Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

maryam
22. říj 2007

anielik, to je super, ze mas pozitivnu skusenost 🙂
ja som citala veeelmi vela pozitivnych ohlasov, tak som rada dalsiemu - len dufam, ze bude vana aj pre mna volna 😒

anielik
22. říj 2007

neboj bude kde budes rodit?
drzim palceky 😉

maryam
23. říj 2007

dakujem anielik,
a budem rodit v zahranici - vo Svajciarsku,
pozeram inak webstranku a tam to vyzera, ze za den sa narodia tak max. 2 deti, takze dufam, ze sa do tej vane "zmestim" 😀

Inak mam z toho veeeelmi dobry pocit, z celej porodnice, bola som si to "okuknut" a zdal sa mi velmi mily a skuseny personal a aj tie porodne miestnosti su fajn, hlavne ta s vanou - super.

bybi
23. říj 2007

Ja som tiez rodila do vody a nemenila by som. Bola som maximaaaalne spokojna a placentu som rodila vo vani. Ale sedela som na kraji a oni ma zababusili do uterakov, takze zima mi nebola 🙂 Bola som spokojna aj s personalom, nemenila by som na mojom porode ani minutku 🙂 Bol to neskutocny zazitok a ja na to spominam len v dobrom. A pri porode mi nikto nepomahal, mala som pri sebe 2 PA, ale oni sa malej ani nedotkli a ja som si ju sama aj z vody vytiahla a na ten pocit nikdy nezabudnem. Neopisatelny 😵

weroni
23. říj 2007

anielik: ty si rodila v topolcanoch? aj ja by som tam velmi chcela ist...
bola si spokojna? ako to tam prebieha?

markeeta
23. říj 2007

Ja sem taky puvodne planovala rodit do vody a jak popisuje maryam z porodnice jsem byla nadsena. Nakonec to nevyslo. Mala byla s hlavickou ve spatne pozici, musela jsem jet na rentgen, aby se presvedcili, ze muzu rodit normalka. Nakonec sem byla rada za tu kozu.
Nejlepsi na porodu do vody je prave to, ze se matka dotkne jako prvni sveho miminka a nesaha na neho nekdo cizi.

ivanatom
23. říj 2007

Ahojky,
já rodila do vody v dubnu/05, bylo to poprvé a bylo to úžasné. Bez nástřihu, malou mně hned dali na břicho, manžel přestřihl šňůru. Můžu doporučit. Hygieny se není třeba bát, teda spoň u nás je totiž podmínkou klystýr nebo jiné vyprázdnění (roztok yal), což taky doporučuju).

liaa
24. říj 2007

Ahoj.Já rodila druhé dítě také do vody.Bylo to užasné!!Srovnání s bolestma při normálním porodu-to je jako nebe a dudy.Ted po 3-tí musím kvůli zdrav.komplik.rodin normálně a hrozně mne to mrzí.

maryam
24. říj 2007

ahojte mamicky,
no to je super, ze mate dobre skusenosti... 😵
Ja som akurat dosla z kontroly od lekarky a ona takisto povedala, ze to vrelo odporucuje, ze vidi na zenach, ktore rodili do vody, alebo boli aspon pol hodiny pred porodom vo vode, ze zotavenie "vnutornosti" - akoze maternica a pod. je ovela ovela rychlejsie a lepsie ako pri normalnom porode na suchu...

mamina
31. říj 2007

Sice neplánovaně,ale rodila jsem do vody.Příspěvek v jaký byl porod str.45.

dermajetics
1. lis 2007

ahojik holky,no já první dítko chtěla taky rodit do vody,ale u nás v nemocnici,když jsem na prohlídce porodnice a ptala jsem se,tak mi řekli,že se to neprovádí z hygienických důvodů. Což docela nechápu,když se o tom všude mluví,doporučují to.Ale asi bohužel mám smůlu,takový mají přístup u nás v nemocnici-porodnici,asi by je to zatěžovalo nebo co. Tak mě to docela mrzí ☹

weroni
1. lis 2007

dermajetics: a neni niekde v tvojom okoli ina porodnica ktora takuto moznost umoznuje? ja asi podla vsetkeho tiez budem musiet ist 50 km ... 😖

krista
5. pro 2007

Holky rodil někdo do vody v Českém Krumlově? 🙂

mkr
7. pro 2007

my jsme se byli podívat v Litomyšli na porodnici, tam umožnují porod do vody a ptala jsem se PA, jak se to s vodou, aby mi nebyla zima a ona říkala, že se připouští (nenechají mě tam zmrznout) a na porod placenty se z vany vylézá. vana na 1 dobu se liší od vany na porod ta je upravená, není to obyčejná vana.

krista
7. pro 2007

Mkr a rozhodla jsi se pro ten porod do vody? Nebo ještě uvidíš?

expertka8
7. pro 2007

...porod do vody....VIDEO....krasne 🙂
http://www.islandchildbirth.com/AboutUs.php

vavka33
7. pro 2007

tak to bolo zaujimave. 😉

expertka8
7. pro 2007
mory
7. pro 2007

vazne je to krasne ale mne je zle ked si spomeniem na moje porody 😀

certica
7. pro 2007

jeee, to aj tatina "pozvali" do vane? 😎

expertka8
7. pro 2007

...este jeden unikatny porod do vody....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://gr8egypt.blogspot.com/2007/02/waterbirth...

mory
7. pro 2007

expertka 😀

expertka8
7. pro 2007

...mory 😀 😀 😀

...tu je este cela stranka porodov...zjavne vsetky v domacom prostredi..aj napriek tomu..ze sa jedna o porody do vody...hold..."zahranicie" 😉
http://www.blessedbirthservices.com/pictures.htm

mkr
8. pro 2007

krista: jo jsem rozhodnutá pokud mi to malá umožní, ale zatím je vše ok a ještě v 36 tt musí být směr ok, aby tam náhodou něco nebylo, ale to se dělá každý mamce, jinak mi to i doporučila ortopedka

mkr
8. pro 2007

oprava: stěr

krista
8. pro 2007

Mkr o tom stěru vím a jednu infekci už jsem v těhu měla, tak tam může být právě háček, jestli se ti to povede budu ráda, když to tu pak popíšeš 🙂

A díky za videa holky 🙂

weroni
9. pro 2007

expertka: supeeeeeeeeeeeeeeeeer 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru