Plánovaný CS - kterou porodnici v Praze a okolí vybrat?

anetka1701
2. lis 2012

Ahoj maminky. Jsem podruhé těhotná, první miminko jsem rodila akutním císařem a neumím si představit, že bych měla podruhé rodit normálně :o( Velký blok z porodu, strach, že se bude všechno opakovat - nikdo pořádně neví, co se stalo a nedokáže mi slíbit, že se to nestane znova - rychlost, kterou musela malá ven a ten strašný strach o svoje ještě nenarozené dítě ve mně zanechal velký šrám a paniku z přirozeného porodu.
Chtěla bych vás poprosit o radu - kterou porodnici v Praze a okolí (přikláním se spíš k tomu okolí) si pro porod zvolit? Jde mi zároveň o to, aby umožnili další porod císařem a nesnažili se mně nutit zkusit přirozený porod, ze kterého mám hrůzu a zároveň o to, aby byl pooperační průběh co nejlepší - spousta holek tady rodila císařem a miminko viděli až druhý den po operaci, což je pro mně nemyslitelné - byť v některých porodnicích zcela běžné... Já měla malou na prsu dvě a půl hodiny po porodu a od té doby mi jí pravidělně nosili a nechávali jí u mně, co to šlo... Zároveň jí měl muž skoro celou dobu mojí operace po ošetření u sebe v náručí, což si myslím bylo pro malou to nejlepší, co mohlo být... Je to vůbec taková porodnice, která tohle umožňuje?? První dcera se narodila v Havlíčkově Brodě, v ideálním případě bych rodila opět tam, ale nevím, do jaký míry to bude reálné - proto bych si chtěla udělat "zadní vrátka" a mít vybranou porodnici blízko, která bude po císaří aspoň trošku "family friendly" a budu u sebe mít miminko jak nejdřív a nejvíc to půjde.

radana1979
2. lis 2012

@anetka1701 Ahoj, asi ti moc nepomůžu. Také jsem svoje první dvě děti porodila v Havlíčkově Brodě a teď mě co nevidět čeká další porod. Tentokrát v Praze. Já jdu do Krče, ale nejsem si jistá, že by tvým požadavkům plně vyhovovala. Já jsem ji zvolila právě z důvodu velkého strachu a proto si zaplatím svého doktora. 1. mimčo mám císařem, ale narozdíl od tebe jsem si přála porod přirozený a vzpomínám na něj hrozně ráda. Tehdy mě rodil p. doktor Strnad, žádný nástřih, jen 2 malé stehy. Byl trpělivý, příjemný a i když mi přestávaly kontrakce, nenervoval mě. Je zvláštní, že já jsem tentokrát nad Brodem nepřemýšlela, přestože na Vysočině mám rodiče a byl by to kousek. Jenže ono naplánuj si to, když 1. syn je již ve škole.
Možná z toho co jsem načetla se zkus pozeptat v Neratovicích, kdysi bývala vyhlášená a kamarádka co tam rodila si to chválila. Nebo zvolit nadstandard, někde jsem četla, že tam tatínek mohl s miminkem být po celou dobu než přeložili maminku na normální pokoj a třeba by ses domluvila i ve zmíněné Krči.

anetka1701
autor
2. lis 2012

@radana1979 a jak to v brodě probíhalo před druhym porodem? řešila jsi to tam nějak? Já právě přemejšlela se s nima dohodnout tam, ale vím že bejvaj dost proti dalším císařům...

radana1979
2. lis 2012

@anetka1701 Jak jsem ti psala, já ten císař fakt nechtěla, naopak jsem od začátku žadonila o normální porod. Naopak mě říkali, že když byl císař jednou, bude nejspíš i podruhé. My jsme jeli ze Žďáru nad Sázavou a než jsme dojeli, byla jsem otevřená na 8 prstů a šlo se rovnou na sál, na císař už bylo pozdě. Opravdu ten porod byl pohodový, předem odhadli váhu a pokud by mimi mělo víc jak 3,5 kg, neriskovalo by se to. Neboj se, asi máš hodně špatný zážitek, ale zatím máš spoustu času, zkus si promluvit i se svým gynekologem. Často jsou ochotni jít za úhradu s tebou k porodu, jen pak musíš přizpůsobit porodnici a pokud mu vysvětlíš důvody, myslím, že tě pochopí. Třeba by ti pomohla kineziologie, já když jsem měla při tomto těhotenství problémy, vyřešili jsme je.

anetka1701
autor
2. lis 2012

@radana1979 já byla i u psycholožky, řešili jsme to tam... můj gyndař mi říkal, že když ženská má takovejhle blok, tak jí stejně na císaře berou, protože ze zkušenosti stejně neporodí :o( Ale ve finále se stejně musím dohodnout v porodnici :o) já si nemyslím že by mi toho císaře neudělali, spíš se mi to nechce řešit a vrtat se v tom a znovu otevírat škaredý zážitky :o( Nicméně primárně fakt jde o to, kterou porodnici zvolit tady v okolí, protože vím, jak to tu je s registrací a když by se něco dělo, tak se mi bez registrace vysmějou - a já prostě chci mít tu jistotu, že když nastane problém (krvácení, bolest jizvy, já nevim co všechno...), tak mi tady v Praze pomůžou :o) To, jestli tu nakonec budu rodit je momentálně ve hvězdách, ale vzhledem k registraci chci mít aspoň jasno, kde si to razítko nechat dám - kam patřit...

radana1979
2. lis 2012

@anetka1701 To zní rozumně. Zážitek to musel být asi těžký, pokud tě to tolik ovlivnilo. Já mám takto hrůzu právě z císaře, při prvním porodu při vědomí jsem toho hrozně moc cítila. Nezabralo to jak mělo a nechci si to zopakovat, snažím se ale myslet pozitivně a říkám si, že k tomu nebude důvod. S tím rozhodnutím je to opravdu těžké. Já váhala mezi Podolím, Motolem a právě Krčí. Motol jsem vyloučila, protože tam na návštěvu nemůžou děti do 12 let a já jsem na klukách závislá. Podolí mě odrazovalo právě tou registrací a Krč jak jsem zmiňovala, mám tam gynekologa. Doufám, že opravdu přijede, až to přijde 🙂. Já jsem hledala nemocnici s intermediální péčí pro dítě, kdyby se mělo miminko narodit dřív jako předchozí. Z tvých požadavků bych zkusila ty Neratovice a tam se tuším také registrovat nemusíš až potom někdo v tom 36 tt. Pročti si rady maminek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru