Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

musko
28. říj 2007

Vieš, zanett, inak sa na to pozerá človek, keď je slobodný a bezdetný, má prácu a peniaze... Inak, keď máš rodinu, deti, si MD, alebo nedaj Bože stratíš prácu a ako matku malého dieťaťa Ťa veľmi nebudú chcieť zamestnať, alebo budeš mať choré dieťatko, o ktoré sa budeš musieť starať viac rokov, alebo celý život.... V zásade s reformou ( ako zdravoitník )súhlasím, ale nepáči sa mi, že máme platiť za deti, že sa u lekára platí za každú kontrolu...

musko
28. říj 2007

A o tom, že dieťa je luxus - možno, na celý život... Ale prečo, veď keď nebudeme mať deti, nemáme budúcnosť.....

r123
28. říj 2007

musko:dobře řečeno!

r123
28. říj 2007

já si myslím zanet že bydlet tady a mít rodinu a nějaký závazek tak hodně rychle změníš názor!

zanett
28. říj 2007

Ja mam sice praci, ale platim si VS (protoze i kdyz jsme v EU, nemam narok na prispevky na studium, protoze studuju dalkove a vydelavam), studium je rozhodne nakladne...

Deti nemam mimo jine i proto, ze si je ted nemuzu dovolit, resp. mohhla bych, ale nemeli bychom takovou zivotni uroven, jakou muzeme mit treba za 8-10 let...

Ted to vyzni asi hodne tvrde, ale ja myslim, ze je kazdeho osobni zodpovednost, co chce se svym zivotem udelat. Vzdyt nikdo nikoho nenuti pracovat v supermarketu za kasou nebo mit 4 deti...Je to svobodne rozhodnuti kazdeho jednotlivce! Myslim, ze by kazdy mel priznat zodpovednost za sva rozhodnuti...

Ano, ja nemam spatny plat, ale to proto, ze mam odpovidajici vzdelani a zkusenosti...ale nebylo tomu tak vzdycky, taky jsem nemohla dlouho sehnat praci a kdyz ji nakonec sehnala, nabidli mi mizerny plat...ale prave proto jsem se rozhodla s tim neco delat a nesedet s rukama v kline!

snehurka11111
28. říj 2007

Ahoj holky, koukám, že se to tady pěkně rozjelo. Platba za pobyt v porodnici - ano (provozní poplatky jako strava atd..), ale co nezkousnu - placení receptů, pohotovostí pro miminka. Je to nehoráznost a to jsem ještě dneska četla, že se bue platit miminku i případný pobyt v inkubátoru!!!
Jsou to hovada! Nemám slov!!!!Kdo nemá nebo neplánuje děti, těžko pochopí, o čem to je.

zanett
28. říj 2007

r123, ale ja jsem ZAMERNE odjela do zahranici, abych se mela lepe!!!!

r123
28. říj 2007

snehurka máme stejný názor:zanet tak vydíš když si odjela aby ses měla líp tak jak můžeš ntvrdit že se máme dobře!vůbec nemáš ponětí o čem mluvíš!!!!!

nonames
28. říj 2007

snehurka, máš na 100% pravdu => Kdo nemá nebo neplánuje děti, těžko pochopí, o čem to je

zanett
28. říj 2007

r23, ja tvrdim, ze se Cesi OBECNE maji dobre - lip nez jak se tvari (a stezuji si), ale ja odjela proto, ze se chtela mit JESTE LEPE - ale unika ti fakt, ze ja jsem NIC NEDOSTALA ZADARMO a vsechno jsem si tvrde vydrela, kdybych takhle drela doma v CR, tak jsem na tom asi taky velmi dobre, ja totiz uplne nenavidim, kdyz si lidi stezuji, ale sami nic nedelaji a kdyz hazi zodpovednost za svuj zivot na ostatni (stat atd)...

snehurka11111
28. říj 2007

Nemá...
Člověk si nechce stěžovat, ale tahle vláda nás opravdu zahrabe...
Vždyť - kde je dneska a co si může dovolit dnešní normální člověk s průměrným platem?!!! Kdxž rostou ceny, ať rostou tomu úměrně i platy.

snehurka11111
28. říj 2007

Tak zanett - pro zajímavost - já jsem dřela hooodně a teď? Nemůžu si pomalu dovolit ani mimino za těhlech podmínek a to mám nadprůměrnej plat.

zanett
28. říj 2007

Koceny, ja musim bezet, pozdeji se za vama jeste mrknu 😉

Mmch; kde je kristi?

r123
28. říj 2007

zanet prostě nevíš o čem mluvíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale jenže většina lidí se dobře nemá!

snehurka11111
28. říj 2007

ani vysokoškoláci 😢

snehurka11111
28. říj 2007

Ono nejde ani o platby a zvyšování ostatních spotřebitelských cen, ale to, že se má platit za téměř povinnou lékařskou pomoc a péči pro mimina a děti - to je na žalobu Ústavnímu soudu!!! Není umění šetřit na státním rozpočtu a přitom dětem nechat platit blbou pohotovost, když mají horečky nebo inkubátor, kterej jim zachrání život!!! Jsou to kreténi, kterejm jde jen o sebe, ne o lidi!!!!! Budem akorát stát plnej postiženejch a nemocnejch lidí.

snehurka11111
28. říj 2007

a už jsem z toho rozčílený přestala psát spisovně 😖

zanett
28. říj 2007

r123, asi to nema cenu, pac ja si budu stat za svym a ty zase za tim tvym (tak i snehurka), takze ja bych to nechala...protoze jinak se budeme hadat do nekonecna...

pindruska
28. říj 2007

platit za miminko, které musí být po porodu v inkubátoru, to si přijde jako nehoráznost! 😠

snehurka11111
28. říj 2007

Je to příšerný a zanett mě tak rozčílila, že už jsem sem fakt musela něco napsat

zanett
28. říj 2007

😀 😀 snehurko, tak to me svym zpusobem tesi, netusila jsem, ze me prispevky budou tak podnetne 😀

snehurka11111
28. říj 2007

spíš bezcitný

zanett
28. říj 2007

realisticke

nonames
28. říj 2007

zanett, pokuď nemáš dítě, tak opravdu mluvíš z cesty, nevíš nic o tom a my maminy,co mají děti, ví o čem mluví...

snehurka11111
28. říj 2007

Nonames: já ty děti taky ještě nemám, ale není pro mě nic důležitějšího a to mám taky tu VŠ -jako tady zanett....prostě, mám jiné priority. Mít se dobře, ANO, ale ona je hodně mladá a neví, že nedejbože může na dítě čekat pěkných pár let. Pak by řešila třeba i ten inkubátor. Prostě - co je to 24 let - to jsem taky myšlenkama lítala úplně jinde a byla karieristka jak hrom.

nonames
28. říj 2007

jj, já měla dítě v inkubátoru dva měsíce, byla jsem sama bez chlapa - takovýhle kecy,že je dobře ,že se za to platí, mě fakt rozčilují.
To,že se platí za dospělého ikdyž si platí zdravotní je hnus, ale dobře...ale dítě? jak dítě může zneužívat zdravotnictví??

pindruska
28. říj 2007

souhlasím s nonames: být sama bez chlapa, počítat každou korunu a ještě platit za mimi v inkubátoru, s tím nesouhlasím...

zanett
28. říj 2007

nonames; ja jsem se nevyjadrovala k tematu placeni za deti v nemocnicich atd, puvodne jsem reagovala na vsechny ty sniznosti 'Jak se my Cesi mame strasne spatne a stat na okrada' a pak jsem to jenom rozvinula...

Jinak, snehurko, jenom proto, ze jsi starsi neznamena, ze na me musis takhle zostra (protoze tvuj vek te nedela mudrcem sveta)

Ja prozatim koncim, mam na praci jine veci nez dohadovani s nonames a snehurkou (mimochodem, nonames; kdybych mela byt verna mistnimu folkloru, rekla bych, ze ses registrovala dnes a asi jenom proto, ze chces prudit. Ad snehurka: jedna snehurka tady kdysi byvala, ale pak vyslo najevo, ze je to nekdo uplne jiny... 😕 ...nic netvrdim, jen konstatuju 😀

snehurka11111
28. říj 2007

Já s Váma holky taky souhlasím, ať se v Anglii třeba staví na hlavu...
Horší je, že politika si půjde dál jak chce...a my s tím nic nezmůžem...

nonames
28. říj 2007

pindruska, fakt být v té situaci jak tenkrát, tak nevím,co bych dělala...teď čekám druhé mimi, mám báječného chlapa, ale i tak se obávám,jak to budeme zvládat, za všechno platit-ale tentokrát vím,že na to nejsem sama...ale bohužel pořád tu mezi námi sou ta kteří sou na všecno sami...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru