Platba za pobyt v porodnici od ledna 2008

fredanek
12. říj 2007

Ahojky , chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak to bude s placením za pobyt v porodnici od ledna. 😉Děkuji

yofresh
16. říj 2007

kacamar- jj v Anglii nemají nemocenskou, vše je na uvážení zaměstnavatele. Mojí sestřenici, co tam leta žije a je vdaná,ale zaměstnavatel po dobu marození vyplácí plnou mzdu ...

kristi
16. říj 2007

yofresh, dobre delas. ..

lanko, neobhajuju tim politiky, ale pokud chce nekdo neco zmenit, tak musi prestat s rejpanim a stezovanim a zacit s tim neco delat.

vikvik
16. říj 2007

pavlinko praveze v CR se ty rozdily mezi chudyma a bohatyma teprve zacinaji projevovat. a bude hur. bude to tak jako vsude jinde ve svete a holt padne> vsichni jsme si rovni.

dycky kdyz me prepadnou chmury, ze kdo vi jak to vsechno v budoucnu zvladneme, kdyz se vsechno zdrazuje atd. tak si rikam, ze ani ti nasi zabedneni politici nemuzou dovolit, aby 80% obyvatelstva nemelo na bydleni, elektriku a jidlo.

pavlinka3
16. říj 2007

vikvik - no všichni jsme si rovni, akorát už teď jsou si někteří rovnější 😀 😀

lanka
16. říj 2007

teorie je to dobrá provedení trošku těžší - než se tam vyšplháš a přesvědčíš všchny ostatní politiky...

Nic loučím se - pěkný zbytek dne.

majina
16. říj 2007

Podle mě to je prostě správné a ať si každý říká co chce, já souhlasím!

kristi
16. říj 2007

maji, ja vim 😉

majina
16. říj 2007

kristi... no právě že to víš jen ty! to je málo 😀

vivian
16. říj 2007

majina: ja to vim taky 😉

micimici
24. říj 2007

Nevíte jak to bude s placením u gynekologa v těhotenství?
To se také bude platit za každou návštěvu, za každý odběr krve, a za všechny další vyšetření, které sou v těhu důležité???

janda79
24. říj 2007

ahoj, nepročítala jsem to všechno, tak nevím, jestli se mluvilo i o tomhle. známá je zdravotní sestra a říkala, že se od nového roku bude platit za obyčejnou plombu u zubaře 350-700 korun. to je fakt hnus!

denousek
24. říj 2007

fakt??jeste ze jdu na kontrolu v prosinci 😀 to me dr akorat tak donuti abych tam prestala hodit pravidelne!takze nekoho muzou treba 3 kazy prijit na 2tis jo...hmm slussnyyyy...kam ten svet speje to mohl vymyslet jedine chlap!poslanci maji furt malo ach boze to sou chudaci...

kristi
28. říj 2007

tak si zuby poradne cistete, nepijte, nekurte a nejezte sladky...pak nebudete mit kazy. 🙂

kristi
28. říj 2007

to jeste jen tak mimochodem k tem inkubatorum:

"Léčba v inkubátoru je drahá a 60 Kč vyjadřuje aspoň malý podíl na nezdravotnických nákladech," řekl mluvčí ministra Tomáš Cikrt. Šedesát korun prý nikoho nezruinuje, a kdo je na tom špatně, může požádat o sociální dávku.

nonames
28. říj 2007

To jako maminky, které na to nebodou mít, si mají požádat sociálku,ať jim to zaplatí?? to je nesmysl, a žádná sociálka na tohle nepřispěje ani korunu.
Kamárádka má tři děti, manžel jí zemřel na rakovinu a na sociálce jí řekli,že když na to nemá, tak si neměla pořizovat tolik dětí, a to se jen byla zeptat, zda nemá nárok ještě na nějaké peníze navíc, když je vdova

zanett
28. říj 2007

Teda reknu vam, ze na me pada deprese, kdyz ctu ty negativni a stezovatelsky prispevky 😲 Naprosto souhlasim s kristi; lidi si porad myslej, ze se o ne nekdo postara, protoze se nehodlaji postarat sami o sebe. Tak jen nadavaji, stezujou si a jsou nevrli...Ja ziju v Anglii a rozdily mezi chudymi a bohatymi jsou podstatne markantnejsi - na jedne strane jsou tu lide maximalne majetni a na druhe strane tady spousta jinych lidi tre doslova bidu s nouzi (socky atd). Kdyz jsem pred peti lety odjizdela z CR do zahranici, uz tehdy mi pripadalo, ze se lidi nemaji spatne a ted, kdyz sllysim od rodiny ci kamaradek, jak si jezdi na dovolene, kupuji veci do domacnosti atd atd, tak mi pripada, ze si lide v CR ziji lepe a lepe....tak na co si proboha stezujete?!?!?!?!?!?!? Tady v UK je normalni, ze se zubni pece hradi (krome te pro deti do 16 let)...kazda plomba (i obycejna), kazda prohlidka u zubare atd atd, protoze zubari nemaji se statnim zdravotnictvim (NHS) smlouvy (krome tech pro deti a pripadne pro socialne velmi slabe duchodce)...

Yofresh; ano, tady je vyplaceni nemocenske plne na zvazeni zamestnavatele, ja mam treba stesti, ze muj zamestnavatel mi na nemocenske plati 100% platu, ale muj predchozi zamestnavatel mi neplatil nic! To lidi odradi simulovat a kdyz uz jsou nemocni, tak holt musej utahnout opasky a do budoucna se o sve zdravi lepe starat, aby v pripade nemoci neprisli na buben!

Materska je tady jen 6 (ted uz mozna nove 9) mesicu - dele vam zamestnavatel nemusi drzet misto...

Poridit si dite je ve vyspelem svete opravdu luxus! Vzdyt je v dusledku prece uplne jedno, jestli si nekdo chce poridit snobskou dovolenou nebo dite, ciste z financniho hlediska je to investice, kterou si bude muset byt schopen dovolit, pokud na to nema, at si nic neporizuje (jenom proto, ze dite je uslechtilejsi 'investice' jeste neznamena, ze nebude muset platit a muze hodit zodpovednost za sveho potomka na stat! 😲 ) Presne jak rika kristi a sisstin; stejne jako si neporidim jachtu, kdyz na ni nemam, neporidim si ani ctvrty dite, kdyz na nej nemam....pokud je nekdo socialne slabsi, tak by mu mely max dve deti stacit, ale kdyz chce nekdo 4 deti, tak at si holt nestezuje na nedostatek financi.....a nehazejte zodpovednost za vase dite na stat! Ano stat chce, aby se zvysila porodnost, ale dite si kazdy porizuje predevsim sam pro sebe a ne pro stat!

Ja jsem se v zivote chtela mit lepe nez mi rodice, tak jsem odjela do zahranici a zacinala uplne od piky (v zacatcich jsem utirala zadky deckam snobskych Anglanu) a makala jsem na sobe a vypracovala jsem se proto, abych se mela lip (chodim do prace a zvladam pri tom studium VS), protoze jsem si nechtela jenom stezovat, jak to dela vetsina Cechu, ale neco delat...kazdy by se mel predevsim umet postarat sam o sebe (hlavne ted nikdo nerikejte, jak vam lezi na srdci dobro nebohych duchodcu a matek samozivitelek...)

Jinak, kristi, drzim pesti, aby ti to s tou politikou nakonec vyslo 😉

musko
28. říj 2007

Kristi, s tými zubami je to tiež tak aj tak - umývam 3x denne, chodím na kontroly, sladké obmedzujem, a nemám v puse zub bez kazu - žiaľ, podedila som zlý genetucký základ od ocka - že sa máme starať o zuby sme mali na tanieri doma od detstva denne... Ale - na Slovensku sa za obyč plomby platí už dávno, takže to bola otázka času aj tu.....

r123
28. říj 2007

podle mě je tohle tatální debilní nápad pana julínka topolánka atd....když platíme tolik prachů za soc a zdrav. tak nechápu proč mám ještě platitza tyhle věci!potkat tyhle idioty na ulici tak jim rozbiju hubu!!!!mimochodem platy jsou u nás pětkrát nižší než v německu,ale ceny energií a potravin už jsou stejně vysoké to je poměr co!!!!tihle blbečci(myslím celou odsskou vládu)přemýšlí jak si nahrabat co nejvíc pro sebe a jak ze střední vrstvy udělat chudáky!!!!a z pracháčů ještě větší pracháče jeliož to se jim hodí víc že potřebujou někoho na ty svoje špinavosti!!platit v porodnici mi zase až tak nevadí,ale nemám jistotu že ty vybrané peníze půjdou opravdu na porodnice a na jejich zle¨pšování!ale platit za recepty,u dr za každou kravinu za pohotovost atd...to už je fakt síla!a jak pan Topolánek jdnou prohlásil že porodné 9 tis na základní výbavu pro dítě stačí tak to asi umí kouzlit!!

nonames
28. říj 2007

r123, s jeho platem mu stačí na všechno, když mají skoro vše zadarmo nebo jen za pár korun - mít jeho příjmy, tak neřeknu ani slovo

jabluncanka
28. říj 2007

Holky,
plně s Vámi souhlasím!!! Jsem matka-samoživitelka,ale vždycky jsem měla 2 zaměstnání,abych měla trochu nadstandart...A to,že se bude platit v nemocnicích atd.je jen dobře...Doma taky jím,kupuju léky,svítím,pouštím vodu,spotřebovávám elektřinu...Jako zdravotník jsem mockrát zažila,že se důchodce "schoval" do nemocnice na zimu,aby ušetřil...

nonames
28. říj 2007

no jasně, ale teď se za všechno bude platit dvakrát!!!!! a důchodce a třeba 3leté dítě je fakt velkej rozdíl.Důchodce má jistej příjem-důchod, ale nevýdělečné dítě? Nemá korunu jistou

r123
28. říj 2007

zanet,ale taky ty platy v anglii a kdekoliv jinde jsou podstatně podstatně vyšší než tady!!třeba manža když chce mít výplatu 17 tis i se stravenkama tak musí mít měsíčně minimálně dvě soboty a několik hodin přesčasů a to nemluvě o tom jak náročnou má práci a kolik toho tam deně musí udělat tím myslím jaké požadavky jsou na ně kladeny!!!!a vem si co to je 17 tis.a to sme na tom ještě dobře.jenom nájem v našem pidi 2+kk je 9 tis!+ telefony + jídlo + drogerie +oblečení které hlavně malej neustále potřebuje a to nemluvě o tom že máme nějaké splátky(dluhy).tudíž když to všechno sečteme tak naám na měsíční živobytí zůstane moje matešská a s té pořizujem všechno takže žádná sláva!a víš co když máme půatit u doktorů tak ať neplatí manža měsíčně 4 tis daň a 4 tis soc a zdrav.pak si klidně budu platit u doktorů!

zanett
28. říj 2007

r123, ty bys jako vysoky politik nechtela nahrabat pro sebe? Delaji to politici snad vsech zemi sveta, pravda, nekterym to jde lip, jinym zase hur. Ale cosi mi rika, ze jako politicka bys sis dobrovolne nesnizila plat na max 20.tis mesicne jenom proto, aby se mely socky lepe...a propos, kazdy ma volbu; vstoupit do politiky muze kazdy, proc ne treba ty?

nonames
28. říj 2007

r123 souhlasím s Tebou

r123
28. říj 2007

nonames:přesně tak!třeba moje babička má cukrovku,nemocné srdce a oči tudíž každý měsíc potřebuje několik krabiček léků,které už tak jsou dost drahé,a každý měsíc je u doktora minimálně jednou táhne ji na 80 tudíž už má pořád nějaký problém a důchod má 7 500 a když dá 4 500 za bydlení tak jí toho moc na žití nezbyde tudíž asi nebude mít na všechny ty voloviny!!

zanett
28. říj 2007

r123; platy v UK jsou nizke i vysoke; zalezi na profesi, vzdelani, zkusenostech a regionu. Rozdil je v tom, ze tady jsou lide ochotni za praci dojizdet a stehovat se (Cesi se za praci velmi neradi stehuji) a jsou ochotni na sobe celozvivotne pracovat (vzdelavat se atd), Cesi naopak mysli, ze vystuduji jednu VS a ze jim to do konce zivota zajisti pohodlny zivot! Tak to ale neni, ja studuji VS ted, kdyz je mi 24, ale pocitam s tim, ze v dalsich 20 letech si budu muset vzdelani jeste alespon jednou doplnit, chci-li si zajistit top pozici v oboru (muj partner napr delal doktorat s dvema malymi detmi a praci na plny uvazek - proto, aby se dostal k vysnene pracovni pozici...).

Tady je bezne, ze lidi jsou pro lepsi ziv. standart ochotni udelat vic nez Cesi - ti jen sedi, stezuji si a cekaji,ze se stat postara...

r123
28. říj 2007

tak promiň ale já nejsem žádná socka teď si mě dost urazila!já bych se do politiky nehrnula,ale politik je tu od toho aby se lidem žilo dobře a země prosperovala.a rozprodat veškerý náš majetek který naší zemi vydělává a lidem co tak tak měsíčně vychází peníze ještě sebrat a dát je těm co mají dost mi příde dost ubohé!!!!!tak schválně porovnej kolik máte měsíčně dohromady s manželem příjem a výdej vy a kolik my zanet!

zanett
28. říj 2007

r123, ja jsem tou sockou nemyslela primo tebe, rekla jsem to obecne...

Jinak, ja jsem svobodna...

r123
28. říj 2007

jablucanka:přesně tak moje mamka žije taky sama živí bráchu který zanet studuje vysokou aby z něj něco bylo,ale to taky stojí pěníze že pak musí platit nájem energie a ještě má v pěstounské péči moji sestřenku na kterou sice bere peníze,ale aby tohle vše uživila tak musí chodit do dvou zaměstníní!a zanet teď poslouchej vstává v půl paté ráno jde do práce která je dost náročná a musí za ní dojíždět přes celé město příde domů ve 4 nebo o 5 rychle uvařit něco uklidit a kolem 6 už musí být v další práci a z té chodí kolem 8 a takhle to má 6 dí v týdnu taky už není nejmladší a to nemluvě o tom že nebyla 12 let nemocná protože si to prostě nemůže dovolit!a že obě zaměstnání jsou dost náročné!u obouch pořád chodí!takže se ještě divím že stojí na nohách!a u nás je to stejné aby sme se měly dobře tak je manža v práci od nevidim do nevidim!

r123
28. říj 2007

tak vidíš zanet ono být sama a nemýt žádný závazek a nebo mít rodinu a živit ji a starat se o ni je hodně velký rozdíl !a neříkej že sem si děti neměla pořizovat já nechci vymřít po meči z takovou by náš národ vymřel hodně rychle!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru