Porod koncem pánevním - Obilní trh, máte zkušenost?

verunie
10. čer 2013

Zdravím všechny maminky.Za 3 týdny mě čeká porod koncem pánevním v porodnici v Brně na obilním trhu.Je tu někco kdo takhle rodil a třeba i přímo na obilňáku? Jaké s tím máte zkušenosti, jaké jsou rizika nebo jak porod probíhá? Moc děkuju za názory.. 🙂

apacheee
AMBASADORKA
16. říj 2015

@poutnice78_ já byla připravená na vyvolávání mimča KP, nakonec se to rozběhlo samo. Dopředu se určitě nestresuj, u každého je to jiné🙂

annyska
16. říj 2015

Na obilnak bych fakt nesla už jenom tím ze me nechali trpět c bolestech mela jsem zmkly tehu. A mela jsem to v sobě pomalu 4tydny mrtvé a kdyz jsem tam šla v bolestech at me vemou řekli mi ze je to normální takhle jsem tam chodila se prosit 3dny a stejnak me nevzali.. Nakonec jsem jela do Bohunic a mužů říct dobře se tam o me postarali a tuhle nemocnici mužů jenom doporucit!!!!! Byt tebou jdu asi fakt do Bohunic je to tam lepší čistější a vše novejsi... Ale je to na tobě 🙂

annaluciapetrzel
16. říj 2015

@poutnice78_ ahoj peti. KP rodila po vyvolani na Obilnaku ma sestrenice, vse ok, jako pul h po porodu mi volala jako by vubec nerodila, byla uuuplne v poho 🙂. jen teda nesla pak ven placenta, ale tez dobre dopadlo. Hele jako tady si nektere matky na Obilnak stezuji, ale ja jsem tam tez rodila (jina story, 31+3tt no) a fakt spokojenost, ja jsem tam chtela rodit i kdybych donosila, ptze je tam nejelspi pece o mimca (novor. JIP etc). takze tak.

birds
16. říj 2015

@poutnice78_ pokud je to holcicka tak bych do vyvolávání nešla a kor tak brzo. Vyvolává se většinou jen kluk z důvodu mozneho poskozeni varlatek a jeste nad 3500g , takhle mi to prijde naprosto zbytecne. Bolesti jsou takove jake si pripustis, je potreba to hodne prodychavat nosem a nenechat se do niceho tlacit.

annaluciapetrzel
20. říj 2015

@poutnice78_ tak jak to dopadlo 🙂?

zuzkamusilova
13. lis 2015

@birds můžeš.mi prosím taky napsat vice info o obilnaku a CS? Moc.diky

poutnice78_
18. bře 2016

@annaluciapetrzel velmi se omlouvám, že píšu tak pozdě. Nakonec mi udělali císaře, protože malá byla špatně natočená. Jednu nožku měla pod sebou, druhou nataženou k hlavě. Pupeční šňůru dvakrát omotanou kolem krku, tím se vytvořil záklon v hlavičce. Samotný zákrok nebyl nic hrozného, ale potom jsem si prošla peklem. Bolest bez konce. Na Obilňáku byli všichni super, na personál si nemohu stěžovat, ale bez nadstandardu bych byla vyřízená. Měla jsem takové bolesti, že jsem se nemohla hnout a neustále jsem bolestí hekala. Být na pokoji ještě s někým, tak to nedám psychicky. Jen napít se čaje bylo nad mé usilí. A malou mi dali na pokoj až za tři dny. Ano, bylo blbé, že se mnou nemohla být hned od začátku, ale byla jsem ráda, páč jsem byla v hrozném stavu. Vozili mi ji co 4h na kojení. Po 5 dnech jsem šla domů, ale protože malá měla vadu na nožičce - měla ji v nadměrné extenzi a nožička nešla pokrčit - jeli jsme hned z porodnice do dětské nemocnice na vyšetření. S nedělňátkem - dovedete si to představit. Děs. Lítali jsme od ortopedky k fyzioterapeutce, ta mě nakonec utěšila, že je to snad jen "polohovka". A taky že ano. Cirka po měsíci se nožička spravila, jde krásně ohnout a jsme moc šťastní, protože už v porodnici nás strašili "vrozenou vadou".

annaluciapetrzel
19. bře 2016

@poutnice78_ hlavni je ze jste obe OK🙂

martina_jemelkova
27. dub 2017

@verunie dobry den, muzu se prosim zeptat, jak jste dopadla pri porodu ko? Malou mam take otocenou kp, chodim k dr Hodicke na Obilnak a strasne rada bych i druhe dite rodila prirozene, ale mam obavy z komplikaci. Delali vam vyvolavany porod? A kdo vam jej vedl? Moc dekuji

poutnice78_
27. dub 2017

@martina_jemelkova Ahoj Martino, který týden jste? Záleží na tom, jakou má při KP přesně polohu. Já chtěla přirozeně, ale nakonec sekce. Já četla, že při KP by se porod neměl vyvolávat, hlavička nesmí být v záklonu a mimčo musí mít vhodnou polohu nohou. Nebo nasedat zadečkem. KP je fyziologická poloha, ale v dnešní době se provádí ve spoustě porodnicích hned sekce. A právě proto ubývá lékařů, kteří si na porod KP troufnou. Co vám paní dr. řekla? Bude to na vás. Mě nabízeli i vnitřní obrat, ale do toho bych rozhodně nešla.

martina_jemelkova
3. kvě 2017

No zatim se jeste nevyjadrila, jdu na ko pristi tyden, to budu 35tt, obrat zamitla, mam skrz cipek rizik tehu, snazim se viset aspon hlavou dolu, to pry taky muze pomoct. U nas v Brne se prave uprednostnuji porody kp, ale spoustu gynekologu kolem nas by na nej neslo, radeji cs. Js budu jen doufat, ze se jeste stane zazrak. Ale zatim kope porad stejne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru