Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

kristi
14. říj 2007

tak pokud clovek nemuze investovat do svyho zdravi, tak to je na tom hodne spatne a prakticky by si ani nemel porizovat dite, protoze dite fakt stoji vic jak 60Kc denne

majina
14. říj 2007

Nemůžu si pomoct ale 60 korun za den není zase tolik! Neřeknu kdyby chtěli 200 Kč i když k tomu jendou dojde.

prostě si lidi uvědomí jestli budou utácet za kraviny nebo si budou peníze šetřit na své zdraví 🤐

makak21
14. říj 2007

60 korun fakt z tohohle pohledu není moc, ale jsou i lidé, kteří šetří každou korunu a pro ty se výdaj v podobě cca 1000,- za týdenní pobytu v nemocnici může zdát vysoký. Taky nepatřím k extra movitým lidem, ale tohle beru. I doma si človek musí hradit bydlení a stravu, takže já jsem pro, i když pro mimčo nevím, tam bych si to asi dokázala odpustit, být poslancem 😅

kristi
14. říj 2007

Presne, co takhle maminka,ktera kouri?? odpusti si cigara, aby mohla zaplatit nemocnici? 😕

makak21
14. říj 2007

Jasně kristi, tak v téhle podobě jo. Za cigára vyhodí určitě mnohem víc

kristi
14. říj 2007

jak ja bych byla rada, kdyby mi v porodnici dali za 60 Kc normalni jidlo, pac ta strava v cene se nedala jist.

makak21
14. říj 2007

Kristi a to si myslíš, že když jim tam necháš za den 60,-, že ti líp uvaří?? 😀 Pochybuju, že z toho necu dostane ta kuchařka, aby se začala snažit 😀

kristi
14. říj 2007

myslim,ze ano, verim Julinkovi, ze to bude chtit zmenit, kdyz neprosla skoro ani jedna nemocnice

makak21
14. říj 2007

No jo, ale dokud si tam nepůjde Julínek sám lehnout a neochutná, pochybuju, že se něco zmení 😖 V nemocnicích už jsem si toho naležela dost a strava se za ty roky nezměnila, fakt se to nedá žrát 😀 Nejlepší jsou rohlíky k snídani 😀

kristi
14. říj 2007

Ochutnaval, byl na testech pro MF dnes a divil se, ze se to neda jist. Takze v napravu doufam. Jinak pro platby vseobecne jsem, jen kvuli tomu, ze si konecne budu pripadat ja jako PAN a te,ktery muze mit sva prani, kdyz za ne plati

majina
14. říj 2007

Přesně tak... potom nějaký pitomé sesřičce řeknu: "Hele platím si za tebe tak kmitej a nekecej" 😀

makak21
14. říj 2007

Tak já na ty platby tedy koukám z trochu jiného úhlu, z úhlu nemocného. Jsem pro platby v nemocnici, ale za recept, návštěvu u lékaře...tam bych to nějak regulovala. Až si za všechno budu muset začít platit, rázem z ne moc movitého člověka budu chudým člověkem 😀 Což taky ta představa moc nepotěší 😝 Ale co se dá dělat, hlavní je, aby tenhle stát přestal být tak zadlužený a doufejme, že se jim to podaří...

makak21
14. říj 2007

Majino, platíš si ji stejně, akorát ti to jde v pojištění...i když ted si na ní budeš moct víc vyskakovat 😀

majina
14. říj 2007

Jenže tyhle peníze nebudou použity na dluhy! ☹

majina
14. říj 2007

No právě, teď si platím ještě víc tak budu ještě víc držkovat 😀

kristi
14. říj 2007

Maji, to bude super, ze?

Makak, no holt se s tim vsichni budeme muset smirit, nekomu to pujde hur, pac ma hloubeji do kapsy, ale treba se lidi budou tech plateb natolik bat, ze se zameri na prevenci nemoci, zmeni ziv. styl, stravovani atd..

makak21
14. říj 2007

No to je jasný, ale může to v horizontu několika let zapříčini, že se zadlužení nebude zvyšovat a to je docela příjemná zpráva, ne?? 😉

majina
14. říj 2007

No to bude bomba... už se na to těším 😀

makak21
14. říj 2007

No právě Kristi, prevence je základ, ale já, když to vezmu ze svého pohledu, bych prevencí nic nazachránila. Jsem nemocná už od malička a čím jsem starší, tím je to horší, takže mě to asi děsí trochu víc, než když má někdo sem tam chřipku 😅 Ale nějak se to zvládne, musí... 😉

majina
14. říj 2007

No kéééžkdyby se to už nezvyšovalo!

Jo a těm keří preventivně nechodí k doktorovi a to k jakémukoliv bych to všechno dala 3krát tak dražší!!!!!!

kristi
14. říj 2007

Maji, to se stalo me tchyni, 20 let nebyla na gynde, pac si myslela, ze se za prohlidku plati a pak ji zaclo bolet a mazala do nemocnice na operaci hned druhy den

makak21
14. říj 2007

No tak to je síla 😅 Takhle bych to dala spočítat mému otci...ale za zubaře 😀 Jak se bojí, tak ted se nedoplatí 😀

majina
14. říj 2007

No prosííím a k tomu by třeba vůbec nemuselo dojít = ZAPLATIT!!!!! 😀

kristi
14. říj 2007

Ty blaho, by ji slehlo, kdyby za to mela platit 😒

majina
14. říj 2007

By raději nešla ani na tu operaci co???

kristi
14. říj 2007

To musela,jinak by to bylo hoooodne spatny. 😉

majina
14. říj 2007

hmmmm.... 😖 tak by vyvalila 5000 a hotovka

majina
14. říj 2007

no jenže ono by to taky vlastně moho být i 20000 a potom by to vrátili že jo??? 😅

kristi
14. říj 2007

jj, ja nikomu nic spatnyho nepreju,ale pokud se o sebe nekdo nestara nebo prehlizi zdr. problemy, tak si za to prakticky muze sam

musko
14. říj 2007

Myslím, že sa musím zastať tých sestier. Aj teraz kmitajú až až, za tie prachy, čo dostávajú - keby k tomu nemali vzťah - by to fakt robil málokto... To sa ťažko vysvetľuje tomu, kto nevie, čo tá práca obnáša... Robiť do 60 - 65 rokov v 3 smennej prevádzke a fyzicky aj psychicky sa vyčerpávať - myslím, že sa toho dochodku nedožijú...
V zásade som za to, aby sa priplácalo - tých 60 KČ na deň fakt nie je veľa - ale aj to je raltívne. Aj platby na pohotovosti a v ambulancii sú rozumné, akurát mi nie sú jasné a nechápem prínos platby 30 KČ za každú položku na recepte v lekárni - si vezmite, že ste chronicky choré, nastavené na určitú liečbu - ktorú možno musel lekár dlho nastavovať kým Vám sadla - prídete k lekárovi, zaplatíte a potom ešte v lekárni - doplatok za lieky a za každý recept cca 60 KČ ( keďže je na dve položky) Ak ste k tomu všetkému ešte aj ID - tak teda neviem....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru