Platba za otce u porodu. Kdy probíhá?

kamcatko
22. lis 2007

Ahojky... Chtěla bych se zeptat, jak je to s platbou za otce u porodu. Jestli se to platí předem, nebo až při propuštění z porodnice. Jen abych věděla ,jestli si mám pro jistotu přibalit do tašky obálku s penězi 😀

bambulik
28. lis 2007

bielanevesta, to by vám měly vrátit Ani...
a nevím jak to bude když to v Podolí zaplatím a pak bude plno...
vím že švagrová rodila terezu v Podolí a zapomněly na ní a to tam měla u porodu tátu, to bych nechtěla..

cazadora
28. lis 2007

tak na kladně se platí na předporodním kurzu něco přez 600,- v případě že otec k porodu nedorazí nevrací se nic. pokud neni otec na předpor kurzu plastí se za jeho přítomnost něco mezi 1200-1500to nevím jistě tak nechci mystifikovat a asi se to platí po porodu

gedren
28. lis 2007

Holky to cumim, jak pisete, ze kdyz nic nechteli, tak jste usetrily, mne by to teda bylo blby...my vedeli, ze se plati petikilo (Bulovka), ale nikdo nam nic nerikal, tak tam manzel druhej den po porodu zasel na sal jim to vnutit 🙂, to nas nejak ani nenapadlo, ze bysme to neplatili 🙂. Je fakt, ze jsme tam byli oba spolu prakticky celou noc a celej den, mistnost jsme meli pro sebe, nikdo nas nerusil - kdybych prijela s rychlovkou a pomalu uz na chodbe vyklopila dite, tak bych jim ty prachy asi taky nevnucovala 🙂))

Jinak dostali jsme normalne doklad, kterej jsme pak spolu s dokladem za predporodni kurz poslali na OZP, kde mi zaplatili 1200,- (celkove to bylo vic nez tech 1200, ale oni proste davaji na tyhle veci kredit 1200 celkem).

ocicka
29. lis 2007

Ahoj my rodily u Apolinare a nevim proc, ale nejspis na to zapomeli, tak ze tatik to mel zadarmo

vikvik
29. lis 2007

jezis holky mi prijde tak divny, ze se za to vubec musi platit! jako kdyby mu tam podavali obcerstveni?! esteze se neplati za pouzivani fotaku nebo kamery 🙂

mircka
4. pro 2007

Ahojky, vážně VZP proplácí přítomnost taťky u porodu? 🙂
Nemusí to být součástí předporodního kurzu?
Ono to u mne bude brzy aktuální, tak ať neletím na VZP zbytečně 😉

mircka
4. pro 2007

Tak už se mi to podařilo najít:

Příspěvek až 500 Kč poskytujeme na vybrané předporodní a poporodní aktivity

* kurzy cvičení a plavání v období těhotenství, pořádané akreditovanými porodními asistentkami
* přítomnost rodinného příslušníka u porodu
* kurzy cvičení a plavání s dětmi do 3 let věku
* příspěvek se vztahuje na každé dítě.

Podmínky k přiznání výplaty

* žadatelka, žadatel o příspěvek a dítě, případně rodinný příslušník u porodu, nebo otec dítěte musí být pojištěncem VZP ČR ke dni podání žádosti o příspěvek a ke dni výplaty příspěvku
* žadatelka, žadatel o příspěvek musí mít náležitosti pojistného na veřejné zdravotní pojištění v souladu se zákonem, to znamená nesmí mít vymahatelný dluh na pojistném a na penále (pojistné 50 Kč, penále 100 Kč)
* žadatelka, žadatel o příspěvek a dítě, případně rodinný příslušník u porodu, nebo otec dítěte nepožádal o změnu zdravotní pojišťovny
* příspěvek je přiznán na aktivity absolvované v roce 2007, rozhodující je datum uvedené na dokladu o zaplacení.

nikka.vo
4. pro 2007

Tak já jsem v Podolí platila 700,- předem ... byla jsem na to často upozorňovaná 🙄
Nakonec jsem stejně po třech hodinch v porodnici rodila akutně císařem, takže 700,- jsme zaplatili za to, že přítel seděl hodinu než mě odoperovali ve vedlejší místnosti a to bylo celé...no abych nekecala, tak asi dvě hodiny na porodním pokoji ještě před zákrokem semnou... 😖 😔

aallii
4. pro 2007

Ahojky,já budu rodit v Domažlicích,tatka u porodu tam stojí 300kč a je tam super to že kdyby to náhodou bylo císařem tak tatka pokud bude chtít muže být u toho. 😅 😅 Ptala jsem se ho jestli by tam chtěl být,první jeho reakce byla že jsem se zbláznila že když se mi budou hrabat v břiše tak že to fakt vidět nechce.A ted mi povídal že kdyby císař musel být tak tam chce být se mnou,držet mě za ruku ale koukat se na to nechce. 😀 😀
(TO CHUD 😵 🙂 INKA JEŠTĚ NEVIDĚL JAK STRAŠNÉ TO JE,JÁ SE NA TO DÍVALA NA NETTU A BYLO MI Z TOHO FAKT ZLE A TO SI MYSLÍM ŽE TOHO VYDRŽIM DOST),ale zrazovat ho nechci.

vrtule83
4. pro 2007

Já rodila v Kadaňi a tam za přítomnost otce u porodu nic nechtějí.

lucianka
4. pro 2007

Přesně jak píše Vrtule. 😉 Navíc nemusí absolvovat ani žádný kurz... 🙂 Četla jsem, že se někde platí a ještě musí taťka na kurz. 😉

sharii
12. pro 2007

Ahoj holky, s tím příspěvkem VZP bych chtěla upozornit, že na přítomnost otce u porodu to platí jen pro letošní rok. Od ledna 2008 už to budou vyplácet jen na ty ostatní aktivity. Takže kdo to chcete vyplatit ještě letos, nezapomeňte podat žádost do konce roku 🙂
Jinak já mám teď s platbou za otce u porodu taky pěkné dilema, měla bych rodit v Podolí a na těch 700,- předem mě taky upozornili, jenže teď to začíná vypadat na plánovaného císaře, tak vůbec nevím jestli má cenu jim těch 700,- platit aby to pak nebylo zbytečné. Pokud by byl opravdu plánovaný císař, tak manžel se mnou na sále být nechce, ale samozřejme si pak chce mimi pochovat a být u jeho ošetření...nevím jestli se za tohle taky platí nebo ne. Nebyla jste některá v podobné situaci?

kachnik
19. pro 2007

Ahojky, já budu rodit veVinohradské, museli jsme s manžou absolvovat předporodní kurz, dostali jsme složenku na 550,-, to musíme uhradit, aby manža mohl k porodu a uhrazenou složenku si mám vzít k porodu.

nelis
19. pro 2007

ahoj holky, já jsem rodila ve Valašském Meziříčí, platili jsme za otce u porodu 500 Kč (VZP mi to pak vrátila) a platili jsme to až po porodu. 😉 Na kurzu se mnou byl, ale nemusel by. 😉

mobina
19. pro 2007

Sharii opravdu ten příspěvek ruší? 😒 Chjo, dřív jak po porodu a potvrzení z porodnice, že tam fakt byl, mi ho stejně neproplatí, takže máme asi smolíka pacholíka 😝

sharii
19. pro 2007

Mobino, příspěvek pro matku a dítě jako takový se neruší, ale od příštího roku z toho vyřazují toho otce u porodu, pořád to ale půjde čerpat aspoň na nějaké to cvičení nebo plavání s miminem...
Jinak to proplácejí po předložení dokladu o zaplacení, tak když to zaplatíš přšedem a pošleš do konce roku žádost ještě by to proplatit měli...

mobina
19. pro 2007

Sharii no mě to v porodnici řekli jinak. Po porodu mi tam dají ještě štempl, že otec byl skutečně přítomen a pak teprve si to můžu uplatnit na VZP, což je logické, protože se může stát cokoliv, otec k porodu pak nedorazí, já si nechám vrátit prachy od nemocnice, že tam nebyl a ještě bych měla proplacený příspěvek od VZP? No prostě mám asi smůlu 😒

sharii
19. pro 2007

Mobino tak si na VZP zavolej jak to je...na jejich stránkách totiž je, že to vyplatí po předložení dokladu o úhradě. O potvrzení od porodnice, že to fakt proběhlo tam nic nepíší...

mobina
19. pro 2007

Tak je to tak, že musí opravdu proběhnout porod a pak to teprve lze uplatnit, ale do konce února budou ještě tyhle platby akceptovat, takže bych to mohla stihnout 😉

mobina
19. pro 2007

Jo a holky, až vám budou dávat doklad o zaplacení, nechte si vystavit ještě kopii s orignálním razítkem, protože ten originál vám v porodnici myslím seberou 😉

misa82
27. pro 2007

Něco pro Moravačky - nikdo koho znám, ani my sami, jsme neplatili ve Zlíně. Všude mají cedulky, že otec u porodu 400,- a píchnutí naušniček 260,-. Tak nevím, asi jsme jim ty peníze měli cpát do kapes 😀

pccolor
25. čer 2013

no žena rodila v porodnici kde předtím pracovala jako porodní sestra a tak jsme měli nadstandart a moji přítomnost zdarma, ale běžně jak ženu propouští z nemocnice jí dají fakturu za pobyt a je tam i ta přítomnost otce u porodu. Ale asi každá firma to má jinak. Agel to dělá tak jak jsem psal.

fishtamin
25. čer 2013

Já v roce 2009 platila ve Vrchlabí komplet všechno až při propuštění/opuštění porodnice. Ale nebyl problém to npříklad poslat později převodem na účet.

pccolor
26. čer 2013

no ono je to totiž téma z roku 2007 a v té době se ještě za pobyt v nemocnici neplatilo a tak to vybírali hned.

gepe
26. čer 2013

V Podoli pred porodem i tesne pred nim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru