Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

sisstin
16. říj 2007

luciv: 😉

ria80
16. říj 2007

Luciv:ano je to tak,kdyz mas tuto castku jako plat,treba i cistyho,tak je to porad malo,a mela bys 2 roky jen tech 7600.

daluri
16. říj 2007

Kristi, děcka půl roku ukecávala, manžel taky chtěl, já dostala mateřské chutě, pak jsme to už nechali osudu.. 😉

luciv
16. říj 2007

díky holky za odpověd tak aspon vím že se nemusím rozhodovat nad dvěma lety nebo třema a vlasntě budu mít částku takovou jakou bych měla třeba i na nemocenské 🙂

kristi
16. říj 2007

Daluri, to je mazec teda.

Ria, a kdyz jsem mela vic jak tech 12 cistyho a tedka jsem na rod. dovolene a dostavam tech 7600, tak kdyz si za 2 roky poridim dalsi,tak se mi to bude pocitat z ceho???

vikvik
16. říj 2007

holky tak holt budem rodit doma ;)
mam stesti, protoze jsem jedna z tech, co penize nemusi moc resit, tak me to nestresuje, ale umim si moc dobre predstavit, jak to musi stvat, tady ty skvele politikovy napady :(
na druhou stranu sisstin ma pravdu v tom, ze CR je na tom s materskou hooodne dobre! tady ve Skotsku zenska dostava penize max. 6mesicu a to jeste musi mit napracovano. Jinak samozrejme ma narok na nejake socialni davky, ale ty jsou asi stejna almuzna jako v CR, nic na vyskakovani. kdyz tady nekomu reknu, ze u nas muzeme byt az 4roky doma, tak zasnou...

je mi hodne lito starych lidi, protoze ti na tendle system doplati nejvic. mozna by meli zavest, ze duchodci platit nebudou.

kristi
16. říj 2007

vzdyt ale bude ten strop, nad castku 5.000 rocne platit nebudou. Tj. nejakych 417 Kc mesicne, coz tak strasny neni, ne? Holt jak rikam, je potreba prevence a neprehlizeni toho, ze je clovek nemocen nebo dedicne nemoci atd...proste se o sebe musime vsichni lepe starat...ono se nam to jednou vrati

sisstin
16. říj 2007

vikvik: noo..já nevím, jaký ty máš zkušenosti s důchodci..já jsem možná proti nim zaměřená 😉 tak já to vidím jinak...vidím , jak tam jen vysedávají..prd jim je..doktora berou jako společenskou záležitost..příležitost si pokecat 😖 nemluvím teda o vážně nemocných lidech samozřejmě 😉 já jsem šla k obvodní pro razítko do těhu průkazky..seděla jsem tam mezi těma všema důchodcema...a nesměla jsem jít dopředu, pže by se asi po 🤐 🤐 🤐 a všude..v MHD a tak...ale to už jsem trošku mimo 😉

kristi
16. říj 2007

siss, to nejsi. Mas naprostou pravdu

sisstin
16. říj 2007

kris: ale jinak se mi ten systém taky nelíbí..doktoři budou ještě větší úředníci než jsou teď 🤐 to už tam nebudeš sedět půl dne..ale celej den 🤐 navíc tě ošetřit budou muset, i když nebudeš chtít dát ten poplatek..což lidi..obzvláště důchodci chtít nebudou...a pak to z nich vymáhat 🙄 já bych byla pro, aby se zvýšilo procento pojištění a bylo by to 😎

luciv
16. říj 2007

manžel žil v usa a říkal mi že tam jsou ženy doma jen 6týdnu a navíc nedostavají ani mateřskou ani nic jiného a navíc školky stojí a jesle 250dolaruů týdne takže to je mazec pokud nevydělává manžel dost nebo přítel amerických žen tak to musí byt hruza

kristi
16. říj 2007

tak to zase nesouhlasim ja, pac zvysovat pojisteni se mi fatk nechce, na co je to lidem, kteri nebyvaji nemocni a furt jen cpou penize zbytecne nekam, kde je nepotrebuji?

Siss, u pediatra duchodce nepotkas, tak neboj 😀 😀 😀

sisstin
16. říj 2007

kristi: no to je pravda 😅 😅 😅 já nenávidím chodit k doktorovi..já jsem všechno přecházela..páč v práci to jinak nešlo..a taky jsou pak mizerný prachy..natož ted, kdy budeš první 3 dny doma zadáčo 😅 😅 😅

kristi
16. říj 2007

PREVENCE - vitaminy, zeleninka, troska pohybu a hnedka bude o starost min

sisstin
16. říj 2007

kristi: no já jsem nachcípaná asi tak 6x do roka..už od malička..na mě tak nějak nic nezabírá 😔 já mám odjakživa imunitu v čoudu..se divím, že jsem za těhu byla nemocná jen dvakrát 😔

musko
16. říj 2007

kristi, ale to nad limit 5000 KČ sa bude vracať až b březnu ďalšieho roka, takže to je tým dochodcom nanič - jednak tie prachy potrebujú aktuálne a jednak sa nemusia dožiť. A hlavne, bude sa vracať - ale s tými lieky je to tak, že ak si nastavená na nejaký liek, ktorý Ti sedí a doplácaš cca 200 KČ/ mes a v tej istej skup. liekov je nejaký iný, základný a dopláca sa naň cca 20 KČ - tak sa to bude rátať podľa neho - čiže, nakoniec nemusia vrátiť nič - že?! A to mi príde fakt smutné...

kristi
16. říj 2007

aha, no to je blby, no. Kua,dneska mas termin, tak upaluj...

ria80
16. říj 2007

Luciv:To teda nevim presne,ale kdyz jdes na materskou a prvnimu jeste nejsou 3 roky,tak se to zas resi pres zamestnavatele a mela bys dostavat materskou zase znovu,takze u tebe by to bylo tech 11400 ty dva roky,pokud bys chtela byt doma jen ty dva.Ale to bude vedet urcite presneji ucetni u vas v praci.
Jinak je pravda,ze vubec muzeme byt radi,ze muzenme byt tak dlouho doma.Ja kdybych vedela,ze musim v pul roce dite nekam strcit,tak bych ho snad radsi vubec nemela..
K ty castce 5000 za rok,tak to oni maj spis jako,aby nas uklidnili,protoze malokdo si to zjistuje dopodrobna.Ono je to tak,ze treba se ti do toho nezapocitava navsteva pohotovosti(kazda 9Okc),a taky treba kdyz budes mit napsany lek a budes platit doplatek treba 100kc,ale ve stejny skupine je lek ,na ktery bys nedoplacela nic(i kdyz ten co mas,je pro tebe lepsi),tak se ti to do tech 5000 taky nezapocte.Takze clovek pak zaplati za rok treba i 10000 a pak se bude divit.
Doufam,ze jsem to napsala srozumitelne 😉

musko
16. říj 2007

Kristi, ale ani Ty nevieš, či náhadou vážne neochorieš a preto mi tento systém príde najspravodlivejší - zdraví prispievajú chorým....

kristi
16. říj 2007

jo,asi stejne jako ze ty bohatsi prispivaji na socky....hmmm,to je fakt super system

sisstin
16. říj 2007

kristi: já jsem taky socka 😅

ria80
16. říj 2007

Je to fakt smutny..
Nejvic na to doplati stary lidi a maly deti,je to sprosty.No jo,je to nemusi zajimat,kdyz bero treba i 100000 mesicne,ze. 😝

kristi
16. říj 2007

siss, tak ses aspon dobre vdala,ne?

musko
16. říj 2007

Lenže tých je stále menej, ako slušných ľudí, ktorí proste nemajú prácu, lebo ju nevedia zohnať, alebo veľa nezarábajú....
Ja som sa nemala zle, ale keby som nap. mala rakovinu, tak by som nemala z čoho si to zaplatiť.....- tú liečbu...
Aby sme si rozumeli - ani mne sa nepáči, že niektorí zneužívajú systém, poberajú dávky rozneho druhu, maródia s ničím a majú ID, ale v konečnom dosledku na to doplatia tí slušní.... ( Viem o čom hovorím, možeš mi veriť)

sisstin
16. říj 2007

kristi: já su svobodné 😅 např. mně MD přišla celých 6700 Kč 😅 😅 takže budu chodit pro doplatky do rodičáku 😅 😅 ale jako přítel má peněz relativně dost..ale nevím nevím, jak bych na tom byla..kdyby měl nějakej takovej ten obyč plat..to by mi asi pěkně klesnul standart 😔

kristi
16. říj 2007

siss, to je lepsi, byti svobodna,ne?

sisstin
16. říj 2007

kristi: no tak finančně to je asi fuk..ale např. jsem ted zjistila, že kvůli pojištění malýho do SR atd, je to pěkně na houby, že nejsme manželé 😉 😒

ria80
16. říj 2007

A jeste nam vezmou i pridavky na deti. 😝
Teda nevezmou doslova,ale podle nich uz je nebude potrebovat ani clove s uplne minimalnim platem..
Jinak v ty porodnici,pred porodem se bude platit jen za sebe,po porodu i za dite,a to i v inkubatoru.

luciv
16. říj 2007

ria80 ja čekám první dítě ne druhé, připadalo mi že mi odpovídaš na to že jdu hned na druhé dítě ale nee. Pracuji beru 11400kč hrubého a tak si myslím že teda dostanu na 3roky těch 7500kč 😉

kristi
16. říj 2007

ria, jak rikam, ten inkubator stoji treba milion mesicne, myslis, ze tech 60 kc je nejak vysoky poplatek?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru