Poraďte skvělého gynekologa v Praze

halka
10. dub 2007

Ahoj, byla bych moc ráda, kdyby některá z vás, která je velmi spokojená se svým gynekologem, nemohla dát kontakt. Doufám, že to není proti pravidlům, takže možná spíš do IP? Myslím si, že v době, kdy uvažuji o miminku a mám bohužel i nějaké problémy, je fakt, jakého mám lékaře, téměř rozhodující. Bohužel si nemyslím, že moje lékařka řeší mé problémy adekvátně, nemám z léčby dobrý pocit, a tak jsem se rozhodla lékaře změnit. Nemám ale vůbec žádný tip, reference na někoho fakt dobrého. Potřebuju mít k lékaři důvěru, věřit, že ví, co dělá a proč to dělá. Tohle všechno mi u mé doktorky chybí. Prosím poraďte.

kacabacka
13. dub 2007

halka: samozřejmě je něco jiného, když máš u svého doktora problémy, s tím, že ti neporadí, nepomůže, nepodpoří....tak to je jasný, taky bych dala cokoliv za to, abych mohla otěhotnět, kdyby to nešlo. Takže na tvým místě bych udělala to samý, aby se mi dostalo tý nejlepší péče a někdo mě psychicky podpořil a popovídal si o tom se mnou.
Jen jsem tím chtěla říct, že já, bych 1000 kč za rok klidně dala, je to "pakatel" za dobrou péči, jenže těch 5000,- je celkem dost, teď momentálně. Kdybych nemohla otěhotnět, taky bych je určitě za lepší péči dala, ale to už jsem psala. Taky beru v úvahu, že jsi psala, nebo někdo jinej? Že ti poslala hodně fotek z ultrazvuku a tak....

katschka
13. dub 2007

Jestli můžu přispět, tak si myslím, že těch 5000 za rok, jenom proto, že je člověk těhu, je fakt dost. Nebo se mi to tak prostě zdá. Já chodím taky k soukr. a platila jsem vstupní poplatek asi 250Kč? Už si to nepamatuju. Ale přístup jeho i jeho kolegyně je naprosto super. Všechno vysvětlí, všechno řekne. Celý těhu jsem k nim chodila a naprosto pohoda. UZ mi teda pokaždé nedělali, ale to jsem ani nechtěla. Jinak komplet vyšetření.

halka
autor
13. dub 2007

tak dej kontakt, jestli můžeš. díky

kebulka
13. dub 2007

Musím se ještě přidat jako ta, která těch 5000 zaplatila. Taky si myslím, že kvalitní a pozorný doktor by měl být samozřejmostí a mrzelo by mě, kdybych si za to měla platit. Chodila jsem dříve na gyndu, kde doktorka byla fantastická, ale neměla třeba ultrazvuk v ordinacy a na krev jsem musela jezdit bůhví kam. Tady mám veškerý "servis" na jednom místě. V rámci těhsotenství jsem dostala například zdarma vitamíny pro těhotné, získala jsem tester plodové vody a jak jsem psala fotky z ultrazvuku při každé návštěvě. Když si vezmu, že třeba v Gennetu se za fotku platí 120 Kč, tak bych za svých 40 fotek zaplatila 4800 ... Kromě toho poskytují 24-hodinovou poradnu na telefonu, takže pokud se stane něco ve dvě ráno, máte se na koho obrátit (vyzkoušeno).
Abych to shrnula, myslím, že neplatím za standardní služby, ale opravdu za nadstandard a ten si ráda zaplatím. Pokud jej nechci, můžu jít samozřejmě jinam.

remor
16. dub 2007

Kebulka, přidávám se k tvé chvále na gynekoložky (Mazánková i Haberlová - obě jsou opravdu skvělé). Musím říct, že na gynekologii chodím ráda. Je tam opravdu příjemné prostředí a milý a ochotný přístup lékařek i sester. Jsem ale v šoku z toho placení. To, že se platí v těhotenství 5000,-, jsem netušila! Když jsem se tam přihlásila, tak mi to nikdo neřekl. Tato částka se platí po otěhotnění? Zatím těhotná nejsem, ale lékařky vědí, že už se snažíme.Díky za info.

domina
16. dub 2007

Mystério, platíš něco v Gyn.Hloubětíně a můžeš mi doporučit nějakého lékaře,Já teď chodím na Chodov a chci přestoupit do Hloubětína.

kacabacka
16. dub 2007

kebulka: a nevíš, jestli tam pořád berou nové "pacienty"?
No ono to ZDARMA asi tak nebude, ale dalo by se říct V CENĚ 😉 Je fakt, že jsi psala, že ti poslala asi celkem 40 fotek z ultrazvuku,ale jinde těch fotek tolik nedělají protože jsou v jednu dobu pořád skoro stejné, tak na co ti jich je pak 40? 😉
A ještě, chodí se tam k jedné doktorce, nebo se střídají a pokaždé tě vyšetřuje buď ta nebo ta?

kacabacka
16. dub 2007

a může se vůbec každou prohlídku dělat ultrazvuk?
Taky přemejšlim, že od svého gyn. odejdu, je to chlap, chodim k němu jednou za rok už asi 3 roky, ale stejně mam dycky blbej pocit.... máma je zdravotní sestra, tak mi to u něj dohodila, prej je dobrej, už odhalil spoustu cyst a jinejch takovejch vad, který jiný doktoři nenašli a zachránil tak životy, ale já se u něj prostě necejtim, nevim....Nejhorší je, jak to vysvětlit mámě, která bude mít spoustu blbejch otázek, proč chci pryč a ještě za to platit ☹ když ani nevim, jaký mají zkušenosti.... ☹ achjo 😔

remor
16. dub 2007

kacabatka: doktorky se střídají. já jsem se vždy objednávala, aniž bych se ptala, která z nich bude ordinovat. Ale myslím si, že záleží na dohodě.
Nevím, jestli berou nové pacienty,ale zkus tam zavolat a zjistit to.
Omlouvám se, že jsem odpověděla za kebulku, ale četla jsem příspěvek, tak jsem napsala, co vím. 😉

len
16. dub 2007

Já myslím, že by každopádně všichni dr. měli dát volbu, jestli člověk vůbec o ten nadstandart stojí. Třeba když si ty vitamíny "zdarma" koupím sama v lékárně (nebo je vůbec nechci), fotek 40 nepotřebuju (těhu teda nejsem, ale stejně mám nějak pocit, že i 10 je hodně 😕 ) a vlastně stojím jenom o to, co mi hradí pojišťovna (standartní ultrazvuky a testy), měli by ke mně přistupovat jako k normální pacientce a nic po mně nechtít. Otázka je, jak to chodí v praxi, co by vám asi řekli, kdybyste nahlásily, že o nějaký nadstandart nemáte zájem...
Já teda chodím k dr. do nemocnice a jsem spokojená, přístup OK (občas je trochu aktivnější), provádí všechna nezbytná vyšetření, jedná se mnou v pohodě... a nikdy jsem neplatila ani korunu. A nějak si myslím, že by to tak mělo být.
Taky mám z poslední doby ohromné zkušenosti s jedním státním CARem, možná nemají supermoderní čekárny a ordinace, ale je tam čisto, příjemně, lékařské vybavení mají na nejvyšší úrovni a hlavně jejich přístup a jednání je velice profesionální, všichni jsou milí, dovedou člověka uklidnit, povzbudit... Absolvovala jsem tam v posledních pár měsících hromady vyšetření, x-krát mi dělali všelijaké rozbory, ultrazvuky a další testy, píchali mi nějaké léky... A opět - za celou tu dobu po mně nikdo nechtěl ani halíř. Takže určitě kvalitní péče bez příplatku existuje 🙂

draga
16. dub 2007

kočky já souhlasím s kacabkou ...měla jsem kdysi mudru u které jsme platila, a pořád mi dávala najevo, že jsem u VZP a že příště budu připlácet a ať změním pojišťovnu,,,,pak jsem otěhotněla a změnila doktora, sice měl takovou docela děsnou ordinaci ale měl tam ultrazvuk jak vaginální tak klasický a staral se o mě dobře a ńemůžu si stěžovat a neplatila jsem ani korunu nevidím důvod za CO platit 5000,-???

raculka
16. dub 2007

Ahojky, snad neva,že se vmísím do debaty. 🙂
Jen by mě zajímalo,jestli vám gynekolog prohlíží prsa při prohlídce?
Mně se to bohužel zatím stalo jen 1x co chodím na gyndu,když jsem byla kdysi prvně na gyndě při vstupní prohlídce.
Od té doby jsem změnila gynekologa 3x,ale prsa mi nikdo neprohlíží.Nemělo by to být automaticky součástí prohlídky??
I když jsem jinak spokojená,tak tohle mě trochu mrzí,že to není součástí. 😒
díky za vaše zkušenosti 😉

nimmo
16. dub 2007

raculka: můj gynekolog taky prsa nevyšetřuje - vysvětluje to tím, že stejně při prohlídce jednou za rok nezpozoruje žádnou změnu. Dal mi brožurku, kde to je popsaný a doporučení ať se kontroluju sama tesně po skončení menstruace. Jako že člověk sám (případně partner 😎 ) nejlíp případný změny zpozoruje.
Překvapivě mě ale prohlížela moje obvodní doktorka při preventivní prohlídce 🙂

vercass
24. dub 2007

Ahojky a v tom Hloubětíně ještě berou? Bydlím na Rajské zahradě a chtěla bych v Praze sehnat dobrého gynekologa, protože se s manželem snažíme o druhé mimčo - teď máme 5.měsíční holčičku. O tom Hloubětíně jsem slyšela, že je to tam dobrý, ale že už asi neberou. Tak nevím co je na tom pravdy. Děkuji a kdyžtak kontakt kdyby to šlo.

kebulka
24. dub 2007

Omlouvám se za zpoždění, byla jsem týden pryč.

Těch 5000 se platí po otěhotnění. Vloni v létě měli na chvíli stop stav, ale tvrdili, že dočasně, zkuste si zavolat - www.gynekologie-praha.cz, je tam telefon.
Já vždycky rovnou hlásím, že chci k dr. Haberlové, ale pokud by to bylo akutní, šla bych samozřejmě k dr. Mazánkové.
Ještě jedna příjemná věc - dva nebo tři dny v týdnu mají ordinační hodiny tuším do 22.00, takže pokud máte problém odejít z práce, nevadí to.

A k těm fotkám - i když jich mám 5 z jedné návštěvy, každá je úplně jiná. Na jedné trénoval prcek sklapovačky, na druhé se rozhodl pro kotoul a na další ukazuje, že to bude kluk (a je 🙂). Byli jsme z toho celí s prominutím poprdění, kdyby těch fotek bylo dvakrát tolik, vůbec by nám to nevadilo 😉

svatba07
11. čer 2007

Ahoj holky, ja se do Prahy budu stehovat a potrebovala bych poradit ohledne nejakeho gynekologa. Rada bych asi pani doktorku, citila bych se lepe, tak jsem se chtela zeptat na nejaka doporuceni, kdyztak mi prosim dejte vedet do IP. Divala jsem se na stranky gynekologie praha a jen by me zajimalo, kdyz jdu na preventivku jednou rocne, tak vzdy zaplatim tech 1000 kc, pak v tehotenstvi 5000 a po porodu zase 1000? Anebo se plati i pri kazde navsteve, jako pri dojiti si pro recept antikoncepce? Kdybzste mely i jine kontakty, radsi teda na zenu, nez muze, prosim poslete. Dekuju

tlapicka
11. čer 2007

drzim palce vsem stehujicim se slecnam i panim do Prahy. Kdyz jsem tam prisla ja, tak to byl nadlickej vykon nekoho sehnat. nikde nebrali... tak hodne stesti na telefonu!!! 😵

susik77
11. čer 2007

Ahoj, kolegyne chodi na tu gynekologii-praha, je moc spokojena, za chvili bude rodit. Ja jsem taky uvazovala zacit tam chodit behem tehu, ale bohuzel, uz nebrali, zrovna meli stop-stav. Ja problemy s gynekol. nemam, vzdycky, kdyz mam nej. problem, tak mi poradi, pomuze, muzu si tam kdykoliv zajit, ale nekdy mam pocit, ze je to tam jak na bezicim pase...Ale platim u neho jen nadlimitni ultrazvuky a jednoraz. zrcadla pri vysetreni...
Kamaradka si moc chvalila tu pani doktorku, ale myslim, ze taky platilaza cele tehu tech 5000 Kc, nebo vic...Divala jsem se na strance, co maji v nadstandardu a vetsina tech veci mi prijde zbytecnych...Myslim, ze neni vubec vhodne delat ultrazvuk na kazde kontrole, taky netouzim po 3D ultrazvuku a kdyz mam akutni problem, v pohode si zajdu vecer do nemocnice-uz jsem to udelala na zac. tehu, bylo to zadarmo a meli tam skvely ultrazvuk...
Par veci, co bych mozna vyuzila a privitala v te ambulanci je ta genetika-ja jsem si zaplatila soukrome ultrazvuk v Gennetu za 1200 Kc a lepsi pece a moznost se zeptat na ruzne veci-u meho lekare jsem pokazde odbavena tak za 5 minut...
Prijde mi trochu zvlastni, ze tam chteji tech 5000 Kc za tehotenstvi...docela by me zajimalo, jestli si nenechavaji zaplatit za ty same vysetreni od pacientek aj od pojistovny...pred rokem davali v televizi, ze se zjistilo, ze hodne soukrom. gynekologu to dela...ale asi se nic nezmenilo...mozna by pojistovny mohli posilat na konci roku vypisy pacientum, aby si mohli kontrolovat, jakou peci a za kolik cerpaji od pojistoven...

bebinka
27. čer 2008

Koukám, že jsem rok pozadu 😅 , ale to je fuk - chtěla jsem jenom napsat, že v ordinaci gynekologie-praha, teď Natalína, si sice MŮŽETE zaplatit nadstandardní služby v těhotenství, ale nikdo vás k nim nenutí 😉 Je to na rozhodnutí nastávající maminky, jestli chce mít větší jistotu ohl. genetického "vybavení" miminka, mít víc fotek z UTZ a i 3D, dostat vitamíny, mít všechna vyšetření na jednom místě...nebo si třeba jenom víc všechno užívat a moct cokoli kdykoli konzultovat, hlavně jako prvorodička...takže tak 😉

lucky.lady
27. čer 2008

Ahoj holky 🙂
Musím říct, že mi málem vypadly oči z důlku, když jsem si přečetla, že svým gynekologům platíte ☹. Nevidím jediný důvod proč platit. Jestli mám pocit, že neudělá něco co si přeju aniž bych mu zaplatila tak ho změním. Já mám doktora, který je fajn. Ultrazvuk a jakékoli jiné vyšetření mi udělá kdykoli jen na požádání a nechce za to ani korunu. A sestřička mi zatím (samozřejmě zdarma) hlídá dcerku 😀.

bebinka
27. čer 2008

Já nevím. Mně přijde normální si za nadstandard zaplatit 🙂 U gynekologa, u zubaře, kdekoli. A ráda.

lucky.lady
27. čer 2008

A co je u tebe nadstandart u gynekologa?

lucky.lady
27. čer 2008

Teď jsem si to teprve přečetla... Jestli myslíš, že je nadstandart, to, že můžeš kdykoli a cokoli konzultovat, nebo a mít všechna vyšetření na jednom místě, tak to se pleteš. Samozřejmě je hodně doktorů, kteří jsou protivní a tak, ale jak říkám... tak ho prostě změň.
Všechno,co uvádíš, jako nadstandart já u svého lékaře mám. Všechna vyšetření vč. odběru krve a ostatních, se provádí u něj.
A to, že ti přijde normální platit za takové věci, je smutné. To není nic proti tobě, ale spíš proti gynekologům. Že si za to nechají platit. Já jsem mému gynekologovi nedala ani korunu. Budu u něj už 4 roky.
Ale určitě se chystám dát sestřičce kytičku až přestanu chodit do poradny k nim a začnu chodit do nemocnice. A doktorovi dám alespoň bombošku 😀 😉

bebinka
27. čer 2008

Hmmmm, tak třeba mobil na MUDr nonstop, poradnu s ní po internetu, zasílání výsledků vyšetření esemeskou, ordinační hodiny až dlouho do večera pro pracující těhulky, nikdy nečekat, tester na plodovou vodu, zasílání fotek plodu emailem....
No a právě o tom to je. Kdo nechce platit, NEMUSÍ (a paní doktorka se mu bude stejně mile věnovat), nebo si zaplatí. V pohodě 😉

sannyika
19. srp 2008

No, nevim, taky to beru tak , ze si radeji priplatim, jen abych se citila v v dobrych rukach. ale nedavno jsem se presvedcila, ze i tam , kde se plati,to stoji za houbec. CHtela jsem jen nejake testy a bylo mi receno, ze jsem v poradku. vubec se necitim v poradku. a porad mam nejake problemy. kdyz uz si zaplatim 1000kc na rok, a jdu tam treba jen jednou do roka a chtela bych jeden podelanej test,tak ho udelam, ne a nezakecam to tim,ze jsem v pohode. samozrejme, ze jsem sklopila halvu a nerozebirala nic dal. jsem asi mekka a blba. mela jsem si to prosadit. Ted me porad neco boli, v podbrisku, mam vytoky, a nakonec sem sse musela objednat nekam, kde mi udelaj za 250 kc, ¨do 20 min. a budu mit klid. Holky, nekdy si pripadam jako blazen. treba dnes volam na urologii, ze mam porad problemy s mocakem atd. Laskave jsem se zeptala. A vzala to velice neprijemna sestra a rekla. slecno, to musiete na kozni, nashle. Kde jsme ? nestacila jsem se na nic zeptat, proc bych mela chodit na kozni, ja na kozni chodim s akne, ale nenapadlo by me jit s tim , ze me pali pri moceni a boli me az z nevim co. jit na kozni. nakonec, si budu lecit vse sama. nebo nevim. dokaze me velice rychle odradit, takovy pristup. ja si klidne budu platit. ale chtela bych uz konecne poznat usmevaveho doktora a i sestru, protoze ona je ten prvni s kterym se kontaktuju a chtela bych se mu sverit a rict o problemech atd, ale proste nemuzu. vzdy se snazim ,at co nejrychleji vypadnu z ordinace. protoze na cokoliv se zeptam, dostanu vysvetleni, kteremu vubec nerozumim, a vubec se necitim dobre. pripadam si jak hlupak, pak vylezu a brecim a nevim co stim, protoze pred vstupem jsem mela tolik otazek, tolik jsem toho chtela rict, co me trapi boli,ale nereknu nic,. jen dobry den, prisla jsem na prohlidku. No docela bych uvitala , nejaky fakt dobry kontakt na super gynekolozku, gynekologa uz nechci. doktorum nic nedokazu rict ☹ 😒 . tady v praze. Fakt byste byli hodne. A predem moc dekuji. uz se zblanim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru