Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

levula
13. čer 2008

Myslim ze nie, inac by sa urcite ozvala. Dufam ze jej to vyslo a ze si to svoje malinke uz mojka v naruci. 🙂

krista
13. čer 2008

Ty jo, ale říkala že nám sem dá někdo vědět ☹ Musím najít koho zmiňovala a hned je půjdu vyzpovídat 😀

levula
13. čer 2008

🙂 🙂 🙂

krista
13. čer 2008

Bocian s nasou Ester (3150 g a 49 cm) pristal po 9 mesacnej ceste dnes o 5:10 v Topolcianskej porodnici. Prilet bol bezproblemovy kuk www.hospitalto.sk

krista
13. čer 2008

Tady potom bude asi jejich Esterka 🙂
http://www.hospitalto.sk/gallery/novorod/galeri...

weroni
13. čer 2008

aute zienky, tak ja sa ozyvam priamo z porodnice, vidim ze zienky uz vybavili odkaz
Teraz som dosla na tu nadstandardnu izbu kde sme spolu s manzelom a kazdu chvilku by nam mali priniest malu. Doteraz som od porodu bola na pozorovacej izbe takze teraz uz konecne "doma"

Juj baby takze vcera sa to zacalo tak ze o piatej na poradni mi doky postuchal krckom aby sa to uz pohlo - lebo som bola na jeden prst otvorena. To bolo dost neprijemne a vtedy prvykrat padli moje optimisticke vyhliadky na porod Ale to som este nevedela co ma caka
Povedal mi ze ak sa to v noci nerozbehne tak sa mam v TO objednat na vyvolanie na dnesok. Tak som sa s panom primarom telefonicky dohodla ze ak v noci nic tak o siestej nastupim na vyvolanie.
To vsak nebolo treba lebo moj doky odviedol na poradni super pracu a okolo siedmej mi zacala odchadzat zatka. S jej odchodom mi zacali pravidelne bolesti ale vobec mi netvrdlo brucho a az po hodine som zistila ze su to kontrakcie Zbalili sme sa s muzom, o deviatej sme vyrazili a o desiatej sme boli uz v To - isli sme uplne pohodacky, vobec sme sa neponahlali, celu cestu som mala kontrakcie presne po 5 minutach no prejavovali sa uplne inac ako som cakala - prislo to hrozne nahle a zrazu a hned to malo vrchol. Dorazili sme do porodnice, prijali ma, vysetrili, bola som na jeden volny prst takze pocas cesty som sa trosicka pootvorila. Potom ma supli na monitor, tam som musela byt hodinu namiesto pol lebo co malicka vyvadzala - vkuse stracali signal na jej tep. No hrozne rychlo a prudko sa stupnovala intenzita kontrakcii, kym som sa otvorila na 3,5 cm myslela som ze to trva celu vecnost. Cakala som na 5 cm - aby som mohla do vane. Cely cas bol manzel pri mne, hrozne mi pomohol pri kontrakciach ked mi masiroval krize a brusko zaroven, neviem ako by som niektore zvladla bez neho... AJ tepla sprcha dost pomahala, najhorsie bolo ked mi dali klystir a musela som ho pocas dvoch kontrakcii zadrzat az potom sa vyprazdnit. No baby neskor si uz dost veci nepamätam lebo tie kontrakcie ma tak unavili ze som medzi jednotlivymi dalsimi normalne zadriemala - divne mi bolo to ze vzdy prisli hrozne rychlo - strasne casto po sebe a okamzite mali vrchol - ziadne pomale zosilnovanie a odchadzanie bolesti - prislo to uplne necakane a tak to aj odislo - no poviem vam na chvilu som aj lutovala ze som si nedala epi, fakt som tie bolesti dost podcenila, myslela som si ze budu znesitelnejsie ale akoze prezila som ich.
Potom ani neviem ako mi povedali ze uz mozem do vane - tam ked som vosla tak prve ze uplna ulava a hned na to okamzity nutkanie na tlacenie ktore som dvakrat musela predychat, fuuuha tuto poslednu etapu v tej vode si baby skoro vobec suvisle nevybavujem, viem len ze hrozna ulava a bolo super ze som sa tam mohla vrtiet ako som len chcela - to mi dost pomohlo
potom - velmi rychlo asi po 5 minutach mi povedali ze uz mozem tlacit tak som sla na to a tu si absolutne nespominam kedy sa k tej vani dovalili dalsie sestry a lekar. Len viem ze hlavicka sla dost tazko a potom telicko som vraj tak "vyprdla" - manzel vravi - ze lekar malu ledva stihol chytit Manzel prestrihol snuru a okamzite mi malicku dali na hrud - baby to bolo jak vo sne - vlastne mne to cele pripada jak sen este doteraz Potom som vysla z vane - uplne v pohode, vsetci ma tam obskakovali a sla som vedla na stol kde mi doky sam vybral placentu - ja som ju vobec nemusela vytlacit, odobrali tu pupocnikovu krv, musel ma zasit lebo som sa pri tom prudkom vytlaceni telicka trocha potrhala a zatial malicku obriadili, mame 10 bodov Baby, srandovne bolo ze mne vobec v tej chvili neprislo ci to je chlapcek alebo dievcatko az manzel sa ma pyta ci som si nevsimla co to je a ja ze tusim ze dievcatko Potom nam povedali miery a este dve hodky sme zostali vedla seba lezat - ja a malicka. Manzel bol chudak tak vypluty ze si siel lahnut na tu VIP izbu kde sme teraz spolu. Baby to malicke stvorenie, ja viem ze mnohe to uz mate za sebou - ale taky zvlasny pocit som este nezazila - stale som bola jak vo sne a prislo mi to take divne ze uz nemam brusko a vedla mna lezi taky maly pokrceny cloviecik Uplne vyvalila okale a pocuvala nase hlasy Aj mi ju dali hned prisat ale akosi sa jej nechcelo takze teraz ked nam ju kazdu chvilu maju priniest skusime znova
Potom na mna dosla taka unava ze ked som ju videla ako zaspinkala, skoro som zaspala tiez. Snazila som sa ju jednou rukou hladkat po licku ale musela som si tlacit na brucho takze moc som sa s nou este nepomojkala.

No moj zaver z porodu je ze hoci som ho dost podcenila, dalo sa to prezit ale keby som nemala muza pri sebe neviem ako by som to zvladla, to vam poviem otvorene. Neuveritelne mi pomohol. A to bol chudak viac vycerpany z toho celeho ako ja lebo ja som medzi kontrakciami normalne spala
Vodicka bola super, sice kratko ale neviem si predstavit ako by som malu vytlacila na suchu, v tej vani to bola uplna parada

Na malickej je sice vidno ze bola v brusku dlhsie ako mala - ma uplne pohuzvane rucky - take ako ked ste dlho vo vode a spravia sa vam tie ciarky a mala aj pupocnik okolo krku a trocha asimetricu hlavicku kedze jej uz tak tlacila na porodne cesty, ale to vsetko sa po par dnoch spravi

Baby taka som stastna Uz sa neviem dockat kedy mi ju prinesu

krista
13. čer 2008

Weroni už jsem to četla na SK, no teda ty jsi frajerka!!!!! Super!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵
Vodička vyšla, to jsem moc ráda a dokonce máš noťasa v porodce jo? 😀
A jak se cítíš, co spodek bolí? a co malinká, je určitě boží viď 😵

katja78
13. čer 2008

AHOJTE Weroni a Esterka (neviem, či s tak voláš, ale tvoja maminka to meno pre teba plánovala) 🙂

veľmi vám blahoželám, že ste sa konečne mohli spoznať osbne 😉 , že ste obe vydržali tú dlhú cestu a že je všetko tak, ako má byť. Maličkej prajem hlavne, aby si dobre zamlsala na maminkinom mliečku 😀 😀

Weroni WOW, to som vôbec netušila, ako sa rodí do vody, si to tu super sprostredkovala, už chýbajú len LIVE zábery (ale nie). Zvládla si to výborne, určite aj vďaka manželovi, ktorého tiež pozdravujem 🙂

Zatiaľ sa majte krásne a nech ste čím skôr doma.
Katka.

weroni
13. čer 2008

krista: no boli ma to sitie co som sa potrhala ked som ju tak chytro vysupla zo seba 😅 ale nejak to prezijem snad 😉
inac krista neviem sa na malicku vynadivat aka je krasna aj ked je taka pohuzvana a pokrcena 😀

krista
14. čer 2008

Weroni neboj pohuzvana a pokrcena by byla i kdyby si do vody nerodila, malá měla taky úplně rozmočený ručičky pár dní, to maji prostě z toho bříška 😀 A změň si profílek, ať se můžeme kochat 😵
A porod do vody dobrý jo, teda? Na ty kontrakce to hodně pomohlo? A šla jsi tam když jsi byla na 5cm viď? 😖 Hm. to já byla vlastně 4 hoďky před porodem, tak se to asi doopravdny nestihlo i kdybych chtěla 😒 Po prasknutí vody jsem se otevírala už rychle 🙂
To potrhání se zahojí neboj, doma se koupej v dubové kůře a za chvilku nebudeš nic vědět 🙂 a nedělali na tebe nějaký oči když jsi chtěla rodit do vody? Jako "Ježiš co si to vymýšlí" 😀

weroni
14. čer 2008

krista ja som nemyslela ze bola pohuzvana kvoli tomu ze som rodila do vody ale preto skor ze bola dost dlho v brusku 🙂

Vobec sa necudovali lebo tato porodnica je tymto alterntivam otvorena 🙂 a super primar - uplny srandista ked ma sil tak sme sa rehotali lebo som par krat riadne zavila a on ze co zavijam ked to mam znecitlivene a ja ze sorry ale to fakt bolelo a potom som sa mu este asi trikrat ospravedlnila ked som zakricala od bolesti a on ze "chodte uz do kelu s tym ospravedlnovanim" 😀 "ved ste normalny citiaci clovek tak je to normalne ze vas to boli" 🙂
a potom ked skoncil sa ospravedlnil on mne ze ma potrapil a ja ze ked mi odpusti to moje kricanie tak sme si kvit 😉 😀

krista ta voda velmi pomohla ale na druhej strane som pocitila neskutocne nutkanie na to tlacenie, to som musela dvakrat predychat ale perfektne sa mi aj tlacilo nohy som mala zaprete a rukami som sa drzala tych drzadiel no celym telom som mohla hybat ako som chcela - to bolo super 😵

zabkatt
14. čer 2008

weroni takže šitie nič moc? 😲 Toho sa aj ja obávam. A u koho si rodila? A na koľko štichov ťa zašil? Ja si to chcem naplánovať u toho Abutaima, mám mu zavolať 10dní pred termínom a že sa dohodneme na termíne, lebo manžel je z toho taký nervózny, že by sme to nestihli a že spanikári a pod 😀 Dúfam že to tam nevzdá na poslednú chvíľu 😖

heppu
14. čer 2008

weroni a kde si rodila ak sa mozem opytat ja by som tiez chcela ist do vody tak by som sa tam spytala na vsetko

weroni
14. čer 2008

zabka vobec netusim na kolko stehov som zasita ale cca 5 😕 sil aj rodil ma pan primar Hribik (inac superny 😉

heppu rodila som v Topolcanoch 🙂

heppu
14. čer 2008

dakujem weroni

krista
14. čer 2008

Weroni jestli máš jen 5 stehů, tak to je těžká pohoda, jsou maminy kolikrát o hoooodně víc potrhaný 😉 To jsem moc ráda, že jsi spokojená 😵

weroni
14. čer 2008

krista vdaka 🙂 ja som tiez neskutocne spokojna a cele mi to stale pripada jak sen, odkedy sme sem prisli 😵 krasne nieco 😵

krista
15. čer 2008

Weroni to jsem ráda a kdy budou fotečky malé princezny 😵

weroni
15. čer 2008

krista keby som nebola trubka tak su uz par hodin po porode na nete lenze my sme doma nechali kabel z fotaku do kompu takze nemozeme nijako stiahnut fotky z fotaku 😒 No ale sak hned ako dojdeme domov tak nahadzem foto do albumu neboj 😉

krista
19. čer 2008

Weroni to máš jedno, nejsi trubka 😀
Na fotečky se moc těším a jak se cítíš mamino, co kojení ap.? 😵

krista
20. čer 2008

Tak jsem koukala, že jsi si Heppu místo porodu do vody raději naplánovala císaře 😅

weroni
21. čer 2008

caute baby moc nestiham ale urobila som rychly vyber z tych 300 fotiek co sme za tyzden zivota nasej Esterky spravili takze kuk albumik 🙂

krista
22. čer 2008

Weroni Esterka je kouzelná 😵 a jaká byla krásně čisťoučká když ji vyndali z vany 😵

krista
22. čer 2008

A s těma fotkama jste lepší jak my 😀 My jich k dnešnímu dni máme 696 😀

weroni
22. čer 2008

krista - ano bola uplne cistucka, ved mi ani neveria ze to je prva foto po porode 😀

no ja som maniak zavislak na fotaku takze ja denne robim fakt desiatky zaberov 😀

sisstin
22. čer 2008

weroni: ahoj moja 😵 moc gratuluju k Esterce, splnilo se vám životní přání, je roztomiloučká a moc vám to jako rodince sluší 😵

krista
22. čer 2008

Weroni a jaký má hezký kukadla 😵 A to tady někdo psal, že maji pak ty záněty a bla bla bla 😝 My zánět máme a porod do vody se nekonal 😝

tanaba
26. čer 2008

ahojte, akosi to tu utichlo 😉 My ideme v sobotu do TO a normalne by som tam uz ostala a sup do vane, nech je maly uz von. Tieto tepla ma taaaaaaaaaaak unavuju a dcera si momentalne vymyslela, ze sa odo mna nemoze ani na krok pohnut, takze od 6 rana ma strazi 🙂 🙂
Teraz ju prebral na chvilu tatino, tak som nakukla.

weroni
26. čer 2008

siss ahojky 🙂 dakujem ano spnil sa nam sen, Esterka je uzasna som strasne stastna ze ju mame 😵

krista ano mas pravdu a inac sme s ockami nemali absolutne nic od sameho porodu - nakupila som kvapky do oci a este som ich ani nepouzila 😀

tanaba ja by som sa do tej vane hned vratila, mne je normalne ze tym tlacenim az smutno niekedy 😅

tanaba
4. črc 2008

ahojte, tak my sme toho 28.6. naozaj zostali v To a o 11.50 vyplaval do vodicky nas maly drobec 🙂 Bola to taka rychlovka 🙂 Ale ta voda je genialna. Ak bude aj tretie, tak zase do vodicky a do To 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru