Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

weroni
1. bře 2008

krista: no ak ti je divne tak si skus spravit feniklovy cajik - nemalo by sa ho v tehu pit vela ale takto jednorazovo ked si das tak by to malo byt ok - na precistenie criev a nemas nejake probiotika?

krista
2. bře 2008

Ahojky Weroni tak dneska jsem se pročistila až až a to bez čaje 😀 Ráno mě tak bolelo břicho že jsem se sotva zvedla z postele a teď už je mi dobře 😵

Jinak se mi zdálo o porodu, že jsem byla na tom porodnickém křesle a říkám že chci rodit do vody - očekávála jsem odmítnutí, ale Dr. mě spustil dolu, napustili vanu a šla jsem 🙂 No akorát jak jsem pak u ní stála tak jsem na ní tak divně koukala a moc se mi do ní nechtělo, tak uvidíme jak to dopadne 🙂

weroni
2. bře 2008

krista: o porode sa uz aj mne snivalo asi trikrat a vzdy som porodila tak ze ani neviem ako 😀 kiezby som mala taky super porod aj v skutocnosti 😀
dokonca uz sa mi aj taka haluz snivala ze som porodila ale doma lebo som nestihla nikam prist (a to bolo doma este v Blave ked sme byvali na starom byte 😅 ) a odrodila ma moja mama - hoci hned oproti domu sme mali nemocnicu 😅
a hned ako sa to malicke narodilo tak som zacala vypisovat esemesky a vobec ma nezaujimalo ze mi medzitym odniesli dietatk do nemocnice lebo som rodila o nejake tri mesiace skor 😝 🤐
az ked sa mi skoro vybila baterka na mobile od esemesiek tak som si nanho spomenula a isla som ho hladat a ked som tam dosla tak to bolo obrovske babo - vobec nie predcasne narodene 😀 😀 😀
ach jo, tehotnost urcite ide urcitym sposobom na mozog 😀

krista
2. bře 2008

Jo ty sny jsou dobrý 😀
Mě už se taky zdálo spousta kravin, ale tohle bylo asi nejživější, poprvé jsem totiž byla ve svojí porodnici, byl tam Dr. co teď rodil kamarádku a ta vanu to byla přesně ta do které chci rodit 🙂
Už těm snům nějak nevěřim, jednou se mi zdálo že jsem porodila 31.1. a pak 27.2. tak jsem ráda že ani jedno nevyšlo 😝

weroni
2. bře 2008

krista: 😀 no mne sa zatial o konkretnej vani snivat nemoze kedze som tu moju porodnicu este na vlastne oci nevidela 😅
chystam sa niekedy v priebehu dvoch tyzdnov lebo som si tam volala a povedali mi ze staci prist ked uz na mna dojdu porodne bolesti ale mne sa to nezda chcem sa spytat radsej osobne ci fakt tam netreba chodit aj na poradnu posledny mesiac a tak... a taktiez obzriet si priestory a hlavne - cestu tam 😀

krista
3. bře 2008

Weroni určitě si tam zajdi osobně, je dobré vědět do čeho jdeš 🙂 Pak v těch porodních bolestech už je to takový složitý ptát se na hodně věcí a i toho spoustu zapomeneš, připrav si třeba i seznam otázek, které tě zajímají 🙂
Měla jsem to taky tak 🙂

Jinak jsem celá, ale celou noc jsem měla posly jako prase, asi si mi je poslala, vzbudilo mě to někdy kolem 1:30, v 1:45 už jsem to nevydržela a šla do sprchy, na chviličku - tak 20min. byl klid a pak znova, celou noc jsem se nevyspala, úplně jsem si připomněla první noc s MS kdy jsem se vždycky jen válela ze strany na stranu 😖 Malá se tam navíc taky mlela, takže fakt super, ráno to samé, tak jsem si došla na záchod, vyčistila zuby ap., na chvilku byl klid a teď už je to zase zpátky 😝 Porod tohle určitě neni, ale bolí to už dost dlouho, jsem nevyspalá a na porod nebudu mít ani sílu po tomhle 😅 Chtěla jsem se vyspat přes den, ale to se zase malá probrala a to břicho - no už jsem to nemohla vydržet 😖

Tak uvidíme jak dlouho to ještě vydržíme 🙂 Ale asi to bude ještě dlouho 😖

krista
3. bře 2008

Omlouvám se, to: "Asi si mi je poslala" tam nepatří, já to kopčila abych to nemusela pořád vypisovat 🙂

zabkatt
3. bře 2008

No ahojte, tak už som z Poľska naspäť, kočík objednaný, vecičky vybrané, oblečenie dokúpené 😀
Krista už aby si to mala za sebou a napísala ako to všetko prebiehalo a dopadlo 😀

mamina
3. bře 2008

Kristo,jestli máš posly,je lepší napustit si teplou vanu.Sprcha moc účinná není.Jen dej pozor,ať to nemáš moc horký-mohl by ti stoupnout tlak a v porodnici by je to mohlo vyděsit. 😉 Jestli tě to uklidní-posly jsou často horší než pak porod...
Jinak,kdyby jsme spolu už nemluvily,přeju krásnej,pohodovej a málo bolavej porod a krásný zdravý sluníčko po něm. 😉 Budu na Tebe myslet.

atreides
4. bře 2008

zdravím, jsem zaúkolovaná od kristi podávat info, tak první zpráva

Ahoj, byla jsem na gyn., musím jet do porodky, mám to rozběhnutý. Drž palce. Pa

zabkatt
4. bře 2008

Jéééé tak to sa moc tešíme a že pozdravujeme a držíme palčeky. Len nám dávaj informácie naďalej lebo sme netrpezlivé. 😀

weroni
4. bře 2008

jejda baby tak uz je to tu 😀 krista hrozne moc drzime palceky 🙂
atreides: pozdrav ju a ze na nu myslime 🙂
babyyyyyyyyyy fuuuuha ja som taka napäta 😀 to sa odtialto cely den neodlepim a budem vkuse sledovat co je noveho 😀

zabkatt
4. bře 2008

No to aj ja. Hrozne ma to zaujíma aké mala pocity a tak, ale to sa ešte asi nedozvieme tak skoro. Ale hlavne že bude všetko v poriadku.
atreides informuj hneď ako niečo napíše o.k? nevieme sa dočkať 😀

weroni
4. bře 2008

zabka: toto je inak adrenalinovy konik dneska vsak 😀

zabkatt
4. bře 2008

No to ano, tuším som viacej zvedavá ako keď moja mama čakala bábo. 😀

weroni
4. bře 2008

zabka: hrozne drim kriste palce aby jej ten porod do vane vysiel 🙂 aspon poda info ake to bolo 🙂
ale zase ked jej nakoniec bude lepsie nieco ine tak tiez aspon napise ake to bolo 🙂 juj taka som zvedava kedy atreides napise ze uz je z kristy maminka 🙂

luciask1986
4. bře 2008

ahojte mozem sa kvam pridat ja som v 31t chcem sa vas spitat ci vam opuchaju nohy alebo nie?

weroni
4. bře 2008

luci: ahojky 🙂 aj ty sa chystas ist rodit do vody? 🙂 no ja som este len v 27-mom tyzdni takze ti neviem povedat, zatial s nohami nemam problemy ale odporuca sa ich tak casto vykladat ako len mozes 🙂 ja si zvyknem obcas vecer na posteli opriet ich o stenu 🙂

luciask1986
4. bře 2008

ahoj tak chcela by som pocula som ze je ten porod ovela lahsi ze zena nepocituje tak bolesti a ty si uz rozhodnuta pre taky porod ?a ako malicke kope casto?

weroni
4. bře 2008

no ja som prenho rozhodnuta uz asi dva roky 😀 😅 😀 ano - je celkovo lahsi - teda mal by byt - ale je to individualne 🙂 mna laka hlavne preto ze mas mensie riziko natrhnutia, lahsie sa vraj zo spodu roztiahnes a svaly a koza sa v teplej vode uvolnia a ta tepla voda tlmi bolesti a sa mi to celkovo tak paci ze mimco vyjde do vodicky 🙂
moj krpcek sa hemzi dennodenne - akurat vcera mal taky kludny den po dost dlhom case - inac vkuse daco robi 😀 mam pocit ze bud trenuje nejaku choreografiu alebo strikuje - tak ho presviedcam ze sa narodi na leto a nepotrebuje sal 😀
a tvoje? 🙂

luciask1986
4. bře 2008

moje kedy ako teraz uz 4 den vystraja ale dakedy aj 3 dni nic aj mna to laka ale neviem kde sa da tak unas rodit ak mi viez povedat nieco otom tak mi napis ako to je lebo ja som s roznavy a este som sa nato doktora nepitala lebo len nedavno som sa otom dozvedela

luciask1986
4. bře 2008

vydela som taky porod aj onom rozpravali ale nie tak podrobne

weroni
4. bře 2008

luci: u nas na SK sa da do vane rodit v Bojniciach, Dunajskej Strede, Topolcanoch a vraj aj v Banskej Stiavnici ale ja som im na webstranke ziadnu vanu nenasla no ludia vravia ze tam je tak neviem 😕
ja chcem ist do tych Topolcian.... inac ak mrknes par stran spät tak krista sem hodila dost vela linkov o porodoch do vody mozes prestudovat 🙂

luciask1986
4. bře 2008

tak si to pozriem a kedy mas termin porodu?

weroni
4. bře 2008

7. jun 🙂 luci mozes si spravit aj ty profil - daj si hore nalavo nastavenia a ked tam zadas datum poslednej MS tak ti tiez vyrata termin porodu a tak 🙂

zabkatt
4. bře 2008

súhlasím s weroni 😀

luciask1986
4. bře 2008

ja by som mala mat podla doktora 22 maja

weroni
4. bře 2008

a uz vies co cakas? alebo si nechcete dat zistit pohlavie? ja som tu inac tusim jedna z mala ktore nechcu vediet pohlavie 🙂 a jedina v Junovkach 😀

krista
4. bře 2008

Ahojky, pocity byly a jsou pořád hrozný ☹
Jsem zpátky doma, moje Dr. prostě blbě odhadla situaci, což já jsem si myslela, ale napsala mi do průkazky že mám jet tak jsem musela jet ☹

Nabízela mi Dr. v porodnici že mě tam hospitalizují, ale řekla jsem že tam být nechci - abych tam čuměla do stěny, já svojí Dr. vůbec nepochopila, měla jsem vyšší tlak, tak se mě ptala jestli je mi špatně, řekla jsem že docela jo a ona jako jestli se mi motá hlava nebo co a já že ne, že mám dva dny slabší MS bolesti a dneska silnější, tak mě vyšetřila a prý: "No tak si zajeďte do porodnice, manžela máte doma?" Já jsem to pochopila tak jako že mě už předává na ty kontroly do porodnice a ona: "Oni vám daji klystýr a dneska budete rodit" tak jsem vstala ze židle a říkám: "Jako hned tam mám jet?" a ona: "JO" no byla jsem z toho v šoku víc než z těch bolestí, volala jsem MM, ten taky nechápal, tak jsme tam jeli, v porodnici PA nechápala, Dr. nechápala, prostě nikdo tomu nerozumí, jsem otevřená na jeden prst 😖 Občas to bolí hodně silně ale třeba teď jak jsem doma tak mám docela klídeček, hopsám si na míči a nic extrémního 😖

Akorát mě vyděsila čůza jedna, teď nevím co bude dál, Dr. říkala že se to rozjet může a nemusí a to je jasný že 😝

Všem děkuji za palečky, uvidíme co bude dál, bolesti mám tak po 15ti až 20ti minutách, ale nic hroznýho 😖 Na porod to fakt nevidim 😖

weroni
4. bře 2008

krista: tak teda "super" s tou tvojou doky 😠 jaj moja takto ta prehnala a nam tu zase adrenalin zdvihla 😀
tak stale na teba myslim a drzim päste 🙂 neboj nakoniec to dobre dopadne vsetko 🙂
vidis - ono fakt plati ze niekedy je lepsie verit svojmu telu a pocitom ako lekarom... no snad to uz bude bez takychto zbytocnych stresov...
inac som dnes ukazovala manzelovi tvoje brusko tak si mala vidiet tie oci 😀 ze wow 😀 "co caka stvoricky?" hrozne ti sekne to brusko 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru