Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

weroni
1. dub 2008

zabka to fakt? 😀 no ja mam tiez moju v albume 😉 kolko je medzi vami rozdiel? ja som mala 16 ked sa narodila 🙂 a to ste len vy dve? lebo ja mam este okrem nej jednu mladsiu sestru (20) a braska (14) 😀

zabkatt
1. dub 2008

No ja som mala 18 keď sa malá narodila. To som ju mala ako svoju 😝

zabkatt
1. dub 2008

No presne taký blondáčik jak ten náš 😀 Mám ešte brata o 2 roky mladšieho, ale ten býva až v Poprade, lebo tam hrá hokej 😠 a moc sa nevidíme, ale bude krsný, tak hádam sa mu podarí prísť častejšie 😅

weroni
1. dub 2008

zabka: ano to ti verim ze si ju mala jak svoju 🙂 ja som mala sice o 2 roky menej nez ty ale tiez ma volala spolu s mamou do dvoch rokov mama 😀 a travila som s nou neskutocne vela casu, nevedeli ma od nej dostat 🙂 ale sak to je aj vidno teraz aky vztah mame medzi sebou 🙂
inac zo zaciatku tehotenstva som strasne tuzila po dievcatku prave preto - ze som si so Sarinkou taky vztah vybudovala, teraz mi je uz jedno co to bude (ale myslime si ze chlapec 🙂

krista
1. dub 2008

Holky ty masáže jsem zkoušela, to je furt nějaký cvičení a stejně pláče, no prostě je to neštěstí 😲 už aby to bylo za námi 🙂

Zabka já se "lekla" že už máš dcerku 😀

Holky já ten net teď vůbec nestíhám 😅 Kdybych se sem třeba dlouho nedostala, tak všem hodně štěstí, budu držet palečky aby vyšla voda a když nevyjde, tak ať to máte rychlé a kdyby došlo na nástřih ať se dobře hojí!!! Já už o něm nevim a to jsem se ho tak bála 🙂

weroni
1. dub 2008

krista: no aj sa ti vobec necudujem ze net nestihas 😀 ved som uz aj do nasej temy pisala ze teraz zavislacime a potom budeme radi ked sa nam raz za par dni podari mrknut na kona 😀
krista: to je super ze uz mas ranku zahojenu 🙂 a my drzime palce nech malicku cim skor prejdu trable s bruskom

zabkatt
2. dub 2008

krista držíme palčeky a pevné nervy, lebo aj to treba pri bábätku 😎
weroni ak budeš mať cestu okolo TT, tak kľudne cinkni, môžeme vybehnúť na kafčo. Číslo ti pošlem v IP 😀

weroni
2. dub 2008

zabka: dohodnute 😉

mausi
2. dub 2008

Holky, dnes jsem byla u sve porodni asistentky a probiraly jsme moji pripravu k porodu. Dovedela jsem se, ze do te porodnice, kam chci jit rodit, berou od ukonceneho 36. tt, driv ne. To bych pak musela dal, do nemocnice s detskou klinikou, kde by se lip a hlavne rychleji vyporadali s problemy. No a v tom 36. tt by pak ani ten porod do vody nepripadal v uvahu, to by bylo prilis velky riziko, mimo jiny proto, ze deti, co nejsou uplne donosene, nemaji jeste vyvinute vsechny reflexy a mohlo by se stat, ze by se ve vode nadechly. Tohle myslim u donoseneho detatka nehrozi. Jak by se to resilo v 37. tt, to nevim, to je asi opravdu na hranici. A dal uz pak snad v pohode, kdyz nejsou komplikace. 🙂

krista
2. dub 2008

Mausi na porod do vody musí být podle všeobecných pravidel ukončený 37tt já se tady právě modlila abych ho dokončila 😝

Holky děkuji za palečky, snad to zvládnu 😀 😅

weroni
3. dub 2008

krista ja by som chcela porodit najskor v 38-my tyzden 😀 co najdlhsie mat malicke v brusku 😵
aj ked - mozno na konci budem tvrdit presny opak 😅 😝 😀

krista
3. dub 2008

Weroni já chtěla taky ze začátku rodit co nedýl a jakmile jsem přehoupla 37 týden tak jsem se chtěla toho pupíku zbavit a mít už malou u sebe 😀 Pro mě to pak bylo už na palici, měla jsem pocit, že prasknu jestli to nebude brzo 😀

weroni
3. dub 2008

krista tebe praskla voda az v nemocnici vsak?

krista
3. dub 2008

Weroni jj a jsem za to ráda, že mi vůbec praskla 😅 Zpětně si říkám, že jsem husa, protože když jsem měla tak dlouho ty bolesti tak jsem si mohla říct primářovi aby mi jí prasknul, přede mnou byla pani co neměla žádný bolesti a normálně tam přišla, že je s primářem domluvená že jí to praskne - že už jí těhu nebaví 😅 takže primář by mi určitě vyhověl a já tam nemusela tolik hodin trpět, no jo, teď už je to jedno 😀

weroni
3. dub 2008

krista ja sa hlavne preto pytam ze idem zistovat u kolkych zien praskla voda skor ako v porodnici 😉 skrz to co mi povedali v porodke, vies 🙂 som hrozna vsak 😀 😀

krista
4. dub 2008

Weroni a jaký máš zatím výsledky? 😀 Prý asi jen u 10% praskne voda dřív než začnou bolesti 🙂

weroni
4. dub 2008

krista - ano to sedi zatial aj vsetky moje "respondentky" vravia ze im praskla voda az v porodke 🙂 tak dufam ze nebudem patrit medzi tych 10% 😀

krista
6. dub 2008

No vidíš Weroni - neboj ten porod do vody vyjde 😵

weroni
6. dub 2008

krista ja som si az teraz vsimla aky superny datum narodenia ma tvoja Kristinka 😀

krista
7. dub 2008

Díky Weroni 😀 Tajně jsem v něj doufala 😀 A ty budeš rodit 08.06.08 😀

zabkatt
7. dub 2008

tak už som po marodke späť 😀

krista
7. dub 2008

Zabka ty jsi byla nemocná? A už jsi v pohodě? 🙂

weroni
8. dub 2008

krista: no to by bolo fajn keby mi to na ten den vyslo 😀

tanaba
8. dub 2008

weroni, toho, ze mi praskne voda a nestihnem do TO som sa bala aj ja a nakoniec to bolo v pohode. Mna tiez primar nastrasil, ale potom som citala, ze aj ked mi zacne odtekat plodova voda, tak to pojde pomaly a nie ako v americkom filme 😉
dufam len, ze kym pojdem rodit, tak opravia dialnicu z ba a neskoncim v zapche 🙂

weroni
8. dub 2008

tanaba: a odkial si ty? ako daleko mas Topolcany?
No inac s tou vodou je to vraj tak ze niekomu doslova a dopismena praskne a vyvali sa to zo zeny a niekomu to cicerkom odteka - este pokial by sa len ten druhy pripad stal tak nasadim vlozku a letime do To 🙂 pokial by odtieka naraz vsetka tak asi Blava - Ruzinov - to je najblizsia "normalna" porodnica - este mam blizsie Galantu ale s tou vobec neratam...

tanaba
10. dub 2008

weroni v lete min. rok sme sa prestahovali do jednej dediny pri senci. Inak, ze aj v Dunajskej strede robia porody do vody. Citala som nieco na www.porodnice.sk, ale ja radsej tie TO. A do BA sa mi vobec nechce. Ale uvidim ako to nakoniec dopadne. Dufam a verim, ze tak ako pred 4,5r. v pohode.
Mna ak to chyti v pondelok dopoludnia, tak sa ani do BA nemusim dostat. Aj minule niekto rodil v zapche na dialnici zo Senca do BA....

weroni
10. dub 2008

tanaba a kde pri Senci byvate? Ja som zo Senca 🙂 No, povodom z Blavy, ale byvala som v Senci 6 rokov a len pred rokom a pol som sa odtial odstahovala do Ulan. Ale teraz - jak sa malicke narodi tam zase budeme chvilu byvat lebo ideme stavat 🙂
A okrem toho som tam kazdy den - lebo tam robim 🙂

tanaba
10. dub 2008

weroni, my sme v Hrubej Borsi. Poznas? Vytesujem sa, ze mame zahradu a nebudem musiet v juli, ked sa ma maly narodit, trcat v rozhorucenej blave ale si budeme lebedit na zahrade. Zatial lebedime ako 2 v 1 🙂 Ja mam termin az 12.7., takze este 3 dlhe mesiace. Najhorsie je to dochadzanie do Ba. Dcera si uz sice zvykla, ale niekedy je to naozaj otrasne.

weroni
12. dub 2008

tanaba: to fakt? 😀 tak to sme o jednu dedinu susedky - my sme vo Velkych Ulanoch - to je od Borse este cez Janovce 🙂 cez Borsu chodime kazdy den do a z roboty do Senca 🙂
a chodievame tam na tu farmu - Corporex 🙂
tak sa tam nakoniec mozno niekedy stretneme 🙂

zabkatt
13. dub 2008

weroni pozerám že sa ti to už blíži, tak kdyby neco, tak rýchlo píš, že utekáš do nemocnice 😀 nech môžeme držať palčeky aby si to všetko stihla. Aby som bola v obraze 😀 Dnes je už nedela škoda a znova práca a práca
Áno bola som ale len na pohotovosti, lebo som zvracala a nebolo mi dobre, ale už je to lepšie, tak dúfam že sa to už nezmení 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru