Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

krista
4. bře 2008

Weroni děkuji, to víš ty jsi hubeňounká 😀 Ale taky budeš mít buben 🙂

Já si teď půjdu dát tu vanu jak doporučovala mamina, ať vím jak jsem na tom, buď se to rozběhne nebo zastaví a bude 🙂

weroni
4. bře 2008

krista ok myslime na teba 🙂 a pozdravujem tvoju princeznicku 🙂

zabkatt
5. bře 2008

krista myslíme na teba a držíme palčeky nech sa to už toľko nenaťahuje a držíš už maličké v náručí 😀

weroni
5. bře 2008

krista: ako? 🙂 nejake posuny vpred? 🙂

krista
6. bře 2008

Holky včera nic 😝

Dnes mám cca od 1:45 bolesti po 15ti minutách, asi od 4h je to po 12ti minutách, teď to bylo jednou po sedmi, mám pocit, že už to dál nevydržim, nutí mě to i prodýchávat což předtím nebylo, každopádně teď sedim na míči a snad to pomůže 😝

Nejhorší je, že za hodinu mi odjíždí manža do práce a já nevím jestli je to ono ☹ Kde ho potom budu nahánět 😖 (je řidič).

weroni
6. bře 2008

krista: ved si to odsoferujes sama nie? 😉 😀 😀 😀 to len trocha na dobru naladu 😀 si predstav ze ta policajti zastavia ze letis a na vyzvu "obciansky a vodicsky preukaz prosim" im ukazes tehu knizku a ze rodis 😝 😀 😀 😀

no krista ale ak ta to uz nuti predychavat tak to je uz varovne podla mna 😕 nechce sa ti radsej sa s manzom zviest do porodnice pre istotu? pri najhorsom si tam len polezis den - snad tam maju tiez fitky nie? a ak nic vecer ta drahy dovzie domov 🙂

juj drzime palceky 🙂

zabkatt
6. bře 2008

krista nikam ho nepúšťaj. Myslím že je to ono. Aspoň mama to tak mala, a stále že ona má čas ona má čas a o 3hodinky už bola malá na svete, lebo potom to ide už rýchlo. Ale ako pozerám na hodinky tak to už asi vieš. Tak daj čím skôr vedieť či wsom mala pravdu 😀 Držím palčeky

weroni
6. bře 2008

krista: no ako? 🙂

atreides
7. bře 2008

Krista
Ahoj, tak už jedu do porodky, mám to střídavě po 3,4 nebo 5ti minutách, doufám že tam nebudu dlouho. Moc děkuju všem za SMSky a palce. Už nemám tolik kreda 🙂 Pa

atreides
7. bře 2008

krista
Rodit nebudu, je to na hodně dlouho. Byly to opět asi jen posly.Jsem tu ale hospitalizovaná. Zblázním se tady. Chci aby to bylo za mnou. Už nemám krédo, napišu až dýl.

zabkatt
7. bře 2008

O jéje krista ale ťa tá maličká napína že? Hrozne ťa všetky pozdravujeme a hlavne nech sa maličká už rozhýbe aby si mohla byť čím skôr domenka a popísať nám svoje dojmy a pod. Tak ešte raz držíme pestičky 😀 😀 😀

weroni
8. bře 2008

fuha jeden den tu nie som a uz sa to tu zase nejak rozbieha 🙂 krista: tvoja malicka princeznicka zrejme chce aby si na ten jej porod velmi dobre spominala preto ti to tak zauzluje 🙂
drzime palce velmi velmi a tesime sa na dalsie nove spravy 🙂
a malickej odkazujeme ze uz v pohodicke moze prist na svet 😉

panterka
8. bře 2008

holky, tak vám podávám zprávu, že malá Kristýnka od kristy je na světě psala nám to gabcos na porodce čk

Terce praskla ráno kolem 2 voda a v 6 ráno se jim narodila KRistýnka...

AHOJ:JMENUJI SE KRISTYNKA A NARODILA JSEM SE 8.8. v 6,00-. VAŽIM 3080 g a měřím 49 cm. Všichni jsme v pořádku.

JSem moc ráda, že to má za sebou...ani nerodila do vody, prý to nestihla...takže rodila klasicky na křesle....

a holky plánovalky už mají i fotečku malý Kristýnky https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

weroni
8. bře 2008

panterka: dakujeme za info 🙂 tak to je super sprava, tesime sa s Terkou 🙂 pozdravujeme obe 🙂

zabkatt
10. bře 2008

No páni moji, to je už myslím tretia čo to nestihla do vody. No dúfam, že čoskoro to niektorá stihne, aby nám mohla podať info. Alebo počkáme až na teba weroni? 🙂)) 😀
Krista moc moc gratulujem krásna slečinka 😀

weroni
10. bře 2008

zabka: zeby ja? 😀 😀 😀 no ja by som velmi rada tu vodu stihla 😅

krista
12. bře 2008

Holky jak vidím tak už víte že porod do vody jsem nestihla, tak sem hodim popis 🙂

Takže hezky od začátku - kde dle mého názoru celý porod začal 🙂
7.3.2008 v 1:45 jsem se vzbudila s bolestma cca po 15ti minutách, už od 3.3. jsem takový mírný bolesti měla, ale tyhle byly silnější, nezabíral míč ani vana, sprcha, naopak se zkrátily intervaly, když jsem měla interval po 9ti minutách šla jsem znova do sprchy a okamžitě se mi to srazilo na 3-4 minuty, to už jsem si řekla, že je nejvyšší čas vzbudit manžela a odjet, bylo asi 5h ráno, když jsme dorazily do porodnice jakoby všechno zmizelo, interval se natáhl až na 10 minut, což mě teda zničilo, v autě jsem se kroutila jako žížala a PA konstatovala, že mám posly 😖 Navíc se malá na monitoru nehýbala, takže jsem musela dvakrát po schodech tam a zpátky do druhého patra - šílený 😝

Prohlídla mě Dr. a byla jsem otevřená na dva prsty, to mě zdrtilo po druhé a po třetí mě zdrtilo, když mi řekli, že si mě tam nechaji, to jsem s brekem posílala MM domů, protože jsem netušila na jak dlouho to bude, dali mě na pokoj k rizikovkám, byly jsme tam 4 a mě bylo s těma bolestma strašně trapně, protože jsem to pořád prodýchavala jako čoklík 😝 Pak 3 holky pustili a zůstala tam už jen jedna, která mě dost litovala, protože sama viděla, že si ty bolesti nevymýšlím, zkoušela jsem znova sprchy, ale vždycky se mi to srazilo na míň minut a udělalo se mi hodně zle, navíc mě chytaly i křížový bolesti - řekla bych to nejhorší na celý porodu 😉

Na pokoj mě daly asi v 8h, tady jsou moje intervaly od té doby dokud mi nepraskla voda (kde je delší pauza tam jsem byla na vyšetření nebo obědě/večeři):
8:48, 9:05, 9:12, 9:19, 9:28, 9:35, 9:42, 9:52, 9:59, 10:05, 10:12, 10:21, 10:25, 10:32, 10:38, 11:18, 11:24, 11:28, 11:35, 11:43, 11:51, 11:55, 12:04, 12:11, 12:20, 12:29, 12:42, 12:53, 13:23, 13:30, 13:39, 13:49, 14:00, 14:10, 14:26, 14:32, 14:42, 14:49, 14:59, 15:16, 15:24, 15:30, 15:35, 15:41, 15:49, 15:57, 16:05, 16:13, 16:21, 16:25, 16:31, 16:39, 16:48, 16:58, 17:04, 17:11, 17:18, 17:25, 17:31, 17:38, 17:44, 17:51, 17:57, 18:44, 18:54, 19:20, 19:35, 19:40, 19:52, 20:10, 20:29, 20:42, 20:53, 21:04, 21:15, 21:26, 21:38, 21:46, 21:55, 22:04, 22:15, 22:24, 22:34, 22:44, 22:57, 23:07, 23:17, 23:27, 23:36, 23:45, 23:53, 0:02, 0:09, 0:14, 0:20, 0:28, 0:36, 0:42, 0:50, 0:59, 1:07, 1:15, 1:20, 1:27, 1:34, 1:42, 1:51, 1:55, 2:01, 2:09 ... při každý týhle kontrakci jsem vstávala z postele a lítala po pokoji, chudinky spolubydlící, navíc než jsem si lehla - jak jsem byla celá bolavá tak přicházela pomalu další, spát - to nepřipadalo v úvahu, ve 2:09 už jsem byla absolutně vyčerpaná, přes 24 hodin jsem nespala, dala jsem si sprchu, která mi vůbec nepomohla a když jsem se vracela k posteli praskla mi voda - radostně jsem zařvala do prd..., div jsem nevzbudila celou nemocnici a utíkala na porodní sál, tam bylo bohužel zamčeno tak jsem hledala sestru, zbalila se a vyrazila, PA opět řekla, že to může být na dlouho, což mě zase "potěšilo" malá na monitoru zase chrápala a já jsem si uvědomila že jsem ji celý den necítila, když nepočítám to že se mi při každý tý "kontrakci" úplně vzpříčila v břiše pak mě PA vyšetřila a řekla že jsem na 3cm aspoň něco, rozdělala mi postel a šla rodit jinou rodičku, já měla najednou kontrakce po 4min. a hodně silný, takže do postele jsem si rozhodně nelehala, celou dobu jsem trávila na hekárně, kde jsem dělala kolečka, mezi kontrakcema jsem si sedala, ale tím stylem že jsem měla úplně roztáhlý nohy, jinak to nešlo - hrozně to bolelo a jednou jsem se i přistihla že jsem na moment usnula a málem spadla ze židle, nechtěla jsem myslet na to jaký by to mělo následky - fakt jsem byla vyčerpaná ... odposlouchala jsem si celý porod rodičky vedle, když tlačila neskutečně jsem jí záviděla a když jsem slyšela plakat miminko začla jsem brečet taky, protože jsem měla pocit, že tam umřu - to už jsem měla delší dobu kontrakce po dvou minutách, myslela jsem si, že porodim tam, protože PA za mnou vůbec nechodila, jen občas a to jsem zrovna tu kontrakci neměla tak jsem působila asi v pohodě či co 🙂 No pak konečně přišla a že dáme klistýr - šílený, protože při těch kontrakcích se to nedalo, myslela jsem si, že se to musí dávat když jsou delší 😖 Hlavně jsem se jí několikrát ptala aby mi řekla kdy můžu zavolat manžu, no tak ve 4:15 mi řekla ať už mu zavolám, MM přijel asi v 5:00, převlékl se a byl tam se mnou, pak navrhl sprchu, říkala jsem mu že mi nedělá dobře, ale že to zkusim, vlezla jsem tam celá jsem se klepala, skákala jsem na míči a nahřívala si břicho, přitom jsem děsivě řvala, protože to mi fakt dělalo neskutečně zle, najednou jsem cítila tlak na konečník tak jsem na MM křičela ať jde pro PA, jenže tam byla ještě u tý předchozí rodičky, tak jsem vylezla zatím ze sprchy a mezitím přišla, vyšetřila mě - byla jsem na 8cm a řekla, že musíme honem na zadní sál a že budeme už tlačit, řekla jsem že chci rodit do vody a ona že na to už je pozdě (navíc jsem si sama říkala, že bych do tý vody asi nerodila, když mi nedělala dobře, to bych se tam zbláznila, tak mi to nevadilo 😉 ) než jsem si lehla na křeslo, poradila mi abych roztáhla nohy - že bude působit gravitace, to jsem si myslela že že to nevydržim, prostě jsem musela tlačit, když jsem si lehla, tak se mi kontrakce zpomalily tak jsem se zase musela zvednout, to bylo šílený ... pak jsem si teda už lehla a zkoušela jsem tlačit, jak mi radila - do břicha, jako když je zácpa - na poprvý mi to nešlo, pak už jo, zavolala Dr. když přišel párkrát jsem zkoušela tlačit a on pošeptal PA: "Proč jsi mě volala tak brzo" to mě strašně zdrtilo a zároveň nakoplo k tomu, aby viděl že brzo fakt neni, MM mě držel za ruku, pak bylo potřeba abych chytla svoje nohy a přitáhla si je k břichu tak mě jen podporoval, nevím na kolik kontrakcí byla malá venku, ale narodila se v rovných 6:00 (8.3.2008), měla 3080g a 49cm, nástřih mi udělal mimo kontrakci takže jsem ho cítila docela dost 😝

Když byla malá venku, ptali se mě jestli jí chci na sebe, řekla jsem že jo 😵 Byla krásná, zaslechla jsem ale něco o pupečníku tak jsem se bála, jestli ho nemá omotaný, ale MM říkal, že ne a Apgar skore, máme 9,10,10 takže paráda 😵 Ještě následovala placenta, tu jsem tlačila jako při porodu malý a byla venku hned a bez problémů 🙂 Neviděla jsem ale jak vypadá, akorát MM ji viděl. Pak už MM s malou odešli a mě Dr. šil, nejdřív mě teda boleli ty injekce a pak ty první stehy, ale dalo se to, s Dr. jsme vtipkovali, nechtěl mi prozradit kolik mám stehů a fakt mi to neřekl 😝 Ještě mi hodil nějakej velkej těžkej pytel na břicho 😀 Pak jsem ještě byla dvě hoďky na sále, posílali jsme SMSky a kochali se 😵Potom mě převezli na pokoj a malou si vzali na chvilku k sobě, abych se mohla prospat - a já trubka stejně nespala 🙂

To je asi tak všechno 😀 Taky pro mě bylo hrozný že jsem ráno při těch bolestech potkala pani co si šla nechat píchnout vodu a odpoledne jsem jí potkala s miminkem, tak moc jsem jí zaviděla 🙂

zabkatt
13. bře 2008

krista o jéje normálne si ma videsila. Takže ani TO nič moc že? Páni akurát som to dočítala a normálne mi stoja všetky chlpy na tele. Ja som dnes bola na utz ale mimčo sa nám nechcelo ukázať, či je dievčatko alebo chlapča ☹ M8me 313g, celkom slušné že? Manžel povedal, že skoro ako dva parížske šaláty 😀

weroni
14. bře 2008

krista: no normalne sa mi adrenalin zdvihol ako som ta citala 😅 fuha, brrr 😅 no si sikula ze si to zvladla - uz mate malicku pri sebe, uz je z vas rodina 🙂 je krasna 😵

ashley211
24. bře 2008

ahoj vsetci!Mám 17 rokov a otehotnela som velmi sa bojim porodu a neviem ako mam rodit ci vo vode alebo prirodzene a ako vlastne porod prebieha?Je to naozaj take strasne?Prosim poradte mi dakujem

ashley211
24. bře 2008

ahojky! 😎

weroni
24. bře 2008

ashley: no sice som este nerodila ale verim ze take strasne to nie je 🙂 aj ked sa fakt niekedy mozu pritrafit komplikacie ktore porod skomplikuju no my pevne verime ze nas pripad to nie je 😀
daj si do googlu "porod" a mozes studovat lebo ti to vyhodi milion odkazov 😉

mkr
24. bře 2008

ashley - mysli na porod pozitivně, já sem se ho nebála, brala jsem to jako, že to nejen k tomu patří, ale tolikrát za život to neprožiješ, můj porod byl nádherný, nebála jsem se ho, ale největší chybu jsem dělala u dýchání a to mě vyčerpávalo, ani jsem neměla epidurál, kdyby ses na něco chtěla zeptat, tak na piš do IP, jinak mně je 20

mkr
24. bře 2008

kristo gratuluji, a ještě k tomu porodu, mmě hráz umrtvili ještě před nastřižením takže jsem nic necítila ani šití, jinak mně sprcha taky nedělala dobře, pěkně mi rozhodila kontrakce, jinak já jsem věděla už od pondělí, že něco není ok, měla jsem bolesti v podbříšku jako když to mám dostat a malá se narodila v sobotu 🙂

krista
25. bře 2008

Mkr díky tak to máme stejné 😝
Mě začli ty pravidelnější bolesti 3.3. v 1 ráno, 4.3. to přestalo, 5.3.,6.3.,7.3. znova a 8.3. jsem porodila 😝
Taky jsem to brala jako že to přijít musí a i se na to těšila, když jsem dělala tolik věcí pro to abych to měla jednodušší tak jsem tajně doufala, no bohužel 😖 A umrtvili mi to až na šití, takže jsem cítila i první stehy, dost to štípalo, ale dalo se to 🙂

zabkatt
25. bře 2008

krista normálne i behá mráz po chrbte. A ozaj, keďže si nešla rodiť do vody, tak si ani neplatiela tých 5000sk?

weroni
25. bře 2008

mkr: aj ja sa tesim na porod - zatial este 😀

mkr
25. bře 2008

pěkně si to ještě užívejte, mně to moc chybí, už se těším na další těhotenství 😉

weroni
25. bře 2008

mkr: to ti teda verim lebo ja si to uzivam viac nez dost 😀 uz si niektori myslia ze som psycho 😀 ale je to fakt uzasne nieco 🙂

mausi
25. bře 2008

Ahojky ! Ja jsem do vody rodila pred 2,5 lety a mam s tim ty nejlepsi zkusenosti. Byl to zazitek pro me i pro manzela, slo to rychle, bez jakychkoliv prostredku utisujicich bolest. Druhe miminko bych tak chtela rodit zase, kdyz budem v poradku. Ale uznavam, ze to neni pro kazdeho, nesla bych do toho, kdybych mela pochybnosti. Jenze ja tomu storpocentne verila a vyplatilo se to. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru