Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

etnicka
9. pro 2008

petka, odkedy? Boli sme sa tam pozriet myslim v septembri a povedali nam, ze to tam nie je mozne, ani keby sme si priniesli vlastny porodnicky bazenik... skoda, lebo sa nam tam pacilo, ale potom sme objavili Dunajsku Stredu a tam sa nam to paci uplne najviac, takze pojdeme tam 🙂

mirjanka
10. pro 2008

U nás se dá rodit do vody do vany v porodnici ve Vrchlabí, ostatní porodnice vany sice mají...ale nepoužívají je k přímému porodu miminka...jen v první době porodní - při kontrakcích....ve Vrchlabí je to opačné, do vany můžou rodičky až po otevření (myslím u prvorodiček na 7 cm u vícerodiček dřív)...porod je pěkný, miminko po porodu je čisté a ihned v náručí maminky (i když pláče...oba kluci mě plakali)...jiný porod si neumím představit 😉

etnicka
10. pro 2008

mirjanka a uz je Vrchlabi otvorene?

mirjanka
10. pro 2008

Etnicka...je otevřené od 23. září a nyní už je zase v úplném provozu....

konstanta
10. pro 2008

ano, Vrchlabí je otevřené, a funguje stejně jako předtím... do vody jsem tam rodila před 10 dny 🙂

mirjanka
10. pro 2008

Jééé, Konstanta, to je fajn, že se ozval někdo s přímými zkušenostmi...můžeš napsat něco víc o porodu a jak jsi byla spokojená, jestli musíš mít pro miminko oblečky, plenky...

dula_renka
10. pro 2008

juj kočky, úprimne vám v dobrom závidím.......voľakedy také niečo neexistovalo u nás ani vo sne 😖

etnicka
11. pro 2008

konstanta gratulujem 🙂 a tiez som zvedava, ako to prebiehalo 😉 Dunajska Streda nie je taka "alternativna" ako Vrchlabi, ale su velmi mili a ustretovi 🙂

lucia123
5. led 2009

Prečo neurobia vaňu aj v Bratislave? Bol by o to obrovský záujem 🙂

etnicka
6. led 2009

Dobra otazka, tiez to nechapem. Takisto nechapem, preco neotvoria novu porodnicu, ked su vsetky take preplnene.

susik77
6. led 2009

konstanta: a ty tam byvas niekde v okoli, alebo si tam byvala pred terminom porodu? Prip. za aky cas sa tam stihne prist z Prahy?

hupcza
6. led 2009

jen pro info - porody do vody se provádějí taky v krnově - před pár dny jsme byli na prohlídce

ingusa
13. dub 2009

Ahojte, celkom ma zaujal porod do vody a zaujimala by ma jedna vec a to ze ci ho robia aj ked v 38 tt zistia pritomnost streptokoka a pred porodom sa podavaju antibiotika. Neviete niektora ako to prebieha a ci vobec po zisteni pritomnosti je mozne vobec do vody rodit??
Dakujem za odpoved..

P.S. Rodila ste niektora do vody aj v Dunajskej Strede?
🙂

etnicka
13. dub 2009

Ahoj Ingusa, chcela som rodit do vody v Dunajskej Strede, ale je to tam skoro nemozne, ak Ti mozem poradit, chod radsej do Topolcian. (Oni v Dunajskej Strede sice na svojej stranke tvrdia, ze je to kazdodenna zalezitost, ale skutocnost je uplne ina) Ja som na koniec rodila v Anglicku. Teoreticky by sa malo dat rodit do vody aj s tym streptokokom, ale asi je treba si to zistit v konkretnej porodnici, lebo vsade maju ine pravidla.

krista
13. dub 2009

Ahojky 🙂

Ingusa, já jsem do vody nakonec nerodila, moc jsem chtěla, ale z mnoha důvodů to nevyšlo.
Já si osobně myslím, i jsemv zatím všude četla, že se Streptokokem se do vody rodit nemůže...

hupcza
13. dub 2009

ing: k krnově, kde jsem rodila já, je streptokokkontraindikace pro porod do vody - ale nevím, jestli to je obecné nebo jen jejic pravidlo

ingusa
13. dub 2009

Ahojte;)dakujem za vase odpovede;) ja uz rozmyslam dopredu ak by som ho mala(vraj je to caste),ci je tam moznost,ale tiez predpokladam ze nie...Etnicka,do DS som chcela ist kvoli blizkosti,ja som z BA a Topolcany su ovela dalej;(;(;)

etnicka
13. dub 2009

Ingusa, uplne Ta chapem, tiez som z BA a chcela som ist do DS prave kvoli porodu do vody, dokonca som tam bola uz aj na poradni v 36. tt, no a tam mi doslo, ze ma do vody rodit proste nenechaju, aj ked som mala uplne bezproblemove tehotenstvo. Dovody - do vody "rodi" len primar a ten je tam len v pracovne dni nejak od 8 do 4 a ak rodis mimo jeho pracovnu dobu, mas proste smolu, lebo "on ma rodinu" a nie je ochotny prist. Takyto pristup mi pripada velmi neseriozny - mali by tam mat predsa vzdy niekoho, kto umoznuje rodit do vody.

ingusa
13. dub 2009

Toto som pocula aj ja;(ze v tomto je to takmer nemozne tam rodit a je to "o nahode":((Ja by som tam isla mozno aj normalne,kedze znama tam pred dvoma tyzdnami rodila a nevie si to tam vynachvalit,co sa u nas asi porovnat neda..tazko povedat,ale som akasi nedoverciva voci porodnicam u nas v BA;) pomaly sa rozhliadam a zbieram doterajsie info a skusenosti;)))

etnicka
13. dub 2009

ingusa kukni sa na diskusiu Porodnica Dunajska Streda 😉 inak dobra porodnica je aj v Breclavi, je to dalej a je to v zahranici, takze trosku komplikovanejsie, ale mne sa tam velmi pacilo. No a potom sa da este v Hainburgu. Tam je to ale dost drahe... Alebo doma vo vani 😉

tehula
13. dub 2009

etnicka: pochopila som, ze si napokon porodila v UK. To si cestovala v poslednych tyzdnoch lietadlom, ci ako si to postihala nakoniec obehat?

animatua
13. dub 2009

ja rodila v Brne a porod do vody je tady mozny ve vsech trech porodnicich.. ja rodila na Obilnaku.. ve vane jsem stravila podstatnou cast prvni doby porodni a celou druhou dobu porodni.. rodila jsem v polosede.. porod do vody mi maximalne vyhovoval, voda mi hodne ulevovala od bolesti.. navic jsem nechtela nastrih, ktery se pri porodu do vody udelat neda.. malou mi hned dali, byla od mazku, ale jinak nebyla od krve, hlenu ani nic, takze jsme ji nechali blahodarny mazek a koupali ji az pet dni po porodu

jujuju
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emjee
6. kvě 2009
mkr
6. kvě 2009

ano se streptokokem se nerodí do vody, taky jsem chtěla rodit do vody, tak mi dr. v 34 tt udělal test na streptokoka normálně se dělá v 36 tt myslím, oni to chtěli kvůli docházení, bylo to v jiným městě, nakonec se malá narodila v 35 tt, takže porod do vody nebyl, ale ty testy se hodili, nemusela jsem dostat antibiotika, kdyby neznali výsledky, tak je dávají pro jistotu

krista
19. čer 2009

blackie26 • 31tt • Včera v 18:05
ahoj zajimalo by mne jestli mate nekdo zkusenosti s porodem do vody nebo nakej odkaz na video kde bych se na to mohla podivat?

lea79
19. čer 2009

neviete pri akych diagnozach alebo zdrav.problemoch sa nesmie robit pôrod do vody????

hathor1231
19. čer 2009

lea,
podla toho,co viem. nesmies mat rizikove tehu, ziadne zdravotne prob. (ako vysoky tlak atd.) a bez oblbovakov. teda naprirodno... pokial viem,musis byt 100% zdrava, ale v kazdom pripade sa spytaj v poradni. mozno nejake tie prekonane choroby nie su problem-zalezi od toho,co...
tiez som chcela rodit do vody 😔

lea79
19. čer 2009

hathor ja mam chore oblicky a mocove cesty...a počula som ževraj vtedy sa nesmie rodiť do vody kvôli infekcii, ale ja by som pôrod do vody brala všetkými desiatimi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru