Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

weroni
25. bře 2008

mausi: super - dalsia dobra skusenost 🙂 tesi nas to 🙂

krista
26. bře 2008

Zabka u nás je i ten porod do vody zadara 🙂 No nic jsem neplatila, jen za tatínka u porodu 500,- a za pobyt - já 300,- a malá 240,- takže dohromady jsem tam nechala 1040 Kč 😉

Mkr fakt? 😀 To ti závidím 😀

Mausi ty se máš 😵 A co nástřih nebo potrhání???

Já do tý vody chtěla rodit na 150% ale to si člověk nevybere ☹ Když mi dělala ta voda zle ☹

Weroni 30tt no jsem zvědavá na tu tvou zkušenost 😵

zabkatt
26. bře 2008

Babulky tak nakoniec čakáme chlapčiatko 😀 Šok, ale krásny. Budem musieť vymyslieť meno 😀 Mrknite do albumčeka

mkr
26. bře 2008

já neplatila ani za manžela u porodu, protože než by to šel zaplatit, tak by byla malá venku, tak to sestry neřešily 😉

krista
26. bře 2008

Zabka moc gratuluju 😵

Mkr u nás v porodnici se to platí až při proupouštění a měli velkej strach, abych to náhodou nezazdila 😝

maryam
26. bře 2008

Ahojte,
tak ja som tu tiez niekedy "v zaciatkoch" pisala, ze chcem rodit do vody.
Co sa mi zial nepodarilo, najskor mi povedali v nemocnici, ze to nie je problem, ze sa mozem sama rozhodnut a potom ked doslo na lamanie chleba - den porodu, tak som musela zostat na "suchu",
nechcelo sa im napustat vanu (nepovedali to tak po lopate, ale moj muz nadhodil, ze akoze vo vani je ten porod pre porod. asistentku neprijemnejsi, musi sa aj ona namacat a podobne, samozrejme, ze asistentka mu pritakala, ze "presne tak"), spomenula som im to viackrat - tu vodu, lebo v nemocnici som bola od piatej vecera - uz so silnymi kontrakciami a maly sa narodil az pred pol nocou, ale nic, stale sa okunali akoze sa im do toho moc nechce.
Takze nakoniec som bola nahnevana sama na seba, ze som im verila, ze to nebude problem, keby som bola vedela ako to dopadne, aspon by som bola pytala epiduralku hned na zaciatku, lebo ked uz boli bolesti neznesitelne (co boli urcite poslednych 5 hodin) a pytala som epiduralku, alebo hocico ine, tak sa zasa vyhovorili, ze to by "dlho trvalo" vyplnit formular, volat anesteziologa (bol v nemocnici) a potom to samotne zavedenie.
Tak som si pekne krasne vytrpela porod na 100%.

vikvik
26. bře 2008

ja chci rodit ve vode. voda se uvadi jako jeden z nejlepsich painkilleru, riziko potrhani je mensi nez na sousi (prej ze voda pomaha zmekcit), ulevi to tlaku atd. atd. atd.

weroni
27. bře 2008

maryam tak to je neuveritelne s akym pristupom sa clovek stretne 😠 rodila si na SK ci v zahranici?

zabka: krasneho synacika mas v brusku 😵 gratulujem 🙂 my stale prekvapco 😉 uz to snad vydrzime 😀 😀 😀

krista
27. bře 2008

Maryam tak tohle je sprostý 😠 Ani ten pitomej epidurál ti teda nedali 😖
Já jsem si taky o Epi neřekla kvůli porodu do vody, kterej nakonec nebyl 😝 Ale jsem ráda, že jsem to zmákla bez něj 🙂

weroni
27. bře 2008

krista: inac kojis malicku? 🙂

krista
27. bře 2008

Weroni jj výhradně kojim, ničim nedokrmujeme a doufám, že to tak ještě dlouho bude 🙂

weroni
27. bře 2008

krista: tak super drzim palce aby sa ti dlho dlho podarilo 🙂 ake je to inac? 😵 😵

maryam
27. bře 2008

weroni, rodila som v zahranici - vo Svajciarsku,
inak vsetko ostatne bolo super, len ten porod ako taky som si jednoducho musela vytrpiet na suchu bez epi 😖
Mozno keby bol rychlejsi, tak by som to brala, ze ok, zbytocne napustat vodu a podobne, lenze ja som do nemocnice dosla rano o siedmej, lebo nad ranom o piatej zacali slabsie kontrakcie, ale pravidelne - kazdych 5 minut, ked som dosla do nemocnice, spytali sa ma, ci odtiekla plodova voda, ja reku, ze nie, tak ma poslali nazad domov, poobede okolo druhej zacali znova silne kontrakcie a pravidelne, tak som lahla nachvilu do vane, tak to bolo znesitelnejsie, ked som vyliezla tak zasa zacali - okolo stvrtej poobede sa uz na mna muz nemohol pozerat, tak volal do nemocnice, tam mu povedali, ze nech na siestu dojdem a ako som uz napisala - maly sa narodil az o polnoci.

A inak drzim palce tomu, kto chce rodit vo vode - az vam to vyjde 😉

A este musim dodat, mozno by som bola musela nakoniec i tak vyliezat z tej vody, lebo v poslednej faze pri tlaceni mi prestavali kontrakcie, tak tam bolo pri mne 5 ludi - volali aj hlavneho lekara a asistentka mi tam "skakala" po bruchu.

mausi
27. bře 2008

Ahojky, souhlasim s vikvik, ze tepla voda vyborne ztlumi bolest, aspon tak jsem to vnimala ja. Ja byla na fazi otvirani v male vane s aromatickym olejem a az kdyz jsem byla otevrena, presunula jsem se (na posledni hodinu a 3/4) do porodni vany. Je fakt, ze teplotu vody jsem celkem nevnimala, asistentka se porad ptala, jestli chci pripustit teplou, ale mne to bylo jedno.... 😀 .
Jinak pri te fazi otvirani jsem byla skoro celou dobu sama s manzelem, asistentka chodila jen kontrolovat, no a v te porodni vane uz sice byla u me, ale zadnou praci se mnou nemela, jen me povzbuzovala pri tlaceni a obcas rukou zkontrolovala, jestli uz kouka hlavicka. No a na konci samozrejme chytila miminko do rukou. Takze nevim, proc byli, maryam, u tebe tak neochotni...... ????? Praci by asi meli jen pri komplikacich, ale to asi clovek musi stejne z vody ven. Skoda, ze ti to ted nevyslo, ale snad pri duhem miminku. 😉

krista
27. bře 2008

Weroni jo jde to 🙂 Dneska malá celý den spí, ale to jen proto že celou noc řádila a asi se dneska mám zase na co těšit 😝 A co ty? Už máš buben? 😀

Mausi a co ten nástřih nebo potrhání??? To by mě zajímalo 😉

mausi
27. bře 2008

Kristo, viz IP. 😉

weroni
27. bře 2008

krista: dnes sme boli zase na poradni a nemam moc potesujuce spravy. Co sa tyka drobca, vsetko je v poriadku - ale - je dost dlhy 😅 alebo dlha 😀 no proste - ma hrozne dlhe kosti 😅 sice ma po kom (ja 180 cm a manzel 188) ale vahu ma dost nizku podla mna - 1130 gramov. Takze to vyzera ze to bude taky chuducky slizik po mame 🙄 a povedal mi doky ze pri jeho rozmeroch a mojich proporciach (utla) je dost velka pravdepodobnost na cisarsky ☹ viem ze to nic neznamena - ale vraj do poslednej chvile sa to nebude dat zistit - ze to sa zisti az priamo pri porode ci mozem do vody alebo ci budem musiet sekciou... a ak by bola ta sekcia tak neviem na co by som sa trepala tak daleko do tych Topolcian kam chcem ist... no neviem, taka som z toho znechutena - ze nakoniec ta voda fakt mozno nevyjde.
A cisarsky by som nechcela za nic na svete ☹

zabkatt
28. bře 2008

weroni tak to mi je ľúto. A kto ma bude teraz informovať o nemocnici? 😀 SOm sa na teba spoliehala 😀

krista
28. bře 2008

Weroni to mě moc mrzí, netušila jsem že dýlka je takový problém 😕 Myslela jsem si, že vadí když je mimi těžký, ale když je dlouhý tak prostě nějak vyklouzne 😲 No nic si z toho nedělej Weroni, protože tyhle odhady jsou hodně špatný, já byla 7.3. (den před porodem) na UTZ a řekli mi že malá odpovídá 36tt-37tt byla jsem z toho hodně špatná, protože jsem věděla že budu brzo rodit a bála jsem se jakýho budu mít drobka, nakonec měla malá hezký rozměry (3080g a 49cm) ne 🙂
Držím palečky aby ti to vyšlo a když to nevyjde tak se neboj!!! To tlačení je na porodu vážně sranda, je to hodně ulevující, nic nebolí - ani ten nástřih!!!! Když to říkám já - posera, tak mi věř 🙂

weroni
29. bře 2008

babulky uz som sa upokojila 🙂 vcera sme boli omrknut tu porodku - vyzera to tam superne 🙂
a vieme uz aj po akych cestach tam pojdeme - za hodinku to spravime 🙂

akurat ze mi tam poradili ze ak mi odtecie plodova voda nech idem do najbizsej porodnice kvoli moznym komplikaciam - takze ak toto nastane tak ani To sa nekonaju a pojdem do Ruzinova...

Ved uvidime - bude to tak ako to ma byt 🙂

krista
29. bře 2008

Weroni a jaký komplikace maji na mysli při odtoku plodovky? Asi kdyby byla nějak zakalená, zelená nebo tak ne? Když bude čirá, tak si myslim, že by to nebylo potřeba 😉 Ale nevim no 🙂

weroni
29. bře 2008

krista: no konkretne hovorila ta sestra ze by mohol prepadnut pupocnik alebo nieco take 😕 lebo keby mi odtiekla voda a ja by som sa este hodinu trepala do porodky - tak to by vraj mohlo uskodit 😕 no vies - radsej - istota je istota - pre bezpecie malickeho som ochotna vzdat sa aj tej vody ak bude treba...

krista
30. bře 2008

Weroni jo to chápu 🙂 Jen to teda slyším poprvé 😕 Všude mi říkali i psali dostat se do dvou hodin po odtoku plodovky do porodky, ale samozřejmě chápu, že nechceš riskovat 🙂

weroni
30. bře 2008

krista: ale teraz to je aj mne divne pretoze som tiez pocula od viacerych ze po odteceni plodovky do dvoch hodin 😕
no neviem. my sme sa s manzelom dohodli tak ze ak mi ta voda odtecie bude to znamenat ze mam ist do toho Ruzinova (co je od nas tak na 35 minut) a ak nie tak Topolcany 😉 samozrejme ze dufam v tie To 😉
ako sa ma malicka inac? my sme sa dnes boli paradne vyvencit vonku super teplucko bolo 😵

krista
31. bře 2008

Weroni tak uvidíš jak to nakonec bude, mě praskla voda až v průběhu bolestí 🙂
Kristýnka je hodná, když jí nic netrápí, ale teď nás asi trápí zaražený prdy nebo co, to je horší jak cokoliv jinýho, tlačí - rudne a nejde jí to, tak pláče a já jsem z toho na prášky, protože beru prášky proti nadýmání a nejim nic nadýmavýho, ještě piju fenyklovej čaj (taky by měl pomáhat) a fakt je mi to nic platný, musim si to vytrpět, bude to trvat nejmíň tak ještě 2 měsíce ☹ Ale jinak je to zlatíčko - když jí nic netrápí, to jo 😵
Včera jsme taky venčili 😀

A jak se cítíš? 🙂

mausi
31. bře 2008

Ahojky Weroni, asi se to neda rict nijak vseobecne, zalezi na jednotlivem pripadu, ale ja jsem to s odtokem plodovky mela taky tak. Voda mi praskla nekdy kolem 13:30 hod, ale kontrakce zadne. Tak jsem se uplne v klidku sbalila a vyjeli jsme. Do porodnice jsme dojeli tak za 30 min, ale vubec se mnou nic nedelali. Nejdriv zjistovali, jestli to vubec byla plodovka - to se potvrdilo. Ale kontrakce nikde. Dostala jsem teda koktejl z ricinovyho oleje a porod se rozbehl v 18:00. O komplikacich ohledne plodovky se mnou nikdo nemluvil, ale je pravda, ze uz jsem byla v porodnici a zkontrolovali me ultrzavukem i CTG.

weroni
31. bře 2008

mausi: ved to - ze u niekoho je to uplne bezproblemove a u ineho sa moze stat hocico. A asi by som si neodpustila keby som sa vydala do tych TO po prasknuti vody a nedajboze by sa daco na ceste zmotalo 😖 to su tie blbe zakony schvalnosti - zrovna vtedy by sa daco mohlo stat takze riskovat rozhodne nebudem - pre bezpecnost mimuska som ochotna aj tej vody sa vzdat (aj ked nerada samozrejme 🙂

krista: to ma mrzi ze si neviete pomoct s tymi prdikmi ☹ ano - fenikel by mal zabrat to je divne ze nepomaha. Krista skus masaze - skusali ste? troska pocvicit s nozkami a su aj take masaze ktore pouvolnuju tie hnusne plyny 😉 drzim palce 🙂

zabkatt
1. dub 2008

krista mi sme si pri malej tie prdíky tiež poriadne užili a nič nepomáhalo, ani fenikel, ani cvičenie s nožičkami, masírovanie bruška, chudiatko naše a potom dostala ešte aj zápal nejaký na šušku a museli sme ísť normálne na gynekológiu do TT, no katastrofa. Tak držím palčeky, nech to čím skôr prejde 😅

weroni
1. dub 2008

zabka: pri vasej malej? 😕 mas malicku sestricku? 🙂 ja mam 5,5 rocnu 🙂

zabkatt
1. dub 2008

weroni ja 6 ročnú. Taký malý diablik blonďatý 😀 Mám ju aj v albume na svadobnej fotke 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru