Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

hanka274
12. led 2007

no tak ja som to snad nenapisala, ze hnusoba....ja som len citovala co si pisala v maily, preto som to dala do uvodzoviek....to mi je uplne jasne, ze to ta hnusoba bez uvodzoviek nie je, nie som zviera....viem, ze tam babo vyrastalo a tak....takze ja som len citovala, a snad som to nebola ja co to napisala....
co sa tyka bakterii, tak to ma nikto nepresvedci, toto je asi jediny dovod preco by som ja nesla rodit do vody....
a na suchu je to podla mna na pohlad "lepsie" pre tatu ako vo vode, na suchu, to cezomna nevidi da sa povedat, to je v takom uhle, ze vidi iba nieco.....mna videl sice priamo z predu, ale to je o inom....no a ked tam ja som v tej "vani", tak to tam az do konca je cervene, ruzove, proste sa to tam drzi a neodplave prec, nepoutieraju (ani na sucho neutieraju viem, ale na kukuc je podla mna na sucho prijatelnejsie pre tatu).....proste kolko rodis, aj 5 hodin, tak to tam je a mocis sa v tom....a tepla voda robi svoje....infekcie a tak......
Ale keby som nepozerala na tu teplu vodu a to, tak porod na suchu a porod do vody, u mna je to na sucho 100%, do vody 90%, takze uplne v poho...
joj, blablabla, pisem romany...

lomnicka
12. led 2007

@hanka

hanka, nehladaj, prosim, utok na teba tam, kde nie je...nemam potrebu utocit...ale rozpravat sa...to by sme to mohli rovno zabalit...respektujem tvoj nazor...
nemyslim si, ze si zviera...tiez som citovala z vyssie napisaneho prispevku a dala som to aj preto do uvodzoviek...

je fajn, ze niekde je taka moznost, ze si vyberies, ako chces rodit...skoda, ze to nie je vsade tak...
kazdy porod je individualny...niektory trva dlhsie, iny kratsie...
neviem posudit, co je lepsie pre tatu, lebo som nie na jeho strane...tiez si nedovolim tvrdit, ze porod na suchu je lepsi/horsi ako porod do vody...len sa o tom rozpravame...
ak mam spravne info, tak do vane ides az vtedy, ked nie su komplikacie a predpoklada sa, ze porod prebehne hladko a ze si dostatocne otvorena, to aby si tam nemusela byt dlho...5 hodin sa v tej vode nemacas...ved v tom case mozu cakat na vanu aj ine rodicky, takze ta tam 5 hodin nenechaju...
ja som prisla do nemocnice tusim okolo 7:30 a dcera sa narodila 9:55...a to som absolvovala prehliadku, papierovanie, ultrazvuk a cakanie na tu spravnu chvilu, kedy som vliezla do vody...no, ked som tam v nej bola hodinu, tak aj to bolo vela...musim sa opytat draheho...a s pozeranim a videnim nemal ziadny problem...a cervene to tam nie je...😉

dolezite je,aby bol vsetko v poriadku s babom i s maminou... 😀

lara1znk
12. led 2007

ja sa by som tiez rada rodila vo vode, presne ako pise lomnicka porod do vody je mozne v pripade ze vsetko je v poriadku, nehrozia komplikacie, takze zatial len planujeme, uvidime ci to bude mozne

hanka, nemusis sa obavat bakterii, neprehanaj 😉

hanka274
13. led 2007

no cau, lomnicka, ok, ja som sa neurazala ani nic podobne, len som sa zlakla, ze ja som omylom napisala to slovo hnusoba....nastastie nie....ok
no a to som nevedela, ze sa tam nemacas storocie....
lara1znk-neprehanam, urcite nie, ale tepla voda robi svoje, ved to je uplna pravda....sak to je logicke, ze teplejsia voda je uzasne prostredie pre.....
prave preto by som ja nesla...Od toho ta neodhovaram, ani nechcem strasit, mozno "nieco" robia aby sa tam bakterie apod. nerozmozovali....ved kukni na prvu stranku tejto debaty, tusim na prvej to je....tam jedna kocka pise, ze jej dakto z rodiny tam robi a vie co a jak ....a urcite vie lepsie ako ty a ja dokopy......

anna5
13. led 2007

Ja jsem do vody rodila u sve posledni dcery ! A bylo to uplne neco jineho, navic se mi ve vode udelalo lepe ! Porod do vody bych kazdumu vrele doporucila a jestli pujde moje tehotenstvi dobre, rada bych sve mimi porodila do vody znovu ! 😉

natana
13. led 2007

čo sa týka tých baktérií, tak tie čo nemajú počas tehotenstva žiadne mykózy a zápaly, tak ich sa to netýka. ved aké baktérie by sa množili, ked žiadne na sebe nemáme, ked lezieme do tej vane. A snád sa každá mamička predtým umyje mydlom, ved je to v jej vlastnom záujme.

hanka274
13. led 2007

hej, hej, to mas pravdu, to aj mne vraveli, ze ak nemas, tak nemas.....
Ale ja som myslela normalne neskodne tebe bakterie v tej teplej vode....to potom moze byt z toho infekcia....toto mi doktory vraveli....to som sem nesupla len tak, proste tak dajako mi to vysvetlili, ze ak by to bola studena voda, co samozrejme by som je teplomilna nevydrzala, tak by to bolo ok, ale ta tepla, alebo teda teplejsia neni nic moc na hygienu.....

vilkakatka
13. led 2007

Tak to aby sme zacali sprchovat a kupat v studenej 😀 brrr...to len tak na odlahcenie...
A aj ja pokukujem o porode do vody 😉

certica
13. led 2007

tak obavam sa, ze studena voda by sotva pomohla uvolnit a povolit tkaniva... 😀

vilkakatka
13. led 2007

Ale za to budeme zdravi a otuzili ako rybicky 😉

certica
13. led 2007

a rybicka ja nahodou som 😉 😀 , dokonca aj slusne otuzila 😀

vilkakatka
13. led 2007

😀

hanka274
13. led 2007

brrrrr, jasne, ze nie.
ja som nenapisala, ze rodit v studenej vode, jasne, ze sme tuhy....
no a preco nas holia? dokonca som sa ja oholila pred 1-2 dnami, a povedali mi, ze kvoli tomu to musi ist dolu, ze pri porode aby sa tam nezdrzala daka infekcia, tak preto.....tak asi aj voda ma nieco podobne, obzvlast teplejsia.....nie?
😕

vilkakatka
15. led 2007

Hanka, ved ja som to tu nadhodila len pre odlahcenie temy 😉
Podla mna vsetko ma v zivote aj plusy aj minusy a tak isto to je s ktorymkolvek sposobom porodu...a na co sa maminka citi, to nech si vyberie 😉

zuzula
15. led 2007

Hanka, len tak pomimo, na Slovensku mozno holia kazdu (neviem), ale v zahranici nie...naco, neprekaza to a je to zbytocne...preto sa to tu nerobi, jedine ak sa robi cisarsky tak je mozno treba oholit tu hornu cast kde sa robi rez. Takze zase nie vsetko, co sa na Slovensku robi ako na beziacom pase bez respektovania nazoru rodicky (holenie, klystir, nastrih, nohy hore - niekde aj priviazane, balenie nasiroko atd atd) ma svoje opodstatnenie 🤐

hanka274
15. led 2007

to je fakt....hovadiny a zbytocne veci su len na SK, napriklad neprirodzene polohy...nohy hore, holenie.....
balenie ma doseba a urcite aj klystyr, asi by som sa prave vtedy posrala z toho, ze som to fukla na personal od tlacenia... 😀 😀 😀 😀 😀
viem, ze aj polohy sa daju niekde vybrat, ale to fakt iba "niekde" inak je to vsetko neprirodzene....
ale toto je tiez pomimo....
pokracujte so skusenostami s porodom do vody, nech maminy vedia, nech sa paci...caute 🙂

asistentka
20. led 2007

Ahojky holky, no, já teda pro porody do vody nejsem!Však si představte, že kolem vás v té vodě plavou kousíčky krevních sraženin, místo čisté vody krev a v neposlední řadě třeba kousky stolice 😒A navíc, nikdy nevíte, jak se porod nedejbože může zkomplikovat a lékař či porodní asistentka v takové poloze a navíc v té"špinavé vodě"nic nevidí!!Jo jasně, taky jsem pro to, aby si každý rodil v takové poloze, v jaké mu to je příjemné, třeba na porodnické stoličče, nebo ve stoje...ale vanu bych využívala tak maximálně v první době porodní, na zklidnění těch stahů a na uvolnění!!Nevím, to je jen můj názor 😉

jenny_fer
6. únor 2007

caute baby, ten porod do vody je v topolčanoch že? no moj priatel ma tam tiež chcel dať ale keď som sa rozprávala s mojim doktorom, povedal že je to blbosť a už je to oficiálne zakázané lebo tam bolo kopu infekcií a dosť bábatiek tam umrelo a ešte keď si fakt predstavím že budem mať krvavý kúpel a nebudem vedieť čo je s bábom lebo ho nebude vidieť tak sa mi to zdá dosť nechutné. 🤐

melory
6. únor 2007

jennyfer, moja kamoska priviedla pred mesiacom uspesne babo do vody v topolcanoch, ziadne deti im tam neumreli kvoli vode, rodila tam druhe babo a teraz aj tretie a je spokojna, ze ta voda nieje od krvy ako v horore, lebo to sa tolko nevyplavi a vody je vela vo vani. ale mne to osobne nereze ze rodit do vody, no nemam rada klebety od lekarov.

kitka123
10. únor 2007

caute baby, ja jsem byla v te vane behem prvni doby porodni a neumim si moc predstavit jak v ni porodit, jak tam najit stabilni polohu kde se muze clovek zaprit pri tlaceni, vzdyt ta voda dost nadnasi ... a navic se mi tam taky zastavily kontrakce jak pise Alila

emjee
8. říj 2007

weroni 6tt 7. okt 2007 o 11:22
Mate niekto skusenosti s pôrodom vo vani? Ja som o tom veľa čítala, no rada by som počula nejaké živé skúsenosti 🙂

maryam
8. říj 2007

ahojte,
no ja som tiez citala, co napisala bybi - ona rodila do vody, ale musim povedat, ze som bola velmi prekvapena, ako to opisovala, ze "odrodila si to sama"...
Ja som bola u nas v porodnici a tam to teda tak nie je. Ziadne "samoodrodovanie" 🙂 normalne je tam porodna asistentka, ktora to vsetko kontroluje - min. jedna, ked treba, tak robi pod vodou aj ten nastrih a normalka ma ruky vo vode a ona aj pridrziava babo, aby na zaciatku nevyslo hlavickou prilis rychlo a nepotrhalo mamicku aj ho vytiahne, aj vsetko...
Vyzeralo to velmi fajn, aj ja chcem rodit vo vode, dufam, ze to vyjde 😉

betka1
8. říj 2007

pri porode do vody musi byt zena naha, alebo moze mat aj nejake tricko? Mne by sa nepacilo rodit naha.

maryam
8. říj 2007

betka 😀 asi ako sa sama rozhodnes, ja som videla zeny "nahe", ale aj v podprsenke/plavkach, alebo tielku/tricku, len brucho musis mat volne a dole samozrejme...

makelka
8. říj 2007

Já jsem též chěla rodit přirozeně a do vody, nakonec jsem to ale vzdala, vody mi stahy ještě zhoršovala, vůbec nepomáhala ☹ a z vlastní zkušenosti můžu tvrdit, že pro prvorodičku je lepší rodit klasicky, myslím, že přirozenej porod si vyzkouším až u druhýho dítka, při prvním jsem byla ráda, že jsem to nějak prostě zvládala, natož myslet ještě na vanu 😉

m.ajka
10. říj 2007

Já jsem se u porodu jen povalovala ve vaně, rodit se mi tam nezadařilo-kvůli komplikacím, jedna maminka mi ale povídala že se jí to moc nelíbilo. Ve vodě krom ní plavala krev a plodová voda, zdálo se jí to studený, po porodu vypustili vodu a v tý zimě čekala na porod placenty. ˇˇRíkala že jí byla zima.

maryam
10. říj 2007

majka, ja viem, ze napustaju teplu vodu, aspon tak hovorili, prave preto, aby si sa uvolnila a ak sa placenta neporodi do nejakych 15-20 minut vo vode, tak "vylezies s pomocou" na sucho a placentu odrodis vonku, nie vo "vypustenej vani"
ono je to asi podla toho, ake maju kde skusenosti - ktora porodnica...

m.ajka
11. říj 2007

Voda má 38 stupňů a to všude, já se v tom koupala a po pěti minutách už to fakt moc teplý neni.

anielik
22. říj 2007

ja som rodila do vody a podla mna to bolo perfis. rodila som v Topolcanoch. vo vani som bola sama a zvonku mi pomahal doki.Nenastrihovali ma.
Voda bola tepla...aj vraveli kolko ma stupnov alenepamatam si..mohla mat tych 38 klucne.
Placenta sa rodi vonku...na "koze"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru