Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

mamina
6. led 2008

Ahoj,holky.
Takže jestli chcete číst něco o porodu,který snad ani porod nebyl a ještě se pobavit,máte možnost.

Začnu klasicky:poslední kontrola byla v pátek 19.,výsledek jako tři týdny předtím-všechno krásně měkké,nachystané,na 1 prst otevřené,ale na porod to stále nevypadá.(Asi trochu zapracoval maliník.. )

V sobotu jsem měla první termín,celý den mě bolely záda v kříži a v noci na neděli jsem nemohla spát a trůnila u koně.K ránu asi kolem třetí přestaly záda bolet v kuse,ale rozdrolilo se to na úseky po sedmi minutách.Tak jsem začala hlídat čas,dala si vanu a čekala,co jako bude dál..No,asi v pět jsem vzbudila manžela,zavolala hlídání k dětem(sehnala jsem ho až v sobotu odpoledne )a vyrazili jsme.Přece jen,do Vrchlabí je to hodinu a půl,tak abysme nerodili někde po cestě po příkopech )

Do města jsme dorazili v sedm ráno,zavolala jsem PA a zatím si šli odbýt příjem.I když neměla službu,PA dorazila do pěti minut.Výsledek:voda dle doktora čistá "jak slovo Bóží" ,otevřená na dva prsty,branka ještě kousek hmatná,hlavička sestouplá a ... konrakce přešly! PA se smála,uklidňovala mě,že zafungoval dokonale syndrom bílého pláště. Ale ať se nebojím,že domů mě už určitě nepošlou,když mám termín a uvidíme,co jako bude dál.

Přešli jsme si na ten relaxační pokoj,co ho mají i na netu nafocenej.Fakt takhle vypadá,vlastně-zevnitř ještě mnohem líp Takže jsme se s manžou usalašili v postelích a relaxovali. Teď to trochu zkrátím:bolesti od 11 do 14,pak od 19 do 2 do rána,nález pořád stejnej.(Manžel už během odpoledne odjel domů k dětem a já se prozatím přestěhovala na jinej pokoj.)Pan doktor mi řekl,že pokud se to samo nerozjede,domluvíme se s panem primářem na vyvolání.Domů mě skoro jistě nepošlou-že prý maminky s cukrovkou neradi nechávaj přenášet.Já jsem mu to děsně ráda odkejvala...Přece jen,nejela jsem tu dálku proto,abych měla zase jen pokaženej umělej a chemickej porod..

V pondělí ráno v půl osmé na vyšetřovnu na tabletku prolaktinu.Nález pořád stejnej-branka hmatná,otevřená na dva prsty,jen malá se vysoukala výš,takže nebyla cítit hlavička. Dostala jsem půl tabletky.Asi jsem vypadala překvapeně(a taky jsem byla!),že tak málo,ale PA mi říkala,že pan primář nemá rád moc chemie do těla,že to raděj zkouší po troškách.Sice jsem nebyla zrovna nadšená z představy,že budem cosi zkoušet,ale na druhou stranu jsem byla ráda-taky se nerada láduju lékama,když to není nutný.Tabletka zabrala:bolesti kříže od půl 9 do 13,pak zase přešly. Pak začaly zase asi v 19 a KONEČNĚ!začaly spadávat z kříže do břicha!Ono totiž křížový dokážou bolet až nechutně,ale protože nemají takový vliv na dělohu,trvá hrozně dlouho sebemenší postup porodu,je to pak dlouhý a tak dvojnásobně bolestivější.Poslechla jsem PA a zkusila to zaspat.Povedlo se! Bolesti mě vzbudily až ve 22 hodin s časem po třech minutách a najednou přepadávaly do břicha.Byla jsem víc než ráda,to můžu říct!

Úžasný na těch dvou dnech bylo,že mě nechali celou dobu víceméně v klidu,vnitřně mě všetřovali jen asi 3/denně-a to jsem ještě musela o prohlídku prosit!(Přece jen,chtěla jsem vědět,jestli je nějakej pokrok nebo nic,když mám ty křížový,mám ráda přehled o tom,co se se mnou děje..)Bolesti sice křížový,ale snesitelný,v pohodě.Jen ty noční z neděle na pondělí byly dost děsný a ničící,po dvou minutách.Ale jedna PA měla zlatý ručičky,dovedla tak nádherně masírovat,že mi ty bolesti rozmasírovala tak,že spadaly do břicha a ještě navíc jsem úplně cítila,jak se mi v pochvě pod každým jejím dotykem uvolňujou svaly... Byl to úplně neskutečně nádhernej pocit.

No,zpátky k noci z pondělí na úterý.Kontrakce teda po třech minutách,ale pořád v pohodě snesitelný.Mezi stahama jsem se normálně bavila s PA.Byla to samozřejmě už jiná,mladá holčina.Asi mi moc nevěřila,že už je mám po třech minutách,když jsem tak v pohodě,tak tam se mnou zůstala a chvíli to stopovala.Byla docela překvapená,že nekecám!
Došla pro pana primáře,ten mě vyšetřil-výsledek:otevřená na dva prsty a kousek ,branka kousíček hmatná,jen hlavička klesla.A prej:může to trvat hodinu,nebo i pět-jestli chcete,zavolejte manžela..Bylo 10 minut po jedné.Takže zpátky na relaxák...
Než jsem se přestěhovala,bylo třičtvrtě na dvě.Podle rady PA jsem si zase zkusila lehnout,ale už to nešlo,bolesti zase spadly do zad. Prodejchala jsem asi dvě kontrakce v leže na boku a pak mě něco uvnitř dloublo a mě poprvé v životě praskla voda sama. PA si došla pro rukavice,že mě vyšetří,jestli se tam neskřípla pupeční šňůra.Prohlídla mě,vykulila oči,že branka je ještě hmatná,ale já jsem už otevřená na šest prstů! Bylo 20 minut po druhé hodině.Bolesti dost přituhly a nedalo se vleže vydržet.Zkusila jsem si kleknout,ale protože jsem měla na žíněnce položenej igelit,podjížděly mi nohy(doporučuju vlastní jednorázovou podložku),tak jsem zkusila chodit.Profuněla jsem další tři kontrakce.Přišla druhá PA a že už tam s náma zůstane..

Říkala jsem,že ty bolesti do kříže už se nedaj zvládnout a že chci do vany-že mi voda na záda vždycky zabere.Nechtěly-že prej je moc brzo ,že bych ve vodě nemohla zůstat celou dobu do porodu,že je to ještě na dlouho a že voda bere sílu.Řekla jsem,že mi to nevadí,že chci stejně rodit na porodní stoličce,že jen potřebuju tu masáž. Začaly mi teda napouštět tu vodu.
Vlezla jsem si dovnitř a rozplácla se tam jako žába.Ta vana na relaxačním pokoji má tu nevýhodu,že je děsně dlouhá a široká,aby se tam vešly všechny velikosti maminek,ale nemá,narozdíl od té na porodním sále,madla na držení a děsně se smeká.Jedna PA se mě ptala,jestli mám pocit na tlačení.Já,že ne.Ale při další kontrakci,že už jó. Ale jen vteřinu dvě na vrcholu,že je to v poho,že vím,že musím prodejchávat,že je to ještě na dlouho.Prošly mi další 3 stahy a já musela změnit pozici.Sedla jsem si na bobek s roztaženýma kolenama natočila se na stranu,abych mohla podat PA sprchu,aby mi ty záda masírovala.Když jsem byla asi v půli obratu,přišlo mi,jako by mě v pochvě něco škráblo.Podívala jsem se dolů a pode mnou něco modrého plavalo.
Říkám si:to je divný,modrá krev..Podívala jsem se na PA před sebou.Měla vykulený oči a pusu dokořán. Podívala jsem se znovu do tý vody.Jakto,že se ta krev nerozpouští?.. Sáhla jsem pro to modré a hele! Ono je to miminko! Vykulená jsem se nechápavě podívala na tu PA před sebou!Nějak jsme zůstaly všechny paf!!
Jako první zareagovala ta PA za mnou a letěla pro dětskou sestru.(Ta mi pak ráno vyprávěla,že k ní přiběhla,celá vykulená,rozhodila rukama a jen vypískla:My máme miminko!! Bylo 3 minuty po třetí hodině.
Ta druhá PA utíkala pro nůžky,aby zasvorkovala a přestříhla pupeční šňůru.Já jsem jen nechápavě seděla na bobku a držela malou Betynku.PA se mě ptala,jestli chci pupeční šňůru přestříhnout já.Odmávla jsem jí.Copak je nějaká šňůra důležitá,když já jsem byla první,kdo měl toho našeho drobečka v náručí jako první?
Pak jsem si přešla na porodní sál,porodit placentu.Přišel pan primář s širokým úsměvem,že to byl teda fofr,že mě šel zrovna prohlídnout. Neměla jsem ani jeden steh.Malou jsem odmítla pustit z dohledu,tak ji ošetřily u mě,já jsem si ji hned přiložila a asi po patnácti minutách jsem si sama přešla na pokoj a malou mi nesly hned za mnou.Vůbec nic mi nebylo,ani únava žádná,nic.Bylo to až neskutečný..
Manžel přijel asi půl hodiny potom.Vstala jsem a bez jakýchkoliv problémů jsem za ním přešla s malou v náručí do jídelny,abysme nerušili ostatní maminky a tam jsme zůstali až skoro do snídaně,povídali si a hráli si s malou...
Betynka měla 3495g,byla teda o téměř 3/4 kg míň,než ostatní naše děti.

Jinak pro ty,který se rozmejšlej,jestli jet do Vrchlabí,nebo ne:neholej vůbec.Klistýr nebo YAL jen na výslovné přání,jinak ne.Pak jsem jim ho tam nechala...)Pití automaticky dle potřeby maminek.Jídlo jako všichni ostatní(mimochodem,vařej tam skvěle!).Dostala jsem snídani,oběd i večeři.Všichni jsou moc milí,PA hladěj,chválej,uklidňujou.Všichni se usmívaj,jsou ochotní a trpěliví.Nikam nespěchaj,nestresujou.Miminka měřej až při odchodu domů.(Z bíška jsou zvyklí bejt stočený a rovnání je bolí-stejně za tři dny o dva cenťáky nenarostou..)Připadala jsem si tam jako uprostřed miující rodiny a ne ve špitále.Když jsem se na odchodu loučila,měla jsem v očích slzy já i PA.Takže pokud ještě někdy-tak jedině tam!!(I kdybych tam měla jet pro jistotu 14 dnů před termínem. )

Takže,co myslíte,byl to ten nejrychlejší,nebo nejpomalejší porod,co znáte?

Jinak bylo to bez provokaček,bez oxytocinu,bez stresu,v klidu a s úsměvem..
Můžu srovnávat tři různé porodnice,a tady jsou prostě bezkonkurenční!
Navíc ještě jedna poznámka k dobru:zapomněla jsem si říct o paragraf pro manžela(hlídal ostatní ratolesti doma) a PA mi ho je ochotná poslat poštou...
A abych nezapomněla:Betynka se narodila 23.10.2007,takže zážitek je opravdu čerstvý.

krista
10. led 2008

Ahojky holky 🙂

Weroni, já ti ani nevim kolik jich tu je, ale určitě asi víc jak tři, mám kliku že to dělá porodnice která je ode mně 22km což je fajn 🙂 Já teda mám přímo u nás ve městě porodnici s perinatologickým centrem - kdyby se něco stalo, tak mě sem stejně odvezou, ale říkám si, že když bude všechno OK 🙂 Stejně tak jako píše Jenny 🙂 To dýchání už nám vysvětlovalovali, doufám, že to nezapomenu do porodu, už jsem to občas použila, když se mi prostě jen přitížilo 🙂

Weroni těch 77km to je síla, nevim jak bych to v bolestech zmákla tak to držim palce 😀

Mkr tak co stěr jak jsi dopadla? Doufám, že to klaplo 😵

Mamino jak myslíš že zapracoval maliník? Já se ho chystám taky pít, myslíš si že ti to nepomohlo v otevírání, ba naopak? Jina super popis porodu, ty dlouhý bolesti nezávidím, bojim se že ty křížový mě taky chytnou 😖 Ale aby ze mě vyjelo mimčo ani bych nevěděla jak to už bych brala 😀

mkr
11. led 2008

krista:stěr je dobrý, ale říkala jsem sestře, že mám bolesti od pondělí, tak jsem musela naklusat včera k dr. a hrozí předčasný porod, podle PM jsem v 35-1 z toho dr. vychází, tak uvidíme, musím jen ležet a třeba to vydržíme,jinak malá už má 2800 gr a hlavičkou je dolu, takže ted budu čekat a třeba nakonec budu rodit i do vody

krista
11. led 2008

Mkr tak hodně štěstí ať to malá vydrží 😉 A doufám, že ti to klapne 🙂

pipi1211
11. led 2008

mamina no nemam slov 😵 😵 😵 normalne mi vybehla slzicka 😵 😵 😵 😵

krista
13. led 2008

Jo Mamino ještě jsem si všimla že už máš 5 dětí 😀 Tak to se ani moc nedivim, že s tebe miminko vyplulo aniž by si věděla jak, to u mě asi nehrozí, ale nezlobila bych se 😀

krista
16. led 2008

Nějak se nám to tu šprajclo, koukám že Maryam má změněný profil, tak co bude popis porodu do vody? 😵

kapulet
16. led 2008

Ahoj holky, dnes jsem byla na poslední prohlídce u doktora, pak už jen porodnice. Zmínila jsem se, že bych ráda rodila do vody z důvodů neotevírání se při prvním porodu a velkých bolestí zad. Říkal, že je to určitě dobrý, ale je tu riziko o kterém se moc nemluví a to, že pokud se při porodu dítě vody napije (lokne) dostane s určitostí zápal plic a skončí na JIP s hadičkama. Prý se to stává zřídka, ale my máme na takové vyjímečnosti docela smůlu. No, naší první zjistili náhodou ve 3 týdnu CMV infekci, vyjímečnou u novorozenců. Ani dve různé obvoďačky nevěděli o co se jedná, tak nás poslali na infekční a už to jelo, naštěstí se zatím nic neprojevilo, ale na kontroly a odběry jsme chodili první rok každé 3 týdny. Takže mám docela obavu, aby nás nepotkalo něco dalšího. Máte někdo zkušenost s porodem do vody a případnými následky u miminka? Moc potřebuji vaše zkušenosti. dík ☹

krista
18. led 2008

Kapulet to zní šíleně ☹
Já teda někde četla, že dokud je miminko propojené pupečníkem a nevyndá se na vzduch z té vody do které se narodilo, tak je to v pořádku, protože to má stejný jako v bříšku 🙂 Já budu prostě doufat, že bude všechno v pořádku, i u porodu na "souši" můžou nastat různé komplikace, uvidíme až na místě jak to bude, ale fakt bych moc ráda do toho porodu do vody šla 😉

mamina
18. led 2008

Kristo,maliník zabral skvěle!Pila jsem ho od 28.tt 2* denně a otvírala jsem se krásně a obešla jsem se bez nástřihu.
Ty bolesti dvoudenní byly jako když mám dostat cyklus,žádná hrůza.Jen to občas zatlačilo.Normálně jsem vtipkovala se sestrama. 😉 Těch opravdu Bolestí s velkým B bylo asi 10 až po prasknutí plodovky.Mezi prasknutím vody a vlastním porodem bylo cca půl hodinky,takže jsem se ani nestačila unavit.
A dětí mám sice pět,ale roli spíš hraje velikost hlavičky miminka než konečná váha,protože max.průchodnost při úplném otevření porodních cest je 37 cm a hádej,kolik měli naše děti? 😀 😅

Pipi1111,děkuju. 😵 Taky přeju takovej zážitek.(všem!)

Kapulet,neboj se.Myslím si,že je úplně jedno,jestli si mimčo lokne vody ve vaně nebo plodovky-je to pokaždý voda.PA říkala,že si lokne skoro každý miminko.(Moje teda všechny.)Většinou se to řeší tak,že se prostě miminko jen sleduje(u maminky),protože si občas ublinkává tu plodovku.Tak aby se nezadusilo,musí se pokládat trošku do zvýšený polohy nebo na bok.A během dvou dnů se to většinou srovná.A VDECHNUTÍ se taky bát nemusíš.Vdechnout to sice může,ale ta možnost je tak 1% z 1%...Protože miminko se nadechne poprvé,až když vyklouzne z tý vody.Prostě se lekne,že ho ofoukla zima.(I když rodíš v létě-na sále je třeba 25 stupňů,ale v bříšku bylo 37..)Voda ve vaně má teplotu právě těch 37-sleduje se to,takže se fakt neboj. 😉
Držím palečky,ať ti to dobře dopadne. 🙂

krista
18. led 2008

Mamino prosímtě právě k tomu maliníku bych měla ještě dotázek 😅
Chtěla jsem ho taky pít, ale v úterý jsem měla CS2 a bojim se, abych se zase neotevřela moc brzo, prostě abych neporodila hodně předčasně, mám termín cca 14.3. a v tom březnu bych fakt ráda rodila, ty jsi prosímtě rodila v jakém "tt" když jsi pila ten maliník od 28tt??? A nepamatuješ si jak jsi se otevírala před porodem, kdy jsi měla jaký CS?

sisstin
18. led 2008

pít bych nedoporučovala..ani jíst..pak se těžko dělá CR...když je nutnej 😒 ale je to každýho věc..mě tyhle alternativy děsí až hrůza..představa, že rodim do vody...kde je infekční krev 😒

draga
18. led 2008

mamina krásný a moc gratuluju a přeju ale sorry rodila jsi přece jen 5té dítě 😉

weroni
19. led 2008

krista: ano 77 km je teda dost, no zial moc nemam na vyber ked chcem do tej vody 😒
ked budem mat od kardiologa potvrdene ze mozem rodit do vody, zavolam si do tej porodnice a poinformujem sa, zrejme sa tam budem musiet ist par dni pred "ubytovat" 😅 lebo fakt si neviem predstavit ze ked by ma to chytilo tak budeme letiet po dialnici taku dialku 😅

krista
19. led 2008

Weroni ahojky 🙂
To jsem teda sama zvědavá jak to zmákneš 😖 Buďto vyjet okamžitě jak tě to chytne nebo nevim, jenže to si taky pak můžeš spléct s poslíčkama, no chápu, že to asi nebude prča 😖

Jinak já jsem se dneska byla v porodnici podívat, jsem opět mile překvapená, rodit tam chci určitě ať to bude do vody či nikoliv, strašně příjemná paní porodní asistentka, bavila se s náma otevřeně, tohle je ta vana, kde by se to mělo uskutečnit 😀
http://www.mladazena.cz/assets/mlada-zena/mamin...

Ve skutečnosti vypadá ještě mnohem líp a hned zprava je moderní porodnické křeslo s masáží, tak kdybych si to náhodou rozmyslela nebo mi vyšel špatně ten stěr tak už se ani tak nebojim 🙂

Škoda že nikdo nepíše popisy, ráda to čtu 🙂

weroni
19. led 2008

krista: ta vana vyzera super 🙂 v tych topolcanoch kam chcem ist ja je takato: http://www.hospitalto.sk/oddelenia/GYP.aspx
to je jedina fotka ktoru som na stranke nasla

pravdupovediac sa inac aj ja troska obavam toho ako to vlastne pred tym mojim porodom bude ale tiez si optimisticky myslim ze keby som tam aj nebola ubytovana, ked by sme vyrazili hned ako by ma to chytilo tak si myslim ze za tu necelu hodinku by som to nejako zvladla v aute 😕 - no - to hovorim teraz, mozno potom po porode sa budem smiat nad vlastnou hlupostou 😀

krista
20. led 2008

Weroni taky to tam vypadá moc hezky 🙂 😵
Přesně to samý porodnický křeslo tam maji taky - dvakrát 🙂 Já si taky myslim, že dřív jak za hoďku neporodíš, ale bude pro tebe asi těžší poznat ty pravý kontrakce 😖 Já nevím, já je určitě nepoznám dokud je nebudu mít po 5ti minutách 😀 U tebe by bylo nejlepší kdyby ti praskla voda a vy jste hned vyjeli 😉

weroni
20. led 2008

krista: no bud to urobime tak, ze uz od polovice maja budem pre istotu nosit kufor pobaleny v aute stale 😀 alebo sa tam pojdem "ubytovat" dopredu ze ked to uz pride tak uz tam budem 🙂 uvidime, este sa poradim aj s lekarmi tam co oni radia a ako to tam chodi ked k nim chodia rodit zeny z daleka 🙂
vam uz sa to teda blizi 🙂

krista
21. led 2008

Weroni tak to jsem zvědavá jak to nakonec vyřešíš, protože tě to může chytit třeba ve 37tt a budeš ještě doma, tohle je hrozně nevyspitatelný 😝
To tě obdivuju jestli se tam necháš takhle zavřít, chápu že nemáš na výběr, ale mě by tam asi šiblo 😀 ještě by byla "prča" kdyby ti někdo tu vanu pak vyfoukl 😅 😀

Jo jo už se to blíží 🙂 Ale ráda bych aby malá šla ven až v březnu tak doufám, že poslechne 🙂
A ty jsi taky pořád rozhodnutá pro ten porod do vody? 🙂

weroni
22. led 2008

krista: tak to by ma asi porazilo keby mi vanu niekto vyfukol 😠 😠 😠 😠 😅 😅 😅 😅 😅

no mas pravdu ze ma to moze chytit kedykolvek... preto sa viac priklanam k variante A - cize budem uz od nejakeho 35-teho tyzdna nosit nachystanu tasku v aute a ked by to doslo tak len sadneme a ideme 😀
som optimistka co? 😀 😀 😀 😀 nuz ja viem, ale zial mi ine neostava, kedze tak velmi chcem ist do tej vane... inac keby som nebola taka "vyberava" alebo keby malo nase hlavne mesto aspon jednu porodnicu s vanou tak to mam 25 km 😠 to je po dialnici 10 minut priamo do nemocnice vrrrrrrrrrrrrrrr nech sa hanbi Bratislava

mkr
22. led 2008

tak jsme to nevydrželi a porod do vody bohužel nebyl tak snad příště

weroni
22. led 2008

mkr: blahozelam k dcerke 🙂 😵 no nevadi, hlavne ze vsetko dobre dopadlo 🙂 ako si nakoniec rodila? klasika na stole?

krista
23. led 2008

Weroni no to je smutný 😲 To teda čumim, ale u nás je to taky tak, velký okresní město tu vanu nemá a malinká porodnice, kde se rodí dvě děti denně (v okresní 6 a více) tu vanu má 😝 Já si myslim, že oni jak jsou ty města větší, tak tam maji víc rodiček a nechtějí se s nima obtěžovat ve vaně víš 😖 Je pro ně pohodlnější odrodit to na křesle 😖

Mkr gratuluju a taky se chci zeptat proč to nevyšlo a co jinak porod? Popisovala jsi to někde? Že bych si početla?

weroni
23. led 2008

krista: ano mas asi pravdu s tym obtazovanim sa s vanou - zrejme je to fakt otazka pohodlnosti...
no skoda ale ja teda chcem risknut aj tych 77 km kvoli tej vode 😅 este sa samozrejme moze stat aj to ze to nevyjde z nejakej priciny - ze sa tam nebudeme moct rychlo dostat alebo ja neviem, ale to by som bola velmi velmi nerada...
krista inac super fotku mas tu s poslednym bruskom - vzadu je vidno manzela ako spi 😀 😀 😀

rinuska
23. led 2008

Mne to pripadá celé také nehygienické. Keď si ešte predstavím, že sa tam so mnou vtrepe nejaký lekár , mám z toho zmiešané pocity

mamina
24. led 2008

Kristo,CS 2 není takovej problém,není to důležitý.Mám kámočku,která měla CS 6 od pátého měsíce a otevřená byla na pět prstů a nakonec ještě 9 dní přenášela.. 😀
Maliník jsem pila hodně-chutnal mi a rodila jsem přesně na termín.Jinak s Maliníkem mám i první dceru a ta se narodila 8 dnů po termínu.Maliník ti neublíží,jen se ti zvláčněj porodní cesty,takže se tolik nepotrháš.(Já ani u jedný neměla ani jeden steh a to Jana měla 4,10 kg.)Ale záleží taky na tom,jakýho chytneš porodníka.Když tě bez ptaní a bez čekání šmikne,moc toho už nenaděláš a šít tě bude.(Doufám,že budeš mít štěstí a vyhneš se tomu..)Všeobecně,co takhle čtu od holek,tak většinou v malý nemocnici si s rodičkou víc hrajou,mají na ní víc času a jsou milejší.Ve velkých nemocnicích je to hodně o spěchu a stresu a pak je 8 ženských z 10 zbytečně stříhanejch,šitejch,příp.končej na císaři.Jen proto,že doktor nedal mamce dost času.Hodně dobrýho jsem slyšela o Krumlově,tam prej se alternativní porody taky dělaj.To je od tebe dost blízko,ne?

mamina
24. led 2008

http://www.iham.cz/prava_tehotenstvi.pdf

Je to oboje hodně zajímavý čtení.Doporučuju všem.Klidně hoďte odkazy i do jiných diskuzí.Čím víc maminek tohle bude znát a vyžadovat,tím míň zbytečných císařů a nástřihů a podobných věcí bude...Vždyť doktoři se časem taky přizpůsobí.
A nevěřte nikomu,kdo bude tvrdit,že přirozený porod je bolestivější.Je to blbost.Já měla 2 porody přirozený a 3 lékařský.Doktoři mi způsobili takových nepříjemností a zdrav.následků až hanba svým přístupem a neochotou,přirozený porod je proti tomu pohádka.. 😉 😅 Ty byly sice o trochu delší,ale bolesti jen o málo silnější než při menzes.Doktoři rádi píchaj vodu,aby uspíšili porod,ale většinou to trvá stejně dlouho jako kdyby ji nepíchali.Jen ty bolesti jsou tak 10* horší.Na vlastní průběh porodu to nemá téměř žádný vliv.(Přirozený porody u mě trvaly kratší dobu než lékařský nebo stejně dlouho.A prvních pár hodin a dokud je plodová voda zachovaná,otvírat se nemusíte vůbec nebo jen minimálně.)Čím silnější jsou kontrakce a čím kratší mezery mezi nima jsou,tím rychleji se otvírat budete.Např.U Betynky jsem 2 dny měla nález bez sebemenšího pokroku.Pak mi SAMOVOLNĚ praskla voda a malá byla za půl hodiny na světě a já se nestihla ani zadýchat.. 😀 PA ani nestihli natáhnout ruce,jak malá rychle vyklouzla. 😀 😀 😀
Držím palečky.Mamina

rinuska
24. led 2008

Mamina, tak to patríš k tým šťastnejším, čo sa týka pôrodu.Bolesti o málo silnejší, než pri menzes?Ja som mala obidva pôrody prirodzené, bez akýchkoľvek farmák ale ku koncu som myslela, že to snáď ani nemôžem prežiť.

krista
24. led 2008

Weroni o tý fotce vim 🙂 Když on mi tam takhle chrápe každou sobotu když si fotim břicho, tak co s nim mám dělat, přece ho nebudu tahat s postele 😀 A pak už je špatný světlo a ty fotky mi vycházejí divně barevný 😝 No mě to nevadí a jemu taky ne, tak snad to nevadí někomu tady, že tam spí 😝

Mamino právě do toho Krumlova chci jít rodit 😀 Já jsem z Českých Budějovic, je to od sebe cca 22km a cesta tam je rovná, takže se na to těšim, už jsem tam byla na prohlídce (už jsem to asi psala 😅 ale musim se znova pochlubit :-d) a fakt moc hezký, máš pravdu co se týče tý péče a toho "hraní" si s rodičkou 😉 Když to někde běží jako na běžícím pásu tak prostě ty porodní asistentky nemaji na tu rodičku čas, kdežto v Krumlově rodí dvě děti denně - průměrně, tak to je pak o něčem jiným 🙂
Jinak jsi fakt dobrá jak jsi všechny ty porody zmákla 🙂 A moc díky za všechny odpovědi 🙂

Rinuska mě to nehygienické nepřipadá, ano je tam moje krev, ale krev k porodu patří, kdyby to bylo hodně nehygienické a pro mimi nebezpečné tak se takové porody vůbec dělat nebudou 🙂 Ale tvůj názor respektuju, má ho hodně rodiček co takhle nerodily 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru