Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

makak21
28. říj 2007

Ono můžeme to tu rozebírat, ale stejně nic nevymyslíme. Od ledna prostě musíme vysolit prachy,at se nám to líbí nebo ne. 😒 I když je fakt, že platby u lékaře ještě nezaručí kvalitní péči 😖 To se uvidí, jak se tahle myšlenka v reálu ukáže, ale stejně se na tom nic nezmění..

kristi
28. říj 2007

nonames, to mas pravdu,to je smutny, tyhle pripady asi budou nejakym zpusobem osetreny...

nonames
28. říj 2007

bohužel se kolikrát nestarají ani v nemocnici, já byla v porodnici skoro 3měsíce, a o super péči mluvit nemůžu, dětské sestřičky byla zlaté, ale doktorka? ta se ani neobtěžovala mi odpovídt n otázky, byla jen arogantní-a za tohle si mám platit?

snehurka11111
28. říj 2007

Já už se k tomu nevyjadřuju, kristi asi může být ráda, že vůbec má dítě a že ještě nic nákladného ve zdravotnictví nepotřebovalo a o zanett nemluvím už radši vůbec. Až se bude snažit x let o dítě, bude mluvit jinak. Mimochodem je pravda, že sem vůbec ani neměla lézt - co je nám do toho, jak se na to kouká 24 letá karieristka...

kristi
28. říj 2007

kdyz za to budes platit, tak aspon budes moct vic "drzkovat" a chtit to,na co mas narok

makak21
28. říj 2007

...včera večer dávali na ČT1 am. film, kde šlo v podstatě o to, že chlap neměl celkové krytí pojistky, aby se kompletně postarali v nemocnici o jeho syna a my se tu handrkujeme o 60,- na den... on tam dával tisíce dolarů během pár dní a počítám s tím, že za X let tenhle styl dorazí i k nám, ž epojistku si budou moc dovolit jen bohatí... tak jako je to v americe. A co budeme říkat potom??

snehurka11111
28. říj 2007

kristi: obávám se, že přístup doktorů se ani po zaplacení nezmění

kristi
28. říj 2007

makak,taky jsi se divala? tak prave proto jsem dneska rano tohle tema zase vyhrabala,vis?

snehurko, jsem rada,ze mam dite a dala bych za jeji zdravi cokoliv na svete...

snehurka11111
28. říj 2007

tak v příštích letech hoodně šetři....

nonames
28. říj 2007

to mi přijde nelogické, já si zaplatím za to,abych nějakou arogantní doktorku mohla poslat někam, možná si ulevím, ale s lepší péčí to asi nemá nic společného

makak21
28. říj 2007

kristi, koukali jsme doma oba a fakt jsme mohli jen suše konstatovat, že takhle to skončí i u nás,ale byla to síla a nejhorší je, že tak to tam fakt funguje. My jsme rozmlsaní tím, že jsme vždycky všechno dostali, ale tohle nám končí. Ted to bude tak, že co si nekoupíš, to nemáš, jen je smutný, že se to týká i zdraví 😖

makak21
28. říj 2007

Koukám, že můžu být ráda, že už jsem nějaký ten rok na světě, páč by se ted moji rodiče nedoplatili. Jako malá jsem si hodně pobyla v nemocnici a drží se mě to pořád...no jo, měla bych začít šetřit 😝 😅

kristi
28. říj 2007

snehurko, ty jsi teda prejici...tohle si laskave do ust neber. Diky

snehurka11111
28. říj 2007

Myslím - obecně!!!! Nedejbože, aby se nám ta podělaná vláda nám všem vymstila. Stejně tak budu šetřit já.

makak21
28. říj 2007

holky nehádejte se.... není to nutné ☹ Kristi má hold jiný pohled na věc, fakt o moc realističtější než my ostatní...ale v souhrnu budeme od ledna platit všicni 😅

snehurka11111
28. říj 2007

Já už na to kašlu - tohle nemá cenu

kristi
28. říj 2007

ok, tak se mejte....ja se jdu koupat. Hezky vecer vsem.

makak21
28. říj 2007

No to nemá, nač se hádat 😀 Obzvlášt o něčem, co už za nás stejně rozhodli jiní

snehurka11111
28. říj 2007

Právě - akorát mi kristi připadá jak kdyby byla v politice.Žádný pochopení, lidskost - jak ta vláda - hlavně pro sebe hamty hamty a lidi, at se postaraj - každýho věc, každýho štěstí. Ale co děti a nemocní důchodci.To jí trochu uniká.

makak21
28. říj 2007

Neuniká jí to, dítě má, jen má asi jinou finanční situaci než spousta obyvatel, kterých se platby dotknou. 😉Tak to nemusí řešit. Ale celkově to fakt nemyslela zle. 😉 To je na tuty. I když, jak už jsem psala jí, i na mě jsou ty její názory až moc realistický...trochu bych zvolnila 😀 Ale celkově má pravdu, to je na tom to nejsmutnější 😖

kristi
28. říj 2007

snehu, nejsem v politice, jen jsem jezdila po svete a vim,jak je to jinde a budu rada,kdyz to u nas bude taky tak..

snehurka11111
28. říj 2007

Jasně...už mlčím..radši

dendisa
28. říj 2007

souhlasím s Kristi, absolutně

zanett
28. říj 2007

makak, to, ze ma kristi pravdu neni nejsmutnejsi, ale prave asi nejlepsi, protoze je prece lepsi vedet, ktera tzv 'bije' a byt v obraze nez nevedet a tapat...pak se totiz docitame to, co se docitame...

snehurka11111
28. říj 2007

Nechápu, co tady dělá holka, která po dětech nemá sebemenší touhu a jen rejpe...

elitera
28. říj 2007

Hm...
inkubátor - přispívat, provoz stojí mraky peněz a o miminko bysme se líp nepostarali(y) ani náhodou
porod a porodnice ty první 3 dny, nebo na jak dlouho se tam standardně chodí - to bych nechala z veřejnýho pojištění, zas jako stát chce zvyšovat porodnost, tak by pro to měl něco udělat. Pokud tam ale miminko je celý tři dny s maminkou a ta ho jen kojí a snaží se o něj postarat sama, tak za něj bych platit teda nenechala.
Pokud je vyžadováno pravidelný očkování a prohlídky u dětskýho, tak ty bych taky nenechala platit. Ale pamatuju si, jak jedna maminka přitáhla k doktoru dceru tehdy v mým věku (kolik mi bylo, 9?), že má studený ruce... no jako pardon, ale za tohle vysolit klidně i stovku :-P Na druhou stranu, pokud je dítě nějak chroničtějš nemocný, tak bych za něj taky platit nenechala. Teda z pohledu toho rodiče. Ono plošný zdravotní pojištění vždycky fungovalo na principu solidarity. To, že nám z platů jdou ohromný částky na zdravotní, znamená, že přispíváme na nějaký děti s leukémií a podobně. A ty za to obvykle nemůžou. Zase jestli matka třeba v těhotenství kouří a chlastá, tak ať cáluje. Zdraví není zboží, nedá se koupit, ale je potřeba o něj pečovat.
Obecně jsem ale pro, průměrně zdravýho člověka to nezabije, zdravotnictví to třeba trochu pomůže. A třeba si důchodci přestanou chodit k doktorovi pokecat 😉

K těm mateřským a návrhu na rozdělení na tuším 2, 3 a 4 roky - a není to náhodou tak, že když se rozhodnete pro 2 roky, tak dostáváte větší mateřskou, než když se rozhodnete pro 4? Pak by to patrně bylo ošetřený tak, že ta matka za celou dobu dostane jednu konkrétní celkovou sumu, ale rozdělenou na určitej počet částí. A pokud jí dostane za 2 roky a rozhodne se si to pak prodloužit, tak to dostala jakoby předem, ne?

A ad ten život, jakej si zařídíme - no, ne každej má v životě štěstí, i když se snaží.

snehurka11111
28. říj 2007

elitera: přesně tak, vždyť ty názory tady jsou vesměs podobný (až na 2).Ty asi nepochopím nikdy, ale rozčilovat se taky nebudu. K ničemu to nevede.
Ať si platí ty, který si ty nemoce zúsobili sami (feťáci, kuřáci atd...), ale aby platily děti za pobyt v nemocnici s těžkou nemocí nebo mimina při očkování...to je hnus. Mimochodem ty dvě asi neznají Listinu zákl.práv a svobod, kde se píše, že každý občan má nárok na bezplatnou zdravotní péči (byť by to byla ta základní)

kristi
28. říj 2007

materska bude podle toho,jak dlouho chces zustat s ditetem doma. kdyz 2 roky budes dostavat 11500, kdyz 3 roky, tak 7600 a kdyz ctyri tak 3800. v souctu to vyjde stejne,ale napr pro matku,ktera ma flexibilni a dobre placenou praci se vyplati vratit se do prace o rok drive a na druhou stranu matka, ktera bude chtit byt doma dele, tak na tom taky neprodela....

elitera
28. říj 2007

sněhurko, proč se do holek tak obouváš? Od toho je přece diskuze, aby se diskutovalo.
Já jsem LZPaS taky nečetla. Ale všechno něco stojí. A myslím, že těch 60 Kč není tolik. A to říkam jako člověk, kterej chodí k... moment, spočítam to... k 6 odborným lékařům a obecně jsem byla snad na všech odděleních kromě LDN, JIP, ARO a podobných. A ano, i přesto, a i přesto, že jsem studentka, souhlasím s platbama.

Horší je na tom jiná věc - z doktorů budou ještě větší administrativci, než jsou doteď. Vidím to na švagrový - je doktorka na onkole (tam jsem taky ještě nebyla 🙂) a říká, že 2/3 pracovní doby stráví papírováním, tiskem dokumentů, přepisováním... prostě věcma, na který nepotřebovala studovat 6 let. A teď jim k tomu přibydou ještě platby za návštěvy, za recepty, nepochybně nějaký formuláře, štos stvrzenek, trezor na peníze, starost, jestli maj dost drobných, aby mohli vracet... Ve výsledku mam pocit, jak tak o tom přemýšlím, jestli ty platby nepůjdou na to, aby se mohly zřídit nový pracovní místa pro "evidovatele plateb" :-/

Kristi - jo, tak jsem to přesně myslela, že vlastně všichni dostanou stejně.

snehurka11111
28. říj 2007

elitera - to není diskuse - třeba zanett se obouvat začala...ale je to fuk - touhle diskusí se stejně nic nevymyslí, akorát si vzájemně polezeme na nervy, takže já se loučím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru