jako je například absolvovat povinný a placený kurz či exkurzi,jinak že ho k ženě a dítěti nepustí.Je to zákonný zástupce..Dá se to velmi dobře přirovnat k tomuto:Budete mít někoho blízkého z rodiny na jipu a nemocnice po Vás bude chtít placený kurz první pomoci a teprve pak Vás k milované trpící osobě pustí..Přesně to je praktika v Ústí..Také rozlišujme poplatek a přeplatek..Poplatek za oděv je v pořádku,ale to je max.50 kč a ne stovky,jak chtějí české porodnice.

http://www.byznysnaporodech.tode.cz/?page_id=7

amallie
14. pro 2011

@natalkaa neplatila, platila jsem pouze za sebe, že jsem byla s ní

mamkamarketa
14. pro 2011

@capricorn ja spis myslela americany jako takove 😉 spis me depta jak si lidi porad stezujou a chtej pridavky,vysi materskou,lepsi zdravotni peci,mensi dane,porodne...atd.

mamkamarketa
14. pro 2011

@capricorn furt lepsi nez dratem do oka 😉

natalkaa
14. pro 2011

@amallie A kdy jste prosím byly v té nemocnici? My naposledy byly začátkem listopadu a PLATILA jsem i za malou 60 Kč, u nás v Přerově. A od května 2011, kdy jsme tam byly poprvé, vždy malá platila.

weri1
14. pro 2011

holky tahle diskuse se opět zvrtla, uzavřete to 😉

natalkaa
14. pro 2011

@weri1 Na porodnici si už nepamatuju, jak jsem platila.

amallie
14. pro 2011

@natalkaa Praha

capricorn
autor
14. pro 2011

@mamkamarketa no jo... lidi si budou stěžovat, když jim bude stát pořád něco brát... porodné bylo, zrušili ho, to mě taky mrzí... přídavky, no zajímalo by mě kdo je má, protože to by musel mít příjem nula nula prd... 😕
vyšší mateřská... no myslím že je přijatelná, i když se všechno okolo zvyšuje, hlavně že je možnost volby.
nižší daně... ty nikdy už nebudou 😀 s tím se musíme všichni smířit 😵

capricorn
autor
14. pro 2011

spíše by měli být vyšší platy a zaměstnavatelé pod kontrolou, aby platili tak jak mají. 😉 a lidi by si možná tolik nestěžovali

schnek
14. pro 2011

Já teda placení za doprovod u porodu považuju za sprostotu a klasickej českej postoj - když se to dá a dávají, tak trhnu, co můžu 😠 Za co má platit? za to, že pomáhá? podporuje svojí ženu? ušetří sestrám a PA práci? Ani tak nejde o tu sumu jako o princip. Ale když se to tak vezme - 3 dny v porodnici (když je všechno ok) + tatínek u porodu - to je 800,- - 1300,- to pro některé rodiny může být opravdu citelný zásah do rozpočtu. Stejně tak mi vadí možnost mít jenom 1 osobu jako doprovod 😒

mamkamarketa
14. pro 2011

@capricorn vis ja chapu,ze to lidi stve. ale vsichni (nebo drtiva vetsina lidi) jenom nadava. nikdo pro to nic moc nedela. treba brigadka,nebo si dodelat vzdelani-cimz si zvysit sanci na lepsi praci a plat, zredukovat vydaje za telefony, internet,misto autem jezdit mhd, popremyslet zdali je nutny si kvuli dovoleny brat pujcku atd.atd
jiste jsou lidi,co se snazi, ale proste me vytaci jako vsichni si jenom stezujou. ja proste verim,ze kdyz se chce tak to jde.

mamkamarketa
14. pro 2011

@schnek co jsem koukala,tak max 2 osoby 😕

schnek
14. pro 2011

@mamkamarketa jak kde a kolikrát jsou to jenom plky na webových stránkách. Dorazíš s manželem a třeba dulou a pak se tam v bolestech handrkuješ, kdo půjde nebo nepůjde...

mamkamarketa
14. pro 2011

@schnek aha,kamaradka rodila na bulovce (praha) a mela manzela a maminku a v poho 😕

natalkaa
15. pro 2011

@amallie Jsou děti do 18 let věku osvobozeni od placení všech regulačních poplatků?
ODOPOVĚĎ
Děti do 18 let nejsou osvobozeny od placení všech regulačních poplatků. Jsou však od 1.4.2009 osvobozeny od placení regulačních poplatků ve výši 30 Kč při návštěvě u lékaře, při které je provedeno klinické vyšetření a při návštěvní službě. Stále zákonní zástupci za děti platí regulační poplatek u klinického psychologa a logopeda, pokud provede klinické vyšetření, v lékárně, za poskytnutí pohotovostní služby a za každý den hospitalizace.

Tohle jsem našla na stránkách ministerstva zdravotnictví. Je to prostě tak, že v ambulanci za holky neplatím 30,-Kč, ale za hospitalizaci platím i za 13-měsíční dceru 60Kč, já jako doprovod do 2 let věku taky 60 Kč, takže na den celkem 120,-, konkrétně v Dětské nemocnici Brno. To je prostě fakt a nevěřím, že vy jste za dítě neplatila. A jestli ne, tak mají Pražáci opravdu "jiné" podmínky🙂
@amallie

schnek
15. pro 2011

@mamkamarketa ono je to jak kde. A hlavně je to o něčem jiným, když jdem manžel a maminka a když jde manžel a dula nebo dokonce PA... to dři neradi vidí 😖

schnek
15. pro 2011

poplatek pro děti 90,-Kč na pohotovosti považuju, vč poplatků za pobyt v nemocnici, za sprostotu nejhrubšího zrna 😠 😠 😠 zažila jsem v horších časech, že 100koruna pro nás byla na jídlo na 2 dny a být týden do výplaty, opravdu horko těžko bych ji na pohotovosti vytahovala z pěněženky.A to manžel zas až tak mizernej plat nemá.

mamkamarketa
15. pro 2011

@schnek jenze zase uz malokdo vidi,ze detem 18let plati zdravotni pojisteni stat,takze jedine vydaje za zdravi nasich deti jsou ''jen'' poplatky a doplatky za leky.chapu pro socialne slabsi nebo vazne nemocne je to cara pres rozpocet,ale zase pro deti je limit 2500,-/rok tj. 208,-/mesic coz zase tak desivy neni,ze?

schnek
15. pro 2011

@mamkamarketa jak se to vezme - stát daní superhrubou mzdu, takže vlastně daní i odvody na zdravotní a sociální. Proč z nás ještě tahá peníze? A částku 90,-Kč skutečně považuju za přehnanou.

schnek
15. pro 2011

mrkni tady, co všechno se (ne)započítává... 😠

http://www.mesec.cz/clanky/kdy-se-vam-zacnou-vr...

natalkaa
15. pro 2011

@schnek Tak to tu máme černý na bílým☹ Za děti v nemocnici se platí a bohužel se tyto polatky do limitu nezapočítávají! Opravdu bych si tohle nevymýšlela, snad vím, co v nemocniční pokladně platím...

berenika39
15. pro 2011

@natalkaa s dětmi v nemocnici je to tak, že ze zákona platí. ale záleží na tom, kdo je zřizovatel nemocnice, někde je to kraj, někde město a za děti to platí - josu osvobozené od poplatku za hospitalizacci, do 18ti let. nedávno jsme se švagrovou takhle zhádaly 😠 , ona neplatila a já ano, ale opravdu to nastat může.

evaviki
15. pro 2011

90kc za pohotovost nie je vela.. mozno prave tu sa najdu iba zodpovedne matky, ktore idu s dietatom na pohotovost, len ked je to potreba.. ale ja som sa napr osobne na pohotovosti stretla s maminkou, ktora tam prisla s dvoma detmi, bola nastvana, ze caka a este sa mi stazovala, ze aby nemuseli cakat u normalnej dr., tak radsej pockala, kym bude pohotovost a isla s detmi tam!! a prave vdaka takymto pripadom su tie polatky.. (napr. znama dr. mi vravela, ze mala pocas pohotovostnej sluzby pacientku, ktora sa vracala s diskoteky a ked isla okolo nemocnice, tak si zbehla na vysetrenie, ze uz ju dva tyzdne pobolieva brucho..) Mna spis na tom poplatku stve, ze vacsinou musim mat drobne do automatu a este k tomu presne..malokde sa da platit mimo automat

schnek
15. pro 2011

@evaviki a až nějaký dítě skončí třeba s prasklým slepákem, protože dát 90,-Kč by pro ně znamenalo nemít na chleba? Známky/doklad o zaplacení poplatku je to první, na co se u dr ptají!

schnek
15. pro 2011

mě například loni, když jsme skončili s Matoušem na infekčním na vyšetření pozvali na druhý den, že budou výsledky (byla to sobota) a tam na nás dr zírala, že co tam děláme, že do druhýho dne se kultivace nedá udělat. Ale zase ho vyšetřili a vyžádali si popklatek. A že jsem se přehlídla a měla jenom 2 30kč známky, museli jsme letět přes celej areál nemocnice pro další známku, nelze to zaplatit jinak a v pohotovostním provozu je tam prodává jenom jedno místo. A zase jsme letěli zpátky, aby jsme jim to doplatili a dostali zprávu.

schnek
15. pro 2011

a už vůbec nemluvím o tom, že na spoustě pracovišť je vybírají neoprávněně! a zkuste se s nima hádat, že to tak je/není 😠 nakonec jim těch 30Kč dáte, než byste se tam prudili.

natalkaa
15. pro 2011

@berenika39 No teď si uvědomuju, že paní, co říkala, že za dítě neplatila, byla z Prahy, Středočes.kraj...Není tam náhodou Rath? Ten vlastně poplatky zrušil, či co...Nemám pravdu?🙂

berenika39
15. pro 2011

@natalkaa přesně tak, tohle bylo na bulovce, kde byla švagrová. proto to někdo píše, že neplatil.

natalkaa
15. pro 2011

Bohužel my v Přerově, kde je zřizovatelem nemocnice soukromá společnost Agel, si vymýšlet nemůžeme:( No a v Brně, kde jsme nejčastěji hospitalizovaní, je zřizovatelem myslím kraj a ten o zrušení poplatku pro děti taky neuvažuje. Praha je v tomhle asi vyjímkou...

evaviki
15. pro 2011

@schnek sorry, ale ak 90kc pre niekoho znamena, ze nema na chleba, tak nech poziada o davky v hmotnej nudzi.. a ak uz nema tych 90kc, tak nech k dietatu zavola zachranku, vtedy sa to neplati.. sorry, ale toto je blby argument a taka matka je podla mojho nazoru p...!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru