Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

paolin
23. lis 2007

kacka.va - muj manzel dela v genetice 😉

kristi
23. lis 2007

nikdy nevis, zda tam neskoncis.....treba ne vl. vinou atd...jen si proste uvedomte, ze nic neni zadarmo. tecka.

kacka.va
23. lis 2007

v genetice? jako lékař?

kacka.va
23. lis 2007

tak to si myslím, že jsem těm lékům blíž 🙂

paolin
23. lis 2007

kacka.va - je to mimo tema, takze...

paolin
23. lis 2007

no a pokud jde o problematiku tohoto tematu, tak poplatky za matku - budis. ale za miminko? to jako za postylku? nic, mejte se tu. 😵

kacka.va
23. lis 2007

paolin: pro vysvětlení jsem ti napsala do IP 😉

paolin
26. lis 2007

nic nedorazilo.

kacka.va
26. lis 2007

to divný, tak znovu 🙂

kacka.va
26. lis 2007

teď to snad už dorazí, když jsem koukala do odeslané pošty, tak to tam taky nebylo, takže to asi zrovna spadlo, když se to odesílalo.

asiko
28. lis 2007

Ahoj, jen bych k tomuto tématu chtěla říct, že vše je otázkou PRIORIT. Já osobně raději zaplatím za pobyt v porodnici, anginu, chřipku apod.ošetření. Před pár lety jsem měla vážnou havárii a člověk by v tu chvíli, kdy leží v nemocnici dal za život cokoli.Také jsem ráda, že mému synovi pojištovna hradí drahé léky na léčbu hemofilie-jsou to léky v částce cca 10 000,-Kč několikrát za měsíc.Takže zdraví a plnohodnotný život na prvním místě.Přeji všem hodně štěstí...

petule24
30. lis 2007

ahoj holky, já taky souhlasím s placením za vyšetření a pobyt v nemocnici - sice v případě novorozenců bych asi dělala vyjímku, ale co, ...já bych stejně ráda nadstandart a jelikož předpokládám, že nebudu rodit víc jak 2x 🙂, tak si myslím, že se to zvládnout dá. Těch 60,-Kč je podle mě velmi dobrá cena, protože když budete doma, za 60,-Kč denně se ani nenajíte ani neohřejete 🙂. Navíc, jsem pojištěná u ZPMV a tam mám 1000,-Kč příspěvek v těhotenství, 500,- na vitamíny, takže se myslím, že co od nás zdravotnictví chce je v pořádku. Já spíš teď trochu bojuju s tou mateřskou, protože tam mi to moc nevyhovuje, ale to sem nepatří.
Osobně chodím - když nejsem těhotná 🙂 a to jsem poprvé - k doktorovi jednou ročně a někdy ani to ne a když vidím ty houfy hypochondrů, kterým se jen nechce chodit do práce, tak si myslím, že to bude jedině dobře 🙂. Nejsem škodolibá, ale myslím, že se tady lidi musí naučit, že se za vše platí a že doba, kdy bylo všechno všech a všechno zdarma, je už dávno pryč 🙂. Tak hodně štěstí těhulky a nebojte, za ty peníze to určitě stojí.

janule27
30. lis 2007

Ahojky všem,

i já bych ráda přidala něco málo do této diskuze. Souhlasím s některými poplatky u lékaře, ale myslím že je to velice radikální řešení.
Starý lidé by měli být samozřejmě kontrolováni - někdy to možná i přehání. Ale někteří starouškové se musí nechat od vnoučat přemlouvat. Každý je jiný, a jedinným řešením jak uštetřit ve zdravotnictví je menší spotřeba léků. A kdo má nejlépe vědět co je pro nás nejlevnějším a nejrychleším léčivem. Lékař!!! Dle mého názoru se spousta léku předepisuje aniž by to bylo nutné. Doktoři by měli vědět co pomůže, a co je zbytečné.
Dle mého názoru se vláda snaží ze zdravotnictví vytvořit oblast zakládající se na poptávce a nabýdce.

paolin
30. lis 2007

Petule, no s tim nadstandartem..v prumeru se za nej plati 500,-
kdyz si to vynasobis minimalnim poctem dnu pobytu=500*4 a jeste k tomu prictes castku za pobyt v porodnici..docela slusna palka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru