Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

snehurka11111
30. říj 2007

Mimochodem, co je to mabo?

arietiska
30. říj 2007

🙂 To s těma plínama jsem psala já a čekala jsem, že se na to někdo chytne! Samozdřejmě jsou miminka co mají malej odpad /právě taková co nepoužívají jednorázový pleny/, ale kolik je takových miminek v ČR??? Ale popelnici prostě platit i takový miminka musí! Jak by se dokazovalo, že po tom a potom miminku je a není odpad??? Prostě se vychází z toho, že většina maminek právě používá jednorázové pleny a tudíž je po miminkách odpad větší jak po rodičích za měsíc.

arietiska
30. říj 2007

snehurka11111: Ále taková jedna slečna co tady ráda přispívá! Určitě ji znáš! 😉 😀

snehurka11111
30. říj 2007

arietiska: tak tu bohužel opravdu neznám...

elitera
30. říj 2007

ari, jenže to je právě smutný :-/ (ale to do plateb v porodnici fakt nepatří, takže kdyžtak IP)

zanett
30. říj 2007

snehurko, zeptej se andika, ta by to mela vedet... 😉 😀

snehurka11111
30. říj 2007

zanett: trochu nechápu...o čem - o kom to mluvíš?

elitera
30. říj 2007

holky (služebně starší), zkuste věřit, že člověk není od základu zlej, třeba to fakt není ona... Je registrovaná poměrně dlouho.

musko
30. říj 2007

Ja myslím, že tu pletiete dve osoby....

musko
30. říj 2007

Tada, že snehurka11111 vobec nie je mabo 😎

snehurka11111
30. říj 2007

holky, ale já fakt nechápu o kom to mluvíte...? ☹

jarca
30. říj 2007

zanett - neda mi to musim tady pridat neco z me zkusenosti. 😉 Ja uz jsme ve VB 10let a take jsme zacinala od utirani zadku anglickych deti a postupne se vypracovala na dobrou pracovni pozici. Ale urcite jsem pred deseti lety neodjela do VB jen abych se mela dobre. Odjela jsme abych se naucila jazyk a poznala neco noveho, to ze jsme tu zamilova, vdala a zustala je jen pekny bonus. Srovnavat CR a VB nebudu neb to nema cenu. Kazda ze me ma sva pro a proti, ale musim uznat ze s placenim u lekare v CR a za pobyt nemocnici take nesouhlasim a to hlavne ne u deti. Narozdil o tebe mam dve deti a nechapu proc by dite, ktere neni vydelecne cinne melo za tyto veci platit. Tady v VB maji deti do veku 16let veskerou peci zadarmo, zubare, i leky a tak by tomu melo byt 😉

zanett
31. říj 2007

Jarco, s tou veskerou peci zdarma pro deti do 16 let je to samozrejme pravda az na vyjimky; napr. zubni rovnatka pro deti hradi NHS pro deti jen v pripade, ze si pohne a vleze se do toho limitovaneho poctu, ktery to ma hrazeno NHS, zbytek nestastniku si to musi zaplatit sami (mluvim z 'vlastni' zkusenosti, protoze pritelova dcera byla doporucena na rovnatka, ovsem o vlasek unikla a cele si je plati...takze HNS zase neni tak generous..a je to vubec trochu slozitejsi (jak asi sama vis)...

A proc jsem odjela do zahranici: ja odjela s tim, mit se lip, ale neodjela jsem prvoplanove do UK, tady jsem zakotvila az kvuli memu soucasnemu priteli...ale zila jsem i v USA ci Holandsku, a napr v Americe se mi moc libilo, snad vic nez tady....jinymi slovy; nejela jsem puvodne konkretne do UK s tim, ze se tu usadim a zabydlim....to prislo az s ostatnimi okolnostmi 😉

irenan
31. říj 2007

smirim se s tim, ze se bude platit za dospelou osobu 60 kc(pry to ma byt za jidlo) doma by jsme taky museli neco jist, ale proc za novorozence? Pochybuju ze bude jist k snidani namazanej rohlik a k obedu gulas s knedlikem. To je blbost, kdyz miminka nic neji a prakticky maji vlastne jidlo z nas,proc za ne platit, kdyz zdravotni peci za ne zaplati jejich zdrav.poj. Taky me stvou politici a nejvic kdyz vymysli nejke poplatky od kterych se pak sami osvobodi. Zrovna tak jako neplati dopravu a spoustu dalsich veci, verim tomu ze nebudou platit ani tyto poplatky ve zdravotnictvi. Nechala bych je platit uplne vsechno jako kazdyho obycejnyho cloveka a vsadim se,ze by pak schvalovali uplne neco jineho, kdyz by se to tykalo i jejich penezenek. Vemte si kolik se touhle jejich uzasnou reformou zaplati za miminko do 1 roku. Same vysetreni, leky, detske nemoce, ockovani, a za kazdy vstup do ordinace se plati a za kazdy recept platit, to je tak schovat si porodny na vsechny tyhle poplatky, Jestli ho ovsem taky nezrusi. Kdyby ty jejich reformy aspon k necemu byli, ale jak uz rekl jeden znamy politik rekl:"jsou to spis deformy nez reformy". 😝

fredanek
autor
20. lis 2007

ahoj,dneska vyšla ta metodika za co platit.
http://www.mzcr.cz/data/c2878/lib/BROZURA_MZCR_...
Ale nejde mi stáhnout ☹

irenan
20. lis 2007

No tak to je fakt husty. 😠

irenan
20. lis 2007

A nejlepsi je kde na to lidi budou brat. Materska nebo rodicovska se snizi, ceny vseho porostou buh vi kam, ve zdravotnictvi se bude platit uplne vsechno. Zdaneni manzelu se rusi. A my se z toho asi po..... 😝 Tak by me jen zajimalo co stat vlastne dela pro rodiny. Uplny ..... A jeste jim vezme co muze aby na tom byli jeste hur. Kdyz se teda vsichni nasi poslanci tak strasne chteji vyrovnavat EU, tak by taky meli vyrovnat platy. Aby jsme si byli opravdu vsichni rovni. Ti panove jsou si rovni, to je jisty, ty jsou si nadprumerne rovni, ale mi se pujdem asi past. 🙄

murasek
20. lis 2007

hmmm, fakt dobry 😖

makelka
20. lis 2007

To je tak nehoráznej bordel 😠 Co maminky, co maj mimča v inkubátoru i měsíc? se půjdou pak pást? Asi jim to Julínek bude platit ze svýho, kretén 😠 😠

irenan
20. lis 2007

kdyz slysim tohle jmeno chce se mi zvracet. Vzdycky jsem si myslela ze Rath je de... ale kam se hrabe tohohle koko..

mandragora
21. lis 2007

já jsem po včerejší debatě na Čt2 na Ratha změnila názor,myslím si,že ten myslí na lidi,ale Julínek teda asi moc ne.Na tu brožuru mrknu.Chápu placení u lékaře,na pohotovosti i v nemocnicibudiž,ale placení za recept a hlavně,za každou položku,to mně fakt dojímá.to nemá slov

kristi
21. lis 2007

Rath se chce jen zalibit, jen chce abychom si mysleli, ze za nej to bylo ok. Mimochodem Slovaci reformu taky prodelali a ted jim je dobre, snizily se navstevy u doktoru, vydej receptu, spotreba leciv a jejich zdravotnictvi je tedka ve velmi dobre kondici.

vsem,kterym se to nelibi...tak se odstehujte, nikdo vas tady nedrzi, kdyz si myslite,ze jinde to bude lepsi....

adriana1
21. lis 2007

Taky stím nesouhlasím. Platíme si zdravotní. Kde člověk na to má brát akor když nikdy nevíš co se stane. Stát chce mít vše jako v EU ale zapomíná na platy. To si jen oni nahoře zvedají sobě. Obyčejným lidem by nejradši dali nejniší platy a vysoké poplatky.

maart
21. lis 2007

Kristi...odstehovat se??? To je docela drsna poznamka, nemyslis 😨 ?

kacka.va
21. lis 2007

celej ten systém je divnej. Platím zdravotní velký jak prase. Já bych udělala, že část by se platila státu (z toho by byly kryty náročné operace, na které by normální člověk neušetřil) a část by šla na nějaký "osobní" zdravotní účet a z toho by se platili takové ty drobné platby za doktora a podobné věci. Ale když si vezmu, že platím takové částky, jaké platím a ještě navíc si mám platit za recepty, tak mi to přijde divný. když si vezmu, že bych třeba platila tu blbou listovku, na kterou teď doplácím 4 Kč a pak bych za ní zaplatila 34,- jen kvůli tomu, že je počmáraný papír, to mi přijde divný.

kacka.va
21. lis 2007

a naprosto souhlasím s tím, že naši politici akorát srovnávají s EU všechny možné výdaje ale platy ne. když se to pak přepočte k výši platu, tak to zase tak pěkně nevychází, jak oni se kasají.

adriana1
21. lis 2007

A toještě jaké mají výhody cikáni.T zase nic nebudou platit. Mají 5tisíc na týden, Stát jim kupuje boty,brambory,zeleninu a ještě dostávájí přídavky. Kdyžž se jim narodí dítě tak ho nechají 14dní v porodnici až začnou jim chodit prachy na děcko tak si dou pro nej. Je to nespravedlive.Ty cikáni kteří makají tyhle nechtějí znát

mysteria
22. lis 2007

Tak tohle už fakt přehnané!!!

celý článek je zde:
http://www.novinky.cz/domaci/poplatky-se-budou-...

Poplatky musí platit i ten, kdo se do nemocnice dostal cizím zaviněním. Vymoci si peníze na viníkovi musí pacient sám.

Od ledna se bude poplatek 60 korun za den v nemocnici platit i za lidi, kteří upadnou do kómatu a budou napojeni na přístroje. Přitom takový stav může trvat týdny, měsíce, ba i roky.

"Ano, i takovému člověku běží důchod nebo jiné příjmy ze sociální oblasti a může se tedy prostřednictvím svých zákonných zástupců podílet na úhradě péče alespoň 60 korunami za den," řekl Právu ve středu Tomáš Cikrt, mluvčí ministerstva zdravotnictví. Pokud by v kómatu bylo dítě, budou za něj poplatek hradit rodiče.

A co když se stane, že pacient v nemocnici zemře?

"Poplatky se mohou stát pohledávkou v rámci dědictví," říká Cikrt

cert..ova
22. lis 2007

kristi, slováci už ovšem neplatí

cert..ova
22. lis 2007

kristi a kde si vzala, že je slovákům dobře 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru