Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

musko
12. říj 2007

Tak, že budeš platiť 60 KČ za seba a 60 KČ za miminko - čiže 120 KČ na dň pobytu v nemocnici. Ostatné bude myslím, ako doteraz - čiže platby za nadštandard a tak... Ale VZP sľúbila, že bude vydaná akási príručka, o tom, ako to bude a dá to obv. lekárom, lebo tí v tom majú chudáci chaos - o pacientoch ani nehovorím... ☹
V celku s tým súhlasím, ale nepáči sa mi, že sa musí platiť za deti - nemožu za to, že sú choré a že sa trebárs narodia predčasne - a to sa potom tie platby budú šplhať dosť vysoko ☹

fredanek
autor
12. říj 2007

Doufala jsem , že udělají vyjímku pro maminky co porodí.Je to fakt síla.Ještě , že nečekám trojčata. 😒

musko
12. říj 2007

No, ešte sa to všetko može zmeniť, čo my vieme, čo bude o 3 mesiace? Nejako to bude a budeme sa s tým asi musieť zmieriť ( iné asi ani nebudeme mocť).

lukin
12. říj 2007

Já s 60 Kč v nemocnici souhlasím. Beru to tak, že to je spíš za jídlo. No a doma taky jíst musíme, takže asi tak 🙂

krista
12. říj 2007

Ahojky,
taky už jsem o tom slyšela a doufám, že bude všechno OK, abych odtamtud do 4 dní vypadla i s mimčem 😒 A bojím se, aby fakt nenastaly nějaké komplikace, když se mimčo narodí třeba o měsíc dřív, tak necháme v nemocnici 1800,- za to že bude měsíc v inkubátoru - to je šílený!!! A to nepočítám na pár dní sebe 😒

Tak abych radši měla před porodem připravenou tučnou hotovost - za tatínka u porodu a ještě za pobyt - já + mimi 😉

zirafka105
12. říj 2007

katalines 1d, 8tt Dnes ve 14:52
Nedávno jsem četla,že od ledna 2008 se bude platit za pobyt v porodnici, i za mimi, ikdyž by bylo v inkubátoru.
Moje první dítě se narodilo předčasně, byl v inkubátoru, a domů nás pustili po víc jak měsíci. Teď čekáme druhé mimi, a prý mužu čekat,že opět porodím dřív - tak v tom případě jim tam asi budu muset nechat celé porodné.
A co ty mamiky, které sou samoživitelky, když na to nebudou mít? Celé mi to přijde jako strašná sviňárna a vůbec necháp čeho tímhle chtějí dosánout.

kotenko 1d Dnes ve 14:54
Ahoj, ja mam tiez predcasne narodene babatko, uz je v inkubatore 7 tyzdnov a vyzera to tak, ze tak lahko ju domov nepustia. No neviem si predstavit, ze by som to vsetko mala plait. To je nehorazne... 😠

janina84 12tt Dnes ve 14:55
Ahoj katalines, myslím, že sviňárna je ještě slabý slovo - chtít peníze za dítě v inkubátoru... to fakt nemám slov ☹

dashak 1d Dnes ve 14:57
Naše byla taky měsíc a půl v nemocnici. Což o to, ta péče o předčasně narozené děti je na vysoké úrovni a stojí tisíce. Takže těch 60kč na den je stejně nevyrve z bídy, ale zaráží mě to, že platíme nemocenské pojištění, ale je čím dál víc položek ve zdravotnictví, které musíme platit, nemluvě o lécích 😝

janina84 12tt Dnes v 15:00
To je přesně ono. Stejně to nemůže pokrýt ani malinkou část těch nákladů, ale v rozpočtu rodiny to bude rozhodně znát. Tak aspoň že si platíme pojištění a za odměnu pak budeme platit znova...

sisstin 40tt Dnes v 15:02
no mně přijde taky divné, že si platíme pojištění a do toho stále víc položek, které se platí ještě mimo 😕 tak ať jsou různé druhy pojištění jako v zahraničí..a ať si každej platí, kolik chce..a podle toho mu bude poskytnuta péče 😕

katalines 1d, 8tt Dnes v 15:08
Přesně tak, na co si pak platíme zdravotní?
Jako chápu,že návštevy doktorů plno lidí jen zneužívá, ale platit za malé děti a miminka? fakt hnus

makelka 1d Dnes v 15:13
HOlky a bude hůř, berte si, že třeba v Německu či Rakousku si platí všechno, takže bych se obrnila trpělivostí a začla si zvykat ☹ bohužel 😒

katalines 1d, 8tt Dnes v 15:16
zvykat? no dobře, ale ať tomu přizpůsobí platy a příjmy

susik77 1d Dnes v 15:18
ahojte, myslim, ze by to malo byt max. 5000 Kc na rok...keby ste mali platit viac, poistovna by vam to mala vratit...

sisstin 40tt Dnes v 15:18
ono i s tím pojištěním to asi není moc spravedlivé (např. v USA)protože, kdo nemá...tak si neplatí nebo si platí jen nějaké nízké..a pak ho neošetří nebo jen fakt akutně..vidno hlavně na ER 😉 takže podle výše...zlomíte si ruku...bud vás neošetří vůbec-neplatí te si...dají vam dlahu-platíte si nízké....komplexně vás ošetří-platíte si vysoké pojištění...asi tak nějak

mihapiha
12. říj 2007

No, asi s tím nic neuděláme, platit holt budeme a musíme. To co dáváme do zdrav. pojištění je jen velmi malá část, kdyby si měl každy platit své pojištění zvlášt, tak by si v životě nikdy nenašetřil na to co ta péče stojí. Podstoupily bychom jednu operaci a vše by bylo v čudu. Bohužel taková je realita. Vláda nikdy neschválí, aby si každy hradil šetřil na své pojišt. protože by měsičně přišli o velmi velké dotace a jistoty. to by si pak nemohli jen tak zvyšovat platy atd. Je všeobecně známé, že oni to co jim pošleme, tak si nechají tu největší část a to potřebné minimum dají na zdrav. pojíštění. Platy tady na to nemáme, ale to už je do jiné diskuze. Tak hlavu vzhůru, vždy může být ještě hůře.
🙂

katalines
12. říj 2007

no jo no, ale odnesou to ty, co na to opravdu nemají - kdo á doma chlapa,kterej vydělává hezký peníze-tak se to dá.
Ale matky samoživitelky,které na to opravdu nemají?
Odrodí dítě a půjde si sednout na chodbu a každé tři hodiny přijde dítě nakojit?? (jen proto,aby se jí pobyt v porodnici neprodražil).

Mě když se narodilo první dítě, tak jsem byla sama bez chlapa bez peněz, a mohla jsem za to,že se mi dítě narodilo předčasně a muselo být v inkubátoru?to jsem nijak ovlivnit přece nemohlA.
Teď mám naštestí manžela, ale i tak se obávám,že se mi dítě opět narodí dřív a při představě,že budu muset být v nemocnici přes měsíc a dítě budu mít v inkubátoru, je mi upřímně zle, a bojím se,že tam opravdu nechám skoro celé porodné.

binki
12. říj 2007

Je mi lito tech maminek, ktere jsou samy nebo pocitaji kazdou padesatikorunu. V zahranici si teda pacosi plati vse sami, ale ten servis a etika jednani se nedaji srovnat. Pri poslednim pobytu v nemocnici (anafylakticky sok) jsem byla rada, ze mi rodice dovezli balenou vodu a rohliky. Nemocnicni jidlo byl hnus, jsem pro, aby tam nic nedavali. Vsechno jidlo jsem venovala spolupacientum.
A stejne doktorka ani neverila, z ceho mam problemy, pri prijmu mne tradicne zdrbala, ze si dovolim delat diagnozu sama a pri propousteni mi pak vitezoslavne rekla, co jsem ji pri prijmu sama nahlasila. A vubec bych v porodnici odrodila jen ambulantne.

katalines
12. říj 2007

binki, za těchto podmínek souhlasím s Tebou

musko
12. říj 2007

binki a odkiaľ si? Nie všade sa k pacientom správajú, ako píšeš....

fredanek
autor
12. říj 2007

No jsem zvědavá, co budou dělat když budou rodit matky, které nebudou mít na zaplacení.To bude opuštěnejch miminek v nemocnici.Už jsme to párkrát zažila.Matka po porodu zmizela a přišla si pro dítě třeba za týden.Nebo vůbec ☹

CHtěla jsem si zaplatit po porodu nadstandart,ale asi si to už rozmyslím,bude stačit když zaplatíme normálně za pobyt.Jenom doufám, že k večeři nedostanu dva suchý chleby a a jednu kostičku másla a trojuhelníček sýra. 😖 Jak to bývá ted u nás v nemocnici obvyklé.

katalines
12. říj 2007

fredanek, já když před dvěma roky byla v porodnici, tak přesně takové večeře sme měli, a ještě to byl vždy snad chleba týden starý, k obědu přesolené polévky... no nevím,ale pokuď si mám platit pobyt v nemocnici, tak aˇtomu taky odpovídá jejich péče, ale v tomhle státě o tom pochybuju

binki
12. říj 2007

jsem z Brna a takovych zkusenosti s lekari mam vic z ruznych nemocnic i soukr, od narozeni jsem si uzila spoustu takovych navstev, vis, ale tohle je problem jednotlivcu, nemuzu rict, ze by jedno zarizeni bylo lepsi nez jine, je to holt o lidech, ale ty kecy se stanovovanim vlastni diagnozy jsem slysela vickrat

expa
12. říj 2007

Tak to už je fakt síla

vivian
12. říj 2007

Já to beru tak, že kdybych byla doma, tak zaplatím za jídlo minimálně totéž, ne-li víc... Takže to rodinný rozpočet nijak nezatíží. Já tenhle poplatek vítám; myslím, že není správné, když se třeba jídlo v nemocnicích platí z prostředků zdravotního pojištění, z toho se má platit jen zdravotní péče...
Ale zase u rodiček si myslím, že by stačilo platit jen za jednoho, vždyť dítě je stejně většinou kojené, takže nic nesní 🙂

anngie
12. říj 2007

sviňárna, co když budu mít dítě v inkubátoru? tak za to budu platit nebo co? nechápu na co si platím zdravotní pojištění, k doktorovi nejdu jak je rok dlouhej ale furt musím někde platit když už někam vlezu. Nesouhlasím!!!!

lukin
13. říj 2007

vivian: Přesně, jídlo doma vyjde na mnohem víc. Ale taky se mi nelíbí, že za miminko by se mělo platit. Stačí, když za sebe zaplatí matka.

denousek
13. říj 2007

holky je to pekna svinarna!!ja s tim teda nesouhlasim!!vzdyt se mi penize pro pojistovnu na pobyt v nemocnici srazi z platu!!!!!!a to sou 4,5% z platu,tak na co budou jeste chtit 60 kc??na tu trosku jidla kterou maji z toho platu 100krat zaplacenou??a proc probohA platit za miminko kdyz to ji jen ode me!??...ten svet je cimdal vic zkazenej kam to za chvili dojde je to des....sou to vyderaci!proc nam to teda strhavaji z platu?a jeste 9%plati zamestnavatel...tak si to spocitejte,,,sou v baliku za okradani lidi!!!

dzej
13. říj 2007

já jsem četla přímo ten návrh z ministerstva a v porodnicích by se platit nemělo, to samé u zubaře, těhotné budou mít 2 prohlídky zdarma, na gynekologii těhotné platit nebudou ani za recept. U obvodního bohužel ano, pokud ta nemoc nebude souviset s těhotenstvím. Ale stoprocentně se to dozvíme mezi vánocemi

gabba
13. říj 2007

ale zase je větší mateřská co by se dělo kdyby to bylo pořád 3500 tak těch 7500 jde všechno má plusy a mínusy snad to všechno zvládneme holky hlavu vzhůru! já si nechávám ročně vyjíždět z pojištovny za co platili u mě u syna i u manžela to by jste se divili 😉 a to jsem dá se říct zdraví

sybimbo
13. říj 2007

ahoj holky,je to šílený,kam ten český národ spěje.Pak chtějí,aby se zvyšovala porodnost,ale dělají všechno pro to,aby se děti nerodily.teď se opravdu jen modlit,aby se při porodu nic nestalo,držím vám všem prstíčky. 😉 🙂

daluri
13. říj 2007

Zrovna ve čtvrtek bylo v novinách o platbách, těhotné za prohlídky platit nebudou, tak jsem si říkala, že nás třeba mine i to placení v nemocnici, ale ne a navíc, jak už tu píšete, tak se bude platit i za mimi. Což je absolutně šílené a sprosté. Myslím, že jak už teď nějaké maminky rodí doma, tak jich bude více. A to nemluvím o platbách u dr. My máme tři děti, poslední dva roky jsou na jaře nemocní snad v jednom kuse, to tam fakt necháme majlant!! 😠 A moje mamka, která je v důchodu, nechává co dva měsíce v lékárně skoro tisícovku na lécích, takže té to taky pak pěkně naskočí..

mandragora
13. říj 2007

já jsem z toho dneska v noci nespala.jelikož na tom nejsme finančně zrovna nejlíp,tak jsem dnes vytáhla pokladničku a jak budu mít desetikotunu,tak jí tam hodím a třeba něco do ledna našetřím.Chápu to,že se bude platit za matku,ale za to mimi,to teda fakt ne.u nás se většinou leží smimčem týden,což je 840,-,plus za otce u porodu 300,- a za hábit k porodu,což si myslím,že je taky 300,-,takže si musím nachystat 1440,-.a to jestli nebudou žádné komplikace.
A co ty mimča,které se narodí třeba o dva měsíce dřív.to na to padne mateřská.Je vidět,že tychle zákony vymejšlí chlapi.to mně fakt čertí

denousek
14. říj 2007

presne jak rikala sybimbo...chteji zvysit prodnost....no,nebo spis chteli....nalakali zensky ted uz se narodilo spoustu deti a jeste je spoustu tehulek tak zase vsechno zrusi a nechaji si od nich platit ptz uz si zkratka dosahli toho ze si zvysili populaci tak delaji takovy podrazy...

mandragora a to si vem co ma delat zenska ktere se narodi dvojcata a vic..ta se za ty deti v porodnici nedoplati!a dvojcata se jeste rodi predcasne a sou dyl v porodnici,děs....ja bych doporucovala tem co tohle vymysli aby si jen zkusili zit s minimalni mzdou...

mandragora
14. říj 2007

no,naši pánové v politice,dělají zákony od stolu.ale v pátek jsem něco četla na netu,že to ještě nemají dotažené do konce aa snad ty novorozence budou ještě projednávat.

majina
14. říj 2007

já s tím souhlasím a jsem spokojená 😉

kristi
14. říj 2007

taky si musite uvedomit, kolik stoji ta poporodni pece pro predcasne narozene deti!!! A to po vas nikdo nebude chtit. Kolikrat vam i zachrani dite...

Kez by toto u nas uz existovalo driv,a bych si mohla vybrat, ze o moje zdravi a pohodu se budou starat podle toho, kolik jim zaplatim..to je prece fer,ne?

majina
14. říj 2007

kristi, souhlasím s tebou 😉

makak21
14. říj 2007

Kristi, je rozdíl mezi tím, moct si vybrat a tím, že to tak prostě bude a nemoct si vybrat 😝 Když na to ten člověk ty peníze má, tak proč ne, ale když ne... Je v háji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru