Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

terezicka
4. říj 2006

No tak do Topoľčian neviem či by som šla, keďže to je trošku ďalej a ani tam nikoho nemáme...ale možno kým ja budem rodiť, tak to bude aj niekde bližšie 😉

kili
4. říj 2006

kamilecka, tak super, dúfam že to chytíme. V amerike je bežné rodiť do vody?

lara1znk
4. říj 2006

Tak som zvedava. Mna porod do vody zaujal hned ako som o tom prvykrat pocula a to som este o dietati vobec neuvazovala.

alex1
autor
4. říj 2006

lara: mě taky porod do vody zaujal. Myslím, že je takhle možné rodit i tady v Brně na Obilňáku i v Bohunicích. Někde jsem to právě četla, tak jsem chtěla zjistit nějaké zkušenosti. Ale je jasný, že všechno má svoje pro i proti

peha
4. říj 2006

cha tak tu v ziline nehrozi. v nemocnici rodite len v klasickej polohe, lezite a nohy v strmenoch 😖
tak to teda nie. to je ako sprepacenim s*at hore kopcom 🙄 😨
ak nebudem mat cisarak, tak frcime do banskej stiavnice. uz sme sa o tom doma rozpravali. vyzera to tam ako v hoteli.

zuzula
4. říj 2006

peha, ja to nechapem...tu v UK su zeny podporovane, aby sa hybali, chodili pokial mozu, rodili na kolenach, na styroch, pocupiacky, postojacky...hociako len nie lezmo, ked tlacis proti gravitacii... 😒
zda sa mi to dost logisch...

peha
4. říj 2006

viem, je to rozumne. tu sme ako sto rokov za opicami. aj tie opice rodia lepsie.
ale nastastie je tu uz par - a skutocne len par porodnic, kde sa rodi uz lepsie ako klasika. dufam, ze postupne budu dalsie a dalsie.
a hlavne je to strasna ryza, neveris, co si pytaju za epi, pytaju prachy za to, ze otec moze byt pri porode (podla mna samozrejmost) ved co on tam vydycha viacej vzduchu alebo ako ? 😉 a za vsetko sa plati. a tomu hovorim statne nemocnice, pritom starostlivost hm.... hm no comment.
radsej pojdeme do sukromnej, cenovo to je mozno este aj lacnejsie, a si v pohodli, normalny a mily personal. nemas pocit, ze musis byt vdacna niekomu zato, ze vobec mozes u nich rodit.
u nas este potrva, kym sa zdravotnictvo pozbiera a vyrovna akemusi standardu.

jj2202
4. říj 2006

peha a kde chces rodit ty?

mracik
4. říj 2006

Tak, čo sa týka platenia za otca pri pôrode (aj keď je to už iná téma 🙂 ) tak u nás sa platí 1000Sk! fakt neviem za čo a musel si to zaplatiť aj môj spolužiak, čo v nemocnici niekoľko rokov robil a vtedy akurát chodil na cviká z gyndy...

To som zvedavá, či skasírujú aj nás, keďže manžel tam chodí uspávať, ale asi hej... Nejde o prachy, len to fakt nechápem...

zuzula
4. říj 2006

No ja mam dojem ze angl. zdravotnictvo je este horsie ako slovenske, ale v tomto teda nie...
za porod sa neplati nic, ani za pritomnost otca, ani za epi, ani za porod do vody...
na slovensku by sa asi platilo aj za porod doma...nehorazne... 😠

peha
4. říj 2006

jj - ak nebudem mat cisarsky s mojim gynekologom, tak frcime do banskej stiavnice. uz som im tam aj volala, su mili, a platis len 500 sk za izbu na noc. nic viac. a sestricka je mila, ze sa mame kedykolvek zastavit, ak pojdeme okolo, a staci jedna navsteva u primara, posledny mesiac pred porodom, ak nie sme odtial. my to mame celkom daleko, skoro 2-3 hodky, ake budu cesty v marci ?, a snad prezijem pociatocne kontrakcie v aute a neporodim v lese 😀 😀 😀

na porodnice.sk maju na nich aj link, no kuknite si tie izby, parada. a nerodite leziacky, ale sediacky, alebo v takom kresle.proste treba ist asi pozriet nazivo a pripravit sa na to.
ak budem mat cisara, tak neviem, uvidim, co povie moj doki. alebo naplanujem cisara v bs. 😎

verulka
4. říj 2006

peha, ak sa smiem opytat, preco by si mala mat cisara? inak o BS som pocula len to najlepsie...

jj2202
4. říj 2006

peha, daj mi prosim link. a to nebudes nic platit za porod?

lucka23
4. říj 2006

aj ja som rozhodnutá pre štiavnicu. niekde som dokonca čítala že uvažuju že zakupia tu vanu na porody do vody.

peha a vieš že v štiavnici nedávaju epi?

dorotka
4. říj 2006

peha a nemas handlovu blizsie? je tam tiez velmi dobra starostlivost
ale popravde popri tych problemoch co mas by som volila martin alebo zilinu ono su to predsa len male nemocnice a ty potrebujes nemocnicu kde budu vybavene vsetky oddelenia nielen porodnica keby nastali komplikacie a dobre vies ze tie mozu nastat kedykolkvek
mne tiez baby v tehulkach povedali ze nemam vymyslat s nicim inym iba ruzinov a antolska pre mna prichadzaju do uvahy
kamoska lekarka mi hovori ze ruzinov a kramare

mracik
4. říj 2006

Inak nám na cvikách hovorili, že pôrod vo vani je nehygienický, neprirodzeý a tak a o mesiac už tú vaňu mali
biznis je biznis, občas aj mení názory

lucka23
4. říj 2006

jj chod na porodnice.sk a tam si daj b. štiavnicu a da ta na ich sránku. 😉

lucka23
4. říj 2006

adresa je porodnicabstiavnica.sk 😉

peha
4. říj 2006

cisara by som mala mat pravdepodobne preto, ze mam krizom zoperovane platnicky aj pravy bedrovy klb, takze je tam velka pravdepodobnost.
epi nemozem v ziadnom pripade, kvoli platnickam, uplna narkoza, alebo nic. a viem, ze v stiavnici nedavaju epi. ak budem normalne rodit, tak mi to vyhovuje, aj ked to budu bolesti, prezili to ine, prezijem i ja 😵

dorotka mas pravdu - je to tak 50 / 50. doki povedal, ze ak bude vsetko ok, tak frcime bud s nim, alebo ta stiavnica. a ak by to na mna prislo pred 35. tt, tak bezpodmienecne kazal len a len martin, ze ti su najlepsie v okoli vybaveni nielen kvoli porodu, ale kvoli babatku. novorodenecke a starostlivost. uvidime, este je casu, ale doki hovori, ze vyzera, ze tie moje problemy vsetky ustupuju, takze snad to bude pohoda zvysok tehulkovania 😵

kramare, co hovorili zname, gyn a porodnica je dobra. ja som tam lezala na neurologii, nikdy v zivote viacej. horor. ale gyn ma udajne sikovneho primara, tak snad tam. na zochovej rodila kamoska prve bejby, nic moc, a druhe na antolskej, a tam bola spokojna.

dorotka
4. říj 2006

ona mi ich radila skor kvoli pridavnym oddeleniam aru a podobne cisto realistiske lekarske rozmyslanie treba mysliet na vsetko nastastie mna take veci nevystrasia beriem to ako zdroj dobrych info ale kramare radsej nie ona hovorila ze ani ta antolska nie je zla a ze sa mi popyta v kazdej na lekara

peha
4. říj 2006

osobne ak by som mala byt v blave, tak asi radsej antolsku, ako kramare. joj, drzim ti palceky 😵 aby ste si dobre vybrali.
s tym mas pravdu, s vybavenim nemocnic.

lara1znk
6. říj 2006

Kocky, nemate nejaky link kde sa da pozriet clip porodu do vody?

rebeka
6. říj 2006

Babulky, tak ste ma navnadili, ze som zacala zistovat kde v okoli Ostravy je mozny porod do vody. 😀 Ale najblizsie je az v Krnove, takze dufam, ze kym budeme tehu tak to zavedu aj blizsie🙂

nejla
6. říj 2006

expertka, ty si sa pytala na hygienu. poviem pravdu, velmi som to v tych bolestiach nevnimala. viem, ze islo zo mna potroske krvi, ale ta sa v tom mnozstve vody stratila. no a hned po porode babetecka - dali mi ho na prsia, no za okamih som aj vysla von - pozasivat.
a mel, co sa tyka zotavovania, moze byt, ze to bude druhym porodom, to naozaj neviem posudit. na to co si pisala, ze sa ti to zda neprirodzene...hmm zvlastne, vacsina zien tvrdi, ze sa im neprirodzene vidi lezat pri porode. inu formu porodu som volila najma preto, ze mne bolo velmi, velmi neprijemne pri prvom porode lezat, aj pri ctg som myslela, ze nevydrzim. v to ma na ctg odsledovali len na zaciatku, ked som kontrakcie necitila ako bolestive, potom sa len starali, aby mi bolo co mozno najlepsie.

melory
7. říj 2006

lara1zn viem ze tu niekde ten link je ale musim nan narazit alebo sa to mozno podari tebe
nejla co mi pride lahsie je ozaj to samotne tlacenie dietatka vo vode, ze ta voda to lepsie posunie, ale kedze som potlacila 3x a za 5min bol hugo na svete neuvazujem ako to vylepsit.
samozrejme ti prajem vela prijemnych zazitkov pri porode do vody.
lezat pri porode je ozaj za trest, ale tie 'KOZY' su polohovatelne a mne ju vydvyhli a rodilo sa mi fajn. len tie kontrakcie na nej boli hrrrooozzznneeeeeee a dllllheeee.

expertka8
9. říj 2006
susy
9. říj 2006

expertka,dobreeeeeeeeeeeee... 😀 😀 😀

emjee
9. říj 2006

http://www.entbindungswanne.de/video.htm
(ale nemam to pozrete, lebo mam pomaly net 😠 )

melory
9. říj 2006

jaaaj je to krasne natocene.... 🙂 ale spomenula som si aka to je bolest...jujujuj... 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru