Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

kristi
22. lis 2007

treba casem taky nebudem....

ria80
22. lis 2007

Ja s tim teda taky moc nesouhlasim,ale protoze delam taky trochu ve zdravotnictvi,tak vim,kolik ty leky ve skutecnosti stoji.Je spousta leku,kde si pacient zaplati doplatek treba 100 kc a zd se mu to hodne,ale stat na ten lek doplati treba dalsich 700kc.Takovych leku je spousta.
Vyvijji se novy leky na vazny nemoci,ten vyzkum neco stoji,strasne moc,vyroba taky,ted uz jsme nekde jinde nez u paralenu.
Kdyz budu mit nedej Boze nejakou vaznou nemoc,tak budu chtit dostat to nejlepsi,co je,treba i ze zahranici.A i kdyz se o tom nikde nemluvi,tak prave tyto leky se k lidem vetsinou nedostaly a doktori lecili zastaralyma metodama a lekama.ty nemocnice na ty drahy leky proste nemely.A lidi umirali.
Timhle by se opravdu mohla zvednout kvalita lecby a dostupnost novejsich leku.Nam neublizi,kdyz si nektery bezny levny leky zaplatime cely sami a dame i nejaky poplatky,vsak ono nas to nezabije.Ale z tech trosek bude pak spousta penez prave na tyto leky nebo na narocny operace a transplantace apod.
Nam se to ani nezda,kolik takova lecba doopravdy stoji.

Ale jak rikam,melo by to byt lip upraveny a promysleny,nektery lidi opravdu treba nepujdou radsi k doktorovi a neco zanedbaj.Ja ted asi budu sama,penize od otce ditete nedostanu a co zaplatim z rodicovskyho prispevku?Mam z toho docela strach.Ale rikam si,ono to nejak pujde,bude muset.Ono tech 30kc neni tak moc.A na jednu stranu to chapu,ze lecba je cim dal drazsi a za opravdu kvalitni zdravotnictvi si musime priplatit.
Ale jak rikam,melo by to byt promyslenejsi.

kristi
22. lis 2007

ja jsem rekla, ze jejich zdravotnicti proslo reformou a je v pohode. To jestli jim je nebo neni dobre neresim...stejne jako tady je i tam urcite spousta rejpalu a vecnych stezovatelu,co se jim NIC nelibi....

kacka.va
22. lis 2007

rio, bohužel se tebou úplně nesouhlasím, že tímhle opatřením dojde ke zkvalitnění péče. Dojde akorát k tomu, že je opět větší papírování.
A s tím poplatkem... když má např. někdo 3 děti a ty děti od sebe vzájemně chytnou nějakou nemoc, tak to se nám asi o tom ani nebude zdát, kolik nakonec rodiče zaplatí za léky a recepty. 30 Kč jako jednotlivá položka není moc, ale počkej, až se ti to nasčítá.

maart
22. lis 2007

...no ria, a ted budou stare babky umirat ne proto, ze by nemocnice nemely na drahe leky, ale proto, ze babusky a dedousci budou setrit a k doktorovi treba radsi nezajdou, jenom aby vsechno poplatili a jeste treba koupili vnoucatkum vanocni darecky... 😒 ...mozna prehanim, ale reforma je velmi radikalni a vcelku hodne nekompromisni.

Je pravda, ze Cesi jsou opravdu prebornici v navstevnosti doktoru, ale platit za pribuzneho v komatu, malinke nedonosene mimi v inkubotoru, za 4-lete decko s laringitidou...nooo, krutarna drsarna...Chybi mi v tom nejake logicke vyjimky... 😖

zanett
22. lis 2007

maart, souhlasim s radou kristi; odstehovat se, nelibi-li se to nekomu...pokud si nekdo mysli, ze jinde je 'trava zelenejsi', necht to zkusi...Hlavni asi je, aby se lide zacali o sve zdravi starat vic a snizila se tak pravdepodobnost onemocneni (a specialne Cesi se svou nadvahou -druzi v Evrope!!!!!- to potrebuji pochopit jako sul! At si kazdy sahne do svedomi a prizna, co by mohl udelat pro sve zdravi... Samozrejme, ze zadne pravidlo neni nikdy stoprocentni a vzdycky se najde nekdo, kdo na tom bude tratit....tak je to ale v zivote bohuzel se vsim, ne?)

kacka.va
23. lis 2007

mně teda to stěhovaní taky přijde přehnaně drsné řešení. Všude je něco, samozřejmě, že to jinde je jiné a podle mě neexistuje místo na světě, kde by bylo všechno ideální. Jenže, co to všechno obnáší si uvědomí právě ti, kterým se něco stane. To se uvidí po novém roce, jak to bude fungovat. Kdybych věděla, že ty peníze se opravdu použijí účelně, tak by člověk asi taky tolik neremcal. Jenže upřímně si myslím, že většinou takovéhle změny vedou jen ke zvýšení papírování a peníze se stejně vytratí neznámo kam, jak je často zvykem.

maart
23. lis 2007

To je fajn Zanett, ze aspon nekdo s Kristi souhlasi...mne to proste prisla hloupa nicnerikajici poznamka....takovy vykrik do tmy. Ano, mas pravdu, prejidame se, tloustneme, kourime, pijeme...reforma zdravotnictvi JE nutna! Ale kazdy ma taky pravo vyjadrit svuj nazor! Mne proste prijde tato reforma velmi zasadni a malinko se ji obavam, ale samozrejme uvidime, treba se to nejak srovna a dalsi represe proti lidem uz nebudou nutne. Uz ted se ale bohuzel mluvi o mnohem vyssich platbach u zubare (i kdyz uz ted se tam kazdy jenom lehce nadstandardni vykon draze plati)...Mam takovy pocit, ze bydlis v zahranici - nekde jsem uz od Tebe prispevky cetla. No ja jsem taky nekolik let zila v Nizozemi, ale muzu Te ubezpecit, ze se zivotni situace tam ABSOLUTNE neda srovnavat s tou nasi, jak by taky mohlo - cely hystoricky vyvoj nasi zeme (+ dalsich postkomunistickych) a tech "zapadnich" je naprosto odlisny, ale nechci se poustet do slozitejsi diskuse...Preju nam vsem ceskym lidem - bohatym, chudym, s detmi, bez deti - aby se nam tady dobre zilo, aby byla zdravotni pece porad dostupna pro vsechny, aby mohly nemocnice a dalsi zdravotni zarizeni dobre fungovat. K tomu zmena nutna je...

kristi
23. lis 2007

tak jako bych se stehovala za lepsi praci, tak bych se prestehovala,kdyby se mi neco nelibilo, pokud bych mela moznost a pokud by pro me stavajici situace byla opravdu neunosna..

mne pripada,ze spousta i mladsich lidi je porad naucena na to,ze vsechno je vsech, nic pro to udelat nemusime, za nic platit nebudeme a jeste budeme mit vyhody...je potreba se proste probudit z teto letargie a zacit neco delat.

Maart,taky jsem zila dost dlouho jinde a za zdr. peci jsem tam solila...boze a co? dyk je to moje zdravi,ne?

kacka.va
23. lis 2007

kristi, tak v tom s tebou zase souhlasím, že hodně lidí by akorát dojilo stát.
A já jsem v tomhle docela vlastenec, takže bych se asi jen tak nepřestěhovala, to by už muselo být 🙂.

kristi
23. lis 2007

ja taky, proto jsem se vratila, ale kdybych se byvala nerozesla s ex, tak bych tam zustala... 😉

maart
23. lis 2007

Vzdyt ano...pisu, ze s reformou souhlasim, jenom mam proste malinko obavy, to snad muzu ne? 😉 ...no ja jsem taky vlastenec, vsude je proste neco a ja jsem az takovy vlastenec, ze jsem sveho NL manzela pretahla sem 😀 , je tady spokojeny, jsme tady spokojeni vsichni, o placeni u Dr. vi, diskutovali jsme o tom...Je to tak, ze v NL jsme meli VESKEROU peci u vsech doktoru placenou ze zdravotniho pojisteni, ktere ale bylo (priznavam) VELMI vysoke, neporovnatelne s pojistenim tady (...musim ale zase podotknout, ze manzeluv plat byl v NL neporovnatelne vyssi nez tady)....Tak to proste je.

kristi
23. lis 2007

no tak supeeeeeeeer 🙂

maart
23. lis 2007

Jsem taky rada, ze jsme se domluvily...treba to nakonec nebude tak horky a nebudou tak narvany cekarny jako driv...Kdyz jsem sla na zacatku tehotenstvi k moji obvodni Dr., aby mi prdla do tehu prukazky, ze jsem zdrava, tak tam fakt sedelo asi 20 hekajicich lidi, myslela jsem, ze me slehne! Jeste na mne hulakali, at nepredbiham, kdyz jsem se sla na dvere podivat, jak tam ta moje Dr. vlastne je (leeeeeeeta jsem nebyla u Dr., takze jsem to nevedela a klukani jsou taky zdravy jako ripa...snad bude i to treti)....Mam dneska nejakou psavou naladu, uz jsem napsala asi do 5-ti diskusi, tak mne omluvte 🙂 .

kristi
23. lis 2007

Maart, ja jsem tedka na vesnici, mame tady jednoho gyndare, objednana jsem byla vzdy a od 20 tt jsem chodila o hodku pozdeji, pac jsem vedela, ze stejne budu cekat. U detsky to samy, vzdy fronta..zasadne chodim az pred koncem pr. doby...a td. Je toho fakt dost, jak jsem psala uz nekde vys, ja si proste rada priplatim za kvalitnejsi sluzby, neprijde mi to divny.

Zkus jen nahodit, kolik jsou odvody v NL???

maart
23. lis 2007

Tak hlavne, aby ty sluzby kvalitnejsi byly...pro mne bude, presne jak pises, uz kvalitnejsi i to, ze nebudu muset cekat...Jo, to by bylo super. Kristi, ja uz si to FAKT nepamatuju, ale bylo to proste HOOODNE! Musela bych se kouknout do papiru, proste fakt to bylo moc moc penizu...A platili jsme az jsme byli nemocny nebo ne, proste kazdy mesic stejny odvod. Vim, ze se uvazovalo o tom, ze kdo nebude moc nemocny, tak se mu nejaka cast pojisteni vrati ve vyuctovani dani, ale my jsme se pak uz stehovali sem, tak ani nevim, jestli se to tak resilo....

kristi
23. lis 2007

Maart, no dokazu si to predstavit, ja sice makala na cerno,ale co odvadeli zamestnavatele na normalni zamestnance, to bylo fakt husty...kolik platime my tady??

maart
23. lis 2007

Hi hi 😀 ....jsem "bohuzel" typicka matka v domacnoti, takze opet nevim, finance u nas obstarava manza...Nicmene je to zlomek toho, co jsme platili pred tim v NL. Vis co, ja se hlavne obavam, aby se tady nenasla skupina socialne velmi slabych libi, kteri pak uz na zdravi budou kaslat uplne nebo proste normalni lidi, ktery budou mit tu smulu, ze se jim narodi nemocny dite, nebo onemocni rodice, babicka...proste otevrene rikam, ano, reforma je potrebna a musela prijit, ale ale ale....Nicmene, jak uz jsem psala, treba to nebude tak zly, to se proste musi ukazat.

kacka.va
23. lis 2007

kristi: myslím, že je 8 % sociální a 4,5 % zdravotní

paolin
23. lis 2007

to plati zamestnanec. zamestnavatel plati mnohem vic.

taky mi nektere casti reformy hlava nebere. platit za pacienta v komatu? platit za novorozene apod.? a kolik penez z tech poplatku prijde nemocnici?
trochu mi tedy unika smysl zdravotniho pojisteni. nedelam si iluze, ze ty penize z meho platu jdou na zdravotnictvi. ale to je problem vlady a ne nas danovych poplatniku. no, kdyz si vsechno nechame libit, tak holt budeme platit a platit..

kacka.va
23. lis 2007

jojo, u zaměstnavatele je to myslím 26 % a 9 %, nebo tak nějak. Jinak pokud víte, jak se rozděluje státní rozpočet a příjmy, které do něho vstupují, tak to jde fakt na zdravotnictví, ale to automaticky neznamená na zdravotní péči.

paolin
23. lis 2007

ja mam teda zkusenosti, ze je tomu naopak. zaplacne se tim cokoliv jineho, na co nejsou zrovna penize.
no a pokud jde o vyvoj leku...naklady jsou obrovske, ale pak se mnohonasobne vrati vyrobcum leciv. neni to tak?

svatba07
23. lis 2007

Toto jsme nasla na idnesu, jak je to s temi poplatky:
Porod = 360 korun
Peněženky vytáhnou i ženy v porodnici. Zaplatí za sebe i za novorozeně. Žena přitom stráví v porodnici nejméně dvaasedmdesát hodin.

Narodí-li se dítě hned první den, zaplatí máma za sebe a dítě za tři dny 360 korun.

Od chvíle, kdy lékař potvrdí těhotenství, je žena oproštěna od všech poplatků, které jsou s její graviditou spojené (dostane-li ovšem angínu, návštěvu lékaře i recept si platí).

kacka.va
23. lis 2007

paolin, základní pravidla rozpočtu jsou jasná, jde o to, jak se to pak během roku přerozdělí, protože peníze nejsou na nic.
A u vývoje léku jdou opravdu peníze výrobci, ale že by se to mnohonásobně vrátilo, to si nemyslím. Protože takové testování léku jde ne do milionů, ale často do miliard a má jen určitou dobu, po kterou je on výsadním dodavatelem toho léku, jakmile skončí po několika letech patentová ochrana, začnou to vyrábět generičtí výrobci, kteří mají samozřejmě náklady o řády nižší, protože nemuseli investovat právě do testování léku.

kristi
23. lis 2007

tak si jeste vsechyn kupte MF dnes,je tam ta priloha o zdravotnictvi a jak se co ma a nema..ju?

jen cituji kolik,co stoji:

jeden den na ARO : 30.000-500.000
provoz inkubatoru : pres 20.000 denne
bypass: 350.000-400.000 kc
operace slepaku: 22.000 kc

atd, mely byste si to precist, je to hodne zajimavy a mozna to nekterym, co platit nechteji, otevre oci...

PS: muj otec prodelat infarkt letos, na VZP dluzi znacnou castku, presto mu ten bypass dali...muze byt rad, ze si to neplatil sam...

paolin
23. lis 2007

kacka.va a kde tedy vyrobci leku berou takove zisky? no, to je jine tema, takze je to jedno.

Kristi, ty jsi pro to, aby lidi za zdravotni peci platili, ale tatinek platit nemusel i pres dluhy? trochu si to protireci, ne? no, hlavne, ze je v poradku! 🙂

myslim, ze to cele povede hlavne k tomu, ze se lide budou vyhybat doktorum. na druhou stranu - spousta lidi zdravotni pojisteni neplati a tak se "vezou na nas ukor". poplatky nam asi zase maalinko ulehci. kazdopadne jsem na strane tech, co by v platbach zavedli jiste vyjimky.

kristi
23. lis 2007

a tohleto semka musim prepsat cele:

otazka: Cely zivot jsem si platil zdr. pojisteni a ted mam jeste navic platit poplatky. K cemu mi to tedy je, kdyz musim platit dvakrat?

odpoved: Odvody na zdr.poj nepredstavuji platbu za poskytnute sluzby, ani predplaceni techno sluzeb. Ony opravdujenom vyjadruji solidaritu nas vsech s nemocnymi. Protoze nidko nemuze vedet, zda tim nemocnym nebo dokonce vazne nemocnym nebude uzza hodinu nebo zitra rano prave on sam, a protoze je lecba nekterych onemocneni nesmirne draha, existuje povinne verejne zdr. pojisteni. Pokud secteme vsechny odvody na zdr. poj., kterymi obohati obcan spolecny fond v prubehu deseti let, dostaneme se napriklad k castce 250.000-300.000 Kc. Za jediny den straveny na jednotce ARO v nemocnici by v pripade vazneho stavu stejny clovek takovou sumu "utratil" za jediny den....

kristi
23. lis 2007

paolin, ja se s otcem nestykam, proto mi je to jedno..jen rikam, jak to ted je a jak by to nebylo, kdyz by si musel platit, vis?

paolin
23. lis 2007

kristi, to je mozna pravda. ale ne kazdy z nas skonci na ARU nebo JIPce. tu castku, co je uvedena odvede prumerny zamestnavatel za sve zamestnance za mesic. ze nemaji pojistovny penize? a ty nove palace, co si staveji plati ze sveho?

mne se proste nelibi, aby poplatky platili napr. lide v komatu jen proto, ze "zabiraji misto". tecka 🙂

kacka.va
23. lis 2007

paolin: a teď myslíš ty originální nebo generičtí? protože generičtí mají na jednom výrobku zisk třeba jen 10 %, což se mi oproti jiným odvětvím zdá docela málo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru