Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

crawler
1. dub 2010

lucie: a v které porodce chceš do vodičky rodit? a byla jsi se tam nějak blíž informovat? já si vybrala Litomyšl - je to od nás nejblíž...tak uvidíme🙂

bihan
1. dub 2010

Crawler, už si "za vodu" 😀

riag
11. dub 2010

Ahojte dievcata,ma niektora z Vas skusenost s porodom do vody vo Svajciarsku?

ivannocka
20. zář 2010

Ahojte. Ja som tu nováčik a keďže som pred pár dňami zistila, že čakám bábätko hne´d som si začala vyhľadávať infošky hlavne o pôrode do vody, ke´dže som o ňom počula. Chcem odpovedať na info ohľadom toho kde takého pôrody vykonávajú. Ak ste niekot z východu tak pôrody do vody vykonávajú v Krompachoch, nad ktorými uvažujem aj ja. Mám akože veľký dá sa povedať panický strach z pôrodu tak dúfam, že to takto bude ľahšie🙂

luciebx
23. zář 2010

ahoj holky mam za sebou super porod do vody.. fakt si nemuzu stezovat.. uplne vse relax.. zadny stres.. krasne sem se uvolnila.. a ani sem se nenatrhla.. bylo to proste fajn.. ja teda rodila v anglii tu ziji ale podle me nic lepsiho nez porod do vody neni.. mam detail o porodu v albicku .. tak kdo ma zajem mrknete...

tutinka81
30. zář 2010

zdravim vsechny maminky,nas ceka porod do vody v nejblizsich dnech,zbyva nam 13 dni do TP,pritel tam bude samozrejme celou dobu bude se mnou 🙂 snad to cele zvladne 😉 ...rodime v Norsku,Oslo na klinice zamerene primo na porod do vody,pracuji tady jen same porodni asistentky a cele tehotenstvi chodime na kontroly sem,takze jsme se za tu dobu lepe poznali 🙂...jediny utisujici prostredek,ktery muzu dostat je akupunktura,nejvic spoleham na vodu 😉 ...minuly tyden jsme byli na predporodnim kurzu,tak mame pocit,ze jsme "skoro" na vse pripraveni a uz se tesime 🙂 ...pritel ma navic automaticky zajistene ubytovani s nama na pokoji po celou dobu pobytu (ubytovani a stravu si hradi), takze budeme od prvni chvile porad spolu a krasne si uzivat spolecne okamziky 🙂

dundy27
11. bře 2011

Ahojte,
je tu niekto s cerstvou skusenostou s porodom do vody v porodnici v Dunajskej Strede? Dakujem za kazdu odpoved! 🙂

katulka3333
28. črc 2011

@adrianet ahoj neviem ci by som pozivala antibiotika v tehotenstve .. teta bola tehotna a brala silne ATB a jej syn sa vyvynul pekne vsetko rastlo perfektne no ma 18 rokov a nema vyvynute palce na ruke ma ich jak novorodenec, ostalo jej to s ATB

ingmiriama
14. srp 2011

ahoj je tu niekto kro rodil do vody???

ingmiriama
14. srp 2011

@ivannocka ahoj tak ako si dopadla s pôrodom ? bol vo vode či nie? som zvedavá lebo ja mám panický strach len z injekcie a nie tak z pôrodu

miskap
14. srp 2011

@ingmiriama Ja som síce do vody nerodila, ale chcem ťa aspoň trochu podporiť. Aj keď máš strach, zvládneš to, budeš musieť 😉 Je to úplne normálne mať strach, určite si so sebou zober partnera lebo blízku osobu, pomôže ti sa uvoľniť a budeš sa môcť plne sústrediť na pôrod. Mysli na dieťatko, ono je na tom horšie, lebo nevie, čo sa to deje. Ty vieš,že rodíš a výsledkom snaženia a bolesti bude bábätko. Ono sa však bojí oveľa viac ako ty.
Tak sa len upokoj, sústreď sa a každú kontrakciu očakávaj s radosťou, lebo budeš bližšie k cieľu. Niet cesty späť!!!tak len hlavu hore. Príroda nenaloží človeku viac, ako zvládne. Keď si budeš veriť, všetko pôjde hladko. 🙂

ingmiriama
14. srp 2011

@miskap ďakujem za krásne povzbudivé slová...hej to viem že malý si viac vytrpí ako ja...ale bojím sa hlavne zošívania ak ma nastrihnú alebo sa roztrhnem...každý hovorí že to je maličkosť čo zažijem pred tým...ale tvoje slová ma fakt povzbudili ďakujem ti

miskap
14. srp 2011

@ingmiriama Nástrih a šitie nerieš dopredu. Možno budeš mať "šťastie" a nenastrihnú ťa. Ak by ťa predsa šili a bolelo by to, treba skúsiť požiadať doktora, aby ti ešte dal anestetikum. Je to možné, mňa šitie pri prvom dieťati bolelo, pri druhom som vôbec nič necítila. Doktorka sa ma sama spýtala, či ešte nechcem dopichnúť anestetikum. Teda veľa záleží od pôrodníka.

ingmiriama
14. srp 2011

@miskap hej veru záleží a ja som taká že si nedám blížiť a pýtam si všetko čo je k dispozicií...vieš neviem si predstaviť pôrod lebo som ho nezažila ale injekciu hej tak preto sa toho bojím...čo som nezažila neviem si predstaviť takto je to somnou
pri odberoch krvi musí byť niekto pri mne či manžel alebo niekto z rodiny inak mi ju nezoberú

mia258
18. únor 2012

@riag Ahoj, rodila si nakoniec do vody vo Švajčiarsku? Ja o tom tiež uvažujem... odkiaľ presnejšie si?

riag
21. únor 2012

@mia258 nakoniec som mala sekciu 🙂 som z Badena...

moniqq
14. bře 2012

Ahojte, ja som rodila druhe babatko do vody a bolo to perfektne. Cely porod isiel rychlejsie ako pri prvom. Tam mi ho museli vyvolavat, lebo po odteceni vody kontrakcie neprichadzali. Tteraz to bola celkom ina story, ale to je vedlajsie. Do vane som sa dostala 12,40 a to som bola otvorena na 1 cm, co som sa zdesila lebo bolesti uz boli velmi silne a vravela som si ze to nevydrzim do otvorenia... Ta tepla voda bola super, lebo celkovo mi bola hrozna zima ako sa to rozbehlo. bolesti boli ovela znesitelnejsie. bola som v polohe na kolenach, v takom akoby podrepe, zadocek dolu, brusko v tej teplej vode, po pazuchami opreta o okraj vane. Manzel mi oblieval krize, tiez super. No a nasa babica ledva stihla dobehnut na porod, otvorila som sa hadam za 35 minut a 13,33 sa nam narodila dcerka. Bola to poriadna ulava, potom isla placenta, podali mi oxytocin. Po vylezeni z vane, som sla hned do postele a citila som sa akoby som sa len vykupala. Nebola som ani taka vycerpana lebo cely porod trval 2,5 hodiny. Mozem len odporucat porod do vody, z mojho pohladu, skvela skusenost!!!

moniqq
14. bře 2012

aha. super bolo ze ma ani len nesili! aj to pripisujem tej vode.

jaajaa
14. bře 2012

Ahoj, ja se chystam na porod ve vode v cervnu. Budu rodit doma v porodnim bazenku, ktery budeme mit na tu dobu pronajaty. Ve vode budu sama, manzel bude podporovat z venku. 😉 Jsem zvedava, jake to bude a jak se porod vydari a vyvine. Je tu nekdo, kdo se chysta v blizke dobe taky rodit do vody?

mochenkaa
11. dub 2012

Nemáte některá zkušenosti s porodem do vody v porodnici ve Zlíně?

ined77
11. dub 2012

@mochenkaa ...já nechci kecat, ale myslím, že ve zlíně se přímo do vody nerodí...můžeš tam strávit první dobu porodní, možná část druhé, ale na samotný porod se jde ven 😨

mochenkaa
11. dub 2012

@ined77 v sobotu jsem byla na prohlídce porodnice a PA popisovala pár porodů přímo do vody 😉 takže teď už to jde. Jen placenta se musí porodit venku

ined77
11. dub 2012

@mochenkaa ...aha, tak to se omlouvám, mám staré info 😀 .

mochenkaa
11. dub 2012

@ined77 v pohodě 😀 já mám naopak to nejčerstvější, ale zajímaly by mě reálné zkušenosti z této porodnice

ined77
11. dub 2012

@mochenkaa ...to chápu 🙂 .
já sice do vody nerodila, ale byla jsem tam pokaždé spokojená 😉 .hlavně PA jsou prostě výborné 🙂 .

mochenkaa
11. dub 2012

@ined77 To je dobré vědět 🙂

pumuckl
26. črc 2012

Ahojte, rodila tu některá do vody v Brně na Obilňáku? Při prvním jsem nad tím uvažovala, ale jen zběžně a nakonec stejně nebyl volný nadstandard. Teď jsem si na to vzpoměla "na poslední chvilku". Nemám k tomu ani žádný info. Vzpomínám si jen, že podmínka byl klystýr, víc už nic. Mohla by mi nějaká mamka co takto rodila popsat jak to vlastně vůbec probíhá, co je potřeba si domluvit atd? Díky

jaajaa
26. črc 2012

Tak ja uz mam porod do vody za sebou. Manzel byl nakonec ve vode se mnou a vsem rikame, ze jsme si naseho syna porodili spolecne. Porod mam popsany ve svem fotobloku. Co k tomu rict- parada, syn ma 6 tydnu a hned bych rodila znova. Hned po porodu jsem se citila skvele, nemela jsem zadne zraneni, zadne poporodni problemy.

janage
26. črc 2012

@moniqq ahoj a pri tak rychlom porode si nebola potrhana? bolo to bez šitia?

moniqq
26. črc 2012

@janage vobec nie! pri prvom "na sucho" inak na porodnickom stolceku, ma sili na moj vkus dost, ale nemala som nastrih. a pri tomto vodnom, uplna parada, ani trhlinka, teda nie hodna sitia. to bola pohodicka potom po porode.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru