Plánovaný císař, Brno Obilní trh. Máte zkušenost?

daschiki
3. led 2012

Ahojky,
tuto diskuzi jsem založila proto, že bych chtěla vědět trošku víc podrobností ohledně plánovaného císaře na Obilňáku. čekám druhé dítě, první (syn) musel jít akutním císařem po nepostupujícím porodu. Teď čekám druhé dítě a otočilo se do polohy koncem pánevním. Otáčet malou zřejmě nebudou právě kvůli tomu, že už po jednom císaři mám (kvůli jizvě). Takže tam jdu za dva týdny na kontrolu. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá maminka rodila na Obilňáku plánovaným císařem. Zajímalo by mě, jestli na kontrole stanoví nějaký termín (určí ho oni, nebo je možná i nějaká debata), jestli se chodí do porodky už den před sekcí nebo až v den sekce, jak je to s předoperačním vyšetřením? A hlavně kdy vám dali termín (kolik dní před TP)? Zbytek ohledně samotného císaře už znám 🙂. Jen mě zajímá toto. Díky moc předem za informace. 🙂

balisek
3. led 2012

Ahojky, já jsem tedy nerodila na Obilňáku,ale v Příbrami,ale myslím si že to bude všude podobné🙂Náš Tomášek byl také koncem pánevním také jsme měli plánovaného císaře,datum si určili doktoři sami a týden před sekcí mi ho řekli,do porodky jsem nastupovala den předem,myslím,že týden před císařem jsem si musela jít ještě zamluvit krev na transfuzní,kdybych ji potřebovala🙂 A ten den před mi akorát natáčeli monitor a píchali nějakou injekci proti srážení krve, chtěli mi ji dát do břicha ale vydupala jsem si jí do ramene,protože jsem si to do toho břicha nějak neuměla představit,fuj fuj🙂No a natáčeli monitor a od večera už jsem nesměla jíst ani pít..Ráno si pro mě přišli,natočili monitor,dali klistýr a po vyprázdění cévku do močáku a takové ty punčochy a zavedli kanylu a potom se už šlo🙂 byla jsem jen umrtvená od pasu dolu🙂

jolcap
3. led 2012

Ahojky rodila jsem sice v Jablonci nad Nisou plánovanou sekcí a termín se dle zdravotníků dává cca konec 38tt,aby si nezačala předčasně rodit, záeží na porodce jak to má s plánovanými výkony a počtem doktorů,ale když narazíš na fajn dokyho možná můžeš chtít domluvit nějaký pěkný datum pokud bude kolem toho co stanoví oni, já musela jen na anestezilogický konzilium kvůli spinálu, jinak nic a nástup večer před termínem
Přeju Ti krásný zážitek je to nesrovnatelný s akutní sekcí

daschiki
autor
3. led 2012

@jolcap
@balisek děkuju moc holky! 🙂

Jolcap: já jsem byla umrtvená i u toho akutního jen do půlky ne v celkové anestezii, protože mi doporučili epidural, abych se lépe otevírala - po cca 5 hodinách kontrakcí po cca 2 minutách ne-li míň jsem byla pořád na 3cm...tak mi pak píchli epi, to mě trošku otevřelo, ale pak mi dali oxytocin a stejně nakonec po 14 hodinách mě museli vzít císařem, protože malej nesestupoval.... měli ten den 4 císaře, tak jsem si musela ještě počkat 😅 😅 😅 ... ale zas na druhou stranu, aspoň jen potom dali epidurální analgezii a já byla vlastně při vědomí....díky tomu... 🙂 Právě váhám, jestli teď podruhé se nechat taky jen částečně...ale asi jo...určitě stojí za to slyšet ten první pláč... 😅 😅 😅

balisek
3. led 2012

Já bych se určo nechala jen částečně,ono je po tý narkoze prej pak špatně i od žaludku a s tou bolavou jizvou ještě zvracet to musí bejt šílený 😖

balisek
3. led 2012

já mám operovaný slepák a po té narkoze jsem zvracela a byla to šílená bolest, jako by mě někdo řezal,fakt to bolelo

daschiki
autor
3. led 2012

@balisek já jsem zvracela bohužel i přímo při sekci 😀 ...ale já jsem exot... 😀 oni jak vraceli zpátky pěkně ty orgány do břicha, tak mi asi šťouchli do žaludku, tak jsem jim tam udělala ostudu..ještěže duchapřítomná anestezioložka lapla emitní misku, když viděla, že je mi na zvracení 😀 ... mě jen děsí, že u té částečné je riziko poklesu krevního tlaku...a já mám právě tlak spíš nízký....běžně 90/60...ale tak minule jsme to zvládla...tak snad bude všechno v pořádku 😅

balisek
3. led 2012

No o tom mi ani nemluv:D nevím co mi tam vše dělali,ale najednou když mi trhali tu placentu,tak se mi udělalo fakt divně,no něco se asi dělo,jako bych ztrácela vědomí,cítila jsem ruku toho dr. až u srdce a když jse to řekla anesteziologovi,tak mi řek že to vidí a něco mi pustil žilou a bylo to v pohodě🙂oni vyndavají orgány?to jsem ani nevěděla:D

balisek
3. led 2012

tak to jsi měla veselé co:D já jsem taky exot,ale ono to zvracení pak hrozně bolí jak ta jizva přijde k sobě

daschiki
autor
3. led 2012

@balisek jj močák posouvají, k děloze s emusí dostat přes střeva, takže ty taky vyskládají....pěkně živě mi to popsala moje kamarádka doktorka 😀....pak jsem šla s radostí rodit, když jsem to věděla... 😀
Mě hlavně hrozně děsily právě ty škubavé tlaky....to než vydělali malýho...a fakt to bylo, jako by mi hrabali až u srdce...to je přesný....trošku se zas začínám bát...2-3 týdny do termínu....no není mi už moc lehko...🙂

A holky, mohly jste mít chlapy u sebe? Manžel mohl být jen v předsálí...a já bych ho tak ráda měla u hlavy....

balisek
3. led 2012

No tak to jsem ani netušila,je pravda ,že jsem měla 4 dny co dělat aby ze sebe dostala jedinej prd,vůbec to nešlo a pak mi museli píchnout nějakou injekci asi na pohyb střev nevim,ale zlepšilo se to,ale je to divný, já chci rodit našeho druhého chapíka normálně,snad mi to povolí,hlídali ti nějak tu jizvu při těhu?Neboj, bude to v pohodě, nesmíš na to myslet🙂Oni si tě ohlídají🙂ale je to stejně takový divný,já cítilak aždej dotek ale bez bolesti,měla jsi to stejně?ten můj byl taky jen v předsálí,ale prý holka co rodila po mě ho měla u hlavy, do té doby než vyndali malého,nevím,co je na tom pravdy,ale prej si taky pěkně připlatil a museli udělat scénu že to sama nezvládne

daschiki
autor
3. led 2012

já bych taky ráda manžela při porodu...ale asi si to neprosadím... a platily jste za něj jak při normálním porodu?

daschiki
autor
3. led 2012

@balisek jojo taky bez bolesti..ale strašně divnej pocit být přímo u operace 😅

daschiki
autor
3. led 2012

@balisek já se omlouvám, že píšu takhle na etapy...mně to tu nějak blbne 😅 🙂

Moc mě nehlídají teďka v těhotenství...akorát na moje přání doktorka mrkla, jestli jizva drží, protože jsem měla teď tohle těhotenství velké problémy...a mívám docela silné bolesti břicha...tak mi to kontrolovala, ale jinak mi přijde, že to nikdo moc neřeší...a to máme děti hodně blízko po sobě..bude mezi nima 17 měsíců

balisek
3. led 2012

Platily jsme 500 za to že mohl být při té přípravě🙂ale popravdě,byla tam i moje mamka a teta, a platil jen manžel:D no je to divný,ale já jsem si to docela užívala,fakt:D dokud mi nezačlo být divně,pak už sem se začla bát:D

balisek
3. led 2012

No to jsem právě koukala že je máte po sobě blízko,ale co,hlavně že jste v pořádku🙂každej říká něco jiného s tou dobou s otěhotněním,já počkala ty dva roky, protože mě každej hrozně strašil že půjdu do nemocnice že to ta jizva neudrží a ted vidím že jsem mohla dřív..teda je pravda že když někdy vstávám z postele,tak mě to po stranách hrozně bolí a táhne a musím si zase sednout dokud to nepřejde,myslím si,že to budou srůsty a někdy mě pěkně píchá v jizvě ale nikdo to nehlídá ani se dr neptá možná asi až před porodem

jolcap
4. led 2012

@daschiki já měla u prvního akutního komplikace podobný jako ty a ještě jim ten epidurál prdnul a museli mi dát celkovou anestezii, po který mi bylo zle a zotavovala jsem se snad dva měsíce, ted jak to bylo naplánovaný jsem měla spinál( je to obdoba epidurálu jen je to jednorázový) a pohoda to zvracení je prý norm mě na to připravila anestez. sestra,že budu dávait a možná zvracet a u porodu jsem měla ségru až na sále a bylo to strašně super,ale to prý neodovlují všude, viděla taky všechno,ale zážitek byl tak silnej pro mě i pro ni protože nám malou neodnesli,ale nechali nám ji tam tak jsem si ji pusinkovala, musím říct,že přístup personálu byl na pochvalu a fotku na desku cti
já mám orzdíl mezi dětma bez pár měsíců 15 let,ale rodit přirozeně byla noční můra

daschiki
autor
4. led 2012

@balisek přesně ty samé problémy mám....se srůstama si asi ještě užijeme co? ☹ Prej až v 95% to prostě rodičku nemine.... 😅 chjo...
No, oni byli takhle plánovaní brzy....zeptala jsem se doktorky, jeslti můžeme, ona jukla na jizvu, řekla, že jo, že to vypadá krásně....tak jsme se pak začali snažit a ono se zadařilo hned 🙂....ale teda to těhotenství právě bylo hodně náročný (stále je)....nevím, jestli díky císaři nebo díky tomu, že je syn ještě tak malej a hodně se za ním nalítám...nebo jestli by to tak prostě bylo i za 3 roky....už se docela těším, až to bude za mnou 😅 😅

@jolcap jjééé to je krásný, že ti ji dali hned na sále....mně malýho donesli sice taky, ale nebýt manžela, asi by mi ho ani neukázali...protože se prej mezi sebou bavili, jeslti mi ho am mají donést...a manžel jim do toho skočil, že rozhodně...že proto jsem chtěla zůstat taky při vědomí, abych mohla být s ním....
Jaký je vlastně rozdíl teda mezi spinálem a epidurální anestezii? Epidurálku přeruší hned po skončení operace a můžou vlastně pak přes ni pouštět na JIPce utišující látky, že? Kdežto spinál jak píšeš je jednorázovka? Tak to já zas asi půjdu do té epiduralky...
Kéž bych si mohla prosadit manžela až na sál....
Přesně....pro mě byl přirozenej porod taky horor... malej byl na mě moc velkej...jsem drobná a on se rodil týden před termínem se skoro 4kg... on byl taky koncem pánevním (asi moje děti ví, co dělají), jenže mi ho v 38tt otočili hlavou dolů v porodnici...abcyh mohla rodit přirozeně...a pak nakonec to dopadlo jak to dopadlo.... už bych si osobně obrat udělat nenechala...měla jsme věřit synovi, že příroda a on ví, co dělají... 😅

jolcap
4. led 2012

@daschiki právě,že tam kde jsem rodila mi hned řekli,že mi mimčo nechají hned jak ho ošetří, Zuzku jsem viděla až druhý den odpo a popravdě mi to bylo jedno jak mi bylo zle
když je císař plánovaný dávají spinál je to lepší a léky na bolesti mi dali taky hned ještě než mě to začalo bolet aby zabraly, epidurál můžeš mít třeba celej den a spinál mají spočítanej asi na hodinu co to potřebujou a asi tři hodiny po tom už jsem cítila nohy a zadek, na léky mají infuzi do žíly protože Tě ráno zavodní pustí Ti fiziologický roztok a mě ještě léky na astma
tak se na to zeptej jestli tam může být s tebou mě to hned nabídli a ani jsem nic neplatila
já mám skvělýho gynekologa a on mě i poslal do jinýho města rodit, protože věděl,že nebudou tvrdit,že rodit přirozeně je lepší
tady máš fotku jak jsem měla malou u sebe na sále a měla rovný 4 kila buclík jeden, takže dle doktora bych ji stejně neporodila normálně

mars3000
4. led 2012

krasne fotky!!! 🙂

daschiki
autor
4. led 2012

@jolcap jéé to je krása! Mně ho ukázali jen zavinutýho od hlavy až k patě, dala jsem mu pusinku, pak ho odnesli. Prej potom zvracel plodovku, takže poprvé mi ho přiložili asi až po 6 hodinách ☹ A na rooming-in jsme ho dostala až za dva dny....
Aha....to jsme nevěděla s tím fyziologickým roztokem....
No já posledně u syna odchytla anestezioložku a prosila, jestli manžel může být se mnou...a když jsem se pak na sále po něm sháněla, řekli, že tam je...že na to kouká z předsálí....☹ Tak to teď zkusím důrazněji 😀

jolcap
4. led 2012

@daschiki ségru tam nepustili jen když mě napichovali spinál, bohužel na třikrát,ale pak seděla vedle mě a držela mě za ruku, když malou vyndali tak ji zavolali do boxu pro mimi a fotila a fotila, máme ted mezi sebou děsně silný pouto,zkus se zeptat jestli ho pustí na sál,ale tady v Liberci to taky třeba nedovolujou, mě ji nosili na pooperační jak jsem si řekla i mi ji tam nechali vedle mě a přisání bylo až druhý den ráno,ale chytla se hned i když ted už nekojím
mám kámošky anestez. sestry tak jsem poučená do detailů,ale u tohohle je přístup důležitej se mnou laškovali na sále jako kolik chci stehů a jestli mě mají říznout ve stejný jizvě a sestry mi říkali všechno co se mnou dělají a proč,takže jsem byla spokojená

jolcap
4. led 2012

@mars3000 díky

daschiki
autor
4. led 2012

@jolcap já si raději nepřála nic říkat...ale teď asi možná anestezioložku nechám, aby mi to říkala 🙂
To je krásný, co píšeš o poutu se ségrou.... 😵

@balisek ještě mě napadá, jestli neměli problém s tím, žes měla u sekce 3 lidičky...?

jolcap
4. led 2012

@daschiki mě se právě u první stalo to,že když mě předávkovali oxytocinem a já přišla o kontrakce tak všichni utekli ze sálu a nic mi neřekli a ani potom,takže cokoliv se dělo mě strašně děsilo a tohle když mi řekli, že mi dají cévku a jak se to dělá a proč mě uklidňovalo věděla jsem co bude následovat a ne jen úprk na operační sál beze slova a když jim prasknul ten set na epidurálu tak jen kleli,že mě musí uspat,že nemají čas čekat raději vím dopředu co se bude dít a s čím mám počítat

balisek
4. led 2012

Já si taky myslím že je tohle druhé těhu těžší, taky furt lítám za malym a do postele se dostanu až tak v deset večer,myslim,že to vyjde pak asi nastejno,člověk musí uvařit,uklidit,vyprat, aby měl ten první vše, takže se taky moc těším,až bude květen🙂i když ještě nemám takové bříško jako ty🙂 hlavně jsem ted pořád nemocná,ted mám pro změnu šílenou rýmu, pořád pšíkám,frkám,potahuju,už mě z toho bolí pěkně břicho,chudák malinkej,snad mu to nic neudělá,mě to při tom pšíkání se zmačkne tak břicho že nevim kam se tam vejde.

balisek
4. led 2012

Ty fotky jsou vážně krásný🙂 porod teda síla popravdě..mě taky napichovali na třikrát,prej že jsem měla moc zatučnělý záda:D:D

balisek
4. led 2012

a to napichování nic moc,protože mi to střílelo až do kolene a samozřejmě že jsem sebou i škubla, neřekli že už píchají, což by bylo určiě lepší že bych se na to připravila🙂

jolcap
4. led 2012

@balisek mě právě říkal,že píchá a ptal se jak se cítím a co cítím,vzal si jen blbou jehlu a pak říkal,že mu to dají k úhradě takový plácání materiálem,jen mi bylo líto zřízence pěkně jsem ho kopala nohou jak mě držel, taky jsem si říkala to je tím že jsem tlustá,ale on se omlouval,že to bude spíš bolavejma zádama

balisek
4. led 2012

Tak to mě řekli narovinu že jsem tlustá:D ale já fakt přibrala hodně,měla jsem na začátku 52 kg při výšce 175 a končila jsem na 85,takže fakt nevěděli kam,napichovali mě asi 15 minut,bylo to hrozný a opravdu mi i vynadali že cukám,ale to nešlo jinak...Snad ted budu moc rodti normálně🙂chtěla bych to zažít 🙂

jolcap
4. led 2012

@balisek bud v klidu já měla při tomhle porodu přes 100kg takže to spíš bylo u tebe o šikovnosti, já se bála těch komplikací a příznaky byly úplně stejný

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru