Poplatek až 1000 Kč za přítomnost otce u porodu?

vendyca
21. říj 2011

Asi s tím moc nezmůžem, ale poplatek 1000 Kč za přítomnost otce u porodu se mi zdá opravdu extrémní. 500 Kč bych ještě snesla, ale tohle? Jaké má náklady porodnice s tím, že je přítomen otec (který kolabuje minimálně, to je jen klišé!!!). Maximálně plášť a návleky. Naopak je mnohdy jeho přítomnost vítaná a práci zdravotníků ulehčuje! Přesně se osvědčuje nechutnost vytlouct peníze na faktu, že většina párů chce tohoto "nadstandartu" využít a prostě jim nic jiného nezbyde. Bohužel zde nelze použít demonstrační vyjádření, že s výší nesouhlasíte - že tam prostě otec nepůjde. To není jako nějaký výrobek - když se mi zdá drahý, tak si ho prostě nekoupím. Trochu to hraničí s hyenismem.

janaj0
21. říj 2011

No většinou, když přítomnost otce stojí kolem 1000, tak je v tom i proškolení otce - takový mini porodní kurz. Jinak mi jsme platili asi 370 - 220 za přítomnost a 150 za oblečení (jednorázová halena a kalhoty)

camelinka
21. říj 2011

njn je to kšeft a porodky spolíhaj na to že prostě většina tam otce chce a v té chvíli dá "cokoliv" aby tam byl. Nic se s tím dělat nedá, my platili 700, byly v tom 4 hodiny předporodního kurzu+přítomnost u porodu a upřímně bych dala i ten litr aby tam se mnou byl.

cell
21. říj 2011

U Apolináře v Praze se platí 1000,- u spontánního porodu a 2000,- u císaře (proč takový rozdíl mi není jasný, neb jednorázový plášť a čepici dostane u obou) - kurzy se platí zvlášť a pochybuju, že by v ceně přítomnosti u porodu byl nějaký minikurzík - při těch kvantech rodiček tam asi není čas ...

werumka
21. říj 2011

Tohle ždímání peněz je věcí pražských velkoporodnic... Motol, Podolí, Apolinář - všude se platí 1000 Kč. Však se jim to při tom počtu vyplatí, no né? 😀

jasekd
21. říj 2011

My platili v Jablonci 700 Kc za pritomnost otce po celou dobu porodu, s prvnim ditetem jsem sla z prijmu na sal a tam jsme byli asi 7 hodin, druhe byla indukce, to jsem byla na pokoji a na sal se dostala az na posledni 2,5 hodiny, na pokoji se mnou byla hospitalizovana na udrzeni tehot., tak tam manzel nebyl, stejne hlidal doma starsi dite, pak jsem byla na pokoji sama, tak uz by mohl, na sal dorazil, plus samozrejme pak dalsi 2 hodiny s manzelem i ditetem po porodu 🙂 Kurz jsme neabsolvovali. V Jablonci neni zadna hekarna, jde se hned na sal s vlastnim soc. zarizenim, kde jste po celou dobu porodui s doprovodem, bohuzel ta indukce je trochu jinak a i kdyz se mi to hned rozjely bolesti, tak cekaji az na postup porodu, taky podle obsazenosti salu. Otec u akutni sekce taky 700, otec u planovane sekce 1000, nadstandard na sestinedeli (1luzkovy, soc. zarizeni, TV, lednice) 350 Kc a pokud by tam byl manzel se mnou, 700 Kc, takze si myslim, ze slusne ceny 😵 Platit ale 1000 Kc za to, ze je partner az na konecnou fazi treba 20 minut, to mi prijde taky dost. Ja bych do porodnice, kde manzel nemuze byt celou dobu se mnou, jit nechtela, pokud bych nemusela treba z duvodu rizikoveho porodu...

ferinka
21. říj 2011

Hořovice 500,- za celou dobu u porodu,předporodní kurzy a prohlídka se platí extra 😉
Taťka si obě účtenky hrdě nosí v peněžence všude sebou 😀 😀 😀

anysek85
21. říj 2011

@werumka To je blbost, platí se všude 😉.

werumka
21. říj 2011

@anysek85 Já nemluvila o penězích, ale o té tisícovce 🙂

anysek85
21. říj 2011

@werumka 🙂 A já myslela, že tisícovka jsou taky peníze 😉. Já chtěla říct, že platí se všude (Ostrava, Zlín, Brno) a není to jen výsada Pražáků 😉. A to od 300 do tisícovky (mluvím o tom, kde to mám zmapované - tedy Ostrava, Zlín, Brno).

werumka
21. říj 2011

@anysek85 Schválně jsem to napsala takhle, abych věděla, zda si rýpneš. Nezklamalas 😀

werumka
21. říj 2011

Ale jinak k tématu: Tady jde hlavně o to, že pokud žije někdo v Praze a okolí a patří do rizikové skupiny těhotných, tak vcelku nemá na výběr, kam půjde, protože je velmi rychle odlifrován do zmíněných tří porodnic. Tam jsou ale poplatky až dvojnásobně vyšší než v porodnicích ostatních. V Motole vychází nadstandard od 1000 Kč na den, pokud tam chce bydlet rodička sama. S partnerem 2500 na den. Například Bulovka, Krč... tam už to tak žhavé není. A Hořovice, jak píše @ferinka, to už jsou jiné ceny. Stejně tak naše Kladno.

ange_de_la_morte
21. říj 2011

Ahoj holky, narazila jsem náhodou na vaši diskuzi ... můj osobní názor je že ve zdravotnictví je věčně nedostatek peněz a pokud tyto ,,nadstandartní,, poplatky umožní že porodnice bude mít vyšší rozpočet například na kvalitnější vybavení, hezčí prostředí a podobně tak proti 1000Kč nic nemám - nerodíme každý měsíc takže si myslím že to nikoho nezruinuje, i když samozdřejmě i já bych věděla jak ty peníze lépe investovat, toliko můj názor

melis7
22. říj 2011

U nás v Hradci Králové se plati 400Kč u normálního porodu.Císařský řez je zadarmo,ale tatínek nechodí až na operační sál. Nadstandart na šestinedělí 650. Proti Praze paráda.Rodí tady i hodně rizikové porody.
To ždímání peněz z těhotných je někdy opravdu děsné.Vědí,že to ty ženy dají.-

amallie
22. říj 2011

Já bych to neřešila, rodí se "zadarmo", tak proč trochu nepřispět. Nemyslete si, že porod a hlavně třeba CS je laciná záležitost, peníze ve zdravotnictví neustále chybí, takže ............ a kolikrát za život člověk rodí, že

jinak u většiny pojišťoven dostanou těhotné příspěvek, za mě to bylo 1500 kč na vitamíny, poplatek za otce u porodu, těhu cvičení a já nevím, co ještě), stačí si vzít účtenku a nechat si to proplatit
nevím, jak je to teď, jestli ty příspěvky ještě jsou, zatím jsem to nezjišťovala

bertica.h
22. říj 2011

@cell asi preto,že na operačnom sále okrem lekárov a operačného teamu nemá kto čo robit.ja by som tam nepustila nikoho ani za 5tisíc.

vendyca
autor
22. říj 2011

To není výsada Prahy, 1000 chtějí i na Mělníku! Poplatky podle mě mají hradit náklady a to není rozhodně 1000 Kč.

maminka001
22. říj 2011

Ahoj v Č.budějovicích sme za otce u císaře neplatili a nadstandart jen 450kč.

sayast
22. říj 2011

ve strakonicich se plati 500 kc. ja teda neplatila jako zamestnanec nic 😉

weri1
22. říj 2011

tak my platili 1000,- a pojišťovna mi to proplatila a jako hyenismus mi to nepřipadá

jasminy
23. říj 2011

My jsme taky platitli 1000 Kč a nepřemýšlela jsem o tom, jestli je to zlodějna nebo ne. Prostě to tak je. Dneska není nic levný....ale stoji to za to. Přece nerodíme každý týden, ne? 🙂

hasky24
23. říj 2011

@weri1 přesně tak 😉 😉

kristi
23. říj 2011

v Podolí jsme platitli 700 a bylo mi to upřímně jedno, hlavně, že tam byl.

u Apolináře,když jsem byla u porodu kamarádky, tak ani nevím, zda něco chtěli 🙂 já neplatila....

a souhlasím s
@ange_de_la_morte
@amallie

ffiinnkkaa
23. říj 2011

500 Kč. Manžel se mnou byl na sále 12 h a to tam dělal nejvíce (takže by měli platit spíš jemu). skončilo to stejně císařem, takže nic neviděl. Ať si za to něco chtětí, ale určitě by měl být někde strop!!

vendyca
autor
2. bře 2012

Tak v Podolí již 1700,-
A to je přesně ono, bude se to zvyšovat. Moje pojišťovna nic takového neproplácí. Jako zdravotník vím, že peněz dávají pojišťovny málo, to ale není můj problém jako pacienta. To ať si vyřídí zdravotnické zařízení s konkrétní zdravotní pojišťovnou, pokud v našem státě existuje povinné zdravotní pojištění. Klidně jim uhradím nutné náklady, které museli vynaložit a které jsou prokazatelné.
PS: pokud jdete na návštěvu na JIP za blízkým, také nehradíte jednorázové pomůcky a pokud tam omdlíte, tak za to se také neplatí...

kachulinka
23. kvě 2013

Liberec 300 a na konec jsem rodila císařským řezem a asi jsem ráda za tatínka pač se mu dělalo špatně když mi už napichovaly kanyly 🙂

rafadu
24. čer 2013

V Praze Podolí za to chtějí 1500 to je teprve síla ,ale co dělat ,když to chceme :/

blahova_andrea
24. čer 2013

my platili 500,- dojela jsem otevřená na 8-9cm a šli jsme rovnou rodit. dostal jen na rychlo plášť a návleky, toť vše. takže nevím co vše má být zahrnuto v ceně, ale my jsme to všechno jistě nevyužili 😀

lolelole
24. čer 2013

@vendyca myslím že minulý rok vešel v platnost zákon, že může pacient mít při úkonech přítomnu blízku osobu - bez poplatně. Dá se na to odvolat a poplatek neplatit..alespon v Praze Podolí to funguje 😉 Zkuste tady prošmejdit koníka - někde jsme se to tady dočetla..

vendyca
autor
24. čer 2013

@lolelole Díky, ale trošku pozdě. Každopádně na příští děcko se to hodí 🙂

eudaimonion
13. lis 2015

Nám účtovali v Thomayerce (FTN P4 Krč) před pár dny 300,- Kč, což mi ještě přijde OK. Kdyby chtěli litr, zabil bych je a oni to vycítili, takže takto. 3 kila jsou ještě v normě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru