Plánovaný císař, Brno Obilní trh. Máte zkušenost?

daschiki
3. led 2012

Ahojky,
tuto diskuzi jsem založila proto, že bych chtěla vědět trošku víc podrobností ohledně plánovaného císaře na Obilňáku. čekám druhé dítě, první (syn) musel jít akutním císařem po nepostupujícím porodu. Teď čekám druhé dítě a otočilo se do polohy koncem pánevním. Otáčet malou zřejmě nebudou právě kvůli tomu, že už po jednom císaři mám (kvůli jizvě). Takže tam jdu za dva týdny na kontrolu. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá maminka rodila na Obilňáku plánovaným císařem. Zajímalo by mě, jestli na kontrole stanoví nějaký termín (určí ho oni, nebo je možná i nějaká debata), jestli se chodí do porodky už den před sekcí nebo až v den sekce, jak je to s předoperačním vyšetřením? A hlavně kdy vám dali termín (kolik dní před TP)? Zbytek ohledně samotného císaře už znám 🙂. Jen mě zajímá toto. Díky moc předem za informace. 🙂

daschiki
autor
5. led 2012

@darjanka já jsem taky strašně zvědavá 🙂... a hlavně já neumím nakupovat v neutrálních barvách...já jsem malýmu dost nakupovala v modré...a k holčičce mi zas sedí ta růžová...ne zas úplně jak cukrová vata, ale tak nějak převládá ta růžová nebo červená....já jsem si nedovedla představit, že bych nakupovala výbavičku a nevěděla, co čekám 🙂 😉

daschiki
autor
5. led 2012

@darjanka zkouším si vybavit,....a jj, přenášeli mě v prostěradle...asi 4 lidi..žuchli se mnou na postel...🙂...no..na tohle se moc netěším....na JIPku a na šestinedělí...až budeme zas zpátky doma, tak už to bude dobrý...ale ten porod a pak těch 5-6 dní... 😒

pamal
5. led 2012

@daschiki Jj, do porodnice jsem nastoupila asi v 6 večer. To za mnou přišel anesteziolog poptat se na choroby a zeptal se zda chci celkovou či částečnou anesteziologii. Ráno mě brali na sál jako první, asi v devět. Termín jsem si moc vybírat nemohla, protože jsem rodila ve 40. týdnu a to je na plánovaného císaře již dost pozdě. Ale měla jsem z toho dojem, že kdybych tam byla dřív, tak bych si vybrat mohla.

@darjanka je pravda, že to jak ze mě rvali malého byl dost nepříjemný pocit. A teď jak jsem si od kohosi v této diskusi přečetla, že vytahují střeva, tak mě div nepolévalo ... Ale pokud by to měl být opět císař (a spíše bych ho chtěla), tak bych si epidural vybrala znova. Už jenom pro ten pocit, že vím co se děje (mám ráda věci pod kontrolou). I když jsem měla před sebou zástěnu, tak jsem se dívala mírně nad sebe do krytu světla, kde jsem viděla odraz svého krvavého rozpáraného břicha ... Ale to jak jsem se na začátku začala trochu dusit, tak nebylo nic moc, to je pravda. Ale nechci nikoho děsit, bylo to zřejmě tím mým nízkým tlakem a kyslíková maska to hned napravila. Ale dost mě zklamalo, že mi malého jenom ukázali a nemohla jsem ho nakojit. Na postel mě vůbec nepřenášeli, měla jsem pojízdnou. Ale byla jsem i tak k.o.

pamal
5. led 2012

@daschiki ještě k tomu termínu. Termín císaře mi dali týden předem.
A proč budeš mít porod císařem? Ptám se proto, že vím, že v Brně plánované císaře moc dělat nechtějí.

daschiki
autor
5. led 2012

@pamal mám totiž po císaři před skoro rokem a půl se synem (tehdy akutní císař)...a teď mám termín s holčičkou a je koncem pánevním...takže obracet mi ji určitě nemůžou v zjizvené děloze a porod spontánně by byl hodně riskantní v téhle poloze /opět kvůli už předchozímu císaři/.... 😉
Ty jo, já bych se asi nedokázala podívat na svoje rozpáraný břicho..já nesnáším pohled na krev..takže to, že jsem byla jen umrtvená od pasu dolů, byl pro mě hrozně velkej výkon...být u toho všeho...ale chtěla jsme malýho slyšet právě plakat...být u toho ... 🙂

pamal
5. led 2012

@daschiki tak to je jasné. Chtěla jsem vědět, jestli třeba i v Brně nejsou více svolní k druhému porodu císařem, když ten první císařem byl. Mám obavu se spontánního porodu po císaři - i když to v době druhého porodu bude 3 a čtvrt roku.

daschiki
autor
6. led 2012

@pamal ahojky.... no já se právě vrátila z gyndy....a malá se otočila hlavičkou dolů....takže....asi to vypadá, že mě nechají rodit spontánně a začínám mít strach přesně o kterém píšeš...navíc já budu po porodu císařem 17 měsíců 😅 😅 už jsme byla smířená, že je to jasnej císař a má princezna to chce jinak 😅

pamal
6. led 2012

@daschiki ty jo. Pak Ti napíšu s dotazem jak to nakonec proběhlo. Tak hodně štěstí!!!

darjanka
6. led 2012

@daschiki A myslíš, že ti dokroři nechají rodit spontálně, když jsi jen 17 měsíců od císaře ?? To se mi zdá risk, já nevim ☹

daschiki
autor
7. led 2012

@darjanka taky nevím ☹....popravdě mě to hodně včera vykolejilo, že se otočila... jsme teď v takové nejistotě, co bude...jak vlastně budu rodit 😅 😅

ashlee
12. led 2012

@daschiki ahoj a ty už jsi byla v porodnici,oni te nechaji rodit přirozene 😕 ?

daschiki
autor
12. led 2012

@ashlee ahojky 🙂 😉 nebyla, ale má doktorka si to myslí, že mě nechají rodit přirozeně 😅 😕 ☹

ashlee
12. led 2012

@daschiki a kolik mimčo važi?Ja bych teda 17měsicu po cisaři nechtěla rodit přirozene,bych s bala 😅 .

daschiki
autor
12. led 2012

@ashlee to já se právě taky bojím 😅 😅 😅 ...no...poslední odhad měla před týdnem 2500g 😉

ashlee
5. únor 2012

@daschiki ahoj gratuluji k male.jak jsi nakonec rodila?

daschiki
autor
5. únor 2012

@ashlee ahojky 🙂 děkuju moc... 🙂 o nakonec přirozeně 🙂 a přitom mírama byla o 80g menší než Davídek, takže to považuju za svůj životní úspěch 🙂 🙂

ashlee
5. únor 2012

@daschiki moc gratuluji k přirozenému porodu. 😉 ,jizva te nebolela při porodu?

pamal
5. únor 2012

@daschiki
Ahoj, já taky moc a moc gratuluji. V které nemocnici si nakonec rodila? A kontrolovali Tě nějak více? Jak jsem již psala, tak jsem na tom podobně, tak jsem moc zvědavá, protože mám dost obavy.

daschiki
autor
5. únor 2012

@pamal Rodila jsem na Obilňáku a nějak speciálně mě nekontrolovali... jen pak na tlačení tam byla doktorka a dohlížela, ale to je asi normálka všude...akorát teda asi i tím, jak byly děti krátce po sobě nebo nevím, čím to, tak jsem měla překotný porod...byl to fofr..od zavedení tablety na vyvolání (jen poloviční dávka) jsem porodila za dvě hodiny 😅 😕 😔 ...byl to ohromnej fofr... a o jizvě jsem vůbec nevěděla, nešla mezi kontrakcema rozeznat 🙂.... bylo to teda hodně intenzivní, takže teď zpětně jsem docela překvapená, že to ta jizva dala...měla jsem nepřetržitě kontrakce....ale porod byl krásný 😵 🙂 , i když teda hodně bolestně náročný....

Děkuju za gratulace

ashlee
6. únor 2012

@daschiki a měřili ti jizvu před porodem?

daschiki
autor
12. únor 2012

@ashlee nijak zvlášť ne...🙂 😅 udělali obyč UTZ, myslím ani jizvu nekontrolovali...prej to dělají takovým způsobem, že nemůže ta jizva prasknout..tak nevím no..🙂

natama
12. únor 2012

@daschiki co prosim te delaji zpusobem, ze nemuze jizva prasknout? diky

daschiki
autor
12. únor 2012

@natama 🙂 já s eptala doktora,jestli nemůže jizva prasknout a on mě ujišťoval, že ten řez i to šití vedou takovým způsobem, že nemá jizva šanci prasknout 😉 🙂 🙂 🙂 víc mi k tomu neřekl 🙂...jen prej ten postup je takový, že se to stát nemůže...🙂 (aspoň teda na Obilňáku)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru