Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

olina
3. říj 2006

Ahojky, tez by me to zajimalo. Taky tehu jeste nejsem, ale pracujeme na tom, doufam, ze uz brzy to vyjde.

nejla
3. říj 2006

ahojky, do vody som rodila v 11/03 a teraz o tri rocky si to dufam zopakujem. Supli ma tam, ked som bola na 4 prsty otvorena. Vhupnut vtedy v paradnych krcoch bolo velmi prijemne. Mala som pocit, ze sa to potom roztocilo.
Pri porode som mala cca 60kg a kedze vana bola vacsia ako doma a aj vody bolo viac, tak ma nadlahcovala a pri tlaceni som sa nemohla poriadne zapriet. Ale bola tam aj opierka na nohy, vo zvislej polohe, asi v polovici vane. Polohu si neviem vynachvalit, babulo som bleskovo vytlacila.
V poslednych krcovych stavoch mi vsak krce vbehli az do noh, co pripisujem prave vode.
A po porode???? Po prvom klasickom som sa zotavovala 8 mesiacov - vo vnutri. Po vodnom porode som sa na druhy den citila ako modelka, perfektne som chodila, aj sedela...

nejla
3. říj 2006

este jedna dolezita info: pri porode do vody sa nesmie podavat epiduralka kvoli moznej infekcii

expertka8
3. říj 2006

..nejla..xcem sa opýtať...a čo hygiena???..predsa len..nemám nič proti pôrodu do vody..len mi to príde nehygienické..dúfam,že si sa neurazila..to by ma mrzelo..len sa pýtam aj na túto skúsenosť..

melory
3. říj 2006

nejla nebude to tym ze prvorodicka znasa :poporod" horsie ako druho? aj tie co rodili obe na susi spomynali, ze pri druhom sa citili ovela lepsie. 😉
mne to pride neprirodzene!

melory
3. říj 2006

vlastne cele tehu som sa tesila na porod do vody a ked som bola v 8mesiaci mi to naraz doslo velmi neprirodzene.

atam
3. říj 2006

Ja s pôrodom do vody nemám osobnú skúsenosť,ale pri pôrode mi sestra rozprávala o výhodách a nevýhodách týchto nových alternatívnych spôsoboch pôrodu.Vravela,že vo vani odporúčajú rodiť skôr druho a viacrodičke,lebo vraj je väčšie riziko potrhania sa(myslím však,že je to individuálne).Ale celkom určite to zmierňuje bolesť pri kontrakciách.

alex1
autor
4. říj 2006

holky, a co je na porodu do vody nehygienické? 😉

melory
4. říj 2006

mne utisila bolesti sprcha ale nie preto ze voda ale ze horuce, tiez sa odporuca elektricky vankus.

verulka
4. říj 2006

baby, ja by som strasne rada rodila do vody, no pri rychlosti mojich porodoch by sa to nestihlo 😎 Inak za inych okolnosti, by som to preferovala. Nedojde mi to nehygi, a su tam odbornici. Mne to dojde max. prirodzene...A po dalsom porode sa zvykne zena zotavit rychlejsie (samo, ze nie vzdy), ja som po 3. ani nevedela, ze uz je po , resp. ze vobec nieco bolo 😀

gedren
4. říj 2006

alex1, nehygienicke muze byt treba to, ze toho z Tebe vyjde trochu vic nez jen dite...🙂

zuz11
4. říj 2006

ahojte, ja som tiez nad tym uvazovala ale velmi rychlo ma to preslo kedze som v BA a v BA sa take nic co viem nekona a ist koli tomu mimo sa mi zda hlupost a tiez som pocula ze tie vane nie su uplne sterilne a tak ze to nie je az tak uplne sterilne prostredie a le povedzme si ako je na tom nase zdravotnictvo 🤐 ale vyhralo to ze rodit chcem co najblizsie k domu a u lekara ktoreho dobre poznam 😉

zuzula
4. říj 2006

Baby, tu v Anglicku je porod do vody ovela beznejsi ako na SVK a uz som si o tom dost citala...urcite sa ulavi od bolesti, voda nadnasa, bazen je dost velky na to aby sa zena mohla pohybovat, takze nelezi staticky na posteli...
pre babo je to mensi sok, ide z vody do vody a nadychne sa az ked ho porodna asistentka zdvihne nad hladinu a polozi maminke na prsia 🙂

Ako nevyhody sa tu uvadza, ze pri porode do vody ti nepomaha gravitacia, takze mozes tlacit trosku dlhsie, a je vylucena moznost epi, kedze by sa to nedalo zaviest...

Ked z teba vylezu aj ine veci ako babo, poruke je akoby rybarska sietka, ktorou por. asistentka tie "veci" vylovi a je to...

Tu si dokonca mozes bazen prenajat a pouzit doma - kombinacia domaceho porodu a porodu do vody... 🙂

kamilecka
4. říj 2006

Zuzi porody do vody chodia kazdy vecer okolo 19 hod ale neviem presne ktory kanal,ja vzdy poprepinam a najdem to.Program sa vola Baby world a je to uplne super.
Mimicka najprv polezi na postely,ako jej je dobre na chrbte alebo na boku a az ked je uplne otvorena a pripravena na porod sa nemiestni do vani,vyzera to presne ako vana,ako neviem ako sa to spravne pise ale dzakuzy 🙂 Manzel si sadne hore na ten vyklenok a zena mu na jeho nahy da hlavu.
A zatial co som videla tak ani jedna sa neroztrhla pri porode.

zuzula
4. říj 2006

Kami ten program nemame, bohuzial. Ja som videla zatial obrazky v casakoch a knizkach a dost sa mi ten napad pozdava.
Najprv sa treba pohybovat kolko sa ti da, nech babo zostupi co najnizsie, a ked si otvorena na 5cm tak sup do vodicky okupkat sa...inak niekedy moze ist aj otec do vody, ale vacsinou ostane vonku a podopiera maminu zo zadu. Dokonca som citala ze niektori otcovia sami "porodia" babo - teda vytiahnu ho von ked uz je skoro cele vonku - ale to by som asi nechcela...radsej nech ma drahy drzi a podopiera.. 🙂

kamilecka
4. říj 2006

Ten program je natacany v amerike takze je to asi ine ako v anglicku.A rodia ich midwife ziadny lekar tam nieje.

lara1znk
4. říj 2006

To znie velmi dobre, asi aj my zvolime tento sposob. Musim najst ten program v TV ze drahemu ukazem. 🙂
Zuzi, ty to otestujes a das mi vediet ake to bolo. 😎

alex1
autor
4. říj 2006

no ale když dostanete klystýr, tak by snad nic jiného vyjít nemělo, ne? 😀

verulka
4. říj 2006

alex, klystir nezabezbeci, ze nic nevyjde 🤐

kili
4. říj 2006

kamilecka, zisti prosím o aký program ide a daj mi vedieť, možno ho chytíme cez internet.

verulka
4. říj 2006

teda nemusi, tak som to myslela

zuzula
4. říj 2006

Tu sa klystir nedava...

kamilecka
4. říj 2006

Kili tu su platene pagramy takze pochybujem zeby si to chytila cez net 🙂 Na nete som to ani nenasla,tak to musim zbehnut do kuchyne a kuknut co za kanal to je.

terezicka
4. říj 2006

Ahojte, ja ešte síce tehu nie som, ale tiež ma zaujíma pôrod do vody, počula som že je to lepšie aj pre mamičku aj pre dieťatko...ale samozrejme že neviem, či sa to dá na SVK niekde zrealizovať 😒 ale zatiaľ ma to až tak veľmi netrápi, ale možno o nejaký čas už bude 😉

kili
4. říj 2006

kamilecka, neboj, manžel má svoje metódy 😀 , chytáme tak aj americké HBO, FOX, no proste kopec staníc.

kili
4. říj 2006

terezicka, ja viem, že to robia v Topolčanoch, tam by som asi išla aj ja, pretože v blízkej dedine mám rodinu, tak by som pred blížiacim sa termínom išla k nim. To je úžasné, už to mám naplánované, a ešte ani tehotná nie som 😅

kamilecka
4. říj 2006

Kanal sa vola LivingTv2 🙂 tak vela stastia 😀

lara1znk
4. říj 2006

Diky Kami, tak si to pozrieme. Kazdy den to chodi?

kamilecka
4. říj 2006

Larika kazdy den a myslim ze o 11 ide opakovanie zo vcera 😀

kamilecka
4. říj 2006

A vola sa to presne House of babies a este potom chodi jeden ale uz neviem nazov

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru