Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

bocinka
24. led 2010

craw, udělalo se mi špatně v 1. době už ve sprše... ☹

crawler
24. led 2010

takže ti nevyhovovala teplá voda nebo to mělo jiné příčiny? já si právě říkám, že si to maluju jednoduše, ale stačí nějaká drobnost a do vany mě nepustěj ☹

lenkicka
24. led 2010

no nevím, Boc. Střídala jsem polohy...začala jsem v pololehu opřená, pak jsem se otočila, spíš vytočila na všechny čtyři a dotačila jsem v podřepu.A vše v pohodičce 😀 Aro jsem žádná drobotina nebyla...asi 80 kilo a 168 cm 😀

Craw: dobrým testem může být, ale nemusí, jestli se i teď v těhu namáčíš do teplé vany a vydržíš tam. Mě to dělalo na konci těhotenství moc dobře. 😉

crawler
25. led 2010

len: no, já odjakživa miluju horké koupele - vím, že zdravotně to není moc dobré, ale dopřeju si ji výjimečně...ale sprchuju se taky v hodně teplé a moc si to užívám...teď během těhu se to nezměnilo - prostě dost teplá voda a v tom si libuju...spíš jsem si říkala, že třeba když už jsou ty velký bolesi, tak to najednou třeba žena nemusí snášet,ale netuším....

a jak teplá zhruba ta voda je? předpokládám, že když se do ní rodí mimi, tak nemůže být nijak zázračně teplá nebo ano? Já se koupu a sprchuju zhruba v 40°C - prostě když vylezu, tak si maluju na zrcadlo, jak je zapárovaný ;-DDD

lenkicka
25. led 2010

Craw: tak to vypadá nadějně. 😀 Celé těhu jsem se teplou i sprchovala. Ta teplota je v pohodě, si představ, jakou teplotu má tělo, tak bych řekla, že i takovou teplotu bude mít plodová voda. A proto to není pro prcka žádný šok, když se narodí do teplé vody, jako když se narodí na sucho (na sále bývá tak kolem 25 stupňů).
Během porodu mi teplou ještě připouštěli, a když už se mi to zdálo moc, tak jsem si prostě řekla, že už nechci 😀
A hlavně teplá voda úúúžasně uleví od bolesti. Když jsem vlezla do vody, úplně zmizela a už jsem je cítila tlak na konečník a tlačila a tlačila...a zcela bez bolesti 😀

crawler
26. led 2010

len: týjo, paráda, to zní jako rajská hudba...kéž by se mi to zadařilo a můžu se ještě zeptat na přístup mudrů, když jsi řekla, že chceš rodit do vody? nesnažili se ti to nějak rozmlouvat? já totiž nechápu to, že již v dost nemocnicích mají vany, ale porody do vody nechtějí dělat... 😖

bocinka
26. led 2010

crawler, jen ta teplá voda... ☹

lenkicka, já milovala horké vany na konci těhu, ale u porodu mi to prostě nesedlo, mno... 🙄

Jinak já měla 100 kg na 179 cm... 😠

craw, v Krnově je to v poho, spíš mi ten do vody schvalovali a to i přes to, že malá měla odhad na 4,3 kg (nakonec měla rovné 4 kg) a žádný problém...

lenkicka
26. led 2010

Craw: souhlasím s Bocinkou. Sice mi tehdejší primář na kontrole říkal, že třeba porod do vody nevyjde, ale brala jsem to selským rozumem, jak se vyvine situace...a nakonec vše proběhlo, jak jsem chtěla. A primář mi taky porod do vody schvaloval. Tento typ porodu mám i jedno velké plus...podstatně menší ztrátu krve při porodu a tutíž i rychlejší zotavení po něj 😀
Ale setkala jsem se i s názorem, jak moooc je to nebezpečné...ale to říkají lidé, kteří o tom něco ví jen okrajově...a i takoví jsou ve zdravotnicví...i s tím jsem se setkala ☹ 😠
A jsem ráda, že jsem jim nenaslouchala 😀 . Krnov pohoda a paráda...a to jsem z Ostravy a odskočila jsem si tam porodit se svou dulou 😀

dalmationka
27. led 2010

Můžu se jen zeptat, jestli vám přitom přidržovali nohy?

crawler
27. led 2010

dal: já jsem zatím na fotkách viděla vany s výstupkama, o které se můžeš sama opřít, tak nevím...

lenkicka
27. led 2010

Dal, nikdo mi nohy nepřidržoval...přesně jak píše Craw, na bocích jsou výstupky, o které je super se opřít, jsou asi v polovině a zády jsem byla opřená o vanu...takže první poloha v pololeže 🙂

dalmationka
2. únor 2010

Ten kdo by chtěl rodit ve Vrchlabí do vody, tak tam vanu s těma výstupkama nemají.

eriana
3. únor 2010

Dal, a jak se tam v té vaně rodilo, když nemá výstupky? Já se tam jedu příští týden podívat, TP už se pomalinku blíží, tak si to tam důkladně prohlídnu a poptám se, co a jak🙂

frola
3. únor 2010

ja som bola opreta chrbtom o vanu a nohy som mala oprete o taku kovovu platnu co bola v strede, napriec vanou. a rukami som sa opierala o drzadla na bokoch vane.
fotka: http://www.jfmed.uniba.sk/uploads/media/pdvody.... čo u nás vlastne ide ?

delfi
5. únor 2010

dal: ve vrchlabí tu vanu s výstupkama mají, ale jen na tom porodním sále. na porodním pokoji mají tu vanu bez výstupků.
eriana: já v ní rodila a celkem v poho, jednu nohu mi držela PA druhou manžel, ale vlastně to držení nebylo až tak nutný (i když původně se mi to zdálo neskutečný nemít ty výstupky a tlačit a nakonec to bylo úplně v poho)

radushka
15. únor 2010

tak jsem si vás chtěla pěkně přečíst, že budu rodit taky do vody a najednou už máme malou doma 🙂 .Byla jsem na pokoji s vanou, ale nějak mě to při těch kontrakcích přešlo (že bych rodila do vody).Vůbec nevím, jak bych se tam pořádně zapřela a tak.PA mě ještě různě během porodu polohovala,aby se malá dorottovala, tak nevím, jak bych to ve vaně zvládla.Asi bych musela pokaždé ven a to by mě asi zabilo 😖 .Samotný porod jsem měla asi relativně rychý (35 min), ale fakt by mi to do vody takhle nešlo.Musela mi jedna pA dokonce zatlačit na břicho.Ve vodě nevím jak by to bylo.Možná to zkusíme u druhého, to prý jde lépe 😉 .Všem, co se chystají rodit do vody držím palce a pak dejte vědět, jaké to bylo 😉

ejasmeja
15. únor 2010

Radushka, ako ta PA polohovala? ake polohy presne si mala? na boku, alebo nejako inak? dik za odpoved! 🙂

ejasmeja
15. únor 2010

moze byt aj IP, vdaka

radushka
15. únor 2010

ejasmeja: jj, ležela jsem normálně na zádech a ona mi pak řekla, ať si lehnu na bok a jednu nohu dám do toho úchytu na nohy a tak ať prodýchám 2 kontrakce.Tak jsem se položila asi 2x.Klidně jsem ale mohla tlačit. Pak mě ještě chtěla nechat stoupnout , ale na to už nedošlo.

ejasmeja
16. únor 2010

aha, tak to si asi natrafila na vzdelanejsiu a schopnejsiu PA, tu u nas by ta zrejme nechali trapit sa... je som velmi znechutena porodnicami v nasom meste... 😖

radushka
16. únor 2010

ejasmeja:tak to nevím, jestli to dělá jenom tahle,nebo všechny PA v téhle porodnici, ale dozvěděla jsem se, že ta , co rodila mě je z nich prý nejlepší.Tak možná i proto 😉 .
A nedá se rodit jinde?

ejasmeja
16. únor 2010

Radushka, vzdy sa da rodit inde, ak tam stihnes dojst, ak nie, tiez rodis inde, napr v aute... 😀 😉

smoulinka.ciko
18. únor 2010

ejasmeja a odkud jsi, že píšeš že jsi znechucena porodnicami ve vašem městě? Holky nevíte kde se dá rodit do vody na ostravsku? Díky za odpověď

petkula
18. únor 2010

smoulinko, v Krnově 😉

ejasmeja
19. únor 2010

Smoulinka, z Presova - tretie najvacsie mesta na Slovensku, ale s porodnictvom je to tu strasna bieda... ak to trocha prezeniem, tak jatky...

a o Knove som tiez pocula vela dobreho...

smoulinka.ciko
19. únor 2010

😲 Až v krnově, to se obávám, že ta kamaradka tam opravdu stoho těšina nedojede ☹ Ikdyž, myslím, že tam ma někde nějakou rodinu 😅

bihan
22. únor 2010

Pridávam sa do klubu.. ak všetko dopadne podľa plánu, tak by sa naše mimi narodí do vody 😀 Pri prvom pôrode som si tiež myslela, že to musí byť hrozne nehygienické, ale nie veľmi dobrá skúsenosť s epidurálkou a fakt, že v blízkej pôrodnici pôrod do vody umožňujú, ma priviedli k "sliedeniu" po hlbších info a čím viac o vodných pôrodoch čítam, tým viac som z nich nadšená 😵

etnicka
22. únor 2010

bihan drzim Ti palce, mne to sice nevyslo, ale aj ta prva doba vo vode bola super

divoska
23. únor 2010

a co teraz budeme robit ked topolcany zavreli? do dunajskej ist nechcem.

etnicka
23. únor 2010

Myslim, ze v Bojniciach sa da rodit do vody. Alebo potom do Brna/Hainburgu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru