Poloha při porodu v Hořovické porodnici. Můžu si zvolit?

helena29
12. bře 2012

Dobrý den, máte někdo zkušenost, zda je v Hořovicích možné, aby si rodička sama zvolila polohu při porodu? Dočetla jsem se, že při poloze na zádech se porodní kanál zmenší o 30% než při poloze na čtyřech, ve stoje nebo v sedu s opěrou...A ještě by mě zajímalo, zda v Hořovicích tlačí na břicho aby dítě dostali rychleji ven...díky

chlebenka
12. bře 2012

@helena29 Rodila jsem v Hořovicích před třemi měsíci, nakonec jsem porodila v poloze v polosedě, maličká šla docela rychle. Před tím jsem zkoušela i asi dvakrát zatlačit na boku. Nicméně jsem měla v porodím plánu napsáno, že chci porodit v poloze ke které sama spontánně dopěji 😉. PA mě říkala, když jsme na začátku porodu spolu probírali můj porod. plán, že to není problém, rodičce se snaží vyjít opravdu vztříc.

kocicinka
12. bře 2012

Mě na břicho tlačili. A to hodně, Měla jsem pak přes celé břicho hroznou modřinu. Ale otázka je, jestli by se jinak ten obřík dostal ven, ve hře byly už i kleště 😒 . Takže kdyby nepřitlačili, tak bych ho třeba taky nemusela sama vytlačit, kdo ví. Tlačila jsem ve všech možných pozicích, nakonec to šlo nejlíp v tom pololehu na stole, byla jsem tak vyřízená, že na čtyřech, či dokonce ve stoje bych se neudržela.Akorát je blbý, že tam nemají ty šlapky na zapření hohou, chtěla po mě, abych si držela nohy pod koleny, což teda vůbec nešlo! 😠

@helena29

veruska007
12. bře 2012

@helena29 Ahoj, já teda nerodila v Hořovicích, ale z vlastní zkušenosti: dvakrát jsem rodila na pololehu na zádech a bylo to v pohodě - taky jsem neměla kde opřít nohy, zapřela jsem je za bok PA a manžela a šlo to krásně.

Jednou jsem rodila "alternativně", v kleče - doporučila mi to PA a teda nic moc. Byla jsem tak vyřízená, že jsem měla vůbec problém se v kleče udržet a malý se blbě stočil a ošklivě mě natrhnul. A tlačení v této poloze mě taky bolelo mnohem víc. Tož tak.

jop
12. bře 2012

@helena29 já fakt nevím, proč je ta poloha v pololeže tak démonizovaná, já jsem tak rodila s nohama zapřenýma o PA a doktorku a byla to ta nejpohodlnější poloha. Nedokážu si vůbec představit, že bych měla sílu udržet se na čtyřech nebo nedej bože na dvou ve stoje. V normální porodnici ti určitě ale vyjdou vstříc s každým takovým přáním 🙂

chlebenka
12. bře 2012

@helena29 Jo a ještě tlačit na břicho mě netlačili, nechtěla jsem to, je to nebezpečné pro miminko. Také jsem to měla napsané v porod. plánu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru