Platba za otce u porodu. Kdy probíhá?

kamcatko
22. lis 2007

Ahojky... Chtěla bych se zeptat, jak je to s platbou za otce u porodu. Jestli se to platí předem, nebo až při propuštění z porodnice. Jen abych věděla ,jestli si mám pro jistotu přibalit do tašky obálku s penězi 😀

bambulik
22. lis 2007

ahojky, já mám rodit v Podolí v lednu a mám to jít dopředu zaplatit do pokladny, ale ptala jsem se v pokladně a kdybysme třeba přijeli ve dvě v noci náhle, musí peníze přijmout i na sále...

kamcatko
autor
22. lis 2007

Takze se to teda plati predem...ja mam taky termin v lednu a tak sem si myslela ze nam to vyuctujou pak na konci pobytu spolecne s tim poplatkem za pobyt v nemocnici...no nic,tak si pripravime obalku s penezi 😀

bambulik
22. lis 2007

mě to tak řekly v Podolí doktor, ať si zajdu do pokladny, zaplatím, dostanu doklad a kdyby tam pak náhodou otec nebyl, peníze mi vrátí, ale v pokladně mi paní řekla že kdybych náhodou pokladnu nezvládla, musí to vybrat na sále..
kde rodíš?

alcatko.j
22. lis 2007

Nas tatka platil po porodu, byli jsme dve hodky spolu vsichni tri na sale, pak me soupli do sprchy, jeste na porodnim sale a mezi tim si tatku zavolali, at caluje 😅
Ale maminka co rodila zaroven semnou vedle a pak semnou byla i na pokoji rikala, ze od jejiho manzi to zapomneli vybrat 😅 Usetrily 400,- 😠 😀 😀 😀

kamcatko
autor
22. lis 2007

bambulik:ja budu rodit v Trutnove,tak treba to tady bude trochu jinak🙂
alcatko.j:tak to by se mi taky libilo kdyby to od nas zapomeli vybrat🙂

danullinnka
22. lis 2007

Ahoj Alcatko,no u mého prvního porodu na to taky zapomněli,protože to byla rychlovka,tak jsme ušetřili 300kč.U druhého porodu na sále nebyl-nechtěl,stačil mu první-ale po porodu tam se mnou ty dvě hodky byl a za to se neplatí.Ale jinak se platí pobyt otce u porodu přímo na sále.Teda aspon tady u nás 😉

monaberuska1
22. lis 2007

Ahojky holky🙂my jsme teda absolvovali jednorázový kurz tam jsme platili 500,- a je to 🙂a kdyby jsme nešli na ten kurz tak by jsme museli platit 700,- což mi přijde blbí, a navíc na tom kurzu jsme ještě dostali balíček pro miminko a bylo to velice zajímavý🙂takže O.K.:-)a jinak prý když nejdeš na ten kurs tak se platí až po porodu🙂

karotky
22. lis 2007

Já rodila v Pardubicích(tenkrát to byla Krajská nemocnice)a neplatili jsme vůbec nic.Jen by mě zajímalo,jestli se to změní,když se z ní stává Akciovka. 😅
Nerodil někdo v Akciovce?

denousek
22. lis 2007

no holky jeste aby se to tak platilo fakt predem to mi prijde ujety vzdyt ja ani nevim jestli muj milacek tady zrovna bude jestli nebude nekde na montazi no a kdyz prijdes rodit aby po tobe chteli prachy to je taky divny ne...videla bych to az po porodu jak jste jeste 2 hod na sale ...ale dopredu,\,??...to je blby....

jandalinka
22. lis 2007

Ahojky!!!Tak já už mám konečně porod za sebou.Eliška má 11dnů a co se týče platby otce za porod,tak manžílka se ptali před porodem,zda bude chtít platit hotově či složenkou a mělo to být 200-,,ale pokud by trval porod déle,tak by si musel připlatit.Manžílek se rozhodl pro složenku,ale nakonec to bylo tak rychlé,že na nás zapomněli a tak jsem zjistila druhý den,že jsme ušetřili 🙂 😉 a nikdo nebádal potom,zda jsme platili či ne!!! 😅

bramburka
22. lis 2007

v krči jsem to platila při propouštění z porodnice.

bramburka
22. lis 2007

500 kč to stálo

f.nina
22. lis 2007

Ahojky tak ja jsem rodila v OV-Vítkovivích a platba tam je při propouštění 😝

monaberuska1
22. lis 2007

holky jak to tu čtu, tak všude je to jiné🙂

paolin
22. lis 2007

my v Bohunicich platili az po porodu. nez tatka jel domu 🙂

pavlusa1
25. lis 2007

Ahojky,
v táboře jsme předem platili 500,- ale na stránkách nemocnice mají psáno 300,- a ještě to ani nikdo nekontroloval jestli máme zaplaceno. 😀

altoja
25. lis 2007

Rodila jsem v Jičíně, my platili pětikilo až když už byl Vojtik venku a s Viktorkou jsme neplatili nic, protože jsme byli na porodním pokoji asi tak čtvrt hodiny, než jsem Viktorku vyprdla 😅 , takže nám řekli, že po nás nic nechtějí, že by jim bylo studno, skásnout nás o pětistovku za patnáct minut 😀

vendy01
25. lis 2007

Ahoj, my budeme rodit v Rychnově n. K. a tam se platí za tatínka 300Kč.

monaberuska1
25. lis 2007

no🙂jak říkám všade je to úpně jinak🙂nejlepší je když se Kamčatko informuješ předem v té nem. kde budeš rodit🙂nebo jestli mají svoje stránky na netu🙂

nikitka26
26. lis 2007

Já rodila v Praze u Apolináře, byla zrovna sobota, tak to chtěli sestřičky na sále po porodu...já jen zavtipkovala, že tam manža u toho ani nebyl (nestihl to o 5 minut)a že nám na předporodním kurzu jejich staniční říkala, že to už je v ceně toho kurzu....tak z toho byly nějak PA zmatené, že jim zase říkala, že se nově vybírá i když absolvujeme kurz...a nakonec přišla, že je fakt, že manža u toho ani nebyl, tak to po nás platit nechce, že si to u staniční obhájí.

michlas
26. lis 2007

Ahoj 🙂 ,budeme rodit v Roudnici nad Labem,už jsme byli na předporodním kurzu.Ten trval asi hoďku i s prohlídkou porodnice 😉 .Zaplatili jsme 200Kč.A potombudeme ještě platit 500Kč,když to taťka stihne 🙂 .Ale neřikali jestli před nebo po.Ale myslím,že logické by bylo po.No uvidíme dnes je možné všechno.

petraluk
26. lis 2007

Ahoj holky. Já jsem v Plzni platila 500kč. Přítele zkasírovali hned když ho PA pouštěla na porodní sál. 😀
Jedna rada, kdo máte VZP, přispívá na to 500 kč. Potřebujete k tomu jen potvrzení o platbě a kartičku z pojišťovny svojí a dítěte. Tak neváhejte a nenechte jim to tam. 😉

michlas
26. lis 2007

Dík za radu to ja pravda,proč jim to nechávat 😉

ajjjka
26. lis 2007

Ahojky, zrovna jsem hledala jak je to s proplacením když mám otce u porodu a jsem u VZP. Tak říkáte akorát potvrzení o platbě a moje kartička pojištěnce? A nevíte jestli je podmínkou mít i dítě u VZP.

milwa
27. lis 2007

Dite budes mit u VZP pojisteny automaticky pokud jsi u nich ty... Ale podminka to neni, to je prispevek pro tebe a bude ti stacit uctenka a vyplnit formular na miste u okynka.

petraluk
27. lis 2007

Přesně tak, musíš mít svoji a malýho kartičku. Já jsem jí zapomněla doma a nestačilo jim, že si mě našli v počítači. Musíš je mít obě sebou. Plus to potvrzení. A kde máš dítě je jedno, ale je pravda, že automaticky má tvojí pojišťovnu, ale ty až budeš mít rodný list, tak ho tam stejně musíš jít přihlásit. 😉

bielanevesta
27. lis 2007

Tak od nás vybralo dopredu 600,- a manžel u porodu aj tak nebol lebo mi museli robiť CŘ ale penízky nám nevrátili 😝

orisek1
27. lis 2007

my jsme platili 167,- Kč a vyinkasovali to od manžela někdy v průběhu porodu 🙂

orisek1
27. lis 2007

Jinak docela čumím, co jste platili za pálky. Manžel platil těch 167,- Kč a mohl se mnou být od mého přijetí do porodnice neomezenou dobu (a to jsem rodila dva dny) a dostal kafe a zelený mundúr.

r123
27. lis 2007

tak mi u prvního porodu neplatili nic jelikož manža si nevzal peněženku a ono mu řekly že je to dobrý že když si vzpomene tak to pak má donést.samozřejmně nedonesl byli jiný starosti 😀 ,ale vím že tam jak jsem rodila chci v březnu znovu chtějí 400,- celkem dost! 😒 ale stojí to za to!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru