Porod koncem pánevním - Obilní trh, máte zkušenost?

verunie
10. čer 2013

Zdravím všechny maminky.Za 3 týdny mě čeká porod koncem pánevním v porodnici v Brně na obilním trhu.Je tu někco kdo takhle rodil a třeba i přímo na obilňáku? Jaké s tím máte zkušenosti, jaké jsou rizika nebo jak porod probíhá? Moc děkuju za názory.. 🙂

mabe
11. čer 2013

@verunie ahoj, muzu se zeptat, proc mas porod KP? ja mela malou taky KP, malo vody, takze se uz nemohla otocit. odhad vahy 3,8kg, tak se me zeptaly jako prvorodičky jestli chci rodit normalne, probraly jsme to s dr. a shodly se, ze cisar je lepsi v mem pripade. ja rodila v Bohunicich

betelgeuzz
11. čer 2013

@verunie rodila jsem tak první dceru, ale ve Zlíně. Bolestí byl tak srovnatelný, jako druhý porod, 1. i 2. doba byly delší než u druhého, což bylo spíš tím, že šlo o první porod a ne tím, že by to bylo KP. Riziko je to, že když se dítě zasekne v porodních cestách, tak se nedají použít kleště. Porod probíhal přibližně stejně, jako normální porod, akorát chtěly, abych měla zavedenou kanylu, počítalo se i s případným císařem, takže byly udělané odběry. Porod byl v leže, bohužel jsem tehdy neměla sílu si prosadit jinou polohu a myslím, že ve vertikální poloze by proběhl daleko lépe. Teď bych asi hledala víc alternativnější porodnici, kde i porod KP dělají v jiných polohách, které jsou vhodnější.

verunie
autor
11. čer 2013

@betelgeuzz děkuji.. snad to taky zvládnu 🙂
@mabe No protože nemám žádné zdravotní komplikace ani během těhotenství, malá je ve výborným stavu, měřili mi rozsah kostí a shodli se, že bych úplně v klidu mohla rodit normálně..o císaři jsem se s nimi nebavila, ale příští týden se na to ještě pořádně zeptám. Jsem z toho nervózní

blondynka400
11. čer 2013

@verunie neboj, to bude v pořádku. Já první taky rodila KP. Ale byl to hodně veliký problém, protože o tom nikdo nechtěl ani slyšet. A to to bylo naprosto fyziologické těhu, pánev mám taky ok, jsem vysoká, váhový odhad dítěte do 3,5 kg. Bylo to tedy vyvolávaně na konci 39tt, aby malá nebyla moc veliká. První doba porodní hold vyvolávaný porod, s tím se nedá nic dělat, samotný porod totální pohoda a za sebe mužu říct, že mnohem pohodovější než porod hlavičkou u druhé dcery, příjmenší (časově byla druhá doba porodní tak nastejno). Akorát to musí rodit někdo kdo to fakt umí, existuje takový hmat, kterým se mimi jakoby vykroutí, ale jak se to dnes téměř nerodí, doktoři to neumí a jít k někomu, kdo nemá s KP moc velié zkušenosti (většina porodnic) to ani náhodou, je to pak risk. Ale když jdeš rodik k človíčkovy, co to umí, tak se není čeho bát. Je to fyziologická poloha a má svůj důvod 😉 A rodila jsem tedy jinde 🙂

costae
11. čer 2013

Ahoj, já tak rodila v září u Miloušů. Nabízeli mi císaře (ale až při příjmu, předtím na kontrole mi doktorka říkala, že nevidí důvod, proč by to nemělo jít), ale chtěla jsem to zkusit s tím, že v nejhorším to jistí císař. Měla jsem oxytocin a nástřih (malý). U porodu byl ansámbl lidí, 2 PA, 2 doktoři (porodník a pak přišli pro neonatologa) a dětská sestra. Samotný porod (2. doba) probíhal de facto zcela pod taktovkou porodníka ("teď tlačte, teď netlačte" apod.) a rodila jsem na porodním křesle, takže v polosedě. Celkem to netrvalo zas až tak dlouho, od příjezdu do porodnice se malý narodil za nějakých 6,5 hod, a to mi při příjmu říkali, že určitě tu noc neporodím (bylo 19.30, když jsme přijeli). Celkově to bylo relativně v pohodě, ale pochopitelně šla jsem do toho s tím, že se může něco stát, zejména, jak už psala betelgeuzz, že se dítě může zaseknout v porodních cestách, nebo se přidusit. Za sebe říkám, že to byl risk, do poslední chvíle jsem vlastně nevěděla, jak se rozhodnout (ještě při příjmu jsem pořád nevěděla a pomalu si házela korunou), ale jsem ráda, že jsem nešla na císaře, protože jsem se hned "zventila" a i malý byl OK. Držím palce.

verunie
autor
11. čer 2013

Moc děkuju holky. Jak říká costae taky pořád nevím a váhám.No mám ještě necelé 3 týdny čas.V pondělí jdu do ambulance pana doktora Ventruby a co jsem slyšela že to opravdu profík takže se asi rozhodnu potom co mi řekne on..🙂

blondynka400
11. čer 2013

@verunie ještě je jedna věc, ona není jenom jedna poloha KP, nětkeré poroditelné jsou a některé ne. Záleží jak mimi naléhá. Jestli je tam človíček, co to umí a ty k němu budeš mít důvěru a budou splněny všechny podmínky, podle mne to za zkoušku stojí. Můj doktor tenkrát říkal, že když je vše splněno, tak zde není větší riziko komlikací než u porodu záhlavím.Jinak u porodu jsem měla stejný počet lidí jako costae, tedy akorát jenom jednoho doktora, to si pan primář pohlídal sám 😀

nasekuratko
11. čer 2013

@verunie já sice porod KP nezažila, nakonec jsem měla císaře. Ale náš malý byl otočený KP a byla jsem rozhodnutá rodit v Brně na Obilňáku. Bohužel jsem narazila na takovou p... doktorku, že jsem odtama odjížděla s brekem. Totálně mě vydeptala.
Měla jsem celé těhotenství bolesti, problémy s ledvinami, mykozy, strašně nízký tlak apod., tak jsem se porodu bála. Navíc jsem čekala jako prvorodička chlapečka a u kluků je KP dost risk. Tak jsem se doktorky na to zeptala, jestli se nemůže nic stát. Dost arogantne na mě reagovala, že stát se může vždycky cokoliv, že risk je pokaždé. A když jsem se zeptala (jen orientačně), jestli se u chlapečků nedělá císařský řez (což v Břeclavi a Kyjově dělají, tak jako ve většině nemocnicích v ČR), tak reagovala fakt hnusně. Místo, aby jsme se pobavili normálně, tak tam začala vyřvávat na sestřičku, že tady je pacientka, co ODMÍTÁ rodit přirozeně apod. Tehdy jsem odešla, brečela jak blbec a už se tam nevrátila. Proto jsem nakonec rodila v Břeclavi. Tam ale KP u prvorodiček, co čekají chlapečka, nedělají. Mají automaticky císařský řez, takže jsem skončila na sále. Ale upřímně jsem se o malého bála, takže jsem za císaře byla ve finále ráda.
Teď jsem podruhé těhotná a pokud se prcek natočí správně, tak bych moc chtěla rodit přirozeně. Pokud ale bude hlavičkou nahoru (je to zase chlapeček), tak půjdu zase na císaře.

verunie
autor
11. čer 2013

@nasekuratko V Břeclavě dělá můj děda doktora takže pokud bych měla jít císařem tak jedině tam jelikož i z toho mám strach tak bych chtěla aby si mě ohlídal 😀 já jsem teda na obilnáku narazila na 2 doktory zhruba 35 let a ti byli hrozně příjemní a milý, ale je fakt, že ženský jsou většinou protivný a proto mám na tyhle věci raději chlapy..ještě že ti vše dobře dopadlo. Takže na císařský řez bys mi Břeclav doporučila, jo? 🙂
@blondynka400 já vím a právě malá je tou nejpřijatelnější polohou tou že je vyloženě zadečkem a nožičky tam nijak nezasahují.Achjo holky.. nevím co mám dělat, pro co se rozhodnout :(

costae
11. čer 2013

@verunie Uvidíš, co Ti řekne dr. Ventruba, jemu bych důvěřovala. Mně můj gynekolog i doktorka na kontrole v porodnici (celkem mladá, tak max. 40 let) taky říkali, že by to mělo jít přirozeně, ale paradoxně na příjmu mě pak porodník (cca 45 let) málem seřval, že jsem ani nezkusila obrat (dělá se to asi do 36.-37.tt, pokud se nepletu), a taky bylo vidět, že vůbec není šťastný z toho, že to chci zkusit přirozeně - skoro mi přišlo, že mě coby prvorodičku tak nějak tlačí do toho císaře. Přitom pak u porodu byl fakt profík a díky němu jsem nebyla vůbec nervózní ani si nepřipouštěla, že by se něco moho po.... A neboj, tak či tak to zvládneš - já měla taky strach z obojího, takže Tě chápu. Třeba dopadneš jako já - poté, co už mi kontrakce přišly nesnesitelné (a to jsem je měla cca "jen" 5 hodin), jsem řekla, že už to asi nedám a chci císaře, načež mě PA vyšetřila a oznámila mi, že císař nebude, že se mi rozjel porod a jdeme na to, tak jsme šli 😉.

nasekuratko
11. čer 2013

@verunie ja taky měla strach z obojího, hroznej. Uplně tě chápu. Člověk nechce nic podcenit, nic zanedbat, ale císař je pořád dost vážná operace a bohužel to hojení po porodu není fakt sranda. ☹
Nicméně nikdo ti nezaručí, že po normálním porodu to bude jinak. Někdo má takové poranení, že taky pak trpí bolestma ještě několik dnů/týdnů.

V BV jsem byla moc spokojená. Operoval mě dr. Bambas a já teda nemůžu říct ani půl slova, byl milej, jizvu mám fakt nádhernou.... zato sestřičky hrůza. Na porodním super. Ale dětské sestřičky dost bída-ohledně kojení dost nezájem, neochotné apod. Jen jedna tam byla super a zachráníla mě těsně před zánětem prsu. ☹ Z tohoto důvodu jsem se rozhodla tentokrát jít do Kyjova (aspoň zatím jsem tak rozhodnutá). Tam prý s kojením opravdu pomáhají a snaží se ve všem vyjít vstříc.

blondynka400
11. čer 2013

@verunie ono je to těžké no. Já jsem věděla že chci přirozeně, prostě si nemyslím, že by KP bylo něco hodně rizikového, jak se všichni doktoři snaží namluvit. Je to pořád fyziologická poloha, jenom méně častá. Já to měla ještě blbé v tom, že proti mne byli všichni z rodiny, včetně manžela mě tlačili do CS, moje máti zase říkala, že to není možné, že se otočit prostě musí. Navíc v Praze nebyla jediná porodnice, v které by mi to jako prvorodičce umožnili, což je tragedie 😝 (tedy ano, Krč,ale to jenom možná, podle toho, zda by na mne měl zrovna někdo čas, nevyvolávají kvůli KP a pod, takže to fak ne). Takže jsem pak byla smířená i s CS, už jsem neměla sílu bojovat, ale v Krči, kde jsem měla registraci byl CS jenom v plné nazkoze, což pro mne nepřicházelo v úvahu. Takže jsem hledala mimo a dostala se ke svému bývalému doktorovy, který je primář v Chomutově, původně jsem po něm chtěla CS, ale do telefonu mě seřval proč hned chtějí všichni CS, tak jsem mu to s brekem řekla, ještě ten večer tam jela ať se na to podívá, o půlnoci na dálku překecávala manžela ať mi to povolí a další ráno vyvolávačka a odpo byla na světě. Takže já už pak ani neměla čas přemýšlet, prostě se to rozjelo samo a asi to bylo dobře, ale ani na minutu mě nenapad.o, že by to nemuselo klapnout. Já jak doktory neoslouchám, tak jeho jsem poslouchlala jako hodinky a fakt nebyl jediný problém... O rok pouději tam rodila jedna holčina tady z koníka, v Praze jí jako druhorodičku taky poslali s KP do háje, holčička měla snad 3,8 a tak to šlo. Za mne si hlavně musíš veřit, nesmíš pochybovat a to samé věřit porodníkovy a v tomto případě poslouchat, stačí bblě zatlačit a je to v háji 😉
Jak tu ale někdo psal, je otázka co je to za pohlaví. Je fakt, že u klučíků je ro rizikovější. Tvrdí se, že jim to může ohrozit plodnost, proto někde se takto rodí jenom holčičky, navíc u kluků bývá větší porodní hmotnost. Je fakt, že kdyby to byl kluk, asi bych zvažovala. Zeman tedy tvrdí, že je to ejdno, že problém není, ale pro něj není problém nic 😀 Ale je fakt, že on má dar z někde z nebes 😅
@nasekuratko třeba budeš mít štěstí jako já a otočí se 😉 Já měla nějak pořád v hlavě vsugerováno, že to bude opět KP a ono ne. Ale samotný porod byl pro mne to KP fakt lepší 😅 Hlavička je moc tvrdá 😀

verunie
autor
11. čer 2013

@costae Tak doufám že mi to dopadne taky dobře jako tobě. No mě obrat doporučila moje dr, ale já jsem po poradě v porodnici obrat odmítla.Je tam riziko že se hned rozběhne porod a nedej bože něco horšího..
@nasekuratko tak budu držet palce at ti vše dobře dopadne..dneska jsem volala s nejvyšší sestrou porodnice obilní trh a ta mě co se týče porodu KP šíleně uklidnila a dodala mi odvahu 🙂
@blondynka400 já budu mít holčičku teda aspon doufám, že se nespletli 😀 .. jinak zatím má 2650 gramů tím pádem za ty 3 týdny by měla mít kolem 3 kilo což je myslím na tuhle polohu ideální..Uvidím jak to dopadne ale mám k tomu čím dálvětší odvahu..🙂 děkuji holky

maximka33
13. čer 2013

@verunie je holčička otočená zadečkem dolů? to je určitě lepší poloha než nožičkama. mně gynekoložka doporučila císaře, že se jedná o první porod. u druhého bych váhala. tchýně takhle rodila podruhé a bohužel byla hodně potrhaná.. a dítě má oční vadu, což je také komplikace u KP. V mé porodnici by mě porodit ani nenechali, tak jsem se časem s tím císařem smířila. Může to být pro tebe fakt těžké... hlavně když se jedná o první porod..

verunie
autor
13. čer 2013

Jj je zadečkem dolů.. v té nejpřijatelnější poloze pro KP. Já mám o malou hrozne strach a asi se vážně raději domluvím na toho císaře.. nebo já fakt nevím :( nechci riskovat, že se jí něco stane.

birds
13. čer 2013

já rodila před sedmi týdny KP na Obilňáku, napiš mi do IP, nestiham čist celou diskuzi, pořád kojim :D

blondynka400
13. čer 2013

@maximka33 koukám, že jsi znovu těhu a tentokrát s větším úspěchem. 😵 Přeju ať je vše v pořádku 🙂

eliska_z
21. čer 2013

@verunie Taky mám mimčo KP a rozhoduju se, jestli rodit přirozeně. Chci teda rodit ve Vyškově, kde KP rodí přirozeně běžně. Příští úterý by mi snad měli říct odhad váhy a případně jestli to vůbec půjde. Z císaře mám hrůzu, ale pokud nebude jiná možnost, nedá se nic dělat.

nasekuratko
21. čer 2013

@verunie taky mi nešlo o to, že bych já sama nezvládla porod. Ale měla jsem moc strach o malého a o případné komplikace u něj..

verunie
autor
21. čer 2013

@eliska_z tak držím palce ať se rozhodneš správně.. já to asi risknu..snad si to pak nebudu vyčítat, ale věřím, že vše dobře dopadne 🙂

eliska_z
21. čer 2013

@verunie Díky. 🙂 Zatím jsem přesvědčená, že pokud mi řeknou, že je to reálné, tak do toho taky půjdu.
I tobě přeju, aby to dobře dopadlo 🙂

verunie
autor
21. čer 2013

@eliska_z já to beru tak, že kdyby u toho miminka umírali a já nevím co všechno tak by o tom ani nediskutovali řekli uděláme CS a je to.. ale jako pravda je že se o malou bojím..

verunie
autor
21. čer 2013

@mabe promin všimla jsem si až ted na co se mě ptáš.. žádný důvod k tomu řečen nebyl.. malá zdravá, vody dostatek takže nevím ale otočení zevníma hmatama jsem odmítla po tom co jsem to s dr diskutovala v porodnici 🙂

blondynka400
21. čer 2013

@verunie koukám, že jsi se rozhodla do toho jít. Tak držím palečky, ať je vše ok. Podle mne je to dobré rozhodnutí... 🙂
Jo a u mne taky žádný důvod nebyl. Takže buď tvrdohlavost a nebo já měla hodně malé bříško, pevné bříšní svaly, takže možná prostě nemohla... Každopádně oni vědí, proč takto zůstali, má to vždy svůj důvod a i ta tvrdohlavost je důvod a měnit to je nesmysl. 🙂 (dle statistiky se 30% dětí po zevních hmatech otočí zase nazpět a cca 80% stejně skončí akutním CS 😝 )

verunie
autor
21. čer 2013

Taky mam prave maly brisko a jak rikas oni vedi proc tak jsou 🙂..a dekuji 🙂

eliska_z
21. čer 2013

@verunie Taky si myslím, že kdyby to bylo velké riziko, tak nás ani jednu nenapadne nejít na císaře. Bříško mám taky relativně malé (většina lidí myslí, že mám terním tak v září 😀), tak třeba je to i tím, že na otočení nemá místo. Ať už je to jakkoli, tak pro to má určitě dobrý důvod, jak píše @blondynka400 🙂

jennyska
28. říj 2013

Ahoj Maminky @mabe @betelgeuzz @costae @nasekuratko @birds

mohly byste svou zkušeností s Porodnicí v Brně a nebo jinou v jiném městě přispět do naší společné, maminkovské Wiki knihovničky Modrého koníka? Píšeme si do ní vždy základní údaje o všem těhotenském, mateřském atd. a vedle toho i cenné zkušenosti, rady, tipy 😉

Pokud svou zkušenost vložíte zde: https://www.modrykonik.cz/porodnice-brno-obilni... a nebo https://www.modrykonik.cz/porodnice-brno-bohunice/, či do https://www.modrykonik.cz/seznam-porodnic/ pomůžete spoustě těhulkám, které si svou porodnici vybírají a právě zkušenosti jsou to, co hledají! 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den.
Janča

poutnice78_
15. říj 2015

@birds
Ahoj, také mám polohu KP, porod mi budou vyvolávat teď v pondělí na Obilňáku.

Můžu se zeptat na tvé zkušenosti a nějaké tipy, rady?

Budu moc ráda.

Petra

birds
15. říj 2015

@poutnice78_ ahoj .. důvod proč vyvolávat? Nechtěji aby mělo miminko víc kg a ty byla schopna ho vytlačit?

poutnice78_
16. říj 2015

@birds
Ahoj, ano myslím, že ano. Zatím by měla mít 3100g. Já se toho vyvolávání bojím, prý bývají pak silné bolesti.
Jakou zkušenost máš ty?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru