Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

weroni
29. kvě 2008

krista - este nerodim 😀
este sme vcera nejake drobnosti podokupovali, uz mame vsetko 🙂

krista
30. kvě 2008

Weroni to je dobře že máte všechno, ty jo takhle na poslední chvíli 😀
A co dnes? Jsi ještě 2v1? 😀 Teda v tědlech vedrech tahat pupek, no to bych nevydržela holky 😝

krista
30. kvě 2008

Weroni 😲 😲 😲

weroni
31. kvě 2008

krista: estes stale nic 🙂 a do pondelka ani este nemoze lebo mame nahradnu prednasku pre tych otcov ktoru sme v stredu kvoli tej zapche nestihli.... 🙂
teraz uz ani beton netreba polievat, takze po tej prednaske uz moze 🙂 😀
ale poviem ti ze stale sa ma nezbavil ten pocit ze este par tyzdnov aspon by som si brusko nechala 😀 aj ked ho uz mam riadne dole 😅

krista
31. kvě 2008

Weroni to je dobře že máte náhradní přednášku, ale abyste nejeli na generálku 😀
Třeba budeš přenášet když máš ten pocit, ale já bych ti to nepřála, to je asi vopruz, já jsem rodila týden před termínem ale už pár dní jsem měla pocit že prasknu 😅

weroni
31. kvě 2008

krista - mne by nevadilo prenasat aj mesiac 😀 😝 😀

kolko si vlastne ty pribrala pri malej?

emjee
31. kvě 2008

baby netyka sa tato tema porodu do vody? ste sa nejak rozkecali mimo

krista
31. kvě 2008

Emjee ne ne, Weroni má rodit do vody a já měla taky 😅
Tak já ti ještě odpovím 😅 Přibrala jsem 7kg a dole od porodu mám asi 16kg a ty? 🙂

weroni
31. kvě 2008

emjee sorrac 😉 no tolko sa nas tu uz chystalo do vody a vyzera to ze budem prva ktorej to vyjde (dufam 😉

krista tak IP ok? 🙂

lalu
3. čer 2008

neviete náhodou či sa dá aj v martine rodiť do vody?

weroni
4. čer 2008

lalu to asi tazko 😕

lalu
4. čer 2008

hmmm, škoda ☹ to sa budem musieť poobzerať po inom meste ...

krista
4. čer 2008

Lalu a v kolikátém jsi týdnu těhu? 🙂 Nevím teď kam jde rodit Weroni 😅 ale to máš z ruky?

weroni
5. čer 2008

lalu uz som to tu pisala niekolkokrat - na SK sa da rodit do vody v Topolcanoch, Banskej Stiavnici, Bojniciach (co je asi najblizsie k Martinu), v Dunajskej strede a niekto spominal ze vraj aj v Kosiciach v Saci.

finanzata
5. čer 2008

ahoj weroni. ja som spomínala, ale zistila som že sa nedá, tak sa ospravedlňujem za milné info. 😀 asi sa mi to trochu poplietlo.

lalu
5. čer 2008

Krista zatiaľ nie som tehotná ... snáď sa nám v lete podarí ... ale dopredu sa snažím zistiť kde sú aké možnosti. Tá voda mi príde najprijateľnejšia, taký najmenší šok pre mimino a aj pre mňa 😉 V podstate najbližšie mám Trenčiansku nemocnicu, ale dal by sa aj Martin. A z toho kde sa dá rodiť do vane mám asi najbližšie Bojnice. Nuž uvidíme, možno v priebehu roka pribudnú aj nové nemocnice s takýmito možnosťami.
Ďakujem za infos Weroni 🙂

zabkatt
5. čer 2008

No weroni musí ti to vyjsť, aby som vedela čo a ako 😀

weroni
5. čer 2008

zabka - super ze tu mam taku podporu 😀 😀 😀

krista
6. čer 2008

Lalu tak hodně štěstí ať jsi brzo těhulka a jestli ti pak ta voda vyjde, tak budeme jen rády za další zkušenost 🙂

Weroni zítra 6.6. nebo 8.6. budeš rodit tak doufám, že jsi na všechno připravená, tyhle datumy jsem ti vybrala tak šup 😀

levula
6. čer 2008

Weroni: dnes prispievam prvy krat (viac krat som nakukla na tieto chaty) no tvoj pribeh ma natolko zaujal ze som si precitala celu historiu debaty od pociatkov a nezostava mi nic ine len ti zazelat aby ti to vyslo ... pripajam sa a DRZIM PALCE ... ja som spociatku nad porodom do vody tiez uvazovala, potom v zapale povinnosti na to zanevrela a teraz - hlavne po precitani celeho chatu sa zas a opat prinavratila k povodnemu planu porodu do vody, zatial som len 26tt takze dovtedy sa toho moze vela zmenit no uvidime ... tebe vsak zo srdca prajem aby sa ti to splnilo nakolko po tom velmi tuzis ... verim ze coskoro si precitame tvoje pozitivne postrehy a skusenosti

weroni
6. čer 2008

levula normalne si ma dojala 😵 dakujem 😅
dufam ze to tu po porode zamorim samymi pozitivnymi zazitkami 😀

krista
6. čer 2008

Weroni no vidíš takovej Fan Club - to by bylo aby nebylo 😀 😀 😀

weroni
7. čer 2008

krista - neboj bude 🙂 vodicka vyjde 🙂 vcera som akurat stretla kamosku ktora obe deti porodila v TO - prve do vody a pri druhom jej uz tu vodu nestihli napustit 😀

zabkatt
7. čer 2008

weroni no ty to musíš stihnúť, aby boli správy čo najčerstvejšie a z prvej ruky 😀

weroni
7. čer 2008

zabka - ved ona to tiez stihla pri prvom, to az pri tom druhom nie ale to preto ze vraj az po piatich hodinach prisla na to ze ide o porod 😀

krista
7. čer 2008

Weroni šťastná to žena 😅 já zase každýmu tvrdila že rodim a oni mě že nééé 😀

krista
7. čer 2008

Weroni a na zítra - 8.6. jsem ti věštila ten porod, tak už se jako připravujou jo 😀

krista
7. čer 2008

Připravuj - oprava 😅

weroni
7. čer 2008

krista - no my zatial stale nic 😀 sice este neni "zajtra" - takze vselico sa este moze stat 😀

krista
12. čer 2008

Dlouho jsem neviděla Weroni, jsi ještě vcelku? 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru