Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

weroni
14. dub 2008

zabka ani nehovor- hrozne to leti ☹ ja este nechcem prist o brusko 😅 este by som asi potrebovala aspon pol roka nech mi uz zacne liezt na nervy 😀 bude mi hrozne smutno za bruskom po porode, po tych kopancoch do boku 😀
ale napisat sa urcite pokusim ked to dojde - na tu vanu budem potrebovat vsetky pritomne prsty a palce 😀 nech to uz konecne vyjde niektorej z nas 🙂

zabkatt
14. dub 2008

No tak ty patríš medzi tie ktorým závidím, že si to bruško užívajú. Nechcem nech to nejako blbo vyzni, ale po toľkých problémoch a bolestiach a hlavne po tej strede na pohotovosti, budem rada, keď už bude ten môj uzlíček vonku pekne pri mne 😀 Rozmýšlam nad odchodom z roboty, lebo bolesti bruška mi stále pretrvávajú, takže to asi vzdám ☹

weroni
14. dub 2008

zabka - to sa ti vobec necudujem ze by si uz chcela aby bolo mimusko vonku... mrzi ma to inac aj pri tych babach co tu chudiatka uz niekolko tyzdnov lezia kvoli roznym problemom.. ☹
je fakt super ked nemam ziadne problemy - lebo je to uzasne ked si to brusko mozem uzivat... dakujem za to Bohu lebo je to fakt jedinecne obdobie 🙂
a neboj, tvoje problemy uz urcite pominu 🙂 tie bolesti bruska mozno signalizuju len to ze potrebujes viac oddychu 🙂 si sa o tom s dokym bavila?

zabkatt
14. dub 2008

Hovorila som mu že ma to bruško stále bolí, ale on si stále mele svoje, že je to normálne že sa naťahuje maternica, ale mne to až také normálne nepripadá, keď koľko krát ani chodiť nemôžem 😒

finanzata
14. dub 2008

ahoj baby, chcela by som sa opýtať či už niektorá z vás má skúsenosti s pôrodom do vody v Košickej šaci, nejaký ten mesiac dozadu. ak to tu bolo písané, tak sa ospravedlňujem, asi som nepostrehla.

tinusi
14. dub 2008

Podla mna je porod do vody max. nehygienicky... spociatku som aj ja snivala o takomto porode...no ked som videla porod vo vode na paske, tak som si povedala, ze je to dobry humus...
Si predstavte, ze vo vani ste vy a porodna asistentka (mozno aj otecko), teda okrem vasej posvy (otvorene rodidla - v porodnych cestach krehke mimco) este 2x konecnik. Vo vani je tepla voda, teda vsetky bakterie sa bleskovo mnozia, navyse sa moze stat, ze rodicke unikne pri tlaceni moc alebo stolica - tu potom asistenstka vyberie z vody sitkom (voda sa samozrejme nemeni - na to nie je cas). A do tohto vsetkeho sa narodi male babatko, ktoreho imunita je tak krehka ako ono samo. Uz pri klasickom porode moze mat babo problem vysporiadat sa s tym, ze muselo prejst maminou posvou (cize otvory na tvari sa dostavaju do kontaktu s bakteriami v posve - ale nie s tymi v konecniku - ako je to pri porode do vody!) - babatka mavaju zapalene ocka a tak...
Ruku na srdce, chceli by ste sa ponarat v takto kontaminovanej vode vy? Ja teda nie...

zabkatt
15. dub 2008

tinusi je to každého názor, ale niejeto až také ako vykresľuješ. Pôrod do vody robia len vtedy ak je všetko v 100% poriadku, samozrejme že ti dajú aj klistír a pod. a bábätko nie je vo vode zase až tak dlho že by sa stihlo niečim nakaziť a pôrodná asistentak s tebou vo vode nieje. Je len pri vani, nie vo vani a ak nechceš ani manžela nemusíš mať vo vani. Všetko záleží od teba. Dnes je už všetko vylepšené a na takéto veci si lekári dávajú veľký pozor, ale je to tvoj názor, ja osobne som tie pôrody videla, aj poznám baby, ktoré rodili vo vode a nevedli si vynachváliť. 😎

finanzata
15. dub 2008

dobre ránko baby. tinusi rešpektrujem aj tvoj názor a viem že na tom je niečo pre a proti. ja len zatiaľ zbieram info o tomto spôsobe. chcela by som názor konkrétne k košíc zo šace. ja ani len netuším či bude všetko v poriadku a či ukončím 37 týžden, len som proste zvedavá. 😉 ale dakujem za vaše názory. 😀

weroni
15. dub 2008

tinusi: 😀 to si kde na to prisla ze je s tebou vo vode asistentka a manzel? 😅 snad nie z tych videi americkych porodov doma v bazeniku? tam je mozne vsetko ale u nas - na SK ti do vane kde rodis nepustia nikoho predsa! 😅 videla si vobec tu porodnu vanu? ved sa tam uz okrem zeny nikto iny ani nezmesti prepanajana 😀 😀

k tomu "uniku" z inych otvorov - z konecnika ti uniknut nema co lebo musis absolvovat klystir 🙂 ked tak mozno trocha mocu ale to ti unikne aj pri normlanom porode nie?
inac, fakt by som si chcela pozriet to video ktore si opisovala lebo to znie ako z nejakeho filmu ktory je satirou na porod do vody 😀 ked si predstavim porodnu asistentku ako sitkom lovi tvoje.... vykaly... 😅

ale sak je to tvoj nazor 🙂 kazdy mame pravo na ten svoj 🙂

ja som porodom do vane posadnuta uz asi 5 rokov, doteraz co som nazbierala skusenosti mamiciek ktore tak rodili tak mi z toho vychadza vysledok ze 99% povedalo ze inac by uz ani neislo rodit... a hlavne ma oslovili skusenosti mamiciek ktore prve dieta rodili klasicky a druhe do vody - tie mali s cim porovnavat. Ale zase ked ti aj prvorodicka povie ze to bolo super - dokonca som pocula take nazory ze "neviem si predstavit ako by som to prezila na suchu" 😀

no uvidime, skludom sa moze stat ze aj ja budem nadavat nakoniec 😉

finanzata
15. dub 2008

weroni, nechcem sa ti do tvojho názoru miešať, rešpektujem ho, ale ja som tiež niekde na tu čítala, že to lovia sieťkou. nejaká baba to tu spomínala.

weroni
15. dub 2008

finanzata: no nehadam sa 🙂 ale sa mi to zda dost divne - az smiesne (moja bujna predstavivost 😉 a zvlast ked po tom klystire neviem ci ti v konecniku daco zostane 😕

finanzata
15. dub 2008

weroni ja len píšem čo som čítala, tiež mi to pripadalo smiešne, ale čo už 😀 , klystír nie je všade povinný, takže to občas závisí od rodičky. 🙂

weroni
15. dub 2008

finanzata - ja som zase pocula ze pri porode do vody je povinny - preto som sa divila 🙂
inac vies, strasne vela som pocula o porodoch do vody zo zahranicia - tam to funguje uplne inac ako tu - tam je pravda co tinusi pisala - ze v bazene spolu so zenou moze byt aj manzel, kolkokrat som v tom bazeniku videla aj starsich surodencov - to sa mne osobne zdalo uz fakt dost divne - aj ten manzel - no neviem 😒
ale kedze tam su taki liberalni - zrejme ani na tom klystire netrvaju.
Co sa tyka porodnice kam ja chcem ist rodit - do Topolcian - tam je klystir podmienkou. Bez toho ta do vane nepustia... A myslim ze v Banskej Stiavnici to iste.
Inac aj v Kosiciach - v tej Saci na ktoru si sa pytala je vana? To uz potom piata na Sk - lebo viem ze je v TO, BB, Bojniciach a Dunajskej Strede. O tomto som nevedela...

jasumat
15. dub 2008

Ja iba k tomu klystýru- nikde nie je zaručené, že sa úplne vyprázdnite, a nič tam nezostane. Mne sa pri pôrode a PO KLYSTÝRE stalo, že mi na sále ušlo aj trochu stolice. Niekedy sa stane, že ten klystýr stolicu iba rozriedi a všetko nevyjde. Kamoška rodila do vody, a stalo sa jej presne toto isté, a povedala, že už nikdy viac.

finanzata
15. dub 2008

jasumat, nikdy viac do vody? to kvôli tomu klystíru alebo to bol pre ňu taký zážitok?

weroni môže byť že pri pôrode do vody je povinný. čo som čítala a hlavne veľa počula, tak tá vaňa v košiciach je. preto sa pýtam na tú možnosť. v prešove to nerobia. ak by si chcela, skoč pozrieť na ich stránku. myslím že je to nemocnicasac.sk

weroni
15. dub 2008

jasumat: ty si myslela ze napriek klystiru jej uniklo trocha stolice do tej vody? ze preto povedala nikdy viac?

finanzata, a ako daleko to mas od svojho bydliska? tu sacu? ja mam Topolcany 77 km 😀

finanzata
15. dub 2008

weroni ja som z prešova, takže do 40km. neviem síce presne kde v meste to je, ale už keď mi to gyndoš schváli a bude všetko ok, tak budeme zisťovať. a ak sa môžem opýtať, je teraz všetko s tebou v pohode? lebo som čítal tvoje predchádzajúce rozhovory a mala si tam nejaké obavy či to stihneš. 🙂

weroni
15. dub 2008

finanzata: no my sme sa prave preto boli v tych Topolcanoch osobne pozriet - aby sme si pozreli po akych cestach tam pojdeme a kolko to potrva. Takze za hodinku to urobime - ak si sviheneme tak aj za menej. Cesty su v pohode, dufam len ze ma to nechyti v piatok poobede 😀
Inac som uplne v pohode akurat ma uz druhy tyzden boli panva - kosti - ako sa roztahuju. Ale zijem 🙂

Jedine co ma trapi je to ze do poslednej chvile nebudem vediet ci mi tie Topolcany vyjdu pretoze mi tam povedali ze ak by mi praskla plodova voda nech idem do najblizsej porodnice - vtedy vraj nemam riskovat cestu. Tak dufam ze mi odtecie az v Topolcanoch 🙂 Planujem vyrazit hned - okamzite ako pridu prve kontrakcie - nie ako zeny co maju porodnicu na skok - ze cakaju kym as intervaly skratia - ja vyrazim okamzite. No ak mi praskne najprv voda - tak som vies kde... To letim do Blavy do Ruzinova...

finanzata
15. dub 2008

snáď ti to výjde a potom sa podelíš o zážitky. ja som veľmi zvedavá. do blavy to máš koľko?

weroni
15. dub 2008

finanzata: aj ja velmi dufam lebo ako som uz spominala - o tom porode do vody snivam odkedy sa narodila moja najmladsia sestricka (5,5 rocna 🙂
Do Blavy to mame tak na 30 minut 🙂 Este je tu Galanta ale nad tou ani len nerozmyslam... 😒 😖
V tom Ruzinove mam inac rodinnu znamu na riaditelstve takze keby som chcela mat "zarucenu dobru starostlivost" - idem aj do Ruzinova ále - nemaju tam vanu 😉

finanzata
15. dub 2008

tvoja sestrička sa narodila do vody? tak tu v ruzinove budes mať ako poistku keby si to nestihla 😉 ak ti to nevýjde teraz tak o nejaký ten rôčik si to môžeš zopakovať. ale ja verím, že ti to výjde. 😀

zabkatt
15. dub 2008

weroni a akú cestu ste skúšali? Kade? 😀

weroni
15. dub 2008

finanzata: nenarodila ale od jej narodenia ma chytila mania - tehotenstvo, porod, deticky - vsetko s tym suvisiace 🙂 odvtedy som zacala studovat vsetky "mudre knihy", odoberat casopis Mama a ja, proste total maniacka 😀 preto mam tolko informacii o tom - vtedy som sa o tom prvykrat dopocula a hrozne ma to zaujalo - odvtedy robim prieskum a preto aj tu v teme citam skusenosti mamiciek ktore rodili do vody - a po tolkych pozitivnych zazitkoch som presvedcena ze to chcem skusit aj ja. Moze sa stat vselico - ved tu uz asi tri baby chceli ist rodit do vane a z roznych pricin to nestihli alebo to nevyslo. Takze ani mne to nakoniec nemusi vyjst ale bola by som velmi rada keby vyslo 🙂

a s tym zopakovanim - manzel chce mat 4 deti takze mas pravdu - budem mat este prilezitost skusit to 😉 😀

finanzata
15. dub 2008

no tak to máš príležitostí až až 😀 veľmi príjemný pocit keď ta niečo nadchne, že? odkedy som to ja zistila, tak tiež zisťujem čo sa dá. 🙂

weroni
15. dub 2008

zabka: no od nas z Ulan cez Sladkovicovo, Malu a Velku Macu cez Sered - tam sa napojime na dialnicu az do Nitry - z NR do Topolcian cesta prvej triedy 🙂
ak ma to chyti v Senci - kde pracujem - tak odtial po dialnici do NR a odtial ta ista cesta do To 🙂 pohodicka cesta inc 🙂 a tesi ma najmä to ze po tej hnusnej panelke pojdem iba asi minutu a pol 🙂

krista
15. dub 2008

Ahojky holky 🙂

Weroni už se to blíží že? Za měsíc už můžeš rodit do vody, doufám, že ti to vyjde!!! 😵

weroni
15. dub 2008

krista: ver mi ze aj ja dufam 😀 lebo to tu zacina vyzerat tak ze budem prva 🙂 teda duuuuuuuuuuuuufam ze ano 😀
a vy sa ako mate? princeznicka rastie? papa pekne? aj sa vyspis? 🙂

bibianna
15. dub 2008

prosím vás, som zo Žiliny a zaujímalo by ma, kde v najbližšom okolí je možný pôrod do vody?

weroni
15. dub 2008

bibi keď si zo Žiliny tak asi Bojnice

bibianna
15. dub 2008

Ďakujem weroni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru