Porod dvojčátek, Brno. Máte zkušenost?

tulanek
4. čer 2010

Ahoj holky,bohuzel jsem tu nikde nenasla nic podobneho...
Uz za par dni se mam zaregistrovat do porodnice a od te doby zacit chodit na kontroly tam...Muj gyn me tam posila,aby mel jistotu,ze je o nas peclive postarano az do porodu...Prece jen jsou dvojcatka vetsi riziko,tak jsem rada,ze se snazi...Ale ted to dilema,jsem z Brna a vim,ze pokud by se miminka narodila hodne brzo,nejlepsi je Obilnak,ale o pristupu,prostredi atd.. jsem toho neslysela moc dobreho a spis jsem chvalu slysela na Bohunice,kde muzu rodit od ukonceneho 31tydne...Tam by se mi po velkem rozhodovani asi libilo nejvic 🙂 nejsem fiflena,nepotrebuju nove vybaveni a paradu kolem,samozrejme je pro me nejdulezitejsi pece o miminka a pak taky o me,ale celkove mi prijdou podminky v Bohunicich lepsi...A moc miminkum verim,ze vydrzime 3v1 co nejdyl 🙂

Proto vas prosim,budu strasne rada za kazdou zkusenost s porodem dvojcatek v Brne,verim,ze se nekdo ozvete a podelite se svou zkusenosti 🙂

staninka77
5. čer 2010

Ahojky.
Tulánku-Já teda neměla a nečekala dvojčátka.
A všechny moji kluci jsou narozeni na Obilnáku jak na porodním jsem byla spokojená i na oddělení šestinedělek.
A taky jsem chodila do rizikové poradny tam a byla maximálně spokojená jen tuhle porodnici doporučuji.
Je to lepší bít více hlídaná já teda byla hodně hlídaná a byla spokojená. 😉 🙂 .
Kdyby jsi chtěla něco vědět tak napiš.
Já odpovím.

tulanek
autor
5. čer 2010

Ahoj Staninko,dekuju ti moooc 🙂
jsem rada,ze jsi se ozvala! :o) ja v tom mam takovej,ale takovej hokej,ze fakt nevim...
Muzu se te zeptat,trebas to bude znit hloupe,ale jesli kdyz tam zacnu chodit do te rizikove poradny,bude se mi pokazde venovat ten samy doktor nebo se to strida podle smen?A jak to tam je treba s kojenim,jesli se snazi opravdu pomoct,me by strasne moc pomohlo kojit obe holcicky najednou i kdyz vim,ze ne kazdemu se to povede,proto mam trosku strach,jesli mi tam trochu pomuzou...Budu rodit poprve,tak ti mozna moje dotazy budou pripadat teleci,ale je to jen to co se mi honi hlavou a co si neumim predstavit,na co neznam odpoved...Je to hrozne tezky rozhodovani,chci to nejlepsi pro miminka a vsude slysim Obilnak ci Bohunice a kazdej ma neco...

naty
5. čer 2010

Já bych řekla, že pokud se bojíš o mimoušky, tak přeci jen na tom Obilňáku to máš hned po ruce...na každou nemocnici najdeš pozitiva i negativa a ty sama dopředu nevíš, na koho natrefíš...já sem rodila v bohunicích, mají to tam fajné, ale abych pravdu řekla, moc mi na tom nezáleželo... 🙂 ...hlavně, že se postarali o mě i o prcka...být tebou bych se zašla do obou podívat a kde se budeš cítit líp, tam jdi, je to tak nejlepší... 😉 ...oni by vám v pohodě pomohli i v těch bohunicích, takže zas nějak velký strach není na místě...

Co se týče poradny, myslím, že je to podle toho, kdo bude mít zrovna směnu, ale v Bohunicích sem narazila na 3 doktory,kteří se tam střídali, ale mají všechny dost pečlivě vedený, takže žádnej strach... 😉

S kojením to je trošku problém...v bohunicích nám nic neřekli, ale spíš proto, že nám to šlo...když to nešlo, tak sestra vzala prso a profesionálně ho malýmu narvala do papuli a ten se nijak nebránil, ale když budeš chtít, určo ti pomůžou!! Od toho tam sou...jen u některých je třeba být trošku vytrvalejší...ale já si na sestry absolutně nemůžu stěžovat, byly všechny hrozně příjemný nebo minimálně s profesionálním a lidským přístupem...a když ti nepomůžou není problém si tam třeba zavolat nějakou laktační poradkyni a budeš jí mít jen pro sebe a nebude nikam chvátat a tak...

staninka77
6. čer 2010

Ahojky.
Tulánku-Já chdila do rizikové poradny nejdříve ve čtvrtek a to jsem měla dr.Dostálovou a byla strašně hodná a pak mně řekla že jede pryč takže si mně vezme paní dr.Račanská a to jsem zase začala chodit každé tředy a všechny mohu pochválit jsou k tobě hodné a dělají ti pokaždé ULTRAZVUK a hlavně se ti věnují.
Pamatuji si tam jednu paní ta taky čekala dvojčátka takže se nemusíš čeho bát.
A pak si mně vzal do parády pan dr.Vantbergr píšu to velice špatně to jeho příjmení má totiž cizí.
A byl trašně k tobě milej nic mně od něj nemolelo když mně prohlížel a pokaždé dělal taky ult kvuly velikosti miminka měla jsem těhu cukrovku takže tě více hlídají.
A to jsem k němu chodila už do konce svého těhu každé pondělý.
A pak už si mně převzala porodnice na Obilnáku na monitory a tam byla pokaždé ta samá dr.co mně prohlížela.
Taky je moc hodná k tobě a taky dkaždej týden dělala ulr a váhu mimíska.

Jak jsem porodila z pomocí laktačních sester mně hodně pomáhaly kojit když jsi něco chtěla musela jsi tam zajít na oddělení novorozenecké tam dávají hned narozené děti po porodu a mamince ho do 4.hodin donesou k přiložení.
Moc pomáhají z kojením jedině tam bych já šla rodit na Obilnák moc jsem si přála jít do Bohunic ale bohužel jak jsem chodila do té izikové poradny tam tak už jsem tam zustala.

Všude je něco pro i proti nedá se třeba srovnat.

Kdyby jsi něco ještě htěla pozeptat klidně piš.

danie
10. črc 2010

Ahoj,já rodila v Bohunicích plánovaným císařem v 37+6.Děti vážily 2,280 a 2,310 g.Ležela jsem tam už 2 týdny před porodem kvůli preeklampsii.Já to vzpomínám moc ráda,na JIP to bylo fakt super!!!Den po porodu strávíš na JIP na oddělení,druhý den jdeš na pokoj.Měla jsem moc hodnou sestřičku,šla na to pěkně pomaličku.Jen mi vadilo,že mi nikdo neřekl,že můžu chodit za dětma na novorozenecký a ptát se na jejich stav.Ještě že byla se mnou na pokoji paní s dvojčátkama-holčičkama a ta mi vše řekla.S kojením mi teda vůbec nepomohli,poprvé mi ho donesla na pokoj v noci nepříjemná sestra.Položila mi ho na postel,řekla-nakojte si a šla pryč.To mě dost zarazilo,že mi nikdo nic neukázal.Stejně jsem neměla mlíko,takže jsme už v nemocnici byli na dokrmu a doma už jen na nutrilonu.Až pak jedna sestřička mi to ve dne ukázala a řekla co dělám špatně a jak to má být.Poslední noc jsem měla "úžasnou" sestřičku,která mě fakt pérovala za všechno.Ptala se jestli jsem už koupala,já že ne.Ona že mám přijít o půl 9,pak mně nadala,že si mám rozmyslet jestli budu koupat nebo budou jest,že po jídle se při koupání poblijou.Doslova.Připadala jsem si jak největší blbec.Ale to byla jen jedna vyjímka,ostatní byli super.Ale Bohunice jsou dobrý.Jak psali v jiné diskuzi-gynda super,novorozenecký hrůza.Kdybys potřebovala něco vědět,klidně napiš,budu ráda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru