Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

heppu
16. kvě 2008

jasne ze ma ani nenapadli tampony ale doteraz som len tie pouzivala, este ma napadlo od akej velkosti kupujete oblecka pre miminka a po kolko kusov ???

krista
16. kvě 2008

Heppu já kupovala převážně od vel. 62, ta 56 jí některá byla hned malá a to nebyla žádnej obr - 49cm a 3080g, takže 56 fakt maličko, TP máš v létě, tak třeba dvě bodýčka 56 s krátkým rukávem bych koupila a pak od 62 - u tý jsme od narození doteď a už pomalu kupuju hodně 68 protože ona roste jako ďas 😝 a to je 68 vel. 3-6m a nám jsou teprve dva 😅 😀 A hlavně jsem kupovala spíš věci co se mi líbily, nějaký kusy jsem neřešila, protože jsem sama nevěděla kolik toho a pak jsem dokoupila až když jsem pořádně viděla co mi chybí 🙂

heppu
16. kvě 2008

dakujem krista ja tiez kupujem to co sa mi prevazne paci a hlavne dupacky lebo to sa mi paci najviac a pride mi to dost prakticke a mam par takych letnych bavlnenych na 0-3 a potom na jesen zimu 3-6 som mala taky odhad ze by mohla tak asi rast

weroni
17. kvě 2008

zabka ja som sa uz davno bola pozriet 🙂 sak som aj pisala ci nie? 🙂

baby, co moje male vyvadza tieto posledne dni, krista - tvoja malicka nebola nejaka hyperakcna pred porodom? 😀
dnes sa mi snivalo ze sa mi narodil chlapcek (uz asi piaty sen o chlapcekovi) a tiez ze to bolo pred terminom...

zabkatt
20. kvě 2008

weroni nepamätám si a aký bol dojem? My sme to preložili na tento týždeň na nedeľu takže ak by si tam náhodou už bola tak mapíš sms a dobehnem pozrieť maličké 😀

krista
20. kvě 2008

Heppu tak to dobře nakupuješ 🙂

Weroni no ona byla aktivní nejen před porodem, dělala mi tam kotrmelce už pěkně dlouho 😲 😀 Tak jsem zvědavá jestli ten chlapeček vyjde 😀 Mě "strašila" kamarádka že se jí taky zdálo že budeme mít kluka a že si je na 100% jistá, bylo to v den kdy jsme měli jít na zjištění pohlaví, tak kámoška měla smůlu a mě se taky zdálo u klučíkovi ale i o holčičce, to bylo různý 😀

weroni
20. kvě 2008

zabka moj dojem bol ten najlepsi 🙂 fakt super - cistucke, nove, no nadhera 🙂 vsetko nam poukazovali - kde sa osetruje hned po narodeni novorodenec, cakaciu izbu, vsetko okrem izieb na oddeleni lebo uz bolo neskoro a nechceli sme rusit nocny klud 😉

velmi spokojna som bola 🙂

krisa: uz je ukonceny 37-ty tyzden 🙂 takze uz vsetko pre vodu splnene 🙂

krista
21. kvě 2008

Weroni jj vidí jak ti naskakují týdny 😵 Prosímtě nezapomeň nám dát nějak vědět až budeš rodit jo? 😀
Já jsem teda fakt zvědavá jestli ti to vyjde 🙂 a ptala si se na tý prohlídce jak to funguje ten porod do vody? 🙂

weroni
21. kvě 2008

krista cauky pocuj mne sa taky superny sen snival tuto noc 😀 uz asi siestykrat za cele tehotenstvo sa mi snivalo ze sa nam narodil chlapcek a v tomto sne mi vysiel porod do vody - vytlacila som ho na prvykrat 😝 😀 a skoro vobec ma to nebolelo 😅 😀 sama som si ho vytiahla z vody a hned sa na nas usmial 😀 😀 😀
no úplna parada, kiezby to tak vyslo aj v skutocnosti 😀
zacinam sa fakt este viac tesit 😵 😵

ano - na tej prehliadke som sa na to pytala - povedali mi ze do vane mozem ist ked budem otvorena aspon na 5 cm - lebo skor by to nesplnilo ucel - ze max. dve hodinky mozem byt v tej vode. 🙂

juj tesiiiiiiiim sa a urcite dam vediet, neboj 🙂

nam sa vcera v junovkach narodilo tretie babo (prve dve boli dvojcata a narodili sa v 31-vom tyzdni) takze mame druhu junovkovu maminu 🙂 teraz napäto cakame kto bude treti 😀

krista
21. kvě 2008

Weroni to je dost možný že tenhle sen vyjde!!! To budeš borec jestli ho vytlačíš na poprvé 😀 Ale ostatní celkem může být ono, mě tlačení vůbec nebolelo a ty v tý vodě to budeš mít určitě ještě lepší!!! Přeju ti to 😵
Tak na 5cm jsem byla když mi praskla voda a to bylo ještě 4 hoďky do porodu tak jsem zvědaváááááá 😀

Taky se těšíííííííím 😀 😀 😀 😅

Počkej za chvilku v junovkách budete rodit o 106 😀 😀 😀

weroni
21. kvě 2008

krista - veru uz sa to zacalo 🙂

stale sa mi inac zda neuveritelne ze to tehotenstvo tak rychlo ubehlo...

vy sa inac ako mate? malicka rastie vsakze 🙂

krista
21. kvě 2008

Děkuji za optání. Jo malá roste do šířky hlavně 😀 Je to náš váleček vykrmenej 😅 😀 A to jenom kojim takže já za to nemůžu 😀
Já jsem teď přišla od Dr., mám hnisavou angínu 😠 takže jsem vyfásla antibiotika 😝 a doufám, že bude líp, 3 dny jsem měla teploty a nic nepomáhalo tak teď už musí být líp 🙂

Je to fakt že to těhu rychle uteklo, loni touto dobou už jsme se o malou snažili a za měsíc jsem otěhotněla a teď mi tu huláká, asi má hladík, tak zatím páá 🙂

Ještě užívej poslední dny a sbírej síly na porod 🙂

weroni
21. kvě 2008

krista dik no uzivat si to uzivam, dokonca si uz aj ja najdem cas len tak sa vyvalit 🙂
no tesim sa ked uz budem moct napisat o tom porode do vody 🙂

drzim palce aby si malu vydrzala kojit co najdlhsie 🙂

krista
24. kvě 2008

Weroni doufám že nerodíš, musíš se nám každý den povinně hlásit jako jsem musela já 😀
To je dobře že se vyvaluješ 🙂
Děkuju, moc ráda bych kojila co nejdýl to půjde 🙂

weroni
24. kvě 2008

krista: cauky - jasne mas pravdu - takze hlasim 🙂 este som 2 v 1 a dufam ze minimalne tyzden tak aj budem 😀 😀

krista
25. kvě 2008

Weroni jééé už naskočil 39tt 😵 😵 😵
Myslíš že ještě minimálně týden budeš? No uvidíme 😀 Jak dlouho u vás nechávají přenášet když na to dojde?

weroni
25. kvě 2008

krista netusim ako dlho nechavaju prenasat ale mna by kludne mohli aj pol roka 😀 😝

no ja dufam ze aspon ten tyzden to este bude 🙂 nech je to predsa len junovca 🙂 ale vies co - ked vydrzi do stredy - s drahym ideme na prednasku "otec pri porode" - tak potom uz moze prist medzi nas ale nech este ocka necha pripravit sa na to 😀

krista
26. kvě 2008

Tak to vám přeju hezkou přednášku 🙂
A jak se budoucí táta těší na porod? 🙂 Všude čtu nebo slyšim jak byl otec nervozní a když jsem se ptala svého manži tak říkal, že nervní nebyl, že byl úplně v pohodě a je fakt že byl v pohodě až moc 😀

zabkatt
26. kvě 2008

AHojky babulky. Tak v nedelu som bola pozrieť v tých TO a na manžela to moc nezapôsobilo, že veď obyčajná vaňa, že tie kreslá vibračné sa mu viac páčia a ja? No ani neviem či som sa nezľakla ešte viac. Doteraz som sa tešila, ale zrazu 😲 Ojéjee

krista
26. kvě 2008

Zabka 😅 😀
No co na to říct, nemáte foto tý vany někdo? Nebo nějaký stránky? Ráda bych to viděla, protože mě se vana v mojí porodnici líbila strašně, taková mozaikovitá modrá s masážema, no prostě nádhera .. ale křeslo se mi taky líbilo, to maji ty moderní s masážema (který jsem nevyužila 😠 😀 ) takže těžko říct, záleží na každým, ono u porodu je to pak stejně jinak, můžete se rozhodovat jak chcete a pak do tý vody třeba nebudete chtít jako já nebo to nestihnete 😅 Zabka ty už jsi taky 31tt to je něco jak to letí 😲 😵

tanaba
26. kvě 2008

zabkatt, fakt si z toho taka rozcarovana? Mne sa ta vana pacila, ked som sa tam bola mrknut, ale vtedy som uz bola rozhodnuta ist do vody. Ved uvidis ako sa rozhodnes, ale urcite je prijemne byt v tej teplej vode po tych kontrakciach na suchu. 😉

krista nemaju bohvieaku fotku na stranke, ved pozri
http://www.hospitalto.sk/oddelenia/GYP.aspx

krista
26. kvě 2008

Mě se ta vana taky líbí 🙂
Já bych ve vodě při kontrakcích umřela 😀 Ach jo, tolik jsem se na to těšila 😒

zabkatt
26. kvě 2008

krista nevyfotila som to, neskoro ma to napadlo, ale je to obyčajná vaňa bez masáži len je tam úchytka na ruku a v prostriedku je taká zábrana aby si sa mohla s nohami zaprieť. Môjmu mužovi sa viac páčili tie kreslá a že v tej vani bude všetko vidieť jak sa otváram a pod. a že to on nemusí, takže som ho akurát tak vyplašila 😝

krista
26. kvě 2008

Zabka tak můj manžel koukal jak mi leze ven hlavička 😅
No rodit budeš ty a věř mi že ti bude při těch bolestech jedno co si přeje tvůj manžel 😀 Mě spíš manžel ukecával do té vody, ale chápal že jsem pak nechtělo ani se to nestihlo 😀 Svět se určitě nezboří když budeš rodit klasicky 🙂 Je to jen a jen na tobě 🙂

weroni
26. kvě 2008

caute zienky 🙂

ja som este stale cela - a dufam ze minimalne este ten tyzden aj budem 😀
dnes posledne dve skusky uz mam konecne za sebou ale tak rozlietany den zase 😠 😅 este zajtra mam poradnu a nejake hodiny doma a v stredu ideme na prednasku otec pri porode a potom uz len a len vegetiiiiiim 😀 (ked si uprimne priznam kolko krat som si uz toto slubila 😀 😝 😀

weroni
26. kvě 2008

zabka nebud smutna - ta vana je super a ako krista pise - ked aj skoncis nakoniec na kresle - bude to ok neboj 🙂
cele to dobre dopadne - my sme dnes nacvicovali na profylaxii tlacenie a sa mi to zapacilo 😀 😀 😀

zabkatt
27. kvě 2008

weroni čo čo čo? Čo je to? Ozaj aj chodíš niekam na to predpôrodné cvičenie či kurz či čo je to? Ja som už z celého pôrodu taká vystresovaná že som povedala manželovi nech mi zoženie pôrodnú babu, že ja budem rodiť doma 😀

weroni
28. kvě 2008

zabka chodim na Kramare do Blavy aj dnes som chcela ist a tiez na prednasku otec pri porode s manzelom ale bola hnusna zapcha a od Senca po Blavu sme isli po dialnici asi 45 minut!!! 😠 takze sme samozrejme nic nestihli 😒

zabkatt
29. kvě 2008

ou ou a v TT niečo také nieje?

krista
29. kvě 2008

Ahojky 🙂

Weroni včera jsem ti chtěla už vynadat kde se flákáš 😀 Už jsem se lekla že nám rodíš 😀
Jééé to mě mrzí, že jste to nestihli ☹ Já byla s manžou taky na této přednášce a bylo to poučný v tom že jim hlavně říkali jak nám maji pomáhat, že si nemaji nic dělat z toho když budeme protivný ap., ale to tvůj manžel určitě ví a pochopí to, já ho na tohle hodně připravovala že můžu být protivná a sprostá, aby se nenechal, ale nakonec jsem ke svému údivu neřekla ani jedno sprostý slovo 😲 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru