Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

krista
2. únor 2008

Ty jo o počítači mi nemluv, v něm mám taky pořádný bordel, ale ne kvůli sobě, nýbrž kvůli kamarádovi který mi 3 měsíce slibuje přeinstalovat windows, nechala jsem si dát Windows Vistu a už to v životě nechci vidět, chci zpátky starý dobrý XP!!! No takže já mám všechno zazálohovaný a nemůžu v PC normálně fungovat 😖

Jinak teda nevařim, protože manža je pryč celý den, ale taky jsem uklízela, předělala jsem lékárničku, prala, žehlila, chystala postýlku, masírovala hráz, piju lipovej čaj a kloktám sůl, protože mě škrábe v krku, no udělala jsem toho hodně, ale teď se asi ukopu nudou než manža přijde 😖

anula
2. únor 2008

Ahojte, pridavam sa k tym, ktore sa zacinaju priklanat k porodu do vody.
Zijem v zahranici a prave som videla televiznu relaciu o roznych typoch porodov a aj na internetovej stranke nemocnice, kde pojdem rodit tento typ porodu odporucaju.
Vlozila som aj fotky do albumu a opis, ako to prebieha v teme august 2008 na str 116.

weroni
2. únor 2008

krista: moj manzel je pocitacovy technik a v zivote na nic tak nenadaval ako na vistu... vraj je to uplne na h... 🙄 operak...
no ja si uz ododnes budem pekne vsetko triedit, uz nikdy nechcem vidiet ten bordel a niekolkokrat duplicitne veci v kompe... potom mam z toho hlavu jak kocku...

sol je dobra na kloktanie a vyskusala si aj ten roztok - sprej z morskej vody do nosa? Aj to je super 🙂
inac odkedy si masirujes hradzu? lebo ja mam ten olej ale neviem odkedy zacat, vraj az od 35-teho tyzdna, ty si kedy zacala?

mywiel
3. únor 2008

Film z porodu do vody:

Kliknut na high alebo medium quality...

http://www.waterbirthinfo.com/materials.html#video

Kliknut na wassergeburt.wmv...

http://www.entbindungswanne.de/video.htm

krista
3. únor 2008

Ahojky 🙂

Anula ty fotky vypadaji moc pěkně, to ta naše vana je menší, ale přesto se do ní těšim, i když jsem zase četla že prvorodičkám se to nedoporučuje, já už jsem z toho vedle 😖

Weroni to se ani nedivim, že manža na to nadával, já na to slyšela nádavat tolik lidí, ale až potom co mi to kamarád nainstaloval, takže už nebylo cesty zpět 😠 Roztok do nosu jsem nezkoušela, já kapky docela nerada 😀 Pomáhá mi ten lipový čaj, ten taky nemiluju ale zkousnu ho 😀 Dlouho jsem měla rýmu, pomalu půlku těhu den co den, už jsem si myslela že se jí nezbavim a právě žádný kapky nezabíraly 😖 Měla jsem nějaký Olynth a zabral až lipovej čaj, ale až za dlouho teda 😖 😝

Já jsem začla masírovat hráz včera 😀 Protože mám termín jinak podle UTZ a jinak dle MS, tak jsem počkala na všechno až budu 34tt dle MS 🙂 Takže od 34tt, ale bylo to dost protivný, myslim si, že to asi nezmáknu 😖 Už jsi to aspoň zkoušela? Jestli to vydržim tak budu dobrá 😖

Koukala jsem na to video, ta těhulka byla docela v pohodě, to já se takhle mile asi tvářit nebudu 😅 Kdybych viděla jen tenhle porod tak si myslim, že to vůbec nebolí 😀

mamina
3. únor 2008

Ahojky,Kristo.Ale on porod do vody opravdu bolí minimálně. 😀 Nevím,jak je to možný,snad ta voda tu bolest vstřebává,nevím.Ale je fakt,že když jsem rodila Betynku,tak těch opravdu BOLESTÍ bylo asi 5. 😕 Do poslední chvíle jsem se smála,povídala si s PA-prostě pohoda.Ani zadýchat jsem se nestihla. 😲 Nekecám!
Jimak tady na koníkovi maminy často píšou o masírování hráze,nafukování nějakýho balonku,či co.No,já nic takovýho nikdy nedělala(a prej to má vliv jen minimální)a porodila jsem úplně v pohodě...V podstatě ani netuším,co to ty holky vlastně dělaj. 😅

bybi
3. únor 2008

Tak to mozem potvrdit 🙂 Na posteli som bola, kym som sa otvorila na 7cm, potom do vody a bolest "odisla" 🙂 Bolelo, ale ovela menej 😉

anula
3. únor 2008

Krista, v tom televiznom programe, co som videla, boli praveze prvorodicky a na internetovej stranke tej nemocnice tento typ porodu len odporucaju. Porozpravam sa este s porodnikom, ked to bude aktualne, ale zatial tento typ u mna vedie.
Tepla vana mi vzdy zabrala na oblickove kamene, a to ludia vravia, ze je horsie ako porod 🙄 , tak urcite zaberie aj pri porode.

weroni
3. únor 2008

krista: to si ma prekvapila ze sa ti ta masaz hradze nepozdava, ja som si skor myslela ze to bude prijemne 😀 no ved uvidime, ja som to neskusala este, inac pravdupovediac ani neviem preco sa odporuca az v 34tom tyzdni, ci by sa moc uvolnila keby som zacala skor alebo co 😕 no my dnes zrovna zaciname 23-ti tyzden takze este 11 tyzdnov si pockam 🙂
a zajtra idem na poradnu tak sa na to spytam 🙂
inac krista, 11-teho februara ideme na 3D utz 😵

baby inac sa mi paci ze tu len pribuda pozitivnych skusenosti s tou vodou 😀 😀 😀

zabkatt
4. únor 2008

Babulky ahojte chcem sa spýtať na pôrody do vody na SK a či môže byť pri pôrode aj manžel. Od začiatku som bola rozhodnutá pre tento spôsob pôrodu ale každý ma odhovára, tak by som chcela počuť či neviete niečo viac ďakujem

krista
4. únor 2008

Mamino ty jsi šikula jak si ten porod zvládla, já určitě tak hezky mluvit nebudu 😀
Masíruju tu hráz, abych aspoň malinko předešla potrhání ve vaně a aby mi nemuseli dělat nástřih, ale vím, že to neni stoprocentní, spíš jde o můj dobrej pocit, že jsem proto něco udělala, i když to možná dopadne jako se striema 🙄
Mazala jsem se jako divoká a přesto je mám ☹

Bybi a popisovala jsi někde ten svůj porod? 🙂 Ráda bych si početla 😵 A co nástřih? Nebo natrhla jsi se? A hodně?

Anula mě taky pomáhá hodně teplíčko, hlavně když jsem měla menstruaci tak jsem nemohla první dny fungovat, takže jsem jen ležela, teplou nahřívací dečku na břiše nebo jsem si bříško sprchovala, no doufám, že při porodě mi to nebude protivný - i to se může stát 🙂

Weroni co se týče té masáže, já jsem četla že bolestivost je znakem dobře prováděné masáže, takže ono aby z toho něco bylo tak to bolet musí 😅 a prý se to doporučuje až takhle pozdě, protože dřív by to nebylo účinné, nevím co je na tom pravdy, ale četla jsem to 🙂 A napiš co jsi teda zjistila v poradně 🙂
A těšim se na fotečky z toho 3D, pro nás to byl úžasnej zážitek, ještě teď koukám na fotečky kde má malá obličejíček, je to úžasný ta technika 😵

Zabkatt při čem myslíš, jestli může být manžel? U nás je to tak, že může být se mnou celý porod, tzn. od I.doby porodní až po porod placenty 🙂 a může se mnou i do vany, jestli se tam vejde (to mi napsal primář 😀) a jak jsem na to vanu koukala tak my se tam stejně spolu nevejdeme a jsme takový dvě velryby, takže bychom tam neměli žádnou vodu 😀

weroni
4. únor 2008

zabkatt:
ja idem rodit do topolcian do vane, manzel tam moze byt, akurat je za to poplatok 500,- Sk a porod do vane stoji 5 000,-
este je vana vraj v bojniciach a este som pocula ze aj v stiavnici ale tiez som pocula ze to tam aj zrusili tak neviem 😒
na stranke nemaju o vani zmienku...
ty si z trnavy?

krista: fuha to si ma prekvapila ze to musi boliet ta masaz 😖 😕 ja som sa vytesovala ze to zahrnieme do predohry 😀 😀 😀 takze mozem zabudnut 😅
krista inac ty musis nieco extra zaplatit u vas za tu vanu?

krista
4. únor 2008

Weroni no teď jsi mě teda dostala 😲
Já se vůbec neptala jestli se za to něco platí, ani mi to nikdo neříkal, mluvila jsem o tom s primářem a porodní asistentkou a nikdo se nezmínil, no já bych se asi složila kdyby na mě pak vybalili ať vysolim peníze 😲 Myslim si, že u nás se za to teda neplatí, ale radši se ještě zeptám až tam půjdu na předpříjem ve 38tt 😉

A za manžu taky platim 500,- u nás ve městě v porodnici bych platila 300,- protože je proškolený, ale tam kam jdu na to nehrajou 😉 Stejně jsou to vydrřiduši že si za ten porod vezmou 5tis. 😖 U nás teď schválili ty poplatky za pobyt, budu platit za sebe a za mimčo dohromady 120,-/den takže já stejně v porodnici nechám přes tisícovku na 100% 😒

A tobě bude s tou masáží pomáhat manža? 🙂

zabkatt
5. únor 2008

Weroni no do tých Topoľčian som sa aj ja chystala už od začiatku, lebo rodičov mám z Piešťan, len neviem či by som stihla dobehnúť 😀 Ak bude aj pôrod tak ako vo všetkom, že nikdy mi nič nič nie je a potom nemám čas, tak to asi nestihnem 😀 Manžel chcem aby bol pri pôrode, ale známe mi hovoria že už to nie je ako to bývalo a že čo hygiena a tak. To s tou sumou si ma prekvapila, ešte som nepočula že sa to platí 😝
Babuly o akej masáži to hovoríte? Poraďte neskôr sa môže zísť 😀

weroni
5. únor 2008

krista: to si este na tom dobre, lebo v tej porodnici kam chcem ist ja, keby som chcela na nadstandardnu izbu - kvoli tomu aby sme mohli byt s manzelom spolu tak vysolim liter na den!!!!!!!!! 🙄 😠
vsade inde stoja nadstandardne izby 500,- na den len zrovna tu musi dvakrat tolko 😠
takze keby som brala len tie klasicke styri dni tak to je 4 000 a porod do vody 5 000 a manzel pri porode 500 tak im tam necham skoro desat tisic 😒
takze na nadstandard asi zabudneme....

inac s tou masazou sme teda planovali ze zapriahnem draheho jasne 🙂 no uvidime ak to bude fakt take neprijemne tak neviem, ale mozno ked to bude robit on to nebude take blbe ktovie

zabkatt:
ano, porod do vane v topolcanoch stoji pat litrov 😒
nuz ja tiez budem musiet "dobiehat" - ale spolieham sa na to ze kamoska to stihla z rovnakeho mesta ako ja aj pri prvom aj pri druhom dietati 😀

vravime o masazi hradze - je na to taky specialny olejcek ktorym ked si ju budes masirovat pravidelne tak sa stane elastickejsia a trocha tym znizis riziko natrhnutia

zabkatt
5. únor 2008

A kde sa ten olejček dá zohnať? Prvý krát o tom počujem. Ja s ňou cvičím 😀 Vieš ako. Zatiahneš ako by si chcela zadržať moč, počkáš pár sekúnd a uvoľníš. Ono sa to robí aj keď máš častý sex, tak aby ti neostala natiahnutá.

weroni
5. únor 2008

zabkatt: to su super cviky ja ich cvicim tiez, ale tie ti hlavne posilnia posvove svalstvo a pomozu vraj pri porode ale hlavne potom - ako prevencia inkontinencie...
a nehovoriac o tom ze aj v milostnom zivote zoznes za to ovocie 😀 😀 😀
ta hradza to je vlatne ta cast koze ktoru mas medzi posvou a konecnikom - to sa natiera a masiruje.
Olej ti daju v lekarni alebo aj v DM ho maju od znacky WELEDA 🙂

krista
5. únor 2008

Ahojky 🙂

Weroni to je smutný kolik chcou za ten nadstandard, u nás tuším mají 2 za 350,- a jeden za 400,- teď nevim kecala bych, já nadstandard nechci, protože už takhle se mi zdá, že tam nechám dost pěněz, jako začínající rodina si nemůžeme dovolit jim tam toho tolik nechat 😖 a i když budu já s mimi v pořádku tak tam budeme 5 dní a když ne, tak vysolim taky hodně za ty poplatky na den, no tak uvidíme 😖

Ta masáž hráze dobře popsaná dobře tady:
http://www.tehulka.cz/view.php?cisloclanku=2004...

weroni
5. únor 2008

krista: hej hej, to si dobry link poslala 🙂

mas pravdu s tymi peniazmi - chcu za to dost vela... ☹ a pritom by bolo tak super byt s manzelom hned od zaciatku aj s drobcekom...

inac krista, chcete si dat vziat aj pupocnikovu krv? kolko to u vas stoji? My chceme, stoji to 26 000,- 😒
takze prispevok co dostaneme na dietatko pojde cely na toto...

krista
5. únor 2008

Weroni pro sebe osobně si tu pupečníkovou krev odebrat nenecháme, to stojí asi 40tis. a na to fakt nemáme ☹ Porodný máme 13tis. a za 10tis. jsme koupili kočárek (půjčili jsme si od kamaráda) takže nám zbydou 3tis. a ty určitě padnou na nějaký maličkosti na který přijdu, že chybí 😖
Možná že ji necháme odebrat a darujeme jí, to ještě nějak nevim a jde to když budeš v tý vodě? To budeš muset asi rychle ven že? No ono se stejně hned po porodu musí ven na porod placenty, takže je to asi jedno 🙂

Teď jsem si všimla že na tom linku co jsem dávala píšou: "Vložte palce" to mám dělat oběma rukama 😅 Já myslela jednou, no já si určitě vůbec nepomůžu 😀 A to mi připomíná že včera jsem se na to vyprdla tak dneska už musim 😉

A co v poradně, ptala jsi se na tu masáž? 🙂

krista
5. únor 2008

Holky četla jsem teď úžasnej porod do vody 😵
http://www.super.cz/zdravi/20172-pribeh-z-porod...

krista
5. únor 2008

Ještě video, který jsem jako vždy obrečela 😅
http://pregnantgirls.blog.cz/0712/porod-do-vody-7

anula
5. únor 2008

Je to nehorazne, ze u nas sa za vsetko, co je v zahranici zadarmo, nehorazne plati!!!

weroni
5. únor 2008

krista: to video je uzasne 😵 😵 😵 neboj, nie si v tom sama, ja som si tiez pritom riadne poplakala 😅

krista: to je ina palka ze 40 tisic, u nas je to polovica a tiez si to mnohe rodiny nemozu dovolit, sice teraz umoznili "kupit" ten odber na splatky ale aj tak, myslim si ze keby to bolo lacnejsie tak by to dali vsetci zobrat, takto si ludia musia spocitat kazdu korunu a naozaj este stale je dost malo ludi ktori si to mozu dovolit ☹
je to velka skoda, ze clovek by mohol dietatku mozno v buducnosti pomoct ale nema na to peniaze...
my sme sa rozhodli na to pouzit ten prispevok co dostaneme 25 000 - tu tisicku k tomu este pridame a je to. Potom sa rocne plati este okolo tisic korun za uskladnenie...

Krista: my sme kupili kocik aj s autosedackou za 6 000,- je po jednom dietatku, pouzivany asi jeden a pol roka lebo do jula je este v zaruke. Nove by nas to spolu vyslo tak asi 14 000 😒 tiez co sme usetrili mozeme dat na postielku a take veci 🙂
Mlade rodinky fakt musia takto uvazovat...
U nas sice teraz zvysili ten prispevok na prve dietatko na tych 25 000 ale myslim si ze skor by bolo lepsie keby zvysili materske, co zena dostava kazdy mesiac - to je nejakych 4 500,- sk u nas tusim. A z toho teda fakt nic nekupis... radsej keby to zvysili...

anula: ano mas pravdu a okrem toho si zo vsetkeho robia riadny biznis sak si zober otec pri porode - platis, 3D utz - platis, nadstandard (co by mal byt normal) - platis.... aj ta krv pupocnikova... no co uz narobime...

weroni
5. únor 2008

ty, krista,

teraz ma napadlo ze po porode u nas zena zvykne lehat dve hodinky tak ze si tlaci na brucho - tlaci si maternicu dole aby nevystupila, ako je to vlastne pri porode do vody? To asi ked na suchu porodis placentu tak potom asi budeme tlacit nie? 😕

krista
6. únor 2008

Ahojky 🙂

Dneska jsem mimo těch videí přečetla i hodně článků o porodu do vody, negativa vs. pozitiva od odborníků a též od rodiček a jsem ještě víc natěšená 😵 Jen aby dopadnul ten stěr a došla jsem do ukončeného 37tt a budu spokojená 😵

Jinak s těma 40tis. nechci kecat, ono je to tak že každá ta banka to má jinak, takže já fakt nevim, musím se přiznat že jak jsem slyšela nějakou takhle vysokou částku tak jsem se o to přestala zajímat, protože před těhu jsme dělali rekonstrukci bytu, na to padaly veškerý peníze z výplat a když už jsme to konečně dodělali tak jsem nabourala auto a muselo se to opravit, no prostě všechno na prd, ještě nemám ani výbavičku, takže bychom si to fakt nemohli dovolit a splátek už máme bohužel tady dost 😖 Je to smutný, že zrovna taková věc stojí tolik peněz ☹ To je prostě byznis no 🙄

Jinak co se týče toho porodu jak si po porodě žena tlačí dělohu, to já nevím jestli se to u nás tak dělá 😅 Já o tom ještě neslyšela 😲 Vím jen, že do vody porodíš mimi a pak se musí ven na porod placenty a trávíš na porodním sále ty dvě hoďky kdy se dělá nějaký to šití a takový to nezbytný pozorování, takže to se asi bude dělat při tom 🙂 Ale fakt jsem ještě o tom neslyšela nikoho mluvit, takže nevim 🙂

Co se týče kočárku, tak já dlouho hledala nějakej kterej by nám vyhovoval oběma s manželem, koukala jsem taky na ojetý, ale za tenhle typ chtěli třeba 7500,- tenhle stál nový 8999,- abych nekecala, měla jsem k tomu ještě pláštěnku, adaptéry ... takže na těch 10tis. vyšel, no pak mi manža řekl, že koupíme nový a že ho můžu potom třeba prodat, tak uvidíme 😉 Ještě počkám jestli bude chtít manža druhý mimčo a pak se rozhodneme 🙂

weroni
6. únor 2008

krista: to tlacenie na maternicu je vraj preto, aby ti nevystupila hore - tlacis si vlastne na brucho tak ako keby si ju od pupku chcela stlacit naspät dole kde bola pred tehu 😉 ja som sa o tom dozvedela len asi pred polrokom - od kamosiek co rodili uz.

mas pravdu s tymi peniazmi, je to fakt smutne ze prave to co by clovek potreboval je tak drahe... 😒

krista: my sme kupili kocik ktory novy stoji okolo 12 000,- a vajicko ktore donho pasuje stoji okolo 2 500,- takze by nas to vyslo skoro na 15 000 spolu a my sme to kupili po jednom dietatku za 6 000 🙂
prislo nam zbytocne vyhodit peniaze za nieco co posluzi rovnako ako toto, aj ked to nie je nove, je to uplne zachovale a nie je to vidno ze je uz pouzivany. Akurat na tom vajci troska je ta latka pod nozickami troska rozstrapkana, tot vse 🙂
A este sme k tomu kociku dostali plastenku do dazda, dve sietky proti hmyzu a styri nove kolesa nafukovacie 🙂

krista
6. únor 2008

Weroni já jsem o tý děloze fakt nic neslyšela, co vím, že ležíš na sále v tom porodním boxu, ale na zádech, takže nevim jak by se to dělalo 😲 😉

weroni
6. únor 2008

krista: ano - lezis na chrbte ale rukami si tlacis na brucho 🙂 dokonca mi kamoska aj ukazovala ako mas mat ruky - akoby si ich mala nadvihnute od pupka, ved to ti urcite povedia 🙂

mamina
6. únor 2008

Weroni,nic takového při porodě do vody není potřeba.Když jsi ve vodě a jsi v sedu,jde to samo.Na dělohu mi tlačili jen v klasické poloze na lehátku na zádech,a to jen během tlačení.A to mi ještě na břicho lehly sestry,protože jsem byla málo otevřená(klasika:doktor spěchal na večeři 😠 )a kluci byli obrovští.(První měl 4250,druhej 4050 a třetí 4220 a pokaždý mě stříhal a pokaždý pak půl hodiny šil)Pokud ti daj dost času,aby ses otevřela sama,tak ani nástřih,ani skákání po břiše není potřeba.(Holky měly 4100 a 3495 g a ani u jedný jsem neměla ani nástřih a ani jeden steh!)Pomalej porod paradoxně sice trval dýl,ale bolesti byly s bídou poloviční oproti těm s oxitocynem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru