Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

krista
25. únor 2008

Weroni taky se těšim, jen abych vás holky nezklamala 😀 Vy pořád doufáte že bude popis porodu do vody a já jsem sama na to zvědavá, jestli třeba pak necouvnu ... nebo mi nebude voda dělat dobře, těžko říct, ale už jenom pro vás bych to ráda do tý vody odrodila 😀

zabkatt
26. únor 2008

weroni no ja som tintitko nikdy nebola a bolesti sa mi zdajú neskoro nato kedy bola prvá mrch a skoro k výške tehotenstva. Predsa len ty si už 26tt, tak máš nárok mať bolesti 😀 , ale keď už teraz stukám čo budem robiť v 26tt? 😀

weroni
26. únor 2008

zabka: potesim ta. mna na zaciatku tehu - cca 3-ti mesiac chytila taka dychavicnost ze som sa nevedela poriadne nadychnut ani pri jedeni, ani pri rozpravani ani pri pohybe 😀 to bolo dost divoke a som sa desila ze ved "toto ma prist az tesne pred nie?" 😀 asi po troch tyzdnoch to preslo takze mozno aj tie tvoje bolesti su take prechodne 😉 inac ono sa vravieva ze zena aj pocas tehu vzdy citi tie "svoje dni" - ja som to akosi nepostrehla ale je mozne ze niektore zeny to vnimaju mozno si jedna z nich 🙂 neskusala si si preratat kedy mas tu bolest? ci ti to nevychadza okolo menzesu?

krista: pocuj mojko, to je uplne jasne ze ked ti ta voda nebude vyhovovat tak odtial vylezies 🙂 tak ci tak sa tesime na tvoj popis 🙂

zabkatt
26. únor 2008

S tým máš asi pravdu, lebo keď som mala menzes, tak manžel povedal, že také niečo ešte nevidel a ja stále tvrdím že keď som to prežila, tak prežijem aj pôrod. Doslova do písmena som sa škriabala po stene, revala jak malá a zjedla mimimálne 10ibufeinov 700viek až kým ma to neomráčilo a na chvíľu som nezaspala. Niekedy som musela ísť na pohotovosť aby mi pichli inekciu lebo že inak neodídem 😀

weroni
26. únor 2008

zabka: no tak to si mala podobne "uzasne" kramy ako ja. Ja chvalabohu na pohotovost nie ale prve dva dni som v krcoch a bolestiach prespala a prelezala, mne ibuprofen nezaberal iba taky caj co som si kupila v lekarni.

A si zober ze su baby ktore ani nevedia ked maju MS... 😠 😅

zabkatt
27. únor 2008

No medzi tie šťastné patrí moja mama, babka, krsná, sesternice ...... 😠 Takže ja som si to vytrpela asi za všetkých) 😠

weroni
27. únor 2008

zabka: no tak asi to tak vyzera ze hej 😅 😔
ale vies co, potesim ta - mnohe baby ktore tiez takto trpeli pri kramoch vravia ze po porode sa im to upravilo a je to v pohode. Aj ked su aj take co vravia ze sa nezmenilo nic 😔
ale musime dufat ze u nas to bude mat ten pozitivny ucinok 😉

krista: pocuj moja prosim podavaj kazdy den hlasenie ze "este sme 2 v 1" lebo ja hned zacnem stresovat ked ta tu dva dni neuvidim 😅

krista
27. únor 2008

Ahojky jsem 2v1 😀

Byla jsem dnes u Dr. a jsem opět znechucená 😠
Ale tím vás nebudu zatěžovat, vesele se těšim na březen a na tu vodu 😵

Tak zatím páá holky, budu se hlásit každý den 🙂

zabkatt
27. únor 2008

krista kľudne napíš. Nato sme tu a aspoň si aj mi zoberieme z niektorých vecí ponaučenie 😀

krista
27. únor 2008

Tak jsem zkopírovala z jiného tématu jak to probíhalo u mojí Dr. 😖

Holky tak dnes jsem byla u Dr. a hrůza děs ☹ Dovádí mě k šílenství, pánev mi nezměřila se slovy, že o tom přemýšlela a že se jim na to vyprdne, že neví kde to chcou změřit, tlak jsem měla OK, cukr taky, na otoky jsem vyfasovala prášky za 160,- no co se dá dělat, když mi to pomůže ale měla úplně nechutnou tu kozu 😖 Se mi tam ani nechtělo vylézt, na tom papíře byla nějaká kapka od výtoku, prostě nechutný - já jsem se tomu vyhla - dávala jsem si velký pozor - ještě něco chytnu ne 😢 a na zemi byly taky kapky, nechápu co tam s kým vyváděla 🙄 O monitorech samozřejmě ani slovo, tak se domluvim ještě s primářem jak to vidí a kdyžtak zítra jedu 😉

Ještě dodatek, s primářem jsem mluvila v porodnici mě rádi uvidí, takže zítra vyrážím 🙂 Sice je to naprd, že musim takhle sama, ale když je ta moje husa neschopná a těšim se až jí po šestinedělí uteču, je to extrém 🙄

zabkatt
27. únor 2008

No tak to by u mňa nepochodila. Ja by som tam ani nevyliezla. To je teda prístup. 😠 Len chod pekne k tomu druhému dokimu nech ti ten povie čo a ako. Ja by som neváhala ani minútu keby takýto prístup. Od troch som už odišla a doktor sa vždy nájde.

ejdzi
27. únor 2008

Ahojte, porod do vody robia aj v DS.

krista
27. únor 2008

Zabka no je to síla s tou Dr., já nevím co si o ní myslet 😉 Zítra tu budu dýl, až tak odpoledne tak nejančete 😀

zabkatt
27. únor 2008

Dobre krista ja už budem v Poprade tak sa nám opatruj. Pa a ak by som tam mal prístup na net tak niečo napíšem a priebežne budem sledovať situáciu. 😀

weroni
27. únor 2008

ejdzi: pocuj to fakt? 😕 a ty si tam rodila? alebo poznas niekoho kto tam rodil do vane?

weroni
27. únor 2008

krista: to je neuveritelne a to som si myslela ze len tu u nas na SK mame takych .... lekarov... 😔

weroni
27. únor 2008

krista: ale este si nezazila ze dojdes na pohotovost so zachvatom a oni ta poslu do lekarne si kupit nejaku injekciu a musis sa vratit aby ti ju pichli? 😠 😠 😠

krista
28. únor 2008

Weroni 😅
No to jsou hovada 😝 Celkově ty pohotovosti tady fungujou, ale taky šíleně, to člověk radši umře kolikrát než by tam šel 😅

Holky tak já pádím na monitor, budu tady odpoledne, mějte se všechny moc hezky 🙂

weroni
28. únor 2008

krista: no a to je len jedna z veci ktore vystihuju nase zdravotnictvo... 😠 ked som brala muza do nemocnice - moja lekarka ma poslala do Galanty na infekcne - tak som ho v 40-kach horuckach brala autom a ledva prezil cestu tam - dosli sme tam a tam mi povedali ze tam nikdy v zivote infekcne nebolo ze musim ist do Trnavy 😠 a kedze bolo vonku hrozne horko a manzel vyzeral na umretie tak som povedala ze uz v aute to nevydrzi ze potrebuje sanitku.
Tu mi nechceli dat - lebo som NEMALA PAPIER OD LEKARKY!!! Ten papier sa mal volat ze "prikaz na prevoz sanitkou" staci ti??? 😠 😔
tak ked ma uz chytili nervy mi tu sanitku prenho dali s tym ze som dodatocne musela ten papier doniest takze kym bol manzel v Trnave na infekcnom ja som musela od nas z domu len tak otocit Galantu aby som odniesla papier 😠
dovidenia.... uplne otrasne toto nase zdravotnictvo...

no verme a dufajme ze pri nasich porodoch bude vsetko fungovat najlepsie ako moze 🙂

krista
28. únor 2008

Weroni to je teda hnus, jak se chovají 😖

Já jsem zpátky z porodnice a spokojená 🙂 Všichni na mě byly moc milý, monitor dopadl dobře, teď už jen přečkat ten únor 😀 a šup na březňátko 😀 Zítra se zase ohlásím 🙂

weroni
28. únor 2008

krista: 🙂 teraz budes podavat hlasenie jak na vojne 😀 😀 😀 no ale vies - keby si sa tu nahodou neobjavila tak my tu uz zacneme trpnut ze co je s tebou 😀
inac krista, dneska mi jedna babenka vstepila cervicka pochybnosti - povedala mi uplne ze nabeton budem mat dievcatko 😀 to by ma vobec nerozhodilo keby jej kolegyni ktora caka chlapceka nepredpovedala chlapceka 😀 😀 😀 a ja som bola doteraz uplne presvedcena ze to bude chlapcek 😅

krista
29. únor 2008

Weroni vůbec jí nevěř 😀
Mě řekl jeden pán (co se u nikoho nezmýlil!!!!) že budeme mít na 100% chlapečka 🙂 Já jsem z toho byla celá vedle, protože můj pocit mi taky říkal holčičku a hlavně jsem si jí moc přála 😵 no a čekáme holčičku, sice se ještě může stát že UTZ se spletl, ale nevim no, na tom 3D je jasně vidět že tam je pulča a ne pinďa 😀

Jinak jsem stále 2v1 a už se těšíme že snad to bude to březňátko 😵 Ještě musím zaklepat 😉

krista
29. únor 2008

Mimochodem jsem poprosila jednu těhulku tady, aby vám napsala až se malá narodí 🙂

krista
1. bře 2008

Ahojky, tak máme březen, dneska budu trénovat tlačení 😀 No jsem moc šťastná, že malá bude naše vytoužené březňátko a porodu do vody by nic nemělo bránit - pokud nebudou nějaké nečekané komplikace, tak uvidíme holky 😵

weroni
1. bře 2008

krista: juj ani si nevies predstavit aka som napäta ako to dopadne vsetko 🙂 hlavne ked sem jedneho dna pridem a teba nikde 😀 tak to uz budem na teba mysliet pretoze pravdepodobne si uz budes lebedit vo vani 😀
hrozne hrozne ti drzim palce krista 🙂

krista
1. bře 2008

Weroni tak sem ještě radši napíšu když jdu k Dr. abyste tu holky nevyváděli že jsem ve vaně rodim 😀
Takže v úterý kontrola na gyn. - 4.3.2008 a čtvrtek monitor 6.3.2008 takže tyhle dva dny tady budu zase dýl 🙂

No dneska je tu ta vichřice a to se vždycky stává že je hodně takových překotných situací tak uvidíme 😅
Bříško trošku pobolívá, ale to mám skoro pořád od nějakýho 33tt 🙂

Tak hezkou sobotu 🙂

weroni
1. bře 2008

krista: aj u nas bola riadna vichrica ale som ju prespala - vraj aj krupy padali a na vecer ma byt nejaky orkan...

no a ako ta brusko pobolieva? 😕

krista
1. bře 2008

Weroni to jsou poslíčci - bříško pobolívá podobně jako by si to měla dostat 🙂 Sprcha by to měla zahnat když nepomůže nic jiného a pokud to sprcha ani horká vana nezažene tak jde nejspíš o porod, to u mě fakt nehrozí 😝

No vida, tak ten orkán je všude 😲 Tady všechno lítá, div mi to nevybouralo okno 😲

weroni
1. bře 2008

krista: aj u nas riadne fuci cely den a to ma teraz na vecer este len prist to "prave orechove" 😅
no hlavne si poriadne priputaj komp aby ti neuletel lebo keby si nepodala hlasenie tak mi vytrhne rebro od zvedavosti 😀 😀 😀
tebe tie bolesti zazenie tepla sprcha?

krista
1. bře 2008

Weroni jj ty poslíčky by sprcha zahnat měla nebo ta vana 🙂 Já to ještě nikdy neměla tak akutní, že bych do tý sprchy lezla, jen jednou jsem si dávala vanu a ta mi stejně nepomohla, ale to asi posly teda nebyly 😅 Horká voda je na tohle nejlepší a když to nezažene tak aspoň urychlí porod 🙂 Mě je teď ale divně ☹ Asi mám nějakou střevní chřipku nebo co, už pár dní pořád chodim na záchod a po celým těle je mi divně 😝 Ale porod tohle neni, to spíš nějaká choroba ☹ a je mi i na zvracení malinko 😖

Neboj hlášení určitě podám 🙂 Já se těšim jestli mi vyjde ten porod do vody holky 😵 To budu muset hlásit hned mezi dveřma, ještě jsem upozornila manžela, aby to kdyžtak připomínal i za mě, pokud nebudu schopná 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru