Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

weroni
4. črc 2008

jeej tanaba tak gratulujeme 🙂 suhlasim s tebou - sa ma pytali ze ci si nechcem vyskusat v buducnosti iny porod na porovnanie ale nehrozi - vsetky deti v mojom zivote porodim do vodicky 🙂

krista
7. črc 2008

Weroni 😀

Tanaba je super!!! Gratulace! 😵

Holky moc vám to závidím ☹ Že mě neni nikdy souzeno to co chci 😠 😒

zabkatt
7. črc 2008

tanaba gratulujem!!! a pri kom si rodila? Ja mám ísť v stredu ale až budúci tt za Abutaimom, bola som za ním včera a sme na pol prsta otvorení, tak uvidíme čo ďalej 😀

krista
8. črc 2008

Zabka jsem ráda že tě vidím, hned jsem si říkala, že už to máš taky "za pár" tak doufám, že přihodíš další zkušenost!! 😵 Kdybychom se už "neviděly" tak hodně štěstí, ať je to rychlé!!! 🙂

tanaba
8. črc 2008

zabka, primar Hribik mal sluzbu. Ja som ani necakala, ze idem rodit, boli sme na kontrolu a kedze som bola na 3 otvorena, tak som zostala 🙂 A porod bol fakt rychlovka. Okolo 11 mi pustili plodovu vodu a 11.50 bol maly na svete. 🙂

Drzim palce, nech ti to dobre dopadne. Inak mali to tam tak preplnene, ze nemali volne izby. Kopec porodov. Bude vela racikov 🙂

zabkatt
8. črc 2008

Babulky ďakujem, len ja by som chcela toho Abutaima, tak uvidíme či to stihnem do toho 18teho. Ale deň pred tým musím stihnúť ešte príjmačky do školy 17teho, takže neviem neviem 😀

krista
8. črc 2008

Tanaba teda to je rychlovka jako blázen!!! 😲 a to jsi neměla ani bolesti než jsi se otevřela na ty 3??? 😲 😅

Zabka tak ať ti to všechno dopadne jak si přeješ 😀

weroni
9. črc 2008

krista ber to tak ze ti preto nevysiel prvy porod do vody aby si mohla druhe dieta rodit do vody a porovnat to 😉

tanaba ty koky to si mala riadne rychle teda a fakt - si nemala bolesti ked si uz bola na 3 cm? Ja kym som sa z 1 otvorila na 3,5 som myslela ze ma vystrie 😀 ale to bolo este nic oproti tomu co nasledovalo po tych 5 aby som mohla do vane 😀
Inac ty si isla hned po pusteni vody do vane? Takze si tam bola 50 minut? Ja som sa tam moc nezdrzala - max. 15 minut 😀 ale tych 15 minut boli uplne najuzasnejsie z celeho porodu a tu stvrthodinku by som si zopakovala kazdy tyzden 😀

tanaba
10. črc 2008

kocky nemala 🙂 🙂 Ani pri dcere som nemala a to som dosla otvorena na 4 cm 🙂 aj primar sa smial, ze nic necitim. Este ked ma vysetroval hovoril, ze mam kontrakciu, ci necitim a ja som to fakt necitila...
Kym mi nepustili plodovu a nedali infuzku, tak pohodicka. A tie bolesti boli fakt kratucko pri oboch porodoch.

A vobec neviem, kolko som bola vo vani, ono to islo naozaj rychlo. Moji ani domov nedosli a uz mali fotku maleho 😀

krista
10. črc 2008

Tanaba ježiš jak já ti závidím 😀 😵

Weroni já se obávám že ta voda by mi dělala zle i u dalších porodů, to asi tak bude už na furt, no uvidíme, ale uvidíme, mě se perfektně tlačilo i "na vzuchu" to bylo to nejjednodušší na celým porodu, strašná úleva, žádná bolest 😀

krista
10. črc 2008

Ježiš omlouvám se za to uvidíme 😀

weroni
10. črc 2008

tanaba si stastny clovek, pre mna bola prave prva doba porodna najhorsia, bolesti mi zacali s odchodom zatky o 19:00 ale az okolo 23:00 zacali byt fakt riadne, az take ze som medzi kontrakciami spala (no ja som mala kontrakcie hrozne rychlo po sebe tusim po minute ci 2)

krista veru to tlacenie bolo najuzasnejsie 🙂

krista
10. črc 2008

Weroni a co spodek, už "v pohodě"? 🙂

zabkatt
10. črc 2008

weroni to je určené ešte aj na koľko musíš byť otvorená aby si mohla ísť do vane? 😲

krista
10. črc 2008

Žabka jj celý porod tam být nemůžeš 😀

zabkatt
10. črc 2008

To viem že ma nenechaJú vo vani 12hodín, ale či je nejaká hranica, jak že musíš mať dokončený 38tt a pod, tak či musím byť otvorená až na 5prstov aby ma tam pustili 😀

weroni
10. črc 2008

krista zospodu som bola v pohode uz na nejaky 5.ty den po porode, teraz som si to tam dlho ani nepozerala zrkadlom, musim omrknut jak to vyzera 😉 Boliet to bolelo do toho piateho dna, teraz uz len menim vlozky 🙂
Chvalabohu som sa moc neroztrhla lebo som citala a pocula ze niektore baby az po konecnik 😖

zabka: no mne povedali ze vo vode mozes byt max. 2 hodinky preto tych 5 cm lebo inac by to mohlo zastavit porod keby si tam bola dlhsie 😕 a u niekoho to od tych 5-tich cm ide rychlo u niekoho pomalsie - ja som odkedy som vosla do vane do 15 min. porodila 🙂

krista
10. črc 2008

Weroni to jsem taky četla že někdo byl až po konečník a povedlo si to i mojí kamarádce a měla 40 stehů!! 😲 ☹ To by mě švihlo, ale ona prý špatně tlačila - když ještě nedorotovala hlavička, tak já jsem se strašně snažila vydržet netlačit dokud mi nikdo neřekl, i když je to lákající 😀
Tak to je dobře že už jsi OK!! 🙂 Já jsem se tam zrcátkem moc nekoukala a když už tak jsem nic nepoznala 😅
A co kila zůstala ti nějaká nahoře? Ty jsi přece nějaká chtěla, ale vsadim se, že už nic nemáš 😀

zabkatt
10. črc 2008

weroni no vyzeráš ako keby si ani nerodila, dúfam že aj ja dám tie kilá čoskoro dole. Akurát som volala Abutaimovi, chudák už musí byť zo mňa na nervy. Volala som že okrem vody teplej čo ešte pomáha, tak som manžela ešte nahovorila na sexík kým odišiel do roboty 😀 😀 😀

weroni
11. črc 2008

no zabka tak dufame ze vodicka ti vyjde som zvedava co potom napises 🙂

zabkatt
11. črc 2008

joj to som zvedavá aj ja 😀

weroni
20. črc 2008

audrey ano citali 🙂
akurat ze v TO sa neda ist do vane kedy si ja zmyslim - pri mne ako pri prvorodicke som musela byt na 5 cm otvorena aj mi to zdovodnili ze vlastne od vstupu do vody tam mozem byt max. dve hodiny. Takze prvu dobu porodnu som si riadne "uzila" ale zase som velku cast stravila v teplej sprche, no dlho sa vrajv tej vani nemoze byt lebo by sa porod mohol spomalit alebo uplne zastavit. Aj ked bolo by super keby som tam mohla byt dlhsie lenze zrejme nikto nepredpokladal ze to naberie taky spad ze od vchodu do vane do 15 minut porodim 😅

kajdzas
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zzuuzzaa
28. črc 2008

Ahojte 🙂 nerodili ste nahodou niektora do vody v Dunajskej Strede?
zaujimali by ma Vase skusenosti s primarom .. diky 🙂

levula
28. črc 2008

Ahoj Zuzi,
ja som nad tym tiez rozmyslala no malicke si postavilo hlavu a pokial sa neotoc, neprichadza to do uvahy ... no ak nieco zistis, daj urcite vediet ... mozno sa este stoci do normalnej polohy potvoratko male 🙂
Inac pozerala som s nim jednu relaciu v TV o porodoch do vody a na mna posobil profesionalne ...
Rada by som sa ta spytala, ktoru z BA nemocnic by si si zvolila ty? Dakujem

weroni
29. črc 2008

zzuuzzaa - ak mas moznost dostat sa k cislu Mama a ja z oktobra 2005 tak tam pisala jedna babenka aky tam mala porod do vody 🙂

etnicka
2. zář 2008

ahojte, chcem rodit do vody a zistujem si, kde na Slovensku je to mozne, zatial viem o Topolcanoch, Dunajskej Strede a Bojniciach, viete mi pls poradit, kde este? Dakujem velmi pekne vopred 🙂

etnicka
9. pro 2008

haloo halooo chysta sa este niekto okrem mna rodit do vody???

petka_s
9. pro 2008

etnicka aj v banskej stiavnici sa da...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru