Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

sisstin
16. říj 2007

luciv: no to ti přijde MD taky pěkný prd..já měla těch 12tis- 12,5tis hrubého..a přišlo mi těch 6700 😉 takže at žije chození na socku 😅

luciv
16. říj 2007

sisstin: a myslíš že mi socka jako něco dá když manža vydělává? co si tam pak mám vyřizovat. Kolik teda myslíš že dostanu mateř. a rodičák?

kristi
16. říj 2007

luciv, manzel mi rikal, ze mu jeho ucetni rekla, ze mame narok asi na 500 Kc pridavku a to ma pres 20 cistyho

luciv
16. říj 2007

kristi: tak to je teda balík 🙂 😀

kristi
16. říj 2007

se mi to prave ani nechce obihat... 😝 😝 😝

sisstin
16. říj 2007

luciv: nooo..ono je to tak, že mateřskou nesmíš brát nižší než je výše rodičáku 😉 a nezáleží na tom, kolik manža vydělává..prostě ta doba půl roku nebudeš brát mín jak 7500..a pak jen přejdeš na ten stejný rodičák 😉

ria80
16. říj 2007

Sorry ta odpoved s tim 11400 platila pro Kristi. 🙂 Samozrejme ze 60kc za den za dite v inkubatoru neni moc,jasne ze vim kolik takova pece musi stat,to jen pro informaci.. 😉
Luciv,materskou budes dostavat podle platu a rodicak bude pro vsechny stejny,to nema vliv,kolik manzel vydelava.Na socialce by ti dali pridavky na deti,ale ty ti asi nedaj,ani prispevek na bydleni,ani socialni priplatek,to se vsechno vypocitava ze zivotniho minima a kdyz manzel vydelava dost,tak asi nic.Ale zkusit to muzes.

kristi
16. říj 2007

Ria, ok 😉

ria80
16. říj 2007

Jinak s tou materskou jak rika Sisstin,nemuzes mit materskou mensi nez 7600.

luciv
16. říj 2007

tak ono mi to vyjde šul nul protože při vypočtu 69 procent z platu podle těch správných výpočtu mi to vyjde na 7520kč a rodičák je pak 7580,--tak to budu mít o šedesát více 😉 ty počty mi nedělají moc dobře 😎

ria80
16. říj 2007

To ja to mam ted jeste docela dobry,ale od pul roku srodicakem to bude krize,pridavky asi nebudou a manzel mi neda vubec nic..
Budu to muset nejak resit,jeste ale nevim jak. ☹

sisstin
16. říj 2007

luciv: no bacha na to..ono to jako není přesně 69procent z platu..je to z Denního vyměřovacího základu..a to se pak ještě krátí atd. 😉 při tom hrubém platu, co jsi psala..bys měla brát ještě mín než já 😉 je to spíš jak nemocenská 😉

luciv
16. říj 2007

a to si myslím že skončím na nemocenské brzy kvuli pateře až začne bříško rust takže počítam tak leden unor že budu doma a nemocenská mi bude dělat stejnou částku jako mateř. a následný rodičák

petul.a
16. říj 2007

Holky, mně se taky placení v porodnici příliš nelíbí. Ale zase si myslím, že skutečné náklady na všechno tam jsou takové, že bychom se možná divili. Vlastně by mě docela zajímalo, na kolik denně vyjdou věci jako platy lékařů, sester + dalšího personálu, jídlo, energie... Provoz inkubátorů pro miminka taky jistě není zadarmo. No, ale představa, že má člověk miminko v inkubátoru, což už i tak je dost těžká situace, a když to ještě vyjde na takový prachy... Hrůza. Jenže jak ty náklady pokrýt, když hromádka peněz v našem státě je tak malá 😖 Možná by bylo lepší, kdyby si ukrojili ze svých platů ti, kteří o státních penězích rozhodují 😉 Ale to už je obehraná písnička.

atreides
16. říj 2007

placení za pobyt v nemocnici se dá přežít a dá se to i pochopit, ale pro ty miminka v inkubátoru mohli udělit vyjímku 😒

valeriem
16. říj 2007

atr: mám stejný názor 😉 akorát ti naši poslanci prostě zapomínají na dost zásadních věcí - všeobecně 😉

ria80
16. říj 2007

Jasne stacilo by kdyby si kazdej z nich odeprel 10 000-20 000 a hned by bylo na zaplaceni dluhu ve zdravotnictvi.A oni by to ani nepocitili,porad by meli strasne moc.Ale misto toho si budou porad zvysovat platy,na to je asi penez dost. 😝

kristi
16. říj 2007

aspon ale neco delaji, kdyby nic nedelali,tak jsme za 2 roky jako stat pekne v prdeli 😝

kim
16. říj 2007

Mě by jen zajímalo, kdo to bude platit za takové bezdomovce????Přeci je nenechaj umřít před nemocnicí?????Na to stát prachy má 😠

vercaberca
16. říj 2007

ahoj holky,
mě to dost štve. chápu důvody pro poplatky, ale nechápu, proč to má být i u pobytu z důvodu porodu a u dětí. to je pro stát investice. děti nejsou dětmi na pořád. nejenomže začnou sami chodit do práce a odvádět srážky z příjmů. taky do tý doby než začnou vydělávat, budou úspěšně tahat peníze z rodinných příslušníků a stát dostane spoustu penízků na DPH. takže poplatky ano, ale ne při "rozmnožování" populace.
a jak to budou řešit při tom, když někdo prostě ty peníze nebude mít? pošlou na něho exekutora?
a feťáci budou také platit za každodenní péči? čisté stříkačky taky nejsou zadarmo.
a vězni také platí za pobyt ve věznicích? a pokud ano, kde na ten pobyt berou? pracují ve věznicích?
v případě, že nebude péče dobře odvedena, bude nemocnice peníze vracet (mně nebo pojišťovně)? např. výměna novorozenců - vrátí mj. peníze za služby?

kristi
16. říj 2007

ria, tak zase oni tolik penez nemaji,spis ty pridavky co berou jsou jaksi nadhodnoceny, clovek delajici v bank. sfere nebo financnictvi ma rozhodne penez vice

luciv
16. říj 2007

kristi:to máš pravdu a pak by nebylo ani na duchody a mateřská by byla 3500kč jako loni a bylo by to v pr..li! Starým lidem a miminkum a hlavně samoživitelkám a soc.případum by to měli odpustit. Jak vidím ted ten nárust dětí a každé matce davali 17.tis. mateřskou 7500kč tak to je taky velky skok i když to není zase tak moc ale jak si vezmu pokladní v kauflandech, tesku atd. mají něco podobného. A ty co berou 50.tis. přece nepotřebujou mít tolik peněz když si můžou našetřit.

kristi
16. říj 2007

verca, rozumny nazor, holt je to tak, ze na tyhle prizivovace doplaceji ti, kteri vydelavaji v prumeru vice nez ty ostatni. Tzn, kdo je sikovnejsi a chytrejsi, at plati na ty,co jsou neschopny

vikvik
16. říj 2007

sisstin na hypochondricke duchodce jsem alergicka taky! hlavne ty, co se jim nelibi, ze jim tenhle doktor predepsal jen 5krabicek leku, tak jdou pro jistotu jeste k druhemu pro dalsich 5 a pak jich vsech 10 vyhodi do popelnice... a taky jsem kolikrat 6hodin cekala, nez na me prisla rada po vsech tady tech co nemaji nic jineho na praci.
tydle to kazdopadne odradi a budou si chodit pokecat do parku, ale ty, co maji problemy? ti se z toho zhrouti :(
holky mi tech 60Kc za miminko v inkubatoru neprijde az tak moc. mesicne je to 1800Kc... to by vas stalo i doma a tam by nemelo peci, jakou potrebuje a neprezilo by.

sisstin
16. říj 2007

vikvik: já mám obavy, že je to právě neodradí 😔 jen ze sebe budou dělat ještě větší chudinky..jak jsou moc nemocný a hnusnej stát je nutí platit 😝 😅

atreides
16. říj 2007

kristi: přesně to mě štve, kdo má víc ať víc dá - nechápu, to je demotivující

sisstin
16. říj 2007

nařízená ústavní léčba je z toho vyřazena 😉 alkoholici, fetáci, sexuální zvrhlíci a tak 😉

kristi
16. říj 2007

siss, mozna ne...treba to bude mit opacny ucinek
ja se duchodu nedoziju, doufam

sisstin
16. říj 2007

kristi: hele..já dělala v obchodáku..a oni fakt jsou schopný vyhazovat jen za žrádlo a za prášky..ale radši se nebudou tejden mejt..aby ušetřili vodu 😝 😅

kristi
16. říj 2007

siss, ja vim..mam tchyni 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru