Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

hathor1231
19. čer 2009

porozpravaj sa s dokim, on ti musi vediet povedat co ano a co nie... 😉
v blave sa da rodit do vody? ides do nemocnice alebo nejakeho centra?
ja som tiez veeeeelmi chcela,ale mam to dost daleko od domu. ty to mas ako?

lea79
19. čer 2009

nie v Bratislave zatiaľ táto možnosť nie je, viem iba o tých Topoľčanoch...
a keďže som sa bála riskovať presun z Blavy do Topoľčian, tak som rodila tu vo fakultnej nemocnici 😖

hathor1231
19. čer 2009

ja som v zahranici. ked som povedala,ze 9km autom je daleko sa na mna pozerali ako na blbu (keby som rodila na slovensku,mam to 20km do nemocnice), ale tu su take zapchate cesty cez spicku,ze ti to trva nehorazne dllllho ☹ a nebudem sa spoliehat,ze drobec pride akurat ked zapcha nebude 😉
idem do normalnej nemocnice,kde nemaju tuto moznost ale hlavne ju mam 3m autom a cez zapchu 5m 😀 istota... ved je to prve a nemam ani sajny,kolko to bude trvat... tu (v uk) je to tak,ze ak rodis do vody, vacsinnou nie si priamo v nemocnici a nie je tam doktor len porodne sestry. preto musis mat 100% zdravotny stav. ak sa nieco deje, nie je to daleko do nemocnice, ale niekedy rozhoduju sekundy... 😔
a teraz si tehu a chces si splnit sen?

lea79
20. čer 2009

nie nie som tehu, zatial o druhom ani neuvažujem, ale keby som bola 100% zdravá a chcela ešte druhé bábo, tak by som chcela ten pôrod do vody ....nuž smola, že tu v Blave nič také nie je a nemohla som si to splniť pri prvom pôrode ☹

blackie26
22. čer 2009

ahojky muzete mi dat ne kdo blizsii in formace o porodu ve vode?

lenkicka
22. čer 2009

Blackie: jak už tady holky psaly, základem možnosti rodit do vody je bezproblémové těhotenství a negativní test na streptokoka. Dále určitě musíš být zvyklá se "nakládat" do teplé vany...byla jsem v ní celou hodinu, voda kolem 38 stupňů...a neměla bys mít vysoký krevní tlak. Ještě Ti doporučuji dělat poctivě masáž hráze, protože se ve vaně nenastříhává...ale pokud by ses natrhla, tak to zas není taková katastrofa...měla jsem jen 2 "mašličky" 😀 😀
Za odměnu Ti bude bezbolestný porod...první fáze sice dost bolí, ale když už si vlezeš do vany....super úleva a jen tlačíš
Ještě jednu velkou výhodu má tato podoba porodu...minimální stráta krve, takže budeš dřív zas fit 😀 😀 😀

Drž se a pěkně si to užij 😎

blackie26
22. čer 2009

ahoj co myslis tim masaz hraze? budu ro dit v i talii

lenkicka
22. čer 2009

potřebuješ speciální olejíček na masáž hráze...nebo aspoň nejaký lisovaná za studena a prstem, později dvěma tvůj partner tu hráz tlakem masíruje směrem ke konečníku ve tvaru písmene U...no rozhodně to není nic příjemného, ale tak do týdne se dá na to zvyknout a pak i ten tlak v druhé době bude podobný, tak je to i na to příprava...masírovat se má asi 5 minut a začít asi 2 měsíce před porodem ...
přemýšlím, jak Ti to nejlíp popsat...přechod ke konečníku je střed písmene U...hlavička, když leze tak právě se tlačí tím směrem...snad jsi to z mého výkladu pochopila 😀 😀 😀

lenkicka
22. čer 2009

mrkni se ještě na téma Přirozený porod...je nás tam víc, co rodily do vody 😀

medla
4. lis 2009

Zdravím vás, taky mám zájem o porod do vody. Nejlépe v krnovské porodnici,jen nevím, jak to tam teď chodí. Bývala vyhlášenou porodniví,ale údajně odešla velká spousta dobrých doktorů a porodnice ztratila úroveň. Nemáte některá z vás čerstvou zkušenost?Díky 🙂

luciebx
23. lis 2009

rada bych obnovila toto tema koukam ze tu uz dlouho nikdo nic nenapsal.. taky bych rada rodila do vody ... 😀 no uvidime zda nam to vyjde

crawler
23. lis 2009

taky chci...těžko říct, zda se to povede...myslíte, že jsou všude stejné podmínky k porodu do vody? tzn. ukončený 37tt, 1 plod, nekomplikované těhu atd...?

luciebx
23. lis 2009

no uvidime jak to vse dopadne... u nas tu v porodnici jsou sice dve mistnosti s vanou ale neda se to nijak dopredu zamluvit .. hold uvidime kdo driv prijde haha

bocinka
29. lis 2009

crawler, myslím že jo, aspoň v Krnově musí být vše v pořádku, abys mohla do vany...

mamina
29. lis 2009

Blackie,masáž hráze jsem nedělala (ani to neumím... 😀 ),ale pila jsem čaj z maliníkového listí.Po tom se porodní cesty zvláční,zpružní.Porod do vody byl nádherný.Holka měla 3,495 kg a já neměla ani steh.První holku jsem rodila klasicky,ale ten čaj jsem pila taky.Malá(velká) měla 4,10 kg a já zase bez jediného stehu.Ten čaj se dá koupit normálně v lékárně,stojí pár korun.(Je lepší sáčkovej než sypanej,kvůli dávkování)Mně vysloveně chutnal a pomáhá.Začínala jsem ho pít na 36 týdnu 1 šálek denně a pak každý týden jsem přidala další šálek,takže před porodem jsem pila 3-4 denně.Poradila mi to PA... Pa pa 😉

bocinka
29. lis 2009

mamina, tyyy jo.... 🙂 já ho pila zatím jen párkrát, ale doufám, že ještě něco doženu...

etnicka
29. lis 2009

Tiez som pila malinikovy caj 😉

bocinka
29. lis 2009

etnicka a dobrý???? 🙂

etnicka
29. lis 2009

tazko povedat - maly mal 4 kila a trochu som sa natrhla, (asi 3minutove sitie bez nasledkov), kto vie, ako by som sa natrhla bez caju 😉 mne velmi chutil a na buduce ho urcite budem pit znovu 🙂

eriana
4. pro 2009

Ahoj, přidávám se do klubu těch, které nechtějí rodit na suchu 🙂 Já se chystám jet do Vrchlabí, od začátku přemýšlení nad mimi jsem nad touto porodnicí měla jasno, byť je to od nás přes půl republiky. Zatím jsem tam tedy nevolala a neinformovala se. Ale těhu průběh mám absolutně v pořádku, můj pan doktor mi porod do vody posvětil🙂

crawler
4. pro 2009

eriana: nedávno jsem četla krásný příběh jedné maminy, která rodila ve Vrchlabí do vody a vychválila to až do nebes - hlavně personál a milou atmosféru. Jinak můžu se zeptat na čistě techniskou věc? Když na tebe najednou přijde porod - začnou ti kontrakce, tak tě poveze manžel tolik kilometrů do Vrchlabí nebo jak to řešíte? Tam, kde chci rodit do vody já (litomyšl) to mám asi 55km a říkám si, zda je to rozumné...tak mě to povzbuzuje, když někdo má představy taky takové a nebojí se je uskutečnit i když to má třeba ještě o dost dál než já...😉

delfi
4. pro 2009

eriana + crawler : já jsem rodila do vody ve vrchlabí a jsem taky z prahy. cesta byla úplně v pohodě a to jsme to jeli 3 hodiny (prázdninové opravy silnic a objížďky 😝 ). je teda fakt, že mě nejdřív praskla voda a pak začaly kontrakce trochu v autě. ze začátku ty kontrakce jsou fakt brnkačka a daj se i v sedě připoutaná v klidu rozdýchat (manža si prej ani nevšiml že jsem je v autě prodýchavala 😀 ) a sama PA ve vrchlabí mi říkala, ať zůstanu doma v praze a jedem až když to začne. ono to fakt není taková kovbojka jako si to mi prvorodičky představujem. jestliže "rychlý" porod prvorodičky znamená cca 10-12 hodin tak na tu cestu je moře času 😉

eriana
5. pro 2009

Crawler: Tak myslím, že Ti delfi odpověděla za mě a jí tímto děkuji 🙂
Já mám ještě možnost být u rodiny ve Východních čechách, od nich je to do Vrchlabí asi 60km. Ještě si to musím vše rozmyslet a případně dohodnout s rodinkou i v porodnici. Ale asi nejradši bych byla doma s přítelem, to mi bude asi nejlíp a do porodky určitě dojet stačíme🙂

bocinka
21. led 2010

iguska, hezký videjko, ale v zahraničí jsou ty vany širší, teda nevím jak jinde, ale v krnově je to dost úzká vana, ten bazínek je lepší...

crawler
21. led 2010

souhlas - v Litomyšli je to také úzká vana...v bazénu by se dalo krásně rozvalit🙂

lenkicka
22. led 2010

no nevím děvčata, ale rodila jsem do vany v Krnově a byla jsem ráda, že jsem se mohla nohama zapřít o ty kraje...jsou tam na boku vany výstupky...kdyby byla širší, tak by to nešlo...takže se šířkou maximální spokojenost 😀

mucher
22. led 2010

dievčatá ja som rodila prvého syna pred 5 rokmi a poviem vám...zážitok, pohodička, krása, bez nástrihu a super....aj za nové šaty ...a to mal 4950g 😲
ak máte možnosť..odporúčam,aj keď dr. na Slovensku tomu veľmi nefandia 😒
Druhého teraz...sekciou a to už teda parádička nebola 😀

bocinka
24. led 2010

lenkicka, v těch bazénkách se rodí v kleče, takže je to zase jiný... 🙂 a na dně jsou výstupky na zapření... 😵 sestenka rodila v americe... já jsem v tom Krnově měla strach, že se tam nevlezu... 😝 prý bych se vlezla, ale nakonec to stejně nevyšlo... 😒 snad příště... 😀

crawler
24. led 2010

boc: a proč to nevyšlo? ☹ to je škoda...já jsem sama na sebe zvědavá, ale říkám si, že se mi snad poštěstí aspoň strávit 1.dobu porodní ve vaně...snad...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru