Porod doma v Brně a okolí, potřebuju se poradit

barbarucha
13. črc 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo rodil doma (nebo se k tomu bezprostředně chystá) v Brně nebo okolí? Potřebuju se poradit 🙂 Díky!!

blahova_andrea
13. črc 2012

A není to teď zakázaný? Teda porod doma ti nikdo nezakáže, jen nedoporučí. Ale nějak jsem vstřebala, že chtějí trestat ty duly, co ti v tom pomohou.

hanuu
13. črc 2012

@barbarucha jedna poje známá rodila doma v Brně, jak to měla domluvené nevím, jenom vím, že měla pak problém najít doktora, který by si je vzal na starost - jako pediatra, nikdo do toho moc nechtěl jít.

vilibalda
13. črc 2012

@barbarucha Když jsech chodila na přeporodní kurz do Mamicentra, který vede Laďka Ryšavá, tak 2 holky z kurzu rodily doma a další rodila v porodnici ambulantně. Myslím, že pokud hledáš informace k porodu doma v Brně, PA Laďka by Ti mohla poradit.

barbarucha
autor
13. črc 2012

@vilibalda Ahoj, jsem s Laďkou v kontaktu, ale stát prosadil nový zákon, podle kterého mohou PA dostat až 1000 000,- pokutu za asistenci, takže bohužel nemůžou dělat svoji práci a je těžké někoho k asistenci při porodu doma sehnat. Tak mě zajímá, jak to kdo teď za nové situace řeší.

vilibalda
13. črc 2012

@barbarucha Aha, holky takto rodily už před rokem, tak se to mohlo změnit. Jen pro úplnost dodávám, že já ani náhodou o porodu doma neuvažuju. Jen jsem tě chtěla nasměrovat, kde by Ti možná mohly poradit, ale tyto informace už máš 🙂

sisix
13. črc 2012

No ja kdybych rodila doma, tak umrel kluk i ja. Takze ja porody doma odsuzuju a jen doufam, ze vsechna miminka takto narozena, budou zdrava a vas matky, ktere to tak chcete, bych zavrela do doby pododu ve spitale. Jste hazarderky. Vy klidne umrete, ale proc ohrozujete vase potomky to nechapu.

barbarucha
autor
13. črc 2012

Nezakládám toto vlákno proto, abych diskutovala o tom JESTLI domácí porod ano nebo ne, ale hledám někoho, kdo tím prošel nebo se na to chystá, protože se chci pobavit o konkrétních věcěch. Pokud máte někdo potřebu diskutovat rizicích domácího porodu, prosím, založte si na to vlastní vlákno nebo přispívejte do již rozběhlých na to téma, díky.

@vilibalda Díky. Třeba se ještě někdo najde.

idoch
7. říj 2012

@barbarucha - možná zkus tohle, ale nevím, jestli to vzhledem k tvému TP má pro tebe smysl, ale pro ostatní domarodičky určitě : http://normalniporod.cz/co-mohu-delat/co-delat-...

barbarucha
autor
7. říj 2012

@idoch Ahoj, díky za info. U nás v Brně zatím všechny soudy podobné žádosti zamítly, taky zkoušíme soudně úřední cestu. Zákon to nezakazuje (to jsme zjistili teď po jeho podrobném zkoumání), spíše naopak (manžel je naštěstí advokát, tak se v tom teď dost vrtá 🙂 ), ale je to tam vágně napsané, aby se to dalo vykládat různě a úřady vyhrožují (ač neoprávněně - nemají na to v zákoně oporu a dokonce je to proti evropské ústavě) porodním asistentkám za asistenci při domácím porordu pokutou až 1.000.000Kč. Uvidíme, jestli prorazíme cestou spravedlnosti. Pokud ne, bude to zase na lidech 🙂

prtika
10. říj 2012

@barbarucha Ahoj a díky za informace. Zrovna řešíme to stejné, chceme domácí porod, hledáme PA v okolí Brna a zatím žádný úspěch. I na úřady jsem psala, ale zase tomu tolik nerozumím ☹ Pokud se čehokoli nějak domůžete, budu ráda když dáš vědět jak na to 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru