Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

vavka33
9. pro 2007

Tak tie fotky tych porodov su supis,zaujimave je to,ked je mamzel vo vode a vlastne to odrodi.No neviem si predstavit mojho tatka,ako by tam v tej vode rodil nasu Leu 😀 odpadol by a utopil sa 😀

weroni
10. pro 2007

vavka: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
asi napodobne - ja ked som to ukazovala mojmu drahemu tak sa na to nemohol pozerat!!!!!!! a to on je z nas dvoch ten odvazlivec ktory by si aj za mna isiel pichnut injekciu, zobrat krv alebo hocico - on je v tychto veciach uplne statocny, ked bol v nemocnici a ja som videla jak mal infuzku pichnutu v ruke som mala dost a on v poho, maval s nou ostostest... brrr
a ked som sa ho spytala ze preco sa mu tie foto zdaju hnusne tak ze nevie, ze ani ta krv, ani babetko, nic nie je hnusne ale on proste nevie, ze to bude asi preto ze som tehotna 😅 😅 😅 😅 strasne s tymi chlapmi... som mu ale povedala ze nech sa len pekne psychicky pripravuje 😅 😝
tiez ho to caka nazivo 🙂 akurat ze nebude so mnou vo vani 😀

krista
10. pro 2007

Jé tak to u nás je to naopak, pouštěla jsem manželovi ta videa a vůbec mu to nevadilo, škoda že to nemůže odrodit za mě 😅 😀

weroni
10. pro 2007

krista no super 🙂 potom daj vediet ako to bude "v reali" 😀 😉 🙂

maryam
10. pro 2007

ahojte, aj ja sa vo "velkom pripravujem" na vodu, dufam len, ze mi to vyjde, a co ste pisali, ze musi byt v poriadku? Mne doktorka povedala, ze sa mi "robi" ci co ten streptokok B, ale nehovorila, ze by to mal byt problem, ze to sa len injekcia pichne a to je vsetko.
Hovorila mi, ze mi zela, az mi to do tej vody vyjde, tak dufam.... Drzte palce, potom dam vediet 😉

weroni
10. pro 2007

maryam drzim ti palce lebo aj ja sa chystam do vody, jedine - teda predpokladam ze jedine co mi to moze skazit je moj selestik na srdci - ked pojdem v piatom mesiaci ku kardiologovi tak mi povie ci mozem ist rodit normalne alebo sekciou (to by som nikdy v zivote nechcela zazit 😒
a ak normalne tak mi doki povedala ze mozem aj do vody. Myslim ze potom priamo v nemocnici ti robia este vyter z posvy kvoli infekcii.
Drzkam nam obom palce 🙂

weroni
10. pro 2007

ooo maryam - vy ste si teda nacasovali vianocny darcek 😀

maryam
10. pro 2007

weroni,
zle mi pise termin tuna, spravne ma byt 17. december, tak uvidime 😉
ved kvoli selestu nie je lepsi prirodzeny porod, ked nemusis mat narkozu?

krista
10. pro 2007

Super Maryam tak doufám, že potom dáš vědět jaké to bylo 😵

Já určitě vědět dám, ale až v březnu 😀

Jinak mě budou dělat ten výtěr na tu infekci jen v 37tt, pak už nic 🙂 😉

weroni
10. pro 2007

maryam - aj ja v to dufam 🙂 no kedze mi moj kardiolog pri diagnoze povedal ze je to len ako keby som mala bradavicku na tvari tak ratam s tym ze toto prekazka pre porod do vody nebude, verim, dufam 🙂

krista
19. pro 2007

Maryam ještě jsi neporodila? 😀 🙂

maryam
19. pro 2007

krista este niiiiic,
este stale cakam, ale myslim, ze niekedy bud. tyzden, bola som aj na "monitore" na kontrole v nemocnici - v porodnej izbe a ta "porodna vana" bola kraaaaaaasna, normalne lakala 😀

Urcite dam vediet, ako to prebehlo 😉

krista
20. pro 2007

Jé Maryam tak to promiň, já když viděla ten 42tt tak jsem si říkala, že si na nás asi zapomněla a užíváš si broučka a ono nééé 😲 Tak hodně štěstíčka a doufám, že mě od toho porodu do vody neodradíš 😀

weroni
21. pro 2007

maryam: drzime palceky 🙂 vyzera to tak ze malicke budete mat akoby priamo pod stromcek 😀 to bude ten najkrajsi darcek 😵

maryam
21. pro 2007

weroni, dufam, ze mas pravdu a nebude cakat do noveho roka 😀

weroni
21. pro 2007

maryam: neboj, pojde, ked bude na to "cas" 🙂 uz ste vybrali meno? 🙂 alebo cakate a vyberiete priamo na "mieste cinu"? 😀

krista
26. pro 2007

Ahojky holky,
tak doufám, že jste měli krásné Vánoce a že Maryam už má u sebe svého chlapečka 😵

weroni
4. led 2008

caute zienky,
Maryam uz je z teba mamina? 🙂

jenny1911
5. led 2008

Ahojte babenky 🙂
Tak ja som si teraz precitala vsetky vase prispevky, aj tie z r. 2006. Poviem Vam, niekedy sa mi skoro rozum pozastavoval. Baby, vy ktore citate tieto prispevky, berte v prvom rade do uvahy nazory a prispevky mamiciek, ktore do vody naozaj rodili, az potom nazory tych, ktore o tom poculi to a ono.
Nechcem mudrovat, ale reci sa hovoria a chlieb sa je.
Ja som tiez rodila do vody v Bojniciach, hned na zac. roka 2004. Bol to moj prvy a zatial jediny porod, radi by sme druhe babo. Aj tie nazory, ze sa nedoporucuje prvorodickam.... Pisali tu maminky, co rodili prvy krat, a do vody, a bolo to super. Ja som chodila na psychofizycku pripravu pred porodom, a boli sme aj na prednaske Dr. Hudeca, kde sa tehulky mohli spytat na cokolvek. Potom sme si prezreli salu, aj vanu, vsetko. Je lepsie, ked to maminka dopredu vidi, a ma aspon aku taku predstavu. V 36 tt my akurat moja doktorka urobila ster, aby zistila pritomnost bakterii a tak. Ked sa samotny porod zacal, po odteceni vody som dllllllho cakala na kontrakcie, ale ked uz prisli, islo to "ako po masle". Okolo 12. na obed sa mi zacali silnejsie kontrakcie, do vane som isla cca o 15.hod. ked som bola tak na 4 - 5 centi otvorena. Vo vani potom prisli silnejsie kontrakcie, kedze tepla voda tomu napomaha. Mimochodom - voda ma priblizne taku teplotu, ako voda v brusku, aby babo, ked ide z vody do vody, pocitilo minimalny rozdiel teploty. Matusko sa narodil 15.45, takze vo vode som bola cca 3/4 hod. Ani pri mojom porode do vody nebol absolutne potrebny nastrih, comu som sa velmi velmi tesila. A ze bola voda od krvi a tak... Babo ide skoro do cistej vody, najviac vody a krvi sa vyplavi, az ked je babo cele vonku, ale to uz ide aj samotne babo z vody von za maminkou na prve polaskanie. Placentu som rodila uz na suchu. minimalne sitie. jednoducho fantasticky porod. Aj ocinko to prezival so mnou. Priala by som taky kazdej. A sediet som mohla v pohode uz na druhy den. Tesim sa na druhe a dufam, ze zase budem moct rodit do vody. Mozem len odporucat. 🙂 🙂 🙂

krista
5. led 2008

Jenny1911 díky za popis 🙂 Zase jsi mě utvrdila v tom, že do tý vody prostě rodit půjdu 😀
Zhruba za dva týdny se chystáme navštívit porodnici a já už si píšu seznam otázek abych na nic nezapomněla 🙂 Manžel se taky těší že tam bude se mnou a oba porodu do vody moc fandíme 🙂 Akorát se bojim, abych neměla nějakou tu infekci nebo když mě chytnou bolesti a manžel bude pryč, tak mě odveze sanitka do jiné porodnice, kde to nejde 😖 No ale budu doufat, že to klapne 😵

jenny1911
5. led 2008

krista, super, drzim ti palce! mne ked doktorka urobila ten ster, asi som tiez mala nejake bakterky, ale ona mi pre istotu predpisala vaginalne tabletky, kt. som si vecer vlozila, a tym sa to preliecilo. takze aj keby ti nieco zistili, ster sa robi v 36tt, a to je este dost casu na "vyhnanie bakterii" 🙂

krista
5. led 2008

Jenny a prováděla jsi třeba masáž hráze? Já o tom právě uvažuju, jenže tam je nějaký to riziko, že si (ač nechtíc) nějakou tu infekci zavedu, tak nevim jestli se na to mám radši vyprdnout 😖 Nástřih bych fakt nechtěla 😅 a při porodu do vody se moc neprovádí ne? 🙂 Mrzelo by mě kdybych nějakou tu infekci měla, já se na ten porod do vody docela těšim 😝

jenny1911
5. led 2008

Krista, ziadnu masaz som si sama nerobila. pri samotnom porode mi moj porodnik - fantasticky clovek - ten sa preto narodil, aby pomahal detom na svet a mamickam pri porode - skusenymi tahmi roztahahoval porodne cesty, napomahal aby hlavicka krasne vysla, aby nemusel strihat. takze neviem... asi sa na to fakt vyprdni 😉

krista
5. led 2008

Jenny myslíš? 😅 Já si to pak budu vyčítat když mi ten nástřih udělaji, ale celkově se asi pak žencká z toho porodu ve vodě líp zotavuje že, co jsem tak četla 😝 Zase na druhou stranu když mi přece jen tu infekci zjistí a nevyléčí tak budu rodit klasicky a nástřih mi na 100% udělaji, tak já nevím jestli si to jako nepojistit to masáží, i když vím že to neni na 100% no je to dilema, každopádně zhruba za 4 týdny bych s tím měla nejpozději začít, mám ještě čas ... ale jsem hrozně nerozhodná 😀

jenny1911
5. led 2008

Kristulka fakt neviem. tak ked by si si to vycitala, zacni skor, tak 34 tt najneskor, ak by si si zapricinila nejaku infekciu, zistia to pri stere v 36 tt. a o tej masazi blizsie nic neviem, tazko sa mi k tomu vyjadrovat, mozno nejake ine maminky ak maju skusenost. ale pristupujes k tomu zodpovedne. hlavne mysli pozitivne. a nicoho sa netreba bat. na to sa treba tesit. juuuuuj ja uz chcem druhe, teraz mi zacinaju plodne dni... 🙂

weroni
6. led 2008

jenny: aj ja sa ti chcem podakovat ze si do mojej "zbierky nazorov a skusenosti" pridala dalsi pozitivny ktory ma tak ako kristu len utvrdzuje v tom ze do vody rodit pojdem 🙂 ak to vsetky okolnosti dovolia - myslim ak trebars nebude treba cisarsky alebo tak - co by som teda nikdy nechcela zazit...
Jenny: v Bojniciach je vana? som myslela ze len v Topolcanoch a Stiavnici... 😕

krista
6. led 2008

Jenny tak děkuju za rady a ať vám brzo to druhý prtě vyjde 😵

Já už se holky na ten porod do vody fakt těšim 😀 moc by mě mrzelo kdyby to neklaplo 🙂

weroni
6. led 2008

krista: a uz mas vybranu aj porodnicu? je ich u vas v cechach dost? tu su tusim len dve alebo tri...
a to tiez budem musiet cestovat 77 km 😅

jenny1911
6. led 2008

Ahoj weroni, ano vana tam v Bojniciach je uz urcite takych 5, mozno aj viac rokov. ja som rodila pred 4 rokmi. a to som nebola prva. (teda bola som prva, ale iba v roku 2004 - 3. januara xixi )
krista aj weroni - fakt nedajte sa odradit nazormi - pocula som a vraj je to take a take a pod. Je to fakt zazitok!!!
Ked sa ma nieco stat, stane sa aj pri klasickom porode. A ak mate moznost, chodte na psychofyzicku pripravu, naucia vas tam spravne dychat, uvolnit sa, cvicenie je tiez dolezite. Toto mozem kazdej tehulke len odporucit. A to dychanie, co som sa na cviceniach naucila, som plne pri porode vyuzila. A ocenil to aj porodnik, je to hned ina spolupraca - rodicka a porodnik, a ked som pocula slova chvaly po porode od neho. O to krajsi zazitok to bol pre mna. 😵

mkr
6. led 2008

ahoj, tak ještě malá musí vydržet dva týdny a ve středu zjistíme jak dopadl stěr a můžem jít rodit doufám, že to bude ok, taky se už na to těším a když to někde řeknu, tak si říkaj, že jsem blázen, že se na porod těším

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru