Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

krista
7. únor 2008

Mamino a ty jsi měla vyvolávanej porod, že píšeš o tom oxytocinu? A rodila jsi teda děti s pěknou váhou to ti povim 😀 Doufám, že naše malá bude trošku menší 😅 Nemusí bejt drobeček, ale já měla 3120g a 48cm a manžel 3650g a 51cm tak snad něco mezi náma kdyby byla tak bych se nezlobila 😀

Weroni jo taky si myslim, že mi určitě něco řeknou, když to tak má být 🙂

Holky já už se děsim toho stěru, má být v úterý, to bude rozhodnuto o mém porodu do vody 😉

zabkatt
7. únor 2008

Baby ja sa nato vykašlem. Píšem už asi tretí krát a stále mi to nechce zobrať. Hrozné. ☹ Tak ešte raz. Včera som informovala manžela na 99,9% idem rodiť do vody. Samozrejme ak to stihneme 😀 Zdá sa mi to menj drastickejšie ako normálny pôrod a aj uvolnenejšie podľa tých videí, dúfam že je to tak aj v skutočnosti nie len na videách 😀 Len neviem ako by si poradili keby nás to chytilo viaceré naraz, ako by stihli vymeniť vodu a či by ju vôbec vymenili a či sa po pôrode do vody ešte niekde leží ako pri klasickom pôrode 😎

mamina
7. únor 2008

Kristi,jojo..Já jsem děti přenášela.10,7,8 a 7 dní.(Jediná na termín je Betynka. 😉 U všech kluků mi oxitocyn dali,i když u posledního jsem říkala,že ho nechci.Prostě to nebral v potaz.Že prý si vymýšlím,když tvrdím,že mě zesílí bolesti,ale neotvírám se.(Pak došlo na moje slova a potvrdilo se,že nekecám.Bohužel.. 🙄 )Taky proto jsem tu otevřela i tu diskuzi o právech rodičky.Čím víc maminek to bude znát,tím líp.

anula
7. únor 2008

O tych pravach rodicky by sa dali pisat skutocne romany.
Ja som mala neprijemne skusenosti este ako medicka na praxi a to som bola na tej druhej strane ako zeny, co rodili.
Uz vtedy ma to tak straumatizovalo, ze som si vravela, ze dieta nikdy.
Uz len tie otrasne vizity rano s primarom a vsetkymi lekarmi, ked pred vsetkymi, co tam boli sa pozeralo zene medzi nohy na vlozku. A to nesmela nosit ani nohavicky, len tak vlozka medzi nohami, mala som chut vsetkym tym chlapom povedat, ze to nie su gule, aby to drzalo samo.
Pocas vizity primar vzdy vybral nejake zeny, ktore chcel vysetrit na vysetrovni. To sme tam boli zoradeni vsetci, lekari, sestry a medici a tie chuderky vycapene na koze s roztiahnutymi nohami a cakalo sa , kedy pride primar. Vysetril jednu a potom prisla na rad dalsia. Len jedna sa ozvala, ze si to nezela a bola sprdnuta az hroza. Ja som pocas tych vizit ani nevedela, do ktorej skarocky sa skryt, tak som sa strasne hanbila. Velmi dlho ma to matalo.
Este aj teraz tie gynekologicke prehliadky uz ako pacientka povazujem za nedostojne.
Vydala som sa do zahranicia a od decembra mam aj tu gynekologa a neda sa to porovnat. Vyzlieka sa priamo na vysetrovni za paravanom, clovek sa tam neciti ako nieco, co ma cosi medzi nohami na ukazanie. Skutocne na urovni a dostojne.

weroni
8. únor 2008

zabkatt:
no aj ja som nad tym rozmyslala - moze sa stat ze ked to na teba pride tak niekto prave bude vo vani... 😒 no a aked sa nam nahodou s niekym stretnes na chodbe tak si strihnete 😝 😀 😀 😉
no dufam ze mi vanu nikto neobsadi ked uz pride moment M 😀

krista: ano, urcite vsetko povedia si myslim... ja sa chystam bud. tyzden do tych topolcian pozriet ak mi to vyjde tak dufam ze sa aj nieco dozviem 🙂

bybi
8. únor 2008

No dost "skoro" odpovedam, ale ja sem len obcas nakuknem...

Krista niekde som ho popisovala, skusim ho najst a hodim sem link. Ja som sa natrhla, ale zvladla som to v pohode. Kriticky bol prvy tyzden, ale potom sa vsetko zahojilo a uz je to zabudnute 😵

Idem to pohladat 😉

bybi
8. únor 2008
krista
8. únor 2008

Ahojky holky,

Zabka kdyby vás to chytlo víc naráz tak přednost má ten kdo by tam byl první - bohužel 😖
No v tý porodnici kam jedu já rodí do vody asi jen 4 miminka ročně, fakt maličko, ale náhoda je blbec že 😝 Já to tady tak propaguju, že bych se fakt nedivila, ale doufám spíš že ne 🙂 Tam jsou totiž dvě místnosti - v jedné je porodní box, postel - letiště, žebřina, provaz, míče, sedátka. Druhá místnost - porodní vana a porodní box, tak já bych tam nejradši rodila úplně sama abych mohla využívat obě místnosti, ale kdo ví no 😖

Mamino tak to přenášení bych si taky nepřála, ráda bych rodila nějak v tom termínu, jde mi taky o to, že když přenášíš tak musíš dojíždět na ty monitory že? No a já bych 22km denně nebo ob den neměla jak zmáknout, autem si to nelajznu (v 4.měsíci jsem bourala) a busem no to nevim 😖

Anula tak z toho bych byla asi taky traumatizovaná 😖

Weroni určitě nezapomeň popsat zážitky z porodnice, doufám, že budeš tak mile překvapená a nadšená jako jsem byla já na prohlídce té svojí 🙂

Bybi moc díky, přečtu si to 😵

krista
8. únor 2008

Bybi hezký popis, jen se zeptám - placentu jsi rodila taky do vany? Vypustili vodu nebo jak to bylo? U nás mě asi hned vyženou ven 😝

bybi
8. únor 2008

Placentu som rodila vo vani, ale nie vo vode, ale sedela som na kraji a do takej misy 😅 Tu drzala PA 🙂

krista
8. únor 2008

Bybi aha a kdyby si rodila znova, půjdeš do toho znova nebo ne? 😅

bybi
8. únor 2008

Urcite budem znovu rodit do vody, ak nebudem mat ziadne problemy 😉

krista
8. únor 2008

Tak to ráda slyšim, už se těšim 😀

zabkatt
8. únor 2008

Babuly keďže som z vás v najmenšom štádiu, tak dúfam, že keď budete mať po tom 😀 tak ma budete úplne dopodrobna informovať ako to prebiehalo (hlavne v tých Topoľčanoch). Ja som včera manželovi ukazovala tie videá, ale povedala som mu nech si nedáva sluchátka, že stačí keď bude pozerať ako to predbieha, ale keďže ma nepočúvol, tak to potom do večera rozdýchaval 😀 A že prečo chcem do vane a tak podobne.

bybi
8. únor 2008

Ja som inak nad porodom do vody ani velmi nerozmyslala, rozhodla som sa asi 2 tyzdne pred terminom a potom som este 10 dni prenasala. 🙂

weroni
8. únor 2008

krista: nezda sa ti ze nam sem pribudaju len pozitivne zazitky? 😀 😀 😀 to sa mi paciiiiiiiiiii 🙂

bybi: dakujeme ze dalsie povzbudzujuce referencie 🙂 inac ak si pamätas ja som ti uz raz pisala ohladom toho porodu do vody 🙂
ako sa ma zarka?

zabkatt: ano - to mas supis vyhodu - pekne ta o vsetkom poinformujeme 😀

bybi
9. únor 2008

weroni jasne ze si pamatam 😉 Zarka sa ma dobre, je strasne ukecana 😀 A jej najnovsia zaluba je cucat si palec na nohe a je pri tom strasne zlata 😀

weroni
9. únor 2008

bybi: tak to musi byt na zozratie ked si ho cmula 😀 😀 😀
ja sa uz tak tesim ake vylomeniny bude robit nase drobciatko 🙂

krista
9. únor 2008

Ahojky holky 🙂
No taky si myslim, že přibývají pozitivní ohlasy což je super, kdybyste si chtěl někdo počíst, pročetla jsem teď pár článků, které jsou zajímavý 🙂 Klady a zápory apod. 🙂
http://www.babyonline.cz/porod/predporodni-prip...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
http://www.miminet.cz/clanky.php?id_rubriky=2&i...
http://www.porodnice.cz/node/33137
http://www.porod-na-videu.cz/porod.htm

Tady je dole několik videí, možná už tu někde byly, nevím 🙂
http://www.chytrazena.cz/miminka/porod/porod-na...

weroni
9. únor 2008

krista: ty si nas "linkomaniak" 😀 vzdy dojdes s niecim zaujimavym z netu 🙂 ale super - ved si vlastne doma vsak tak asi stale surfujes 😀 😝 🙂

ako sa inac citis? moj malicky mal piatok hyperaktivny den, dnes oddychuje 😵

krista
10. únor 2008

Weroni no já se snažím najít hodně informací a je fakt že jsem často doma a hlavně sama, manžel teď dělá u kamaráda byt, takže já bych se jinak zcvokla tak radši čtu o porodu, chci být hodně informovaná, čím víc informací tím jsem radši 🙂

A co maličký vyváděl? Hopsal ti tam? 🙂

Naše malá taky hodně vyvádí potvůrka 🙂 Hlavně se roztahuje, že mám pocit, že mi to břicho roztrhne, viz tato fotka ze včerejška - takovou šišku, jsem z břicha dlouho neměla (můj pohled zezhora 😝)
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Snažila jsem se taky najít rizika toho porodu do vody, nějaká určitě být musí a na tom jednom odkazu jsou, no neodradily mě, pozítří už budu mít za sebou stěr tak uvidíme 🙂 Utíká to jako voda 🙂 A kdy jdete na ten 3D? Už teď někdy že? 🙂 😵

weroni
10. únor 2008

krista: ano mas pravdu - je dobre byt co najviac informovana 🙂 ja az tolko casu na sufrovanie nemam - preto dost znacnu cast weekendu travim na nete, ale je fajn ked takto hodis nejaky link ze nemusim googlit - len priamo pozriem 🙂

pocuj, tebe sa to uz fakt krati 😉 🙂 ani sa nenazdas a budete mat svojho drobceka pri sebe 😵 ja si neviem predstavit ten pocit... ked prvykrat uvidime tych nasich chrobacikov po porode 😵

no moje male hemzidlo sa v poslednom case hrozne casto obracia chrbatikom smerom von - takze mi kope do criev 😀 asi ho stvu tie pohybu vzduchu a cudesne zvuky ktore pritom vydavaju 😀

krista
10. únor 2008

Weroni teda to je ďábel to vaše mimčo 😀
Mě malá akorát kope do močáku, spíš teda se tam šťourá ručičkama, protože nožičky má nahoře 🙂 Ale to taky stojí za to, to člověk neví co dělat, naplácat jí nemůžu prďolce a ona si tam vesele hraje s maminky močákem jako by to byla sranda 😀

No já vím, že se mi to krátí, hlavně jsem si zkoušela na netu spočítat termín porodu podle pohybů a ten bych měla zítra 😅 Já ještě nechci, nemůžu!!! 🙂 Manžel taky pořád říká, když ho malá kope do ruky nebo se mu tam vrní: "Pojď ven" 😀 Tak vždycky dostane vynadáno že ještě ne 🙂

Akorát nevím jestli ti třeba nevadí že ty odkazy jsou česky, tak to musíš louskat 🙂

weroni
10. únor 2008

krista: ti chlapi su asi rovnaki - moj drahy sa uz nevie dockat kedy bude mimco tu medzi nami 🙂 a ja si to tak vychutnavam ze ho mam v brusku 😵 😵 😵

a to su tak neuveritelne uzasne pocity... aj ked obcas je to take cudne ked tak divne kopne do tych criev a tiez sa mi uz stalo parkrat ze mechur dostal riadnu sajbu, ale napriek tomu je to super 🙂 a vravim mimcu ze aj mechur aj creva su jeho susedia este na par mesiacov tak by mali vychadzat spolu 😀 😝

tie linky mi ani najmenej nevadia ze su v cestine sak to neni hotentoctina 😀
inac krista ak mas icq tak tu je moje cisielko mozme popisat aj cez icq 292 544 214 🙂

krista
10. únor 2008

Jo je to super, že v tobě roste něco co bylo na začátku tááááááááák maličký 😀
Já se taky strašně těšim až jí uvidím, až jí dám pusu, až zjistim komu je podobná 🙂 😵 Pořád říkám že povahou musí být po tatínkovi, jinak bude doma veselo 😀

ICQ bohužel nemám, víš jak jsem ti psala, že mám podělanej ten Windows Vista ( 😠 ) tak mi nic nefunguje 🙄 Jenže nejhorší je, že ten kluk co nám to měl přeinstalovat je spolehlivej až to neni pěkný, no prostě se na nás vyprdnul, takže to budeme muset dát někam do servisu a na to teď nejsou prašulky 😖

A kde ty máš dneska manžílka, že jsi tady? 🙂

weroni
10. únor 2008

veru, mne to stale pripada ako zazrak 😵 ved to aj je vlastne, ked si zoberes ako to pan Boh cele vymyslel ze z takej malickej spermie a krpatuckeho vajicka vznikne taky malicky cloviecik 😵 a aj to, ze presne je urcene kedy sa mu co vyvija, to je uzasne nie? a aj to, ze to babo vie ze ked pride zhruba ten 9-ty mesiac tak ma ist von... no proste je to cele zazrak 😵 🙂

moj drahy robi s autom vonku a ja idem za chvilu varit a potom ideme von na prechadzku lebo je tu uplne krasne dneska 🙂 a mali sme anglictinu doteraz - ucila som ho 🙂

jaj ano - s tou vistou si vravela... dost blbe... no moj drahy by vam to spravil keby ste boli niekde poruke 😅

zabkatt
12. únor 2008

Joj baby no naši sa ma na oslave pýtali či už som si vybrala či budem rodiť tu v TT, alebo v PN, tak som sa k tomu radšej nevyjadrovala, lebo si viem živo predstaviť tie blbé pripomienky, že čo vymýšlam, iné prežili a čo keď sa niečo stane a podobne 😀 Len som sa usmiala a povedala že tam kde ma to chytí, dúfam že nie doma 😀

weroni
12. únor 2008

krista: uz mame foto z 3D 🙂 🙂 🙂 mozes mrknut albumcek, bolo to supis 🙂 akurat ze bolo tak akcne to mimco nase ze len velmi malo dobrych fotiek mame - vsetky su skoro rozmazane 😅

zabkatt: kasli na sproste pripomienky, moja babicka mi tiez najprv povedala ze co vymyslam ale ked som jej povedala ake to ma vyhody a tak tak sa s tym zmierila 🙂 a z nasej rodiny nikto nic nehovori lebo ma vsetci poznaju a vedia ze vzdy vymyslim nieco "ine" 😀 akurat ocino zahlasil nech nevymyslam ale tak vies 😀 😀 😀

krista
12. únor 2008

Ahojky holky 🙂

Weroni parádní fotky, naše se na 3D taky hrozně mrskala, my jsme totiž jeli 140km aby nám ho mohli udělat a tak byla nějaká vyklepaná z toho auta, no nedala se vůbec zachytit, musela jsem si lehat na bok v ordinaci a různě se kroutit 🙂 a umoudřila se až když jsme měli odcházet, tak Dr. udělal pár hezkých foteček 🙂 Jinak si pořád cpala ručičky před tvář, takže se to rozmazávalo, no nazlobili jsme se tam s ní 🙂

Holky já taky nikomu neříkala, že chci rodit do vody, až jsem se jednou zmínila (tuším o Vánocích) před celou rodinou, že chceme jet do Krumlova a bratrancova přítelkyně řekla, že by jí lákal porod do vody, tak jsem řekla, že právě na ten tam chceme a to bylo všechno, nikdo mi do toho nekecal, oni vědí, že bych je stejně neposlouchala 😅 😝

Jinak mám dneska za sebou stěr na Streptokoka, doufám, že jste mi všechny držely palečky 😀 a držte dál, výsledky se dozvim 20.2.2008 tak doufám, že to bude OK 😵 😵

Trošku jsem teď prděla na masáž hráze, prostě jsem zapomněla dva dny, dělám si jí ob den, tak to musím napravit, kdyby to přece jen nevyšlo ať snížim to riziko nástřihu 🙂

zabkatt
12. únor 2008

weroni nádherné fotečky aj ja už chcem!!!! ja idem až po veľkej noci v utorok myslím že 26ho ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru