Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

bihan
24. únor 2010

A v Dunajskej sa už nedá?

divoska
24. únor 2010

etni jo asi budem rozmyslat nad cechami, predpokladam ze v rakusku sa clovek za zdravotne sluzby ktore sa nepreplacaju nedoplati... kazdopadne bojnice sice maju vanu, ale asi iba ako ulavovu techniku, nemyslim ze je mozny porod do vody. crnkenm tam, vcera som pisala a okamzite sa mi to vratilo, cize maju na stranke zlu mailovku.
bihan da, ale pokial sa nic nezmenilo a mam dobre info, tak len s primarom /coz znamena len cez den, vyvolavany porod etc, co nechcem/ ma asi slahne. tak som to mala dobre vymyslene kurnik... 10 rokov clovek rozhodnuty na topolcany a ked je to aktulane tak sa to cele pokasle. vr

etnicka
24. únor 2010

bihan primar v Dunajskej mi povedal, ze z tych zien, co su na 100% rozhodnute rodit do vody, do vody na koniec porodi 1 zo 100 😒 . Divoska skus este Breclav, my sme sa tam boli pozriet a pacilo sa nam a je to blizsie ako Brno. Sice tam porody do vody moc nerobia, ale da sa s nimi dohodnut.

bihan
24. únor 2010

Etni, to čo si to rozmyslia alebo im "ochotný" presonál odmietne napustiť vaňu?

etnicka
24. únor 2010

On mi to vysvetloval tak, ze na porod do vody su velmi prisne kriteria a vacsinou sa nesplnia (uplne fyziologicky porod aj stav babatka atd). + samozrejme to musi byt v jeho ordinacnych hodinach 😠

etnicka
24. únor 2010

aj ked to bolo pred rokom, mozno sa tam nieco zmenilo.

bihan
24. únor 2010

veď áno, kritériá sú prísne ale nie zase až tak, aby tam rodilo jedno percento žien, ktoré tam rodiť chcú. Sila 😖

divoska
25. únor 2010

hej o tych kriteriach viem. ja si skor myslim ze im to len potom kadekto vyhovori. ze to je nehygienicke a kadejake ine dovody typu ake som tu od bab citala ze moj doktor povedal ze do vody by urcite nerodil /iny dovod neuvedeny/. ale pokial sa mi bude dat /a bude kde... 🙂/ a nebude ma treba z tej vane tahat tak mi to po tolkych rokoch nikto nevyhovori, jedine ze sa sama rozhodnem, coz sa mozno aj stane ked sa mam trepat za hranice kde to nepreplatia a este aj tak mozes rodit nakoniec normalne... sa mi moc asi nebude chciet takto skoncit. do prdele.... bihan nechete ma adoptovat na par tyzdnov? 🙂

bihan
25. únor 2010

Divoška, nás už na 2m prichýlia svokrovci.. to by bolo asi na nich trošku príliš 😀

crawler
25. únor 2010

nemáte to lehké holky...já to mám k porodu do vody cca 50km a jsem prvorodička, tak si myslím, že to není nijak velká vzdálenost, že? jen začínám mít trochu strach - náš mazlík má o 2 týdny větší průměr hlavičky - evidentně je po tatínkovi, kterého mnohokrát po porodu přeměřovali, zda je vše ok...tchýně byla po jeho porodu hodně potrhaná a já se bojím, abych tak taky neskončila -to bych přeci jenom dala přednost vaně jen v 1.době p. a rodit šla nasucho, kde mě případně udělají epiziotomii. Co myslíte? jak byste to řešily vy? díky 😕

etnicka
25. únor 2010

crawler prave pri porode do vody je mensie riziko natrhnutia. Tym utz meraniam sa tiez neda na 100% verit 😉

crawler
25. únor 2010

etnicka: no ale vzhledem k tomu, že manžel měl taky hodně velkou hlavu, tak tomu věřím...no já nevím - standartně je menší riziko natrhnutí, ale zase nevím nevím zda riskovat třeba natržení střeva - při normálních rozměrech bych to neřešila...no uvidím, až podle situace... 😕

divoska
25. únor 2010

fu, tak toto je asi naozaj len a len na tebe a doktorovi, o takomto pripade som este ani nepocula. ale drzim palce. masirujete dufam o dusu?

crawler
25. únor 2010

divoska: epinuju - kdyby ne, tak mě porod do vody ani nenapadne, ale s epinem se často rodí i na szchu bez nástřihu, tak jsem si říkala, že ve vodě tuplem, ale teď se začínám strachovat, páč rodit takovou 40cm hlavičku se mi jen tak nechce 😅

etnicka
25. únor 2010

crawler drzim Ti palce 😉 Ja som teda nemasirovala ani neepinovala a natrhla som sa len trosicku, priemer hlavicky babatka bol 34 cm myslim... alebo 37? 😅 uz si nepamatam. Ona sa ta hlavicka ale pocas priechodu porodnymi cestami tak "scucne", takze podla mna sa fakt nemusis bat.

crawler
26. únor 2010

etnicka: moc děkuju za podporu! já uvidím podle svého psychického stavu, pokud na tom budu dobře, tak ve vaně zůstanu, pokud ne, tak vylezu a uvidíme 😀 a jaké bylo hojení natržení? zašili tě nebo to nechali zhojit přirozeně?

etnicka
26. únor 2010

zasili ma a prvych par dni to dost stipalo pri cikani, potom v pohode. Robila som si kupele s kamilkovym odvarom. Myslim, ze za tyzden sa to zahojilo, inak sediet a fungovat som mohla hned.

adrianet
14. bře 2010

Nemá niekto skúsenosti s pôrodom do vody v Trebišove?

adrianet
14. bře 2010

Nevie niekto, či možno do pôrodu preliečiť výskyt streptokoka antibiotikami, alebo mám tento spôsob pôrodu v mojom prípade úplne vylúčiť? ☹

etnicka
15. bře 2010

adrianet, najlepsie bude sa spytat gynekologa.

radushka
15. bře 2010

adrianet: jeslti myslíš toho streptokoka na kterého se cíleně bere stěr, tak ten se neléčí, ale 4 hodiny před porodem ti dají antibiotika, aby to stihlo přejít i do mimča a ono toho streptokoka nemělo.Takže si myslím, že porod do vody může být i se streptokokem, ale určitě se zeptej 😉

adrianet
15. bře 2010

Vdaka, radushka, za upokojenie dost som si teraz o tom citala v diskusiach, prax je u kazdej ina, mne ho liecia dalacinom a je to vraj na druhej strane zbytocne, v porodnici som o tom este nic nezistila,. Je bezne, ze robia druhy vyter po prelieceni? A kto gynekolog, alebo v porodnici?

radushka
15. bře 2010

to bohuzel nevim,ja jsem ho nemela.ale lecba je pry fakt zbytecna,resi se to az u toho porodu.ale to je jen to,co nam rikali na kurzu,vic nevim 🙂

adrianet
16. bře 2010

to je asi tema inej diskusie, aj tak dik, nech vam rastie Barborka do zdravia a radosti 🙂

avicena
28. bře 2010

Pôrody do vody sa v SR nedoporučujú na základe rozhodnutia novorodeneckej sekcie. Tým pádom sa situácia pre gynekológov právne dosť skomplikovala,lebo ak sa dieťaťu po pôrode do vody niečo stane a matka sa bude sťažovať, každý sa gynekológa opýta, prečo sa rozhodol pre pôrod do vody, keď novorodenecká sekcia vydala jasné stanovisko, že pôrod do vody môže ohroziť dieťa. Kritéria pre pôrod do vody sú naozaj veľmi prísne a spĺňa ich minimum rodičiek. Takže opäť je problém v legislatíve. Samotný pôrod do vody z gynekologického pohľadu ,pri splnení kritérií , nie je problém, aj keď osobne si myslím, že neposkytuje až tak veľa výhod v porovnaní s "ľudsky" vedeným pôrodom na "súši" 🙂 s rešpektovaním požiadaviek rodičky /pokiaľ to stav matky a dieťaťa dovolí / Oveľa prínosnejšia sa mi zdá relaxácia vo vode počas prvej doby pôrodnej. Treba tiež povedať, že adaptácia novorodencov po pôrode do vody na našom pracovisku bola horšia, no môže to byť aj náhoda malých čísel. So závažnejšími komplikáciami sme sa nestretli .Ale opäť, tých pôrodov nebolo až tak veľa, aby sa to dalo objektívne posúdiť.Vo svete teraz beží pár rozsiahlych štúdií, ktoré sú zamerané na stav novorodenca po pôrode do vody, takže som zvedavá na výsledky.

etnicka
28. bře 2010

avicena a v ktorej porodnici pracujes? Inak by ma zaujimalo, preco a na zaklade coho novorodenecka sekcia rozhodla o nedoporucovani porodu do vody. Je to velka skoda.

crawler
31. bře 2010

holky, můžu se zeptat, když je podmínkou porodu do vody "ukončený 37.tt" znamená to přesně být alespoň 37+0 ? to jsem totiž dnes, takže jestli si už mohu odfouknout🙂? já že moje gyndařka vždy říká, jako bych byla o týden míň...přitom já to chápu tak, že teď už mám za sebou 37 týdnů a nula dní a i koník mi tu už hází 38.tt tak nevím, zda to ona počítá nějak jinak??? 🙂

luciebx
31. bře 2010

ahojky.. ja chci taky rodit do vody tak doufam ze vse pujde podle planu...

no ja si myslim ze to pocitani tydnu je spravne tak jak to rikas ty..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru