Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

krista
3. kvě 2008

Tak tady máš tu tabulku 🙂
http://www.tehulka.cz/view.php?cisloclanku=2005...

Řela bych že tvoje míry jsou skoro tabulkové 🙂 takže žádný strach, doufám, že ti ta voda vyjde a moc držím palce 🙂 a kdyby ti praskla voda tak jedeš do tý nejbližší porodky teda? Osobně bych jela rodit klidně dál, protože vím že po prasknutí vody rychle porod nebude 🙂 teda pokud by voda byla čirá, abych věděla že je mimi v pořádku, kdyby byla nějaká zakalená tak bych taky neriskovala 🙂

katy09
3. kvě 2008

baby ja som čitala v casopise mama a ja že z porodu do vody maju detičky vraj zakalene očka.... 😖

weroni
3. kvě 2008

krista - dik za link 🙂

no s tou vodou je to tak ze vies - prave najust sa moze daco stat na ceste alebo co a to by som si potom vycitala 😒

krista
5. kvě 2008

Katy tak my máme zánět v očích a rodila jsem normálně to si nepomůžeš 😖

zabkatt
6. kvě 2008

krista veľmi krásne ako tá maličká vaša rastie ako z vody 😀 držte sa

weroni
6. kvě 2008

ja som trubka, chcela som sem napisat a napisala som to do "Topolcany" 😅
takze skopcila som:

baby, dnes som bola na prvej prednaske z predporodnej pripravy a ked sa ma pytala ci idem rodit u nich tak na moju odpoved ze v TO zareagovala ci chcem ist do vody a ja ze hej. No ona na to ze nechce mi kazit moje iluzie ale ze po porodoch do vody zvyknu byt sepsy vraj im tam take zeny zvyknu lezat (na kramaroch). A ja som to za cele 4 roky co si o porodoch do vody zistujem nic take nepocula
Nepoculi ste niektora alebo nemate niektora taku skusenost?

sisstin
6. kvě 2008

weroni: čau 😀 můj názor znáš..já už jsem ti říkala kolikrát, že válet se v krvavý vodě je o zdraví 😒 ale osobní zkušenost nemám..takže nevim 😉

weroni
6. kvě 2008

siss -cauky 🙂 som ti pisala na icq, doslo ti? sice ja som sa tusim skoro tyzden nelogla tak musim mrknut 😀

sisstin
6. kvě 2008

weroni:jj..ted tam jsem po 100letech..pže objednávám novej kočár a doplnky 😉

krista
7. kvě 2008

Weroni tohle fakt nevim 😖 A nesnažila se tě třeba jenom ta pani odradit? Protože oni jsou dost líný napouštět tu vodu, však víš 😉

zabkatt
7. kvě 2008

weroni ja sa nato spýtam môjho lekára nového v nemocnici, je super a potom ti poviem, ale idem tam až v pondelok. V piatok idem na alergológiu, lebo sa mi už zhoršuje dýchanie a spreje ktoré k astme mám, brať nemôžem, tak uvidíme ako to tento rok prežijem bez liekov a sprejov 😖

tanaba
7. kvě 2008

kocky, porod do vody ci iny alternativny porod vam nedoporuci nik, kto ma zastarale myslenie. Ved som pisala, ze aj mna na 3d arogantne zvozil jeden mudrc dr. Proste im vyhovuje ako to je a nechcu nic menit. Pri kazdom porode sa moze nieco stat. A ziaden lekar vam nezaruci, ze klasicky porod prebehne bez problemov. Im to jednoducho vadi. A vzdelavat sa v tejto oblasti nemaju moc zaujem. Co je skoda. Cest vynimkam.

Pre zaujimavost:

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2730

Keby to bolo tak zle s tymi porodmi do vody, tak by ich davno zakazali, podla mna. A my sme 2 rodili do vody a babatka nemali zakalene ocka a boli v pohode. A nikdy nezabudnem ked mi malu dali na prsia este vo vani, to bol uzasny pocit.

A ja sa vytesujem, mailovala som si s primarom Hribikom a potesil ma, ze tehucukrovka ak sa tam nic ine nepridruzi neni problem pri porode do vody. Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!! Tak este 2 mesiace vydrzat.

weroni
7. kvě 2008

krista - ta pani co ma chcela odhovorit je z inej porodnice - nie z tej kde budem rodit 🙂

tanaba: vdaka za povzbudenie 🙂

anielik
7. kvě 2008

weroni, ja som rodila do vody v To a nie je mi nic...len krasny podit z porodu...a teraz tam rodila kamoska (v stredu) a tiez sa jej pacilo 😉

mozem ti odporucit, chod sa pozriet a urob si vlastny nazor.... a inak, ked sa ma zle stat tak sa stane vsade nielen v TO 😉

sistin, voda vobec nebola krvava...len tam boli zrazeninky krvy a tie oni vyberali.....

krista
9. kvě 2008

Weroni no tak co člověk to názor 😅 Já být tebou tak nikoho neposlouchám, přečetla jsi o tom dost, pokud se nemýlím a jestli do tý vody rodit chceš tak si za tím stůj, uvidíš sama u porodu a hlavně jim to řekni hned jak dojedeš do porodky, mě řekla když jsem byla na 8 cm že je pozdě 😒

Tanaba tak hodně štěstí ať to vyjde!!! 🙂 A v jakým jsi týdnu? 🙂

tanaba
9. kvě 2008

krista dakujem, dufam, ze sa to podari, som v 31tt, termin mam az 12.7.

bubinka
9. kvě 2008

Ahojte budúce mamičky a mamičky, ja sem síce prispievam málo, ale keďže mám čerstvo za sebou pôrod do vody, chcem sa s Vami podeliť o skúsenosti, keďže pred pôrodom som aj ja hľadala naozajstné skúsenosti mamičiek a nie všelijaké vymyslené rozprávky o pôrode do vody, ktoré šíria ženy, čo ich ani nezažili. Do vodičky som rodila v Topoľčanoch minulý týždeň v stredu a pre nás to bola naozaj rozprávka. Rodila som u doktora Čaradského, ktorému by sme sa touto cestou ešte raz chceli poďakovať za to, že aj vďaka nemu sa nám bez problémov narodila nádherná dcérka Martinka. Veľmi sa o nás staral a napriek bolestiam mám na pôrod len krásne spomienky, celkovo si nevieme vynachváliť pôrodnicu v Topoľčanoch. Starostlivosť Dr. Čaradského aj sestričiek bola úžasná napriek tomu, že v tej dobe mali veľa pôrodov, nemali sme ani chvíľu pocit, že by nás zanedbávali. Veľmi mi vyhovovalo, že boli všetci naokolo pokojní, povzbudzovali ma a pomohli mi všetko zvládnuť. Pôrod do vody je naozaj nekrvavý, nie je pravda, že sa "válaš v krvavej vode". Vodička je čistá, teplá a veľmi príjemná. Trochu krvi sa do vody dostalo až keď doktor prestrihol pupočnú šnúru a to bola maličká už dávno vonku na mojich prsiach, čo bol neopakovateľný pocit. A v tom momente som už aj ja vyliezala z vody. Maličká má nadherné kukadlá, žiaden zákal, obe sme v úplnom poriadku. Apgarovej skóre sme mali hneď v prvej minúte 8 a v piatej a desiatej minúte 10 - neviem, či to súvisí s vodou 😉. Samozrejme, keďže som prvorodička, neviem pôrod do vody porovnať s nijakým iným, ale my sme s manželom boli veľmi spokojní, celý pôrod sme boli spolu ( nie len na finále ako je to bežnou praxou v BA ) a ak sa nám podarí časom druhé dieťatko, nebudem váhať a pôjdem opäť.

krista
9. kvě 2008

Jééé Weroni koukej kolik ti přibyde zkušeností!!! Ty se máš, jdi do toho 😀

Bubinka super a můžu se zeptat jestli nastříhávali nebo jsi se potrhala?

No mě porod do vody asi nikdy nečeká a to jsem se tak těšila ☹

weroni
9. kvě 2008

krista - veru veru - same pozitivne skusenosti sa sem hrnu 🙂

krista - dnes mi tusim nejak zostupilo brusko - dost ma vytriasla cesta v 1203-ke - boli sme pre cement a co malicke stvaralo v brusku 😒 dufam ze to nijak neurychli prichod porodu...

heppu
10. kvě 2008

ahojte ja som tiez chcela ist do vody teda aj chcem ale gynekolog to asi moc nepovazuje za spravne, neviete kde vsade sa to da a ci to treba nejako specialne skor objednat alebo nieco???a robi sa pri tom nastrih??

weroni
10. kvě 2008

heppu - ani moj gyndos nie je moc nadseny tym ze idem do vody no ale co uz...
nastrih sa pritom skoro nerobieva - aspon co som sa ja dozvedela

krista
10. kvě 2008

Weroni neboj, mě vozil manžel od 37tt Tranzitem přes polní cesty na monitory a malá byla v pohodě, akorát celou cestu skákala 😅 Takže fakt neboj!!! 🙂 Vyjde to, kolik ti chybí do ukončeného 37tt?

Jo moje gyn. na mě koukala taky jako kdybych spadla z jahody, ale co!! Řekla bych že jsou daleko divnější porody než porod do vody 😝 😝 😝

zabkatt
10. kvě 2008

Babule moje môj gynekolog sa to dozvie v pondelok, tak som zvedavá ako zareaguje. 😀

weroni
10. kvě 2008

krista - v nedelu zacinam 37-my tyzden takze mi chyba tyzden 🙂
zabka potom daj vediet aka bola reakcia 🙂

bubinka
11. kvě 2008

Krista, co sa tyka nastrihu, ja som sa natrhla a lekar musel este aj nastrihnut. Bolo som ale spokojna, ze to nerobili automaticky ako v BA, ale snazili sa bez, a az ked to neslo inak, potom ma nastrihli. Lekar sa pytal, ci som sportovala alebo manualne pracovala 🙂, ked mam taku pevnu hradzu. Inac moj gynekolog sa tvaril otrasne, ked som mu povedala, ze idem rodit do vody, to su typicke reakcie lekarov v BA. A ked som sa ho spytala, ci ma nejake vyhrady, ved nech mi povie, tak nemal ziadne argumenty a odbil ma tym, ze ved ako chcete. Ale nejake rozumne vysvetlenie, preco je proti, mi neposkytol.

heppu
11. kvě 2008

baby a kde sa da vsade ist do vody?????myslim mesta...

weroni
11. kvě 2008

bubi aj ty si rodila do vody? 🙂

heppu: co ja viem tak v Bojiciach, Banskej Stiavnici, Dunajskej Strede, Topolcanoch a tusim aj v Kosiciach v jednej porodnici

heppu
12. kvě 2008

dakujem mate vy skusenosti s nejakou konkretnou porodnicou kde by ste boli so sluzbami a porodom do vody spokojne????

krista
12. kvě 2008

Bubinka díky za odpověď 🙂

Koukám, že zájem stoupáááá 😵 Já vám závidím ☹

smardik
12. kvě 2008

holky kde se všude se dá v ČR rodit do vody?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru